Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Greenwich

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Londra ve Kent'te üç kampüsü bulunan University of Greenwich kampüslerinin en büyüğü olan Greenwich, Londra'nın merkezinde bir UNESCO Dünya Mirası Sit Alanında yer alıyor. Birleşik Krallık'ın en yeşil üniversitelerinden bir tanesi olan okul, ödüllü oyuncular ve Olimpik sporcuların da aralarında olduğu birçok tanınmış mezuna sahip. 160'ın üzerinde ülkeden uluslararası öğrencinin öğrenim gördüğü University of Greenwich, dünyanın her yerinden öğrenci adaylarına kucak açıyor.

Üniversitenin dört fakültesinde 200'den fazla lisans ve 150 civarında lisansüstü program sunuluyor. Bu fakülteler Beşeri Bilimler ve Fen Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesi, Eğitim ve Sağlık Fakültesi, Mühendislik ve Fen Fakültesi. Ana kayıtlar programların başladığı Eylül ayında gerçekleşiyor olmakla beraber bazı programlar için Ocak ayında kayıt yaptırmak da mümkün.

Üniversitedeki programların birçoğu akreditasyona sahip. Bu, programların kabul edilmiş öğretim standartlarına uygun olduklarının profesyonel bir kuruluş tarafından onaylandığı anlamına geliyor. Niteliği programlara göre değişiklik gösterse de akreditasyon, işverenlere programın kalitesi konusunda güven vermek ve mezunlara belirli mesleki sınavlardan muafiyet sağlamak gibi avantajlar sağlıyor.

Üniversite, öğrencilerin mezuniyet sonrası hayal ettikleri işi güvenceye almak için olabilecek en iyi şansı yakalamalarına yardımcı olan özel bir İstihdam ve Kariyer Hizmetleri birimine sahip. Hizmetler, Kariyer Danışmanları ile birebir görüşme, CV yazma konusunda yardım ve stajyerlik ve gönüllü işler konusunda bilgilendirmeden oluşuyor.

University of Greenwich geçtğimiz beş yılda laboratuvarlarına, sosyal alanlarına, öğretim ortamlarına ve spor tesislerine toplamı 80 milyon GBP'ye yaklaşan bir yatırım yaptı. Üniversitenin öğrencilerine üç kampüsü çapında sunduğu tesis ve olanaklar arasında iyi donatılmış kütüphaneler, TV stüdyoları, kurgu odaları, Sağlık Bakanlığı standartlarındaki hastane koğuşlarının benzeri olan klinik beceri laboratuvarları, öğrenciler için barlar, bir spor salonu ve sayısız kafe ve restoran bulunuyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Greenwich temsilcileri, Kraliçe'nin tahta çıkışının yıldönümüne özel olarak verilen bir ödülü Buckingham Sarayı'nda düzenlenen ödül töreninde Galler Prensi Charles ve Cornwall Düşesi'nin elinden almanın gururunu yaşadı.

Üniversite bünyesine faaliyet gösteren Doğal Kaynaklar Enstitüsü (NRI) veba, kıtlık ve çeşitli hastalıklara sebep olan zararlı böceklerle mücadeledeki başarısı sebebiyle Yüksek ve İleri Öğretim Ödülüne layık görüldü. Galler Prensi ve Cornwall Düşesi, çığır açan çalışmaları sayesinde özellikle gelişmekte olan dünyada insan, hayvan ve bitki sağlığı açısından etki yaratacak akıllı çözümler bulan Greenwich ekibiyle bir araya geldi.

Doğal Kaynaklar Enstitüsü (NRI) Direktörü Profesör Andrew Westby, ödül hakkında şunları söyledi: ''Bu ödülle, NRI'nın ortaya koyduğu ve haşere kontrolü ile çevre korumayı bir arada başaran dünya lideri çalışmanın önemi resmi olarak da ortaya konmuş oldu. Akademik mükemmeliyet ve pratik uygulamayı harmanlayarak, öğrencilerimizin alanlarında geleceğin lideri olmak üzere hazırlandığı lisansüstü ve lisans programlarımızı destekliyoruz.''

NRI'nın haşere kontrolü programı özellikle dört kilit alana odaklanıyor: ''nehir körlüğü'' hastalığına sebep olan karasinekler ekinlere ve altyapıya zarar veren ve hastalık yayan kemirgenler sıtma, dang humması ve Zika gibi tehlikeli hastalıkları bulaştıran sivrisinekler bahçe tarımı endüstrisini tehdit eden haşere böcekler.

NRI'nın karasineklerle ilgili çalışmasının Batı Afrika'da bulunan 11 ülkede nehir körlüğü hastalığının ortadan kaldırılmasına olan katkıları sayesinde 600.000 insanı kör olmaktan kurtuldu ve 250.000 km2 terk edilmiş alan yeniden yerleşim ve toprak işleme için geri kazanıldı.

NRI, 20. yüzyılın başında başlattığı haşere kontrolü çalışmaları çerçevesinde araştırmalar yürüttü ve özellikle Afrika kıtasında görülen çekirge istilalarını ele alan çalışmaların da aralarında olduğu bir dizi büyük haşere kontrolü programı ve yenilik ortaya koydu.

Enstitü, geçtiğimiz 50 yılda bu öncü çalışmalarının temeli üzerine yeni çalışmalar koyarak, haşere kontrolünde soruna özel çözümler üretebilmek amacıyla haşere davranışları alanında uzmanlaştı.

Show more +Show less -
Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

İşte University of Greenwich'i tercih etmek için sayısız sebepten birkaçı:

Öğretimde mükemmeliyet

University of Greenwich, dokuz defa Times Higher Education Ödülü, dört defa Kraliçe'nin Yıldönümüne Özel Yüksek ve İleri Öğretim Ödülü ve iki defa The Guardian University Ödülü'ne layık görüldü.

Üniversitenin aldığı Times Higher Education Ödülleri arasında En Yenilikçi Öğretmen, Üstün Mühendislik Araştırması, Üstün Uluslararası Strateji, İnovasyon ve Teknolojiye Seçkin Katkılar ve Sürdürülebilir Gelişim ödülleri de bulunuyor.

University of Greenwich öğretim kadrosu, alanlarında uzman ve ilgili sektörlerde derin bilgiye sahip eğitmenlerden oluşuyor.

Modern kaynaklar

Üniversite, son beş yılda kütüphanelere, bilgisayarlara, öğrenci merkezlerine ve spor tesislerine 80 milyon GBP'den fazla yatırım yaptı. Üniversite kütüphanelerinde çalışma alanları, grup çalışma odaları ve binlerce kitap bulunuyor. Ayrıca eğitim kaynaklarının çoğunun fiziksel kopyaları da öğrencilerin erişimine sunuluyor.

25 milyon GBP değerindeki yenilemelerden sonra Eylül 2018'de yeniden açılan Dreadnought Binasındaki bilgisayar tesislerine ve öğretim alanlarına ek yatırımlar da yapıldı. Aynı zamanda Greenwich Öğrenci Birliğinin yeni evi olan Dreadnought Binası, bir spor salonuna ve sosyal alana sahip.

Geniş uluslararası topluluk

160'ın üzerinde ülkeden 38.000'den fazla uluslararası öğrenci, üniversitenin kampüslerinde ve dünya genelindeki ortak yüksekokullarında eğitim görüyor. Greenwich'te öğrenimlerine devam eden öğrenciler, dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışma fırsatına sahip oluyor.

Kabul gören nitelikler

Üniversitede sunulan programların birçoğu, aralarında ACCA, İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (Royal Institute of British Architects), Mühendislik Akreditasyon Kurulu (Engineering Accreditation Board), Sözleşmeli Bilişim Enstitüsü BCS, Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsünün (Institution of Engineering) de bulunduğu profesyonel kuruluşların akreditasyonuna sahip.

Show more +Show less -
Bölüm Yapısı

Bölüm Yapısı

Okulun sayısız fakülte ve yüksekokulu çapında sunulan öğrenim seçenekleri:

Beşeri Bilimler ve Fen Bilimleri Fakültesi

Fakülte, öğretim ve araştırma konusunda yenilikçi yöntemlerin uygulandığı ve benzersiz bir öğrenim deneyimi sunan sekiz farklı bölüm çapında çok çeşitli alanda akademik program seçenekleri sunuyor.

İşletme Fakültesi

Güçlü sektörel bağlantılara sahip olan University of Greenwich, meslek örgütleri güncel konularla ilgili ve meslek örgütlerince akredite edilen programlar geliştirmek için işverenlerle işbirliği yapıyor. Okul, dünyanın dört bir yanından gelen akademik personeli ile mükemmel bir öğrenim ortamı sunuyor.

Eğitim ve Sağlık Fakültesi

Esinleyici öğrenme yaklaşımını benimseyen fakülte, öğretimi işe yerleştirme programları ve etkili araştırmalarla harmanlıyor. Fakültenin öğretim girişimlerini destekleyen çok sayıdaki eğitim partneri sayesinde öğrenciler, kendilerine meydan okuyabilecekleri bir akademik ortam ve pratik konusunda sağlam bir temel ile donanıyor.

Mühendislik ve Fen Fakültesi

University of Greenwich'in Medway Kampüsünde yürütülen akademik çalışmaların büyük bir kısmı, Mühendislik ve Fen Fakültesi bünyesinde gerçekleştiriliyor. Fakülte Mühendislik, Fen Bilimleri ve Eczacılık bölümlerinin yanı sıra Doğal Kaynaklar Enstitüsüne (NRI) de ev sahipliği yapıyor.

Show more +Show less -
Başvurular

Başvurular

Uluslararası öğrenci adayları, kendi ülkelerinde bulunan yetkili temsilciler aracılığıyla ya da online başvuru formu üzerinden başvuru yapabiliyor. Adayların başvurdukları programa uygunluğunun değerlendirilebilmesi için formun doldurulup ibraz edilmesi gerekir. Formla birlikte adayın akademik transkriptlerinin tamamı, niyet mektubu, referanslar ve ilgili İngilizce dil yeterlilik belgelerinin yanında seçilen programın başvuru şartlarında belirtilen diğer belgelerin sunulması zorunludur.

Kabul şartlarını karşılayan bazı öğrenciler, üniversiteden koşulsuz kayıt için teklif alabiliyor. Bununla beraber, lisans programları için 6.0 ve lisansüstü programları için 6.5 olan IELTS puanı koşulunu yerine getiremeyen öğrenciler veya henüz mevcut akademik öğrenimlerini tamamlamamış olanlara koşullu kayıt teklifi yapılıyor ve öğrenciler bu şartları sağladıklarında kayıtlarını tamamlayabiliyor. Şartları sağlayamayan öğrenciler için kendilerine daha uygun bir program için teklif yapılabiliyor ya da University of Greenwich Uluslararası Yüksekokuluna (UGIC) başvurma şansı sunulabiliyor. Tüm teklifler, temsilci aracılığıyla veya e-posta aracılığıyla doğrudan öğrenciye iletiliyor. Genel koşulların yanı sıra ülkelere özgü bazı koşullar geçerli olabilir. Üniversite öğrenci adaylarına vize ve göçmenlik konularında danışmanlık hizmeti de sağlıyor.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Öğrenciler, University of Greenwich'te kendilerine sunulan dünya standartlarında tesis ve olanaklar sayesinde, ihtiyaçları olan her türlü şeye erişebileceklerinden emin olabilir.

Stockwell Street ve Drill Hall Kütüphaneleri

University of Greenwich kütüphaneleri, kitaplar ve diğer öğrenim kaynakları ile dolu. Öğrenciler, istedikleri kitap veya makaleyi aramak için kütüphane kataloğuna kolayca erişebiliyor, kütüphanedeki kaynaklar konusunda kütüphane görevlilerinden yardım alabiliyor. Stockwell Street Kütüphanesi, bireyler ve gruplar için sessiz çalışma alanları da sunuyor. Kütüphane bünyesinde görev yapan ve öğrencilere makale yazımında destek olan Akademik Beceri Ekibi öğrenciler için çeşitli seminerler de düzenliyor. Drill Hall Kütüphanesi, Avrupa'nın en büyük kütüphanelerinden biri olarak kabul ediliyor ve 400 kişisel bilgisayar, eğitim odaları ve grup çalışma odaları sunuyor.

Dreadnought Binası

Dreadnought Binası, Greenwich Kampüsü öğrencileri için bir merkez niteliğinde. İç kısmında 21. yüzyıla uygun yenilikler yapılmış olan bu tarihi bina, Öğrenci Birliği ve öğrenci hizmetleri için ev sahibi konumunda bulunuyor. Spor salonu, kafeler, bodrum katında bir etkinlik alanı ve çalışmak ve sosyalleşmek için daha birçok alana sahip.

Spor Tesisleri

Spor, University of Greenwich'teki üniversite yaşamında büyük bir rol oynuyor. Avery Hill Kampüsü, iyi ışıklandırılmış ve her hava koşuluna uygun iki adet spor sahası ve beş korta sahip spor salonuyla özel bir spor tesisi olarak öne çıkıyor. Öğrenciler, kampüslerin tamamında bulunan tam donanımlı spor salonlarından ücret karşılığında faydalanabiliyor.

Mükemmel ulaşım olanakları

Üniversitenin her üç kampüsü de mükemmel ulaşım olanakları sunuyor. Greenwich ve Avery Hill Kampüslerine Londra'nın merkezinden otobüs ve tren aracılığıyla kolayca ulaşmak mümkün. Medway Kampüsü ise yalnızca 45 dakikalık bir tren yolculuğu mesafesinde bulunuyor. Üç kampüsten de geçen kampüsler arası bir otobüs hizmeti de sunuluyor. Greenwich ve Avery Hill arasında otobüs ücretsiz olup Medway Kampüsü ile diğer iki kampüs arasında ulaşım cüzi bir ücrete tabi.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversite, uluslararası öğrencileri için bir dizi burs ve finansman imkânı sunuyor.

Uluslararası Burs

University of Greenwich, 1 milyon GBP değerindeki burs fonu ile her yıl en başarılı ve en parlak öğrencilerine destek oluyor. Bursa, tam zamanlı programlara kayıt olan ve öğrenimlerine 2020/21 akademik döneminde başlayacak olan uluslararası öğrenciler başvurabiliyor. Burs, öğrenim ücretleri üzerinden indirim olarak uygulanıyor.

Mezun Devam Bursu

University of Greenwich kampüslerinden birinde veya üniversitenin eğitim ortakları arasındaki bir yüksekokulda bir lisans programını tamamlayan ve lisansüstü programlara başvurmak isteyen mezunlar, lisansüstü programları için öğrenim ücreti indirimlerinden faydalanabiliyor. Mezunlar, lisans programını %70 ve üzeri ya da %60-%70 ortalamayla tamamlamış olmaları halinde %20, %50-%60 ortalamayla tamamlamış olmaları veya üniversite bünyesinde Erasmus programını tamamlamış olmaları halindeyse %10 oranında öğrenim ücreti indirimi almaya hak kazanıyor.

Peşin ödeme indirimi

Üniversite, peşin ödeme yapan uluslararası öğrencilerine net öğrenim ücreti üzerinden %5'lik bir indirim sağlıyor. İndirimden faydalanmak için öğrenci adaylarının Eylül'de başlayan programlar için 30 Eylül'den önce, Ocak'ta başlayan programlar için ise 31 Ocak'tan önce ödeme yapması gerekiyor.

Show more +Show less -
7259
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of Greenwich
Join us at University of Greenwich
Join us at University of Greenwich
Join us at University of Greenwich
Join us at University of Greenwich
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?