Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

University of Hartford

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Hartford (UHart) West Hartford, Connecticut, ABD'de bulunan, kapsamlı lisans ve lisansüstü derece programları sunan bir özel üniversitedir. ABD'nin en eski şehirlerinden biri olan Hartford, New York ve Boston arasında yer alır ve her ikisine de yaklaşık 2 saatlik bir mesafededir.

Üniversite, yeşil alanlar ve ağaçlı bulvarları barındıran 350 dönümlük peyzajlı arazidedir. Kampüsün ortasından geçen Park Nehri'yle akademik alanlar, konaklama bölümünden ayrılmıştır. Yaklaşık 6.000 kayıtlı öğrencisi olan üniversitede 49 eyalet ve dünya çapında 44 ülke temsil edilmektedir.

İşletme, bilim ve mühendislikten güzel sanatlar, müzik ve dillere kadar çok çeşitli konu alanlarında 100'den fazla farklı lisans programı ve 64 lisansüstü program sunan yedi akademik fakülte bulunmaktadır. Öğrenciler, ortalama 1'e 8 personel/öğrenci oranı sayesinde eğitmenlerle bolca iletişim süresine ve öğrenime yönelik daha kişiselleştirilmiş bir yaklaşıma olanak tanıyan düşük mevcutlu sınıflardan yararlanır. Birçok programda bireysel ve grup eğitimi teşvik edilir, araştırmalardan sunuma ve ödeve dayalı öğrenime kadar çok sayıda eğitim yöntemi kullanılmaktadır.

Okulun sunduğu olanaklara yüz binlerce yayın ve çalışma kaynağını içeren kapsamlı bir ana kütüphane, modern bir sahne sanatları merkezi ve tam donanımlı spor tesisi dahildir. Ayrıca sağlıklı beslenme seçenekleri sunan kafeler, bir market ve postane bile mevcuttur.

University of Hartford, mezunları dünyada harika işler başarmaya devam eden ileri görüşlü ve dışa dönük bir enstitüdür. Mezunları arasında El Salvador'un bir devlet başkanı ESPN ve Stanley Black & Decker yöneticileri başarılı sanatçılar ve ödüllü tiyatro yapımcıları radyo sunucuları ve hatta NASA astronotları bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Mühendislik Araştırmaları ve Sağlık Meslekleri için Yeni Tesisler

Francis X. ve Nancy Hursey İleri Mühendislik ve Sağlık Meslekleri Merkezi, sağlık hizmetlerine ve teşhise ayrılmış birçok yeni sınıf ve laboratuvar sağlayan son teknoloji bir tesistir. İnsan performansı, güç ve kondisyon, hareket analizi, sağlık ve fiziksel değerlendirme ve fonksiyonel ve fiziksel rehabilitasyon için tasarlanmış alanları içeren tam donanımlı bir sağlık simülasyonu merkezi bu binada yer almaktadır.

Teknik ve Mühendislik laboratuvarları robotik, siber güvenlik ve 3D baskı gibi alanlarda profesyonel düzeyde ekipman ve kaynaklarla öğrencileri mevcut ve gelişmekte olan sektörlerde rekabetçi kariyerlere hazırlar. Tasarım, imalat ve araştırma alanlarına sahip olan bina, yoğun bir uygulamalı öğretim ve etkili öğrenim merkezinin temelini oluşturmaktadır.

Yeni Derece Programları

Hızlandırılmış Derece Programı (3 yıl İşletme Lisansı + 1 yıl MBA/MSAT)

Yeni Fen Bilimleri Lisansı programının öğrencileri, yedi lisans ana dalından birini seçebilir ve sadece üç yılda derslerin tamamlanmasını sağlayan hızlandırılmış bir programda eğitim görebilirler. Lisans derecelerini tamamladıktan sonra tam zamanlı MBA veya Muhasebe ve Vergilendirmede MS gibi yüksek lisans programlarında devam edebilirler.

Kayıtlı öğrencilere program süresince destek ve rehberlik sağlamak üzere özel bir akademik danışman atanır, ayrıca 3+1 Hızlandırılmış İşletme Programındaki diğer öğrencilerle birlikte çeşitli ve dinamik bir öğrenim topluluğuna katılacaklardır.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Lisans Programı

STEM olarak belirlenen ve Connecticut'ta türünün tek örneği olan program, öğrencilere havacılık-uzay mühendisliği ve tasarımı alanında kapsamlı bir eğitim sağlamaktadır. Üst düzey teknik eğitimle beraber Makine, Havacılık-Uzay ve Akustik Mühendisliği Bölümündeki ekipman ve tesislere erişim sunar.

Show more +Show less -
Fakülteler ve Yüksekokullar

Fakülteler ve Yüksekokullar

Üniversitenin yedi fakültesi ve yüksekokulu vardır:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Sunduğu 23 lisans ana bilim dalı, 7 lisansüstü programı ve birçok disiplinlerarası program seçeneğiyle yedi yüksekokul ve fakülteden en büyüğüdür. Öğrenciler, biyoloji ve iletişimden sinema ve psikolojiye kadar her konuda eğitim alabilir.

Barney İşletme Fakültesi

Dünyadaki işletme fakülteleri arasında ilk %5'lik dilimde olan (AACSB'den akredite) Barney, öğrencilerin tercih edebileceği çeşitli derece seçeneklerine sahiptir: muhasebeden iş analitiğine kadar 7 lisans programı, 9 lisans yan dalı, 4 lisansüstü programı, 4 çift diploma programı ve 11 lisansüstü sertifika programı.

Eğitim, Hemşirelik ve Sağlık Meslekleri Fakültesi (ENHP)

ENHP öğrencileri, işbirlikçi ortamda kariyerleriyle ilgili bir derece kazanır ve fakülte mentorlarıyla birlikte gerçek dünyadaki öğrenim ve araştırma imkânlarına katılır. ENHP, önde gelen yerel, ulusal ve uluslararası ortaklarla çalışmaya devam etmektedir.

Mühendislik, Teknoloji ve Mimarlık Fakültesi (CETA)

Kariyer ortası maaş geliri için Business Insider tarafından ülkenin en iyi 14 mühendislik fakültesinden biri olarak belirlenen CETA'nın mesleki akreditasyona sahip programları, dünya çapında ilgi görmektedir.

Hartt School

Dans ve tiyatro alanlarında yenilikçi lisans programları ve müzik için hem lisans hem de lisansüstü programlar sunan Hartt School, kapsamlı bir sahne sanatları konservatuarıdır. Dünyanın dört bir yanında sahne alan ve ders veren ünlü akademik kadrosu, başarıya giden yolda öğrencilere rehberlik eder.

Hartford Sanat Fakültesi

Sekiz farklı stüdyo alanında ders veren profesyonel sanatçılar, tasarımcılar ve tarihçiler, Hartford Sanat Fakültesi öğrencilerine gereken ilgiyi sağlayacaktır.

Hillyer College

Hillyer College profesörleri, liseden üniversiteye başarılı bir geçiş konusunda öğrencilere yardımcı olmaktadır. Genellikle çift derece olarak kabul edilen öğrenciler, seçtikleri yolda ilerlerken güçlü akademik destek alır.

Show more +Show less -
Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Akademik Eğitim

UHart, birbirine bağlı bir öğrenim topluluğunda çeşitli derece programları sunar. İdeal personel-öğrenci oranı sayesinde kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyiminin adresidir, 4.000'i lisans ve 2.000'i lisansüstü olmak üzere yaklaşık 6000 kişilik bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Araştırma, öğretim ve toplum katılımını bir araya getiren destekleyici ortamda harika bir kariyer hazırlığı sağlanır.

Akreditasyon

UHart, New England Association of Schools and Colleges (NEASC) tarafından akredite edilmiştir. Öğrenciler, derecelerinin kabul edileceği güvencesiyle kendi ülkelerine dönmektedir.

Zengin Öğrenci Hayatı

Okulda rahatlamak ve boş vakit geçirmek için birçok fırsat mevcuttur. Üniversite içi sporlara, öğrenci yönetimine veya hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için bulunan 100'den fazla kulüp ve topluluklara katılım teşvik edilir.

STEM Lisans ve Lisansüstü Programları

Öğrenciler, derece eğitimlerini tamamladıktan sonra Seçmeli Pratik Eğitimlerine (OPT) 24 aylık bir uzatma için uygunluk sağlayan birtakım STEM Özel Derece Programlarına başlayabilirler.

Programa çeşitli dereceler dahil edilmiştir:

 • Akustik Mühendisliği
 • Uzay Mühendisliği
 • Mimari Tasarım ve Teknoloji
 • Mimari Mühendislik Teknolojisi
 • Mimarlık
 • Ses Mühendisliği Teknolojisi
 • Biyokimya
 • Biyoloji/Nörobilim
 • Biyomedikal Mühendisliği
 • İş Analitiği
 • Kimya
 • İnşaat Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgisayar Bilimi
 • Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği
 • Veri Bilimi
 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektronik Mühendisliği Teknolojisi
 • Mühendislik
 • Mühendislik-Disiplinlerarası
 • Çevre Mühendisliği
 • Matematik
 • Makine Mühendisliği
 • Çoklu Ortam ve Web Tasarımı
 • Örgütsel Psikoloji
 • Fizik
 • Risk Yönetimi ve Sigortacılık
 • Robotik
 • Teknoloji
 • Görsel İletişim Tasarımı

Show more +Show less -
video Bg

CETA Fakültesi

Mühendislik, Teknoloji ve Mimarlık Fakültesi (CETA), sektör teknolojilerini yansıtan birçok yenilenmiş alana sahiptir. Pratt ve Whitney Turbomakine Laboratuvarı, Makerspace, Yüksek Raflı Yapısal Mühendislik Laboratuvarı gibi eğitim alanlarını içeren Hursey Merkezi, 60.000 metrekarelik yepyeni bir akademik tesistir. Bu sınıflar, öğrencilere sürükleyici ve pratik bir öğrenim sunar.

Teknik başarıları ve teorinin uygulanmasını güçlendirmeye yardımcı olan, akredite edilmiş birçok lisans ve lisansüstü derece programı bulunmaktadır. Müfredat, yeni programların eklenmesiyle gelişmeye devam eder. Uluslararası düzeyde tanınan akademik kadro ve personel, dünya çapında sektör bağlantılarını üniversiteye getirmektedir. Düşük sınıf mevcutları, eğitmenler ve öğrenciler arasında kişisel iletişimi teşvik eder. Böylece her öğrenci, kampüs topluluğuyla profesyonel ilişkilere sahip olabilir. CETA'da öğrenciler bir rakamdan ibaret değildir. Onlar, inovasyonun geleceğine yön verebilecek önemli bireylerdir.

 • CETA'nın yeni havacılık ve uzay mühendisliği lisans programı, Connecticut'ta türünün tek örneğidir.
 • CETA öğrencilerinin %99'u, mezuniyetten sonraki 6 ay içerisinde tam zamanlı işe başlar veya eğitimlerine devam eder.
 • Francis X. ve Nancy Hursey Merkezi, yüksek teknolojili öğrenim ve işbirliği alanları sunan yepyeni bir modern akademik binadır.
 • Mühendislik ve teknoloji öğrencilerinin sektör standartlarına göre eğitim almasını sağlamak adına birçok ABET-akrediteli program bulunmaktadır. Akustik mühendislik ve müzik programı, NASM tarafından da akredite edilmiştir.

Show more +Show less -
Öğrenciler ne diyor?

Öğrenciler ne diyor?

Zamir Primus '23, Makine Mühendisliği Bölümü

''UHart'taki öğretmenler beni gerçekten destekledi ve benim için en iyi olanı yapmaya çalıştılar. Onlarla saatlerce sohbet etmekten keyif alıyorum. Şeffaf, dürüst ve ulaşılabilir oldukları için onlardan kariyer tavsiyesi alabiliyorum.''

Ritu Shiroya M'22, Yabancı Öğrenci, Mimarlık Yüksek Lisans

''Kazanç potansiyelimi artıran, kariyerimle ilgili profesyonel beceriler geliştirmemi sağlayan, profesyonel ağımı genişleten ve kişisel gelişimime yardımcı olan UHart eğitimi, iş hayatına sorunsuz bir geçiş için beni iyi hazırladı.''

Carolyn Marchak '24, İnşaat ve Mimari Mühendislik Bölümü

''CETA'daki akademik kadronun neredeyse tamamı UHart kariyerlerine başlamadan önce bu sektörde çalışan bireyler. Ayrıca okuldaki sunumlar, konferans gezileri ve kişisel etkileşimler sayesinde sektör profesyonelleriyle iletişime geçmenize yardımcı olabilirler.''

Kampüste Yaşam

Kampüs yaşamı öğrencilik döneminin önemli bir parçasıdır, lisans nüfusunun yaklaşık %85'i kampüste yaşamaktadır. Üniversitedeki birinci sınıf öğrencilerinin iki konaklama seçeneği vardır:

Hawk Hall

Hawk Hall'da banyolu çift kişilik odalar ve koridorda çalışma salonları bulunmaktadır. Odalarda kablo TV ve yüksek hızlı internet bağlantısı mevcuttur. Yerleştirme planı, benzer ilgi alanlarına sahip olan veya aynı dersleri alan öğrenciler bir arada olacak şekilde düzenlenmiştir.

A-D Kompleksleri

A'dan D'ye kadar olan kompleksler, birinci sınıf öğrencileri için banyo ve çalışma odalarını içeren çift kişilik odalara sahip yurtlardır. Odalarda kablo TV ve yüksek hızlı internet bağlantısı mevcuttur. Çamaşır yıkama tesisleri, çalışma salonları ve klima da bulunmaktadır.

Lisansüstü Konaklama

UHart, modern ve mobilyalı bir şehir evi kompleksinde kampüs içi Lisansüstü öğrenci konaklama seçenekleri sunar. Dairelerde tamamen yenilenmiş yatak odaları, banyolar ve ortak yaşam alanları vardır, ayrıca tüm hizmetler kiraya dahildir. Çamaşırhane hizmetleri ücretsizdir ve üniversitenin spor merkezi de kullanıma açıktır.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Başarı Merkezi (CSS), üniversiteye sorunsuz bir geçiş için lisans ve lisansüstü öğrencilerine gereken tüm desteği sağlar. Özel dersler, zaman yönetimi, kişisel rehberlik ve düzenli kontroller bu hizmetlerin bir parçasıdır.

Uluslararası Merkez, yabancı öğrencilere vize ve seyahat planlarından kulüp ve topluluklarla kadar her konuda yardımcı olmaktadır.

Danışmanlık ve Psikolojik Hizmetler (CAPS), tam zamanlı lisans ve lisansüstü öğrencilerine ücretsiz ve özel bir hizmet sağlar. Psikolojik destek olanakları ve bireysel, grup ve çift danışmanlığı dahil olmak üzere birçok danışmanlık seçeneği mevcuttur. Kendilerini UHart topluluğunun ruh sağlığına ve refahına adayan CAPS danışmanları, öğrencileri kampüs dışı uzmanlara ve sağlık tedarikçilerine yönlendirebilir.

Öğrenciler, istihdam sürecinin tüm aşamalarında kariyer hizmetlerinden ve kaynaklarından faydalanabilir. Kariyer danışmanlarıyla bire bir seansların yanı sıra sektörle ilgili birçok çevrimiçi kaynağa erişebilirler.

Öğrenci Güvenliği

Kamu Güvenliği Departmanı, üniversite topluluğunun öğrenebileceği, yaşayabileceği, çalışabileceği ve gelişebileceği güvenli bir ortam sağlar. Haftanın yedi günü, günde 24 saat tam zamanlı olarak çalışır. Öğrenciler, akademik yıl boyunca departmanın faaliyetlerine katkı yapabilir.

Kamu Güvenliği merkezi, kampüsün kuzeydoğu tarafında, üniversitenin tesisler bölümü ile paylaşılan bir kompleks içinde yer almaktadır.

University of Hartford yaya, bisikletli ve araçlı güvenlik görevlileri tarafından devriye gezilen bölgelere ayrılmıştır. Cana yakın ve eğitimli görevliler, kişisel güvenlik ve mülkiyetle ilgili her konuda yardımcı olabilir. Kampüste son derece görünür ve tanınabilir olmaları, emniyetli ve güven verici bir ortam sağlamaları gerekmektedir.

Show more +Show less -
676
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
Barney School of Business in 30 seconds
At UHart
Tour of the Barney School of Business and campus highlights
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?