Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Gloucestershire

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Üniversite Birleşik Krallık'ın güneybatısında bulunmakta olup, ikisi Cheltenham ve biri Gloucester'da olmak üzere 3 kampüste hizmet verir. Birmingham'a (40 dakika), Bristol'a (40 dakika) ve Londra'ya (2 saat) doğrudan tren bağlantılarının yanı sıra ülkenin geri kalanına muhteşem karayolu ve demiryolu bağlantıları ile Gloucestershire, öğrencilerin Birleşik Krallık'ta öğrenim hayatına başlangıçları için harika bir temel sunar.

Gloucestershire, caz müzik, fen ve edebiyat dahil olmak üzere yılda 45'I aşkın festival ev sahipliği yapar dolayısıyla öğrencilerin hem bireysel hem de iş deneyimi açısında dahil olabilecekleri pek çok seçenek mevcuttur. Üniversite aynı zamanda 500'ün üzerinde restoran, kafe ve bar seçeneği sunar böylece öğrenciler hemen her tür mutfaktan yemek seçeneği bulabilirler. Gloucestershire öğrencileri şaşırtan bir şehir olmakla beraber şehir hayatının ve kırsal hayatın en iyi yanlarını deneyimlemek için harika bir noktadır.

Öğrenciler, 60 farklı ülkeden 10.000'in üzerinde öğrencinin yer aldığı canlı ve birbirine bağlı bir topluluğun bir parçası olur. Gloucestershire'de öğrencilerin seçebileceği 80'den fazla spor kulübü ve topluluk mevcuttur. Öğrenciler, Dumbledore's Army'den kar kulübü, vegan, sinema, komedi toplulukları, uluslararası topluluklar vd. katılabilir. Pek çok öğrenci aynı zamanda uluslararası kafelerde buluşmalara katılır ve Oxford ve Londra'ya geziler, sinema geceleri ve uluslararası yemek festivalleri dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerin tadını çıkarır.

Üniversite, öğrencileriyle olan ilişkileri ile övünür – bunu, Helpzones dahil olmak üzere güçlü bir öğrenci destek ağı aracılığıyla başarır. Mevcut hizmetler arasında gizli bir danışmanlık ekibi, akademik yazma konusunda yardım ve finansal destek yer alır. Öğrenciler üniversitenin, garantili kariyer planlama desteği sunan Your Future Plan adlı girişiminden faydalanabilirler.

Gloucestershire, öğrencilerin üniversiteden mezun olduklarında istihdam edilebilir olmalarının öneminin farkındadır. Öğrencilerinin %95'i mezuniyetten sonra 6 ay içinde ya bir işe başlamakta ya da ileri öğrenim çalışmalarını sürdürmektedir (DLHE 2017/18).

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19'a İlişkin Güncellemeler

Üniversite, koronavirüs pandemisinin ardından öğrencilerine verdiği desteği sürdürmek için pek çok acil durum planı hazırlamıştır. Bunlar arasında yaz döneminde çevrimiçi İngilizce hazırlık programları bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilerin eğitim yılına başlayabilmeleri için Eylül 2020'de eğitim-öğretimi başlatmayı planlamaktadır. Bu, çevrimiçi öğrenim ve küçük gruplar halinde yüz yüze derslerin bir kombinasyonu olan karma öğrenim yoluyla gerçekleştirilecektir. Öğrencilere, üniversitenin internet sayfasındaki güncelleme ve bilgileri düzenli olarak kontrol etmeleri önerilir.

Birleşik Krallık Hükümeti'nin yabancı ziyaretçilere Birleşik Krallık'a vardıklarında kendilerini karantinaya alma şartı koyması halinde üniversite, 14 günlük karantina süresi boyunca ücretsiz konaklama imkânı sunarak öğrencilerine destek olmaya söz vermektedir.

Üniversite, başvuru sürecinin öğrenciler için olabildiğince kolay olmasını ve bulundukları özel koşulları yansıtabilmesini sağlamak için hükümet ve akreditasyon kuruluşları ile birlikte çalışmaktadır. Transkript veya sertifika gibi başvuru bilgilerinin sunumunda gösterilen esneklik bu kapsamda yer alır. Öğrencilerin bu tür evrakları alma konusunda güçlük çekmeleri halinde veya özel durumlarını görüşmek üzere doğrudan üniversite ile görüşmeleri önerilir. Üniversite aynı zamanda öğrencilerinin soruları konusunda yardımcı olmak üzere koronovirüs ile ilgili bir Sık Sorulan Sorular kaynağı hazırlamıştır.

2020 girişleri için kurum, yaygın olarak kabul gören IELTS sınavının haricinde diğer İngilizce dil sınavlarını da kabul edeceğini duyurmuş olup artık İngilizce dil yeterliliği kanıtı olarak IELTS Indicator ve DuoLingo sınavını da kabul eder. Ek olarak, üniversitede çevrimiçi olarak İngilizce hazırlık programları yürütülmektedir.

 • İngilizce Dil Sınavı: University of Gloucestershire'e başvuru yapan adayların İngilizce seviyelerini değerlendirmeye yönelik çevrimiçi bir test olarak sunulur.
 • Çevrimiçi İngilizce Hazırlık: Yaz döneminde öğrencileri derece programlarına giriş için hazırlamaya yönelik 6 veya 10-haftalık olarak yürütülen çevrimiçi bir programdır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Gloucestershire, eğitim alanında muhteşem bir üne sahip olup Teaching Excellence Framewor''te (TEF 2017) gümüş dereceye layık görülmüştür. TEF, öğrenim ortamı, öğretim kalitesi ve üniversitenin mezun sonuçlarını değerlendirmeye almaktadır. Bu değerlendirmede, University of Gloucestershire şu alanlarda takdire değer bulunmuştur:

 • Öğrenci yerleştirmeye ve iş deneyimine yönelik entegre yaklaşım
 • Öğrencilere işletmeler ve sanayilerle bağlantı kurmaya yönelik tanınan imkânlar
 • Öğrencilerin öğretmenlerinden aldıkları bireysel rehberlik deneyimi
 • Öğretmenler tarafından oluşturulan özel kaynaklar
 • Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre oluşturulan bireysel öğrenim planları

Üniversite bunlar sayesinde, yüksek kaliteli eğitim kadrosu ve dersleri ile 10. sıraya layık görülmüştür (THE Student Experience Survey 2018.)

Kurum aynı zamanda araştırmaları ile mükemmel bir şöhrete sahiptir dolayısıyla öğrenciler burada kendi alanlarında uzman olan eğitmenlerden ders alır ve akademi dünyasında heyecan verici gelişmelerin bir parçası olurlar. Üniversite, tüm araştırma alanlarında dünyada öncü olarak değerlendirilmiştir. Bunlar arasında spor, egzersiz, sağlık ve iyi yaşam uygulamalı işletme ve teknoloji ve çevre dinamiklari ve yönetişim bulunur.

Show more +Show less -
video Bg

Departman Yapısı

Üniversite bünyesinde 8 akademik fakülte bulunur: İşletme Programcılık ve Bilgisayar Mühendisliği Bütünleşik Sağlık Doğa Bilimleri ve Sosyal Bilimler Spor ve Egzersiz Medya Sanat ve Edebiyat.

[İşletme Fakültesi​

Gloucester'daki Oxstalls Kampüsü'nde bulunan yepyeni İşletme Fakültesi, genişletilmiş bir Gelişim Merkezi'ne (Growth Hub) ev sahipliği yapar. Binada eğitim mahkemesinden canlı bir Thomson Reuters piyasa işlem odasına kadar öğrencilerin, dünya genelindeki şirketlerin merkezlerinde bulunan en son teknoloji ve ekipmanları kullanarak öğrenebilecekleri profesyonel bir ortam sunulur. Öğrenciler aynı zamanda gerçek şirketlerle aktif projeler, sanayi deneyimine sahip olan akademisyenler ve programlarının bir parçası olarak iş deneyimi kazanmaya yönelik imkânlardan faydalanır.

Öğrenciler aynı zamanda, İşletme Fakültesi'nde sanal bir tur yapabilirler.

Sanat Fakültesi

Bu fakültede öğrenciler profesyonel seviyede çalışmalar ortaya koymakla kalmaz aynı zamanda onlardan bu çalışmaları pazarlamaları beklenir. Geniş bir mirasa sahip olan yaratıcı bir topluluk olarak okul, öğrencilere farklı yollar keşfetme, çalışmalarını sergilerde sergileme ve ulusal ve uluslararası ortamlarda çalışma konusunda yardımcı olur.

Cheltenham'daki Park Campus'te bulunan Yeni Tasarım Merkezi, reklamcılık, moda, grafik sanatlar, iç tasarım ve ürün tasarımı alanlarında öğrenim gören öğrencilere yaratıcı becerilerini geliştirmek üzere profesyonel bir ortam sunar. Öğrenciler, tesiste sanal bir tura çıkabilir.

Francis Close Hall Kampüsü, özel illüstrasyon ve peyzaj mimarlığı açık-planlı stüdyoları, fotoğraf ve güzel sanatlar stüdyolarına sahiptir.

Medya Fakültesi

Medya Fakültesi, Cheltenham'da bulunan Park Campus'te sanayi standartlarında, uzman tesislere sahiptir. Üniversitenin stüdyoları ve yapım ortamları, öğrencilerin heyecan verici çalışmalar ortaya koyabilecekleri veya işbirliği yapabilecekleri disiplinlerarası bir merkez teşkil eder. Genişletilen ve yenilenen Media Center, en son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmıştır. Öğrenciler aşağıdakiler dahil olmak üzere sanayi standartlarındaki yapım ortamlarında projeler üzerinde çalışabilir:

 • Sinema ve TV stüdyoları
 • Düzenleme odaları
 • Müzik stüdyoları
 • Prova odaları
 • Radyo istasyonları
 • Multimedya haber odaları
 • Animasyon stüdyoları
 • Ses laboratuvarları

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Gloucestershire'ın İngilizce dil giriş şartlarını yerine getirmek için uluslararası öğrencilerin, IELTS dahil olmak üzere belirli sınavlardan istenen puanları almaları gerekir. Ancak üniversite alternatif İngilizce dil sınavlarını da kabul eder. Ek olarak üniversite, Gloucestershire'e başvuru yapan adaylara İngilizce Dil Sınavı seçeneği sunar.

IELTS

 • Lisans derece programlarının çoğu (4, 5 ve 6. Seviye Giriş) – her alandan en az 5,5 puan almak kaydıyla 6,0 genel puan
 • Gazetecilik Lisans ve Yüksek Lisans Spor Terapisi Lisans ve Yüksek Lisans Fizyoterapi Lisans ve Hemşirelik programları – her alandan en az 7,0 almak kaydıyla 7,0 genel puan.
 • Lisansüstü Programlar – her alandan en az 5,5 puan almak kaydıyla 6,0 genel puan
 • Lisansüstü Araştırma Programları – yazma alanından en az 6,0 ve diğer her alandan en az 5,5 puan almak kaydıyla 6,5 genel puan

İngilizce hazırlık programları

Üniversite öğrencilerin lisans veya lisansüstü eğitim için gerekli olan İngilizce seviyesine erişmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi veya kampüs merkezli hazırlık programları sunar. Bu programlar 6 ila 10 hafta süreli olarak, öğrenciler akademik programa başlamadan önce yaz ayında sunulur.

Show more +Show less -
video Bg

Burslar

The University of Gloucestershire, akademik başarıyı ödüllendirmekte olup uluslararası öğrencilere yönelik geniş bir burs programına sahiptir. Bu burslara hak kazanmak için, öğrencilerin tam zamanlı öğrenim görüyor olmaları ve uluslararası öğrenim ücret oranlarında ödeme yapıyor olmaları gerekir.

Üniversite, lisans veya lisansüstü öğrenim programı için 2.000 ile 4.000 GBP arasında çeşitli burs imkânları sunar. Bu burslar, başvuru ve teklifin alınmasının ardından verilmekte olup yalnızca öğrenimin ilk yılında geçerlidir.

Üniversite aynı zamanda, aşağıdaki fakültelerden seçilen öğrencilerin akademik başarısını, %50 lisansüstü üstün başarı bursu ile ödüllendirir.

 • İşletme
 • Bilgisayar Programcılığı ve Mühendislik
 • Sanat
 • Eğitim ve Beşeri Bilimler
 • Doğa Bilimleri ve Sosyal Bilimler
 • Medya

Öğrenciler, burs imkânları hakkında daha fazla bilgi için üniversitenin internet sayfasını ziyaret etmeli veya kurum ile doğrudan irtibata geçmelidir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, öğrencilere iş deneyimi kazanma, becerilerini geliştirme ve kariyerlerini yönetmek için destek, bilgi ve imkânlar vererek kariyer hizmetleri sunar. University of Gloucestershire mezunlarının %95'ü mezuniyetlerinin ardından 6 ay içerisinde işe başlamakta veya ileri öğrenimlerini sürdürmektedir (DLHE 2017/18). Kariyer hizmetleri arasında şunlar yer alır:

İşe Yerleştirme

Programlarında çoğunda işe yerleştirme modülleri bulunmakta olup bunlar öğrencilere yerel, ulusal ve uluslararası çapta profesyonel çevrede bağlantılı iş deneyimi kazanma imkânı sunar. Hemen her yıl 4.000'in üzerinde öğrenci işe yerleştirilir.

Staj

Üniversitenin staj programı tüm öğrenim programlarındaki öğrencilere açık olup onlara, üniversiteye adım attıkları günden mezuniyete kadar özel bir ekip tarafından verilen destek sayesinde becerilerini keşfetme ve geliştirmenin yanı sıra özgüvenli bir şekilde ilerleme imkânı sunar.

Gönüllülük

Öğrenciler için çok fazla sayıda gönüllülük imkânları mevcuttur. Birleşik Krallık'ın öncü işletmeleri tarafından yapılan güncel bir ankete göre işverenlerin %75'i, gönüllülük deneyimine sahip bireyleri işe almayı tercih etmektedir.

Kariyer yönetimi

Üniversitenin, profesyonel kariyer danışmanlarından oluşan ekibi seçilen akademik programlar içerisinde bilgilendirici oturumlar sunar. Ayrıca, öğrencilerin mezuniyet sonrasında hangi işi yapmak istediklerine karar vermelerine yardımcı olmak için birebir tavsiyelerin yanı sıra yönlendirme ve bilgiler de sunulur.

Öğrenciler aynı zamanda potansiyellerini ve kariyer fikirlerini keşfetme, becerilerini geliştirme ve mezuniyetin ardından atacakları ilk adım için özgüvenli bir şekilde hazırlanmaya teşvik edilir.

Ücretli iş

Öğrenci Birliği, JobShop aracılığıyla, öğrencilerin öğrenim programları ile birlikte sürdürebilecekleri yarı-zamanlı iş imkânları yayımlar.

Öğrenci temsilcileri

Öğrenciler, öğrenci elçisi olarak açılış etkinliklerinde yardımcı olmaktan yabancı ziyaretçilere turlar sunan uluslararası ekiplerle birlikte çalışmaya ve pazarlama kampanyalarını desteklemeye kadar üniversiteyi farklı şekillerde temsil ederek para kazanabilirler.

Show more +Show less -
698
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At University of Gloucestershire
International Bursary - 2020
MBA studies at the University of Gloucestershire
At University of Gloucestershire
At University of Gloucestershire
Discover Gloucestershire
At University of Gloucestershire
Natalie - School of Business and Technology Law
MSc Masters in Cyber Security at the University of Gloucestershire
Biology academics talk about their field study in South Africa
Landscape Architecture MA
Tiffany - School of Art and Design - Graphic Design
Illustration - London Book Fair
Cheltenham Gloucestershire The Park
Cheltenham Gloucestershire Swindon Road
Gloucester Gloucestershire Oxstalls Lane, Longlevens
Cheltenham Gloucestershire St Paul's Road
The University of Gloucestershire is a medium sized university with over 160 years of history. It is big enough to offer variety and flexibility in the courses, yet small enough that the student can expect a friendly atmosphere and a very personal level of support. The University has delivered high quality teaching and higher education since 1847.

Gloucestershire offers an extensive range of undergraduate, postgraduate masters and PhD degrees. The flexible modular structure of the degrees at the university means that the student can have more choice about the options being studied. Joint Honours degrees are increasingly popular, while Sandwich Courses allow undergraduate students to have a year in paid employment with one of the many employers. The programmes ensure that the students are learning skills that quality employers are looking for in new graduates.

The University has four campuses in Cheltenham and Gloucester. Each has its own character and history. The on-campus accommodation, inter-site bus services, free orientation programme and dedicated international student support services are there to make the transition to studying in the UK as easy as possible.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244706_320px.jpg University of Gloucestershire https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-gloucestershire/iid-uk-00668/

Ortalama toplam maliyet£1309

 • £469
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin