Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

University of Nevada, Las Vegas

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Nevada, Las Vegas (UNLV) 1957 yılında kurulmuş olup o tarihten bu yana ABD'de öncü araştırma kurumlarından ve yükseköğretim merkezlerinden biri olarak gelişmeye devam etmiştir. Öğrencilerinin pek çoğu anne-babalarının daha önce bir üniversite derecesi almadığı birinci nesil olan 25.000'i aşkın lisans öğrencisinden oluşan başarılı öğrenci topluluğuna sahiptir.

Üniversite, çeşitliliği ile ünlüdür – kurumda 85 ülkeden 1.000'i aşkın uluslararası öğrenci kayıtlıdır. Aynı zamanda, benzer temele sahip öğrencilerin buluşup kendilerini daha samimi bir ortamda hissetmelerine yardımcı olacak, 100'ü aşkın kültürel, etnik veya din odaklı öğrenci kuruluşu mevcuttur.

Öğrenciler, Las Vegas'ın canlı atmosferini çok yakında hissedecektir zira kampüste veya yakınında yaşamak isteyenler için çok sayıda heyecan verici konaklama seçenekleri mevcuttur. Daha sessiz bir ortamı tercih eden öğrenciler için ise çöl manzaraları kısa bir sürüş mesafesinde olup şehrin parlak ışıklarından uzaklaşarak kısa bir mola verme fırsatı sunar.

Üniversite bünyesindeki 16 ana fakülte geniş bir öğrenim programı yelpazesi sunar. Üniversite aynı zamanda ‘Akademik Olarak Havalı' konu alanları – öğrencilerin modern öğrenimin ilk safhasında olmalarını sağlayan çağdaş anadallar çoğu veya öğrenim alanı kombinasyonları – ile bilinmektedir. UNLV sadece muhteşem bir öğrenim kalitesi sunmakla kalmaz aynı zamanda öğrencilerinin seçtikleri alanında en önde ilerlemelerini sağlamak amacıyla çeşitli modern yöntemler kullanır.

Üniversitedeki öğrenci desteği muhteşem olup çeşitli hizmet seçenekleri, öğrencilerin bireysel meseleler dolayısıyla dikkatlerini derslerinden başka bir yöne çekmemeleri için çalışır. Üniversite aynı zamanda öğrenimin finansal etkisi konusunda kaygı duyan herkes için muhteşem bir fırsat sunar – UNLV lisans öğrencilerinin %87'si 2020-2021'de finansal yardım ve burs almıştır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Nevada, Las Vegas (UNLV) daima öğrenci topluluğuna en iyi şekilde hizmet vermek için çabalar. Bu bağlılık, Top Tier Vision olarak bilinen üniversitenin 2025 yılına dek araştırma, eğitim ve toplum etkisi alanında üst düzey bir devlet üniversitesi olma misyonuna yansımıştır.

Üniversite bu misyonun bir parçası olarak tesislerini geliştirmeye ve öğrencilerin, diğer akademisyen ve öğretim görevlileri kadar araştırmaları yönettikleri yeni bir buluşun eşiğinde heyecan verici bir ortam yaratmak için dünyada öncü araştırmalar ve projelere dahil olmaya devam etmektedir.

Bu, UNLV'de hiç olmadığı kadar fazla sayıdaki programın alanlarında en iyi 100 arasında tavsiye edilmesi öğrencilerin Alzheimer'a karşı küresel savaşa öncülük etmek üzere üniversitedeki profesörlerle birlikte çalışması veya üniversitenin, sanayi liderlerinin kendi analizlerini ve spor bilimi anlayışlarını geliştirmek için bir araya geldikleri bir spor eğitim merkezi haline dönüşmesi ile görünürlük kazanmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Ulusal ve uluslararası anketlerde üst sıralarda yer alan çok sayıda öğrenim programı ile UNLV, çeşitli alanlardaki başarısı ile de tanınmaktadır. U.S. News & World Report'un yıllık öğrenim alanı koleksiyonu, UNLV programlarının 26'sını kendi alanlarında en iyi 100 arasına Nükleer Mühendisliği ve Ceza Adaleti programlarını ise en iyi 30 arasına yerleştirmiştir.

Üniversitedeki akademisyenlerin, öğrencilerin anlayış ve becerilerini geliştirme konusunda mükemmel olmalarının yanı sıra UNLV'de programların tasarlanış biçimi de onların potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olur. Pek çok programda öğrencilere alanlarını daha iyi anlama ve ufuklarını genişletme imkânı sunmak üzere seyahat etme fırsatı sunan akademik zenginleştirme imkânları mevcuttur.

Üniversite aynı zamanda pahalı ve benzersiz olan yeni öğrenim biçimleri ile derece programlarını buluşturan 'Akademik Açıdan Havalı' olarak adlandırılan çok sayıda çağdaş öğrenim programı ile tanınmaktadır bunlar öğrencilere yeteneklerini geliştirme ve kariyerlerini ilerletmek için çok daha çeşitli ve ilginç yollar sunar. Eğlence Mühendisliği & Tasarımı, Siber Güvenlik, PGA Golf Yönetimi ve Elektronik Spor (Esports) bunlardan sadece bazılarıdır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UNLV, 16 ana akademik birim genelinde geniş öğrenim programı seçenekleri sunar.

 • Lee İşletme Okulu, iktisat, işletme, finans ve girişim konu alanlarının tüm yönlerini kapsar.
 • Diş Hekimliği Fakültesi, ağız sağlığı bakımı üzerinde dünya standartlarında bir eğitim sunar.
 • Eğitim Fakültesi, gelecek öğretmen ve rehber öğretmen neslini yetiştirir.
 • Howard R. Hughes Mühendislik Fakültesi bünyesinde inşaat, makine, elektrik, uzay (sadece yüksek lisans) ve çevre mühendisliği (sadece yüksek lisans) eğitimi verilir.
 • Güzel Sanatlar Fakültesi, mimarlık, sanat, dans, sinema, müzik vd. alanlarda öğrenim görmek isteyen öğrencilere hizmet verir.
 • Lisansüstü Eğitim Fakültesi, çeşitli yüksek lisans ve doktora derecelerini kapsayan özel bir birimdir.
 • Onur Fakültesi (Honore College), sadece belirli öğrencilere özel temel programlarda seçilmiş akademisyenlerle onlara zengin bir akademik deneyim sunan, üniversite bünyesindeki ‘disiplin' okullarının yanı sıra hizmet veren ve akademik anlamda yetenekli öğrencilere yönelik olan özel bir fakültedir.
 • William F. Harrah Konaklama Fakültesi, dünyada öncü bir konaklama ve dinlence hizmeti öğrenim programı yelpazesi sunar.
 • Bütünleşik Sağlık Bilimleri Fakültesi, beyin sağlığı, beslenme bilimleri, fizik tedavi ve diğer uzman sağlık branşlarını sağlar.
 • William S. Boyd Hukuk Fakültesi, 3 ve 4 yıllık lisansüstü hukuk programlarını kapsar.
 • Sosyal Bilimler Fakültesi, İngilizce, Tarih, Sosyoloji ve Siyaset Bilimi gibi konu alanlarında programlar yürütür.
 • Hemşirelik Fakültesi, araştırma ve pratik hemşirelik ve sağlık eğitimi alanına odaklanır.
 • Halk Sağlığı Fakültesi, çevre ve iş sağlığı ve epidemiyoloji alanlarında araştırma ve eğitimi kapsar.
 • Fen Fakültesi, çeşitli fen ve matematik alanlarında muhteşem bir eğitim temeli sunar.
 • Greenspun Kent Çalışmaları Fakültesi, ceza adaleti, sosyal çalışmalar ve gazetecilik gibi programlarda toplumlar için çağdaş çözümler sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Üniversite, 85 ülkeden 1000'in üzerinde uluslararası öğrenci dahil binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar ve herkesin öğrenim görüp başarılı bir kariyer için becerilerini geliştirebileceği dünya çapında bir merkez olarak görülür. Bu kadar çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahip olan kurumun giriş kriterleri, herkesin öğrenim için eşit bir fırsata sahip olmasını sağlamak üzere belirlenir.

Lisans öğrencilerinin başarılı bir lise eğitimi veya eşdeğer bir eğitime sahip olduklarını sunmaları veya B'ye eşdeğer bir not ortalamasına YA DA ACT'den 22 SAT'dan ise 1120 puana sahip olmaları gerekir. Kabul gören bir not ortalaması VEYA sınav puanı, öğrencilere giriş hakkı sağlayacaktır. Seçmeli sınav politikası adaylara pek çok seçenek sunar. Ek olarak, UNLV giriş için bir makale, tavsiye mektupları veya ders programına ek yapılan yapılan faaliyetlerin detaylandırıldığı bir özgeçmiş şartı aramaz – giriş süreci öğrenciler için oldukça basittir. Lisansüstü öğrenciler için giriş şartları, bölüme göre değişiklik gösterir.

Öğrencilerin aynı zamanda, İngilizce konuşabilmeleri gerekir bu çeşitli kabul gören sınavlar aracılığıyla kanıtlanabilirdir. İngilizce yeterliliğine sahip olmayan ancak üniversite giriş kriterlerini sağlayan öğrencilere üniversitenin ESL Bridge Programı aracılığıyla öğrenim görme fırsatı sunulur. Uluslararası öğrencilerden, başvuruları ile birlikte işlem masraflarını karşılamak üzere 95 USD ödeme yapmaları istenir.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Öğrencilerin güvenliği University of Nevada, Las Vegas'da (UNLV) çok ciddiye alınır ve dolayısıyla tüm öğrencilerin kampüste geçirdikleri zaman boyunca korunmalarını sağlamak için çeşitli önlemler ve kaynaklar mevcuttur.

Üniversite aynı zamanda genel sağlık desteği sunmanın yanı sıra acil durumlara müdahale etmek üzere kendi emniyet kuvvetlerine sahiptir. Ayrıca, öğrencilere hem konakladıkları çevrede hem de kütüphanede geç saatlerde ders çalışırken nasıl güvenli kalabilecekleri konusunda fikir ve yönlendirmeler sunar.

Üniversite'nin emniyet hizmetleri aynı zamanda COVID-19 pandemisi süresinde öğrencilerin güvenliğini sağlamada oldukça önemli bir rol oynamıştır. Öğrenciler kuruma dönerken, alınan tedbirler devlet yönetiminden gelen talimatlar doğrultusunda azaltılmaya başlamasına rağmen öğrencilerin, herkesin salgından korunması için UNLV'de geçirdikleri süre boyunca en güncel kısıtlama ve tavsiyelere uymaları gerekecektir.

Son olarak, öğrencilere onların deprem gibi afetlere karşı hazırlanmaları için uyarı sistemleri ve eğitim malzemeleri aracılığıyla sunulan acil durum desteği de mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Öğrenciler, UNLV'de öğrenim programlarını tamamlayıp mezun olduklarında kısa bir zamanda genellikle iş bulmakta veya ileri öğrenim fırsatları elde etmektedir. Üniversitedeki farklı fakültelerin pek çoğu, mezunlarının %80'inin öğrenimlerini tamamladıktan sonra 3 ay içinde iş bulduklarını ortaya koymuştur – bu orana, eğitimlerini ileri aşamada sürdürmeyi seçenler dahil değildir.

UNLV mezunları hem ABD'nin güneybatısında hem de dünya genelinde iş bulabilmektedir. Son istatistiklere göre mezunlar, yurtdışına seyahat edenlerin – dünya genelinde 77 ülkede çalışan UNLV mezunu mevcuttur – yanı sıra 16 Nevada eyaletine ve 50 ABD eyaletine yerleşmiştir.

UNLV mezunlarının %14'ü öğrenimlerini ileri aşamada sürdürerek ikinci bir derece almıştır bu da UNLV öğrencilerine, gelişmek ve kariyerlerinde en iyi noktaya erişmek için aşılanan motivasyon ve isteğin bir kanıtıdır.

Genel olarak, University of Nevada, Las Vegas öğrencilerinin %94'ü mezuniyetin ardından birkaç ay içerisinde işe başlamakta veya ileri öğrenimlerini sürdürmektedir.

Show more +Show less -
914
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UNLV
DiscoverUNLV
At UNLV
At UNLV
At UNLV
Get Involved at UNLV
At UNLV
What a RebelHomecoming Week
At UNLV
At UNLV
At UNLV
At UNLV
At UNLV
At UNLV
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?