Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

University of Hartford

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Hartford (UHart), West Hartford, Connecticut, ABD'de özel bir üniversitedir. Hartford şehri, Amerika'nın büyük şehirleri Boston (iki saatlik mesafede kuzeyde) ve New York (iki saatlik mesafede güneyde) arasında yer almaktadır. Kampüs, akademik bölümleri ve UHart lisans öğrencilerinin yüzde 85'inin yaşamakta olduğu yerleşim alanlarını ayıran Park Nehri tarafından ikiye bölünmüş güzel bir yeşil alandır.

Öğrenciler, işletme, mühendislik, sağlık bilimleri, temel bilimler, güzel sanatlar, sahne sanatları ve eğitim alanlarında 100'ün üzerinde farklı program arasından seçim yapabilirler. UHart'ta öğrenciler, profesörleriyle küçük sınıflarda çalışmakta ve bu sayede derslere çok kişisel katılım sağlamaktadırlar. Öğrenciler ayrıca hem sınıf arkadaşları hem de profesörleri ile birlikte yürüttükleri araştırmalar ve proje çalışmaları yoluyla öğrenirler.

Üniversitedeki tesisler arasında bir spor merkezi, modern bir kütüphane ve sahne sanatları merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler için kampüste bir posta merkezi, market, kafe ve birçok sağlıklı beslenme seçeneği de mevcuttur.

Öğrenciler, iş arayışının her aşamasında kendilerine yardımcı olacak kapsamlı kariyer hizmetlerine ve kaynaklarına erişebilirler. Kariyer danışmanları ile bire bir görüşmelerin yanı sıra Üniversite'nin web sitesinde de destek mevcuttur.

University of Hartford mezunları, El Salvador başkanı, ESPN, Hartford Steam Boiler ve Stanley Black & Decker yöneticileri gibi liderler olarak ün kazanmışlardır. Ayrıca mezunları arasında Orin Wolf (Tony ödüllü bir müzikalin baş yapımcısı), Christine Dwyer (Broadway oyuncusu) ve Liane Hansen (NPR radyo sunucusu) gibi başarılı sanatçılar ve medya şahsiyetleri ve NASA astronotu Jack Swigert Jr. gibi kaşifler bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Hartford, öğrencilerin koronavirüs pandemisi nedeniyle karşılaştıkları zorlukları anlayışla karşılamaktadır. Üniversite acil eylem planları geliştirmiş ve öğrencinin kaygılarını gidermek için sunduğu hizmetin özelliklerini uyarlamıştır. Buna, Eylül 2021 girişli lisans adayları için yapılan düzenlemeler de dahildir. Bunlar:

 • Öğrenciler son sınıf sonuçları olmadan kabul için değerlendirilebilmekte ve sonuçlar alındıktan sonra iletilebilmektedir.
 • Öğrenciler, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak Versant Skills Test veya Duolingo English testini sunabilmektedirler. Ancak kampüse vardıklarında yeniden değerlendirileceklerdir.
 • Öğrencilerin SAT veya ACT sınav sonuçları olmadan başvuru yapmasına izin verilecektir.
 • Üniversite, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza kurumunun iznine istinaden taranmış, PDF formatındaki I-20 belgelerini e-posta ile gönderecektir.
 • Üniversite tarafından kabul edilen öğrenciler online görüşme yapabileceklerdir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Hartford öğrencileri, kendini işine adamış öğretim üyelerinin özel ilgisinden faydalanırlar. Fakülte üyeleri, küçük sınıflar ve düzenli olarak planlanmış çalışma saatleri sayesinde her bir öğrenciyi tanıyabilirler.

Üniversitenin öğretim üyeleri çığır açan bilimsel araştırmalar yürütmekte, çalışmaları önde gelen meslek dergilerinde yayınlanmakta ve dünya çapındaki konferanslara katılmaktadırlar. Ancak evleri sınıfları bir numaralı öncelikleri öğretmek ve ana odak noktaları da öğrencileridir. Öğrenciler ve öğretim üyeleri arasında yakın ilişkiler, üniversitenin ayırt edici bir özelliğidir ve öğrenciler ilgi alanları ve genel anlamda hayatla ilgili daha derin bir anlayış elde etmek için profesörlerinden yardım alabileceklerini bilirler. University of Hartford profesörleri öğrencileri bir kariyerden daha fazlasına, hayata hazırlar.

Show more +Show less -
Okullar ve Fakülteler

Okullar ve Fakülteler

Üniversitenin yedi okulu ve fakültesi şunlardır:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Bu fakülte, sunmakta olduğu 23 lisans ana bilim dalı, 26 yardımcı branş, altı lisansüstü programı ve birçok disiplinlerarası program seçeneğiyle yedi okul ve fakültenin en büyüğüdür. Öğrenciler biyoloji ve iletişimden sinema ve psikolojiye kadar her konuda eğitim alabilirler.

Barney İşletme Okulu

Dünyadaki işletme okullarının ilk yüzde 5'i arasında kabul edilen (AACSB'den akredite) Barney, öğrencilerin tercih edebileceği çok çeşitli derece seçenekleri sunmaktadır.

Eğitim, Hemşirelik ve Sağlık Meslekleri Fakültesi (ENHP)

ENHP'de öğrenciler işbirlikçi bir ortamda kariyerleriyle ilgili bir derece sahibi olur ve fakülte mentorlarıyla birlikte gerçek dünyadaki öğrenme ve araştırmalara katılırlar. ENHP, öğrenci deneyimini zenginleştirmek için önde gelen yerel, ulusal ve uluslararası ortaklarla ilişkilerini sürdürmektedir.

Mühendislik, Teknoloji ve Mimarlık Fakültesi (CETA)

Kariyer ortası maaş kazançları için Business Insider tarafından ülkenin en iyi 14 mühendislik okulundan biri olarak tanınan CETA'nın Mesleki Akreditasyona sahip programları, dünyanın dört bir yanından öğrencileri cezbetmektedir.

Hartt School

Hartt School, University of Hartford'un çok yönlü sahne sanatları konservatuvarıdır. Okul, öğrencilere müzik, dans ve tiyatro alanında yenilikçi derece programları sunmaktadır. Tüm dünyada performans sergileyen ve ders veren ünlü öğretim üyeleri, öğrencilere üstün başarı yolunda rehberlik etmektedir.

Hartford Sanat Okulu

Okulda kayıtlı yaklaşık 310 lisans öğrencisinin her biri, sekiz farklı stüdyo alanında verdikleri derslerin yanı sıra sanat tarihi de öğreten profesyonel sanatçılar, tasarımcılar ve tarihçiler tarafından gösterilecek özel ilgiye güvenebilirler.

Hillyer College

Hillyer College'da destekleyici profesörler, öğrencilere liseden üniversiteye başarılı bir geçiş yapmak için ihtiyaç duyacakları tüm ilgiyi göstermektedir. Öğrenciler genellikle çift derece olarak kabul edilmekte, böylece seçtikleri yolda güçlü akademik destek almaktadır.

Show more +Show less -
video Bg

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Akademisyenler

University of Hartford, kendi büyüklüğündeki birkaç üniversitede mevcut çeşitli akademik programlar sunmakla birlikte, bireysel ilgiyi geliştirmek için çalışmaktadır. Yaklaşık 5.000 lisans öğrencisi olan kampüs, bir üniversitenin büyük ve kişisellikten uzak bir kurum haline gelmeden hedeflerine ulaşabilmesi için yeterince büyüktür.

Üniversite, kariyer hazırlığı için 97 lisans programı kapsamında uygulanabilecek birçok fırsat sunmaktadır. Dünyaca ünlü akademisyenler, beğeni toplayan görsel ve sahne sanatçıları ve öğrencilerin başarıya ulaşmalarına yardım etmeye kendilerini adanmış sektör liderleri bir araya getirilerek, öğrencilere araştırma, öğretim ve toplum katılımının sağlıklı bir karışımını sağlayan destekleyici bir ortam sunulmaktadır.

Akreditasyon

University of Hartford, 8 Mayıs 2012 tarihinde Commission on Institutions of Higher Education (CIHE) of the New England Association of Schools and Colleges (NEASC) tarafından akreditasyonunun devamına ilişkin olarak onaylanmıştır. 2011 yılında üniversitenin kapsamlı bir değerlendirmesinin ardından akreditasyon yenilenmiş olup bir sonraki değerlendirme 2021 yılına planlanmıştır.

NEASC, altı New England eyaletindeki kolej ve üniversiteler için bölgesel akreditasyon kuruluşudur: Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island ve Vermont. ABD Eğitim Bakanı tarafından, akredite edilen kurumların sağladığı eğitim kalitesi konusunda güvenilir bir otorite olarak kabul edilmektedir.

Üniversite, tüm programları için en yüksek mesleki akreditasyon seviyesini hedeflemekte ve temin etmektedir. Bu, öğrencilerinin derecelerinin tanınacağı güvencesiyle ülkelerine dönmelerini sağlayacaktır.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

University of Hartford'un, işletme, mühendislik, güzel sanatlar, sahne sanatları, temel bilimler, sağlık bilimleri ve beşeri bilimler alanlarında 150'nin üzerinde lisans programı sunduğu altı okul ve fakültede kayıtlı 6.700'den fazla tam ve yarı zamanlı öğrencisi bulunmaktadır.

Geleneksel programlara ek olarak, öğrenciler aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı konu alanlarını birleştiren programlarda derece alma şansına sahiptir:

Ulusal olarak tanınan bir disiplinlerarası mühendislik programı olan Akustik Mühendisliği ve Müzik (Mühendislik Lisansı) Hartt School ile işbirliği içinde sunulmaktadır. ABET tarafından akredite edilen bu program, modern mühendislik tasarımının mimari tasarım, hoparlör ve ses ekipmanları tasarımı gibi konularda akustik alanına uygulanmasına odaklanmaktadır.

Egzersiz Bilimi lisans derecesi öğrencileri spor hekimliği, kişisel antrenörlük ile güç ve kondisyon koçluğu alanlarında çeşitli heyecan verici kariyerler için hazırlamaktadır. Öğrenciler ayrıca fizik tedavi, atletik eğitim, klinik egzersiz fizyolojisi, kinesiyoloji ve halk sağlığı gibi alanlarda lisansüstü eğitim için hazırlanmaktadır.

İşletme Analitiği ve Yönetim Ekonomisi bölümü öğrencilere nicel yöntemler ve iktisadi analiz konusunda değerli beceriler kazandırmaktadır. Öğrenciler, ülkenin en büyük şirketlerinden bazılarıyla çalışabileceklerdir.

Bilgisayar Bilimleri Lisans programı, öğrencilere hem teorik hem de uygulamalı bilgisayar bilimlerinde sağlam bir temel sağlamaktadır. Öğrenciler ilk yıllarında matematik ve programlamanın ana prensipleri üzerine sağlam bir temel aldıktan sonra bu bilgilere dayalı daha derinlemesine dersler sunulmaktadır.

Üniversitenin mühendislik lisans programları, öğrencilerin ilgi alanlarını karşılamak ve işverenlerin aradığı gerekli becerileri geliştirmek için mühendislik bilim dallarında çeşitli alanları kapsamaktadır. Öğrenciler, üniversitenin tam donanımlı laboratuvarları ve stüdyolarında çalışabilir ve ödüllü bir üniversitenin parçası olarak sınıf içinde ve dışında uygulamalı deneyim sahibi olabilirler.

Show more +Show less -
video Bg

Öğrenci hayatı

University of Hartford ailesindeki öğrenciler eğlenceli ve destekleyici bir ortamın parçası olmaktadırlar. 100'ün üzerinde kulüp ve dernek sayesinde, öğrencilerin tutkularını keşfetmeleri ve yeni arkadaşlar edinmeleri için birçok fırsat bulunmaktadır.

Kulüp ve Dernekler

Üniversite, kolej deneyimlerini çeşitlendirmek ve zenginleştirmek isteyen öğrenciler için akademik derneklerden atletik kulüplere kadar çeşitli benzersiz ve teşvik edici seçenekler sunmaktadır. Ders dışı etkinliklere katılmak, ağ oluşturma, topluma dahil olma ve üniversitenin kulüpleri ve dernekleri aracılığıyla yararlı, tatmin edici bir deneyim yaşama fırsatını teşvik etmektedir.

Öğrenci Cemiyetleri

Kampüsteki öğrenci cemiyetleri hayırsever çalışmalara aktif olarak katılmakta olup öğrenciler bu cemiyetleri keşfetme fırsatına sahiptirler.

Atletizm

University of Hartford, hem erkek hem de kadınlar için basketbol, golf ve lakros gibi takımlara sahip bir Division I okuludur. Üniversite ayrıca öğrencilere erkekler ve kadınlar rugby, karate gibi kulüp sporlarına katılmak için çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Öğrenciler dans ekibine katılabilir veya okul içinde düzenlenen spor turnuvalarda yarışabilirler. Spor Merkezi, güç ve kondisyon ekipmanlarının yanı sıra bir Olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu 130.000 fit karelik bir tesistir.

Show more +Show less -
676
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
At UHart
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1756

 • $805
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin