Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Gloucestershire

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Gloucestershire, Birleşik Krallık'ın güneybatısında yer alır ve üç kampüse yayılmış durumdadır. Bunlardan ikisi Cheltenham'da, biri Gloucester'da bulunmaktadır. Öğrenciler trenle Birmingham (40 dakika), Bristol (40 dakika) ve Londra (iki saat) gibi diğer büyük şehirlere ulaşabilirler. Ülkenin geri kalanına mükemmel karayolu ve demiryolu bağlantılarının yanı sıra Gloucestershire, öğrencilerin Birleşik Krallık'ta eğitimlerine başlamaları için harika bir temel sunar.

Öğrenciler, 60 farklı ülkeden 10.000'in üzerinde öğrencinin yer aldığı canlı ve birbirine bağlı bir topluluğun bir parçası olur. University of Gloucestershire öğrencileri, her biri önde gelen araştırmalar tarafından yönlendirilen yüksek kaliteli bir eğitim sağlayan 100'den fazla program arasından seçim yapabilir. Gloucestershire'da ayrıca öğrencilerin arasından tercih yapabileceği 80'i aşkın farklı spor kulübü ve topluluk bulunmaktadır.

Topluluklar arasında Dumbledore's Army, kar kulübü, sinema, vegan, komedi toplulukları, uluslararası topluluklar ve daha fazlası bulunur. Birçok öğrenci ayrıca uluslararası kafenin ve Oxford, Londra gibi yerlere düzenlenen çeşitli gezilerin, sinema gecelerinin ve uluslararası yemek festivallerinin tadını çıkarır.

Üniversite, öğrencilerle olan ilişkisi ile gurur duyar ve bunu Helpzones'un da dahil olduğu güçlü bir öğrenci destek ağı aracılığıyla başarır. Mevcut hizmetler arasında gizli bir danışmanlık ekibi, akademik yazma konusunda destek ve finansal danışmanlık yer alır. Öğrenciler ayrıca kariyer planlama desteği için üniversitenin Your Future Plan girişiminden de yararlanabilirler.

Gloucestershire, öğrencilerin üniversiteden mezun olduklarında istihdam edilebilir olmalarının öneminin farkındadır. En son Mezun Sonuçları Anketine göre, Gloucestershire mezunlarının yüzde 92'si, programlarını tamamladıktan sonraki 15 ay içinde istihdam edilmekte veya ileri eğitim görmektedir (2018/19 mezunlarına dayalı olarak Haziran 2021 Mezun Sonuçları Anketi).

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite, ister ek destek ister yeni finansman yoluyla olsun, öğrencilere sunduğu olanakları nasıl geliştirebileceğini sürekli olarak araştırmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerin eğitimlerinde en güncel bilgilerle çalışmalarını sağlayarak dünyanın önde gelen araştırma projelerinden bazılarında yer almak için çaba göstermektedir.

Üniversitenin çalışmaları genellikle ödüllerle tanınmaktadır ve kısa bir süre önce, işletmeleri çevre sorunlarıyla mücadeleye bağlılıklarından dolayı ödüllendiren 2021 International Green Gown Awards'da Yeni Nesil Öğrenme ve Beceriler (Büyük Kurum) kategorisinin kazananı olarak ilan edilmiştir.

Üniversite, öğrenci güvenliği konusunda Gloucestershire'da okumak üzere gelen uluslararası öğrenciler için yeni önlemler almıştır. Üniversite, öğrencilere PCR test masrafları ve Gloucestershire'a seyahat için 210 GBP geri ödeme yapacaktır. Üniversiteye ait bir konaklama için kaydolan öğrenciler için, sözleşmenin başlangıç tarihinden 10 gün öncesine kadar ücretsiz olarak kendini izole etme seçeneği mevcuttur. Herhangi bir masraf, 2. Dönemde öğrencilerin hesabına geri ödenecek veya yatırılacaktır, bu nedenle öğrencilerin sorgulanması durumuna karşın makbuzlarını saklamaları gerekir. Şartlar ve koşullar için lütfen Koronavirüs SSS sayfasına bakın.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Gloucestershire şu alanlarda takdire değer bulunmuştur:

 • Öğrenci yerleştirmeye ve iş deneyimine yönelik entegre yaklaşım
 • Öğrencilere işletmeler ve sanayilerle bağlantı kurmaya yönelik tanınan imkânlar
 • Öğrencilerin öğretmenlerinden aldıkları bireysel rehberlik deneyimi
 • Öğretmenler tarafından oluşturulan özel kaynaklar
 • Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre oluşturulan bireysel öğrenim planları

Kurum aynı zamanda araştırmaları ile mükemmel bir şöhrete sahiptir dolayısıyla öğrenciler burada kendi alanlarında uzman olan eğitmenlerden ders alır ve akademi dünyasında heyecan verici gelişmelerin bir parçası olurlar.

Üniversite, tüm araştırma alanlarında dünyada öncü olarak değerlendirilmiştir. Bunlar arasında spor, egzersiz, sağlık ve iyi yaşam uygulamalı işletme ve teknoloji ve çevre dinamiklari ve yönetişim bulunur.

Show more +Show less -
video Bg

Departman Yapısı

Üniversite bünyesinde 8 akademik fakülte bulunur: İşletme Programcılık ve Bilgisayar Mühendisliği Bütünleşik Sağlık Doğa Bilimleri ve Sosyal Bilimler Spor ve Egzersiz Medya Sanat ve Edebiyat.

[İşletme Fakültesi​

Gloucester'daki Oxstalls Kampüsü'nde bulunan yepyeni İşletme Fakültesi, genişletilmiş bir Gelişim Merkezi'ne (Growth Hub) ev sahipliği yapar. Binada eğitim mahkemesinden canlı bir Thomson Reuters piyasa işlem odasına kadar öğrencilerin, dünya genelindeki şirketlerin merkezlerinde bulunan en son teknoloji ve ekipmanları kullanarak öğrenebilecekleri profesyonel bir ortam sunulur. Öğrenciler aynı zamanda gerçek şirketlerle aktif projeler, sanayi deneyimine sahip olan akademisyenler ve programlarının bir parçası olarak iş deneyimi kazanmaya yönelik imkânlardan faydalanır.

Sanat Fakültesi

Bu fakültede öğrenciler profesyonel seviyede çalışmalar ortaya koymakla kalmaz aynı zamanda onlardan bu çalışmaları pazarlamaları beklenir. Geniş bir mirasa sahip olan yaratıcı bir topluluk olarak okul, öğrencilere farklı yollar keşfetme, çalışmalarını sergilerde sergileme ve ulusal ve uluslararası ortamlarda çalışma konusunda yardımcı olur.

Cheltenham'daki Park Campus'te bulunan Yeni Tasarım Merkezi, reklamcılık, moda, grafik sanatlar, iç tasarım ve ürün tasarımı alanlarında öğrenim gören öğrencilere yaratıcı becerilerini geliştirmek üzere profesyonel bir ortam sunar. Öğrenciler, tesiste sanal bir tura çıkabilir.

Francis Close Hall Kampüsü, özel illüstrasyon ve peyzaj mimarlığı açık-planlı stüdyoları, fotoğraf ve güzel sanatlar stüdyolarına sahiptir.

Yaratıcı Endüstriler Fakültesi

Yaratıcı Endüstriler Fakültesi, Cheltenham'da bulunan Park Campus'te endüstri standardında, uzman tesisler sunar. Üniversitenin stüdyoları ve prodüksiyon alanları, öğrencilerin görev almaları, işbirliği yapmaları ve birlikte heyecan verici işler yaratmaları için disiplinler arası bir merkez teşkil eder. Genişletilen ve yenilenen Media Centre, özel ekipmanlarla donatılmıştır. Öğrenciler, aşağıdakiler gibi endüstri standardındaki prodüksiyon alanlarında projeler üzerinde birlikte çalışabilirler:

 • Sinema ve TV stüdyoları
 • Düzenleme odaları
 • Müzik stüdyoları
 • Prova odaları
 • Radyo istasyonları
 • Multimedya haber odaları
 • Animasyon stüdyoları
 • Ses laboratuvarları

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Gloucestershire'ın İngilizce dil giriş şartlarını yerine getirmek için uluslararası öğrencilerin, IELTS dahil olmak üzere belirli sınavlardan istenen puanları almaları gerekir. Ancak üniversite alternatif İngilizce dil sınavlarını da kabul eder. Ek olarak üniversite, Gloucestershire'e başvuru yapan adaylara İngilizce Dil Sınavı seçeneği sunar.

IELTS

 • Lisans derece programlarının çoğu (4, 5 ve 6. Seviye Giriş) – her alandan en az 5,5 puan almak kaydıyla 6,0 genel puan
 • Gazetecilik Lisans ve Yüksek Lisans Spor Terapisi Lisans ve Yüksek Lisans Fizyoterapi Lisans ve Hemşirelik programları – her alandan en az 7,0 almak kaydıyla 7,0 genel puan.
 • Lisansüstü Programlar – her alandan en az 5,5 puan almak kaydıyla 6,0 genel puan
 • Lisansüstü Araştırma Programları – yazma alanından en az 6,0 ve diğer her alandan en az 5,5 puan almak kaydıyla 6,5 genel puan

İngilizce hazırlık programları

Üniversite öğrencilerin lisans veya lisansüstü eğitim için gerekli olan İngilizce seviyesine erişmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi veya kampüs merkezli hazırlık programları sunar. Bu programlar 6 ila 10 hafta süreli olarak, öğrenciler akademik programa başlamadan önce yaz ayında sunulur.

Show more +Show less -
video Bg

Burslar, Ücretler ve Finansman

The University of Gloucestershire, akademik başarıyı ödüllendirmekte olup uluslararası öğrencilere yönelik geniş bir burs programına sahiptir. Bu burslara hak kazanmak için, öğrencilerin tam zamanlı öğrenim görüyor olmaları ve uluslararası öğrenim ücret oranlarında ödeme yapıyor olmaları gerekir.

Üniversite, lisans veya lisansüstü öğrenim programı için 3.000 GBP arasında çeşitli burs imkânları sunar. Bu burslar, başvuru ve teklifin alınmasının ardından verilmekte olup yalnızca öğrenimin ilk yılında geçerlidir.

Üniversite aynı zamanda, aşağıdaki fakültelerden seçilen öğrencilerin akademik başarısını, %50 lisansüstü üstün başarı bursu ile ödüllendirir.

 • İşletme
 • Bilgisayar Programcılığı ve Mühendislik
 • Sanat
 • Eğitim ve Beşeri Bilimler
 • Doğa Bilimleri ve Sosyal Bilimler
 • Yaratıcı Endüstriler öğrencileri burs imkânları hakkında daha fazla bilgi için üniversitenin internet sayfasını ziyaret etmeli veya kurum ile doğrudan irtibata geçmelidir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, öğrencilere iş deneyimi kazanma, becerilerini geliştirme ve kariyerlerini yönetmek için destek, bilgi ve imkânlar vererek kariyer hizmetleri sunar. En son Mezun Sonuçları Anketine göre, Gloucestershire mezunlarının yüzde 92'si, programlarını tamamladıktan sonraki 15 ay içinde işe başlamakta veya ileri öğrenimlerini sürdürmektedir (2018/19 mezunlarına dayalı olarak Haziran 2021'de yayınlanan Mezun Sonuçları Anketi).

İşe Yerleştirme

Programlarında çoğunda işe yerleştirme modülleri bulunmakta olup bunlar öğrencilere yerel, ulusal ve uluslararası çapta profesyonel çevrede bağlantılı iş deneyimi kazanma imkânı sunar. Hemen her yıl 4.000'in üzerinde öğrenci işe yerleştirilir.

Staj

Üniversitenin staj programı tüm öğrenim programlarındaki öğrencilere açık olup onlara, üniversiteye adım attıkları günden mezuniyete kadar özel bir ekip tarafından verilen destek sayesinde becerilerini keşfetme ve geliştirmenin yanı sıra özgüvenli bir şekilde ilerleme imkânı sunar.

Gönüllülük

Öğrenciler için çok fazla sayıda gönüllülük imkânları mevcuttur. Birleşik Krallık'ın öncü işletmeleri tarafından yapılan güncel bir ankete göre işverenlerin %75'i, gönüllülük deneyimine sahip bireyleri işe almayı tercih etmektedir.

Kariyer yönetimi

Üniversitenin profesyonel kariyer danışmanları ekibi, öğrencilerin mezun olduktan sonra hangi kariyere devam etmek istediklerine karar vermelerine yardımcı olacak bire bir danışmanlık, rehberlik ve bilgilerin yanı sıra seçilen akademik programlar dâhilinde seanslar sunar.

Öğrenciler, potansiyellerini ve kariyer fikirlerini keşfetmeye, becerilerini geliştirmeye ve mezuniyetten bir sonraki adıma güvenle hazırlanmaya teşvik edilir.

Ücretli iş

Öğrenci Birliği, JobShop aracılığıyla, öğrencilerin öğrenim programları ile birlikte sürdürebilecekleri yarı-zamanlı iş imkânları yayımlar.

Öğrenci temsilcileri

Öğrenciler, öğrenci elçisi olarak açılış etkinliklerinde yardımcı olmaktan yabancı ziyaretçilere turlar sunan uluslararası ekiplerle birlikte çalışmaya ve pazarlama kampanyalarını desteklemeye kadar üniversiteyi farklı şekillerde temsil ederek para kazanabilirler.

Show more +Show less -
698
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At University of Gloucestershire
International Bursary - 2020
MBA studies at the University of Gloucestershire
At University of Gloucestershire
At University of Gloucestershire
Discover Gloucestershire
At University of Gloucestershire
Natalie - School of Business and Technology Law
MSc Masters in Cyber Security at the University of Gloucestershire
Biology academics talk about their field study in South Africa
Landscape Architecture MA
Tiffany - School of Art and Design - Graphic Design
Illustration - London Book Fair
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?