Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of New Brunswick

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of New Brunswick (UNB), Kanada'nın İngilizce eğitim veren en eski üniversitesidir ve ülkenin güzel doğu kıyılarında yer almaktadır. Girişimcilikte başarıya odaklanan UNB, araştırma ve inovasyonda liderdir. 75'ten fazla lisans ve lisansüstü program sunan okulda 1 eğitmen başına sadece 15 öğrenci düşmektedir. UNB, Kanada'daki üçüncü en yüksek öğrenci mezuniyeti oranına sahiptir.

UNB'ye liseden doğrudan katılan her iki öğrenciden bir tanesi burs kazanmaktadır. Üniversite, her yıl en az 9 milyon CAD değerinde lisans hibesi vermektedir. Akademik ve personel destek 7/24 mevcuttur. Öğrenciler, güvenlik hizmetlerine her zaman erişebilecekleri bir ortamda yardım alabilirler.

New Brunswick, Kanada

Bir tanesi Fredericton'da ve diğeri Saint John'da olmak üzere UNB'nin iki kampüsü de Kanada'nın New Brunswick eyaletindedir. Bölgedeki yaşam masrafları düşüktür ve plajlar, parklar, göller ve diğer doğal güzelliklere sahiptir. Travel + Leisure, 2020 yılında New Brunswick'i ziyaret edilmesi gereken en iyi 50 yer arasında göstermiştir. Uçakla Montreal'e bir buçuk saatte ve Toronto'ya iki saatte ulaşılabilir. Boston ise altı buçuk saatlik araba mesafesindedir.

Fredericton kampüsü 1785'te, Saint John Kampüsü 1964'te kurulmuştur. Bu ikili New Brunswick'in en büyük şehirleri arasındadır. 100'den fazla ülkeden 10.000'in üzerinde lisans öğrencisine ev sahipliği yapan kampüsler, arkadaş canlısı bir ortama sahiptir. Akılda kalır ve eğlenceli bir öğrenci deneyimiyle birlikte 120'den fazla kulüp ve topluluk bulunmaktadır. Birlik olmaya ve samimi bir kültüre verilen önem sayesinde uzun süren arkadaşlıklar kurmak oldukça kolaydır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Kampüs Yatırımı

University of New Brunswick, Fredericton kampüsüne 36 milyon CAD değerinde yeni bir Kinesiyoloji Fakültesi binası inşa etmiştir. Binanın yeni tesisleri, akademik personelin koruyucu sağlık hizmetleri ve araştırma alanlarında ön planda yer almalarına yardımcı olmaktadır. Aynı zamana kinesiyoloji öğrencileri için bir sosyal merkez görevi görür, dersler arasında çalışmaları ve sosyalleşmeleri için birçok imkâna sahiptir.

Sağlık alanında yeni lisans programı

Üniversite işletme, sanat ve fen bilimlerini de içeren yeni bir disiplinler arası sağlık derecesi programı başlatmıştır. Bu program, Kanada'da türünün ilk örneğidir. Çeşitli fakültelerden dahil edilen programlar sayesinde öğrenciler, sağlık konusunda farklı bakış açıları kazanmaktadır. Dört yıllık program, Saint John kampüsünde mevcuttur.

UNB Saint John'da yeni bir yurt

Barry ve Flora Beckett Residence, Saint John kampüsünde açılan yeni bir yurt binasıdır. Bu tesis, çevreye olabildiğince az etki yapacak şekilde tasarlanmıştır ve jeotermal ısıtma gibi eklentiler binanın bir parçasıdır.

Yeni mühendislik diploması

Üniversitenin Saint John kampüsünde temel mühendislik diploması tanıtılmıştır. Giriş seviyesindeki bu program tasarım, matematik ve iletişim gibi mühendisliğin temellerini öğretmektedir. Bu diplomayı kazanmak için gereken koşulları karşılayan öğrenciler aynı zamanda mühendislik programlarının son iki yılını UNB Fredericton'da tamamlama fırsatına sahip olacaklardır. Program, Eylül 2021'de başlayacaktır.

En iyi araştırma

Araştırma, UNB'nin birincil öncelikleri arasındadır ve New Brunswick, Kanada ve dünyadaki problemlerin çözülmesinde önemli bir rol oynamaktadır. New Brunswick'teki araştırma ve geliştirme çalışmalarının %53'ü yükseköğretim tarafından gerçekleştirilmektedir ve bunun %70'ini UNB kapsamaktadır. UNB araştırmacıları Google, NASA ve dünya genelindeki hükümetlerle çalışmıştır. Bu katkıları devam ettiren araştırma projeleri UNB'de her zaman sürdürülmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of New Brunswick'teki öğrenci-eğitmen oranı 15:1 şeklindedir, bu sayede oluşan düşük sınıf mevcutları sayesinde öğrencilere gereken ilgi gösterilebilir. UNB, Kanada'daki en kapsamlı 5 üniversite arasındadır (Maclean's dergisi) ve 27.000'den fazla enstitü içerisinde en iyi %3,3'lük kesimdedir (Center for World University Rankings).

UNB'deki öğretim, bilginin geleceği nasıl etkileyebileceğine odaklanarak eğitimin tarihini ve geleneğini bir araya getirir. Akademik personel, öğrencilere iş piyasasında ihtiyaç duyacakları becerileri ve deneyimi kazandırmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Girişimcilik her bölümde teşvik edilmektedir, öğrencilere kendileri ve diğerleri için nasıl fırsatlar yaratabilecekleri öğretilmektedir.

Araştırma Başarıları

UNB, eyalette masrafları kamu tarafından karşılanan araştırmaların %70'ini gerçekleştirmektedir ve bu sayede her yıl 39 milyon CAD değerinde harici bir araştırma fonundan faydalanır. 20'den fazla araştırma enstitüsü ve 65 büyük araştırma laboratuvarı vardır. Araştırma ortakları arasında NASA bulunmaktadır, UNB'de geliştirilen teknolojiler Google Maps gibi büyük çaplı hizmetler tarafından kullanılmıştır. UNB, MRI teknolojisinde bir dünya lideridir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of New Brunswick öğrencileri, iki kampüste bulunan 75'ten fazla yenilikçi lisans ve lisansüstü program arasından seçim yapabilir. Her bir kampüs farklı fakültelere ve departmanlara sahiptir.

Fredericton kampüsü:

 • Sanat
 • Bilgisayar Bilimi
 • Eğitim
 • Mühendislik
 • Ormancılık ve Çevre Yönetimi
 • Kinesiyoloji
 • Hukuk
 • Yönetim
 • Hemşirelik
 • Rönesans Koleji
 • Fen Bilimleri

Saint John kampüsü:

 • Sanat
 • İşletme
 • Fen Bilimleri, Uygulamalı Bilim ve Mühendislik (SASE)

Kanada'daki ilk mühendislik ve ormancılık programları UNB'de düzenlenmiştir. Aynı zamanda ülkedeki ilk bilgisayar bilimi fakültesinin adresidir.

İngilizce dil programları

Her iki kampüste de interaktif programlar aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler için ikinci dil olarak İngilizce öğretilmektedir. Nitelikli eğitmenler, akademik çalışmalarda ve Kanada'daki günlük hayatlarında öğrencilerin İngilizce konusunda öz güven sahibi olmalarına yardımcı olur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Belirli kabul koşulları, programa ve eğitim seviyesine göre değişebilir.

Lisans programları için öğrencilerin ulusal lise müfredatlarını (veya kabul edilen bir eşdeğerini) tamamlamış olmaları gereklidir. Uluslararası Bakalorya (IB), İleri Düzey Yerleştirme (AP) veya GCSE için eğitim almış olanların başvuru yapmaları teşvik edilir.

İngilizce dil kriterleri

Ana dili İngilizce olmayan bireylerin çoğu akademik program için İngilizce dil koşullarını karşılamaları gereklidir. Aşağıda belirtilen minimum dil sınavı puanları veya kabul edilen bir eşdeğeri istenmektedir:

 • TOEFL IBT – 85
 • IELTS – 6.5
 • CAEL CE/Online – 60
 • Pearson Vue Test – 59
 • Cambridge English Assessment C1 advanced/C2 proficiency – 176
 • Duolingo – 115

Fredericton kampüsündeki hemşirelik, eğitim ve sanat programları ve Saint John kampüsündeki hemşirelik ve sağlık bilimleri programları minimum 7.0 IELTS puanı veya kabul edilen bir eşdeğerini gerektirir.

Öğrenciler, giriş koşulları hakkında ayrıntılı bilgileri UNB'nin web sitesinden öğrenebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Her yıl yapılan milyonlarca dolarlık yatırım sayesinde öğrencilere yurt dışında eğitim masrafları konusunda yardım sağlanmaktadır. UNB bursları akademik başarıları, liderliği ve daha fazlasını ödüllendirmektedir.

Giriş Bursları

Uygun durumdaki yeni lisans öğrencileri, 500 CAD ila 52.000 CAD arasında değişen bir burstan faydalanabilir. UNB'deki her 2 birinci yıl öğrencisinden bir tanesi giriş bursu kazanmaktadır. Bu fırsatlar, şu bireyler için mevcuttur:

 • Yabancı lise öğrencileri
 • Yabancı transfer öğrencileri
 • Eğitimlerine UNB'de devam eden yabancı öğrenciler

Öğrenirken kazanın

UNB'deki birçok yabancı öğrenci, eğitimlerine devam ederken aynı zamanda çalışmaktadır. Kampüslerde yerel mağazalar, restoranlar ve barlar gibi birçok iş fırsatı vardır. Öğrenciler, istihdam olanaklarından ve maaşlı stajyerliklerden de yararlanabilir.

UNB'nin Öğrenci İstihdam ekibi, yarı zamanlı iş arayan öğrencilere bu arayışlarında, başvurularında ve mülakat tekniklerinde yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of New Brunswick, Kanada'daki üçüncü en yüksek istihdam oranına sahiptir. Son 10 yılda her düzeyde 36.000'den fazla derece vermiştir. Dünya genelinde 9.000'in üzerinde UNB mezunu bulunmaktadır ve bunların 39.000'i New Brunswick'te ikamet etmektedir.

Öğrenciler, UNB'den küresel iş piyasasına hazır bir şekilde ayrılmaktadır. Eleştirel ve yaratıcı becerilerini geliştirirler, potansiyellerini keşfetmeyi ve değerli bir kariyer sahibi olmayı öğrenirler. Startup Canada, 2014'te UNB'yi Kanada'nın en girişimci üniversitesi seçmiştir.

Deneyime dayalı öğrenim

Derecelerin hepsi geleceğe yöneliktir ve deneyime dayalı öğrenim fırsatlarına kolayca ulaşılabilir. Bu sayede öğrenciler, derslerde öğrendiklerini kullanabilecekleri bir ortamda çalışma deneyimi kazanırlar. Bu fırsatların arasına ortak eğitim, stajyerlik programları ve yaz dönemi için işe entegre edilmiş öğrenim programları dahildir.

Kariyer bağlantıları

Üniversitenin kariyer danışmanlığı ekibi, öğrencilerin ilgi alanlarını akademik hedefleriyle bağdaştırmalarına ve mezuniyetten sonra heyecan verici bir hayat planlamalarına yardımcı olmaktadır. Bireysel kariyer danışmanlığı, özgeçmiş ve ön yazı hazırlama desteği, kalıcı ikamet ve vize danışmanlığı gibi yabancı öğrenciler için özel olarak hazırlanan diğer hizmetler sunulmaktadır.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Viswadarshini
University of New Brunswick
They provided with coop opportunities and it was very helpful in getting Canadian experience
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
University of New Brunswick University of New Brunswick
Rated5/5based on1 student reviews
They provided with coop opportunities and it was very helpful in getting Canadian experience Customer reviews:
University of New Brunswick - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of New Brunswick University of New Brunswick
Rated5/5based on1 student reviews
They provided with coop opportunities and it was very helpful in getting Canadian experience Customer reviews:
University of New Brunswick - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin