Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of New Orleans

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

1958 yılında kurulan University of New Orleans (UNO), 130 ülkeden öğrencilere akademik programlar sunan, tarihi ve çok kültürlü bir eğitim kurumu. ABD'nin Louisiana eyaletinde bulunan okul, herkes için erişilebilir olan, yüksek kaliteli bir eğitim sunuyor. UNO öğrencilerinin %77'si bir çeşit finansal destek alırken, okul her yıl toplam 41 milyon USD burs sağlıyor.

UNO akademik derece programlarında öğrenim gören öğrenciler, iş hayatına hazır olarak mezun oluyor. Louisiana eyaletinde en yüksek yeni mezun maaşlarına sahip olan UNO mezunlarının %90'ı, mezuniyetlerini takip eden iki yıl içinde istihdam ediliyor. Okul, sekiz fakülte ve yüksekokul çapında bazıları daha mesleki, bir kısmı sektör odaklı ve bazıları daha geleneksel, entelektüel olan birçok akademik derece programı sunuyor. Hayli yüksek bir öğretim kalitesine sahip olan okulda yüzde 80'i tam zamanlı olarak görev yapan eğitim ve araştırma görevlileri, uzmanlık alanlarında doktora veya daha ileri seviyede çalışmalarını sürdürüyor.

New Orleans, UNO öğrencilerine keyifli ve sosyal bir ortam sunuyor. Urban Land Institute tarafından beşinci şehir seçilen New Orleans, Y kuşağının yaşamayı en çok tercih ettiği şehirler arasında 25.sırada yer alıyor (Time Magazine). Şehir ayrıca Forbes dergisi tarafından dördüncü en ‘havalı' Amerikan şehri seçildi. New Orleans, öğrencilere gelişmekte olan bir Amerikan şehrinde keyifli bir yaşam ve öğrenci deneyimi sunuyor.

UNO, üstün tesis ve imkânlarıyla, uluslararası öğrencilere ihtiyaçları olan her şeyi tek bir çatı altında sunuyor. Üniversitenin kampüsünde bir rekreasyon ve fitness merkezi, saunalar ve spor salonları, öğrenciler arasında çok popüler olan The Cove isimli mekan ve birinci sınıf öğrenim tesisleri yer alıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Çok çeşitli bir kampüs

Veri analitiği şirketi College Factual, UNO'yu iki yıl üst üste Louisiana'nın en yüksek çeşitliliğe sahip üniversitesi seçti.

''Üniversitemizin sahip olduğu etnik çeşitlilik, tüm öğrencilerimizin eğitim deneyimini zenginleştiriyor'' yorumunda bulunan UNO Rektörü John Nicklow, sözlerine ''Deneyim ve bakış açısı çeşitliliği, öğrencilerimizin kavrayış becerilerini geliştirirken geniş bir dünya görüşü edinmelerine yardım ediyor. Farklılıklarımız, üniversitemizi öne çıkaran en önemli özelliklerimizden biri'' diyerek devam ediyor.

En iyi lisansüstü eğitim kurumu

U.S. News & World Report tarafından yakın zamanda yapılan sıralamaya göre UNO, kamu illeri ve biyoloji bilimlerinde ABD'nin en iyi lisansüstü devlet üniversitelerinden biri. 2018'deki yerini 12 basamak geride bırakan üniversitenin sunduğu Kamu İlişkileri Yüksek Lisans Programı (MPA), bu alanda tüm eyalet genelindeki en iyi iki programdan biri.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNO öğrencileri, tam nitelikli öğretim kadrosu tarafından sunulan, yüksek kaliteli ve birinci sınıf bir eğitim alıyor. UNO öğretim kadrosu, öğrencilerine hem akademik hem de sektörel bakımdan mükemmel içgörü ve bilgi edindirmeleriyle biliniyor. Kadroda yer alan akademisyenlerin %80'inden fazlası uzmanlık alanlarında doktora ya da daha ileri bir dereceye sahip olup deneyimlerini öğrencilerine aktarmak için can atıyor.

UNO yüksekokul ve fakülteleri geniş bir alan yelpazesinde aynı yüksek standartlarda eğitim sunuyor ve öğrenciler teşvik edici bir ortamda öğrenim görme imkânı buluyor. İster Antropoloji veya Güzel Sanatlar gibi geleneksel alanlardan, isterlerse Ağırlama ve Turizm gibi daha sektör odaklı alanlardan birini seçsinler, UNO öğrencileri, yaratıcı ve ilgi çekici öğretim yöntemleriyle kendilerine aktaracak birçok deneyime sahip olan, hayli nitelikli ve bilgili akademisyenlerden eğitim alacaklarından emin.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

İşletme Fakültesi

Muhasebe, İşletme Yönetimi, Finans, Ağırlama ve Turizm İşletmeciliği, Sağlık Hizmetleri Yönetimi gibi programlar bu fakültede sunulur.

Mühendislik Fakültesi (COE)

Fakültede İnşaat ve Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği olmak üzere dört bölümün her birinde lisans (BSc), yüksek lisans (MSc) ve doktora programları sunuluyor. Bunların yanı sıra, Kıyı Mühendisliği bölümünde online lisansüstü sertifika eğitimi almak da mümkün.

COE - Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Yüksekokulu

Okul, gemi modelleri ve kıyıötesi yapılarının durgun, dalgalı veya akıntılı sığ sularda suda test edilebilmesi için kullanılan 40 metre uzunluğunda bir çekme tankına sahip.

Sosyal Bilimler, Eğitim ve İnsan Gelişimi Fakültesi (COLEHD)

Fakülte Sanat, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Öğretmen Eğitimi, Özel Eğitim, Eğitimsel Liderlik, Danışmanlık ve Siyaset Bilimi alanlarına odaklanıyor.

COLEHD - Sanat Yüksekokulu

Sanatsal Faaliyet Yönetimi, Film, Müzik, Tiyatro ve Görsel Sanatlar olmak üzere beş disiplinde eğitim veren yüksekokul, UNO'nun zengin sanat geleneğini temel alarak ortak kaynaklar ve disiplinler arası öğretimle sanat eğitimine yeni bir soluk getirirken, 21. yüzyılın kariyer zorluklarını üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Fen Fakültesi

Fakültede Biyoloji Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri, Kimya, Yer ve Çevre Bilimleri, Matematik, Fizik ve Psikolojinin yanında daha birçok alanda lisans, yüksek lisans ve doktora derece programlarına ek olarak, Veri Analitiği lisansüstü sertifika programı ve Kıyı Mühendisliği online lisansüstü sertifika programı sunuluyor.

Yoğun İngilizce Dil Programı

Program, her öğrencinin bireysel ilgi görebildiği düşük mevcutlu sınıflarda sunuluyor. Programı tamamlayan öğrenciler, ayrıca TOEFL ya da IELTS'e girmek zorunda kalmadan University of New Orleans'a koşullu kabul alabiliyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası lisans öğrenci adayları

 • Öğrenci adayının mezun olduğu lise tarafından resmi İngilizce çevirisi eşliğinde ve orijinal dilinde gönderilen lise transkriptleri, bir NACES Değerlendirme Ajansı tarafından incelenir.
 • UNO Kabul Ofisi tarafından kümülatif olarak hesaplanan 2,5 lise not ortalaması.
 • Matematik Sınavı Puanları (aşağıdakilerden biri):
  1. ACT 19
  2. SAT 510
 • İngilizce Testi Puanları (aşağıdakilerden biri):
  1. ACT 18
  2. SAT 500 (Kanıta Dayalı Okuma ve Yazma)
  3. TOEFL 70
  4. IELTS 6,0
  5. IELP Exit Sınavı

Uluslararası lisansüstü öğrenci adayları:

Lisansüstü kabul şartları programdan programa değişiklik gösteriyor olup yabancı eğitim kurumlarından alınan transkriptlerin bir NACES Değerlendirme Ajansı tarafından ABD eğitim sistemi denklik değerlendirmesine tabi tutulup belgelendirilmiş olması gerekir.

 • UNO Kabul Ofisi tarafından hesaplanan minimum 2,5 akademik not ortalaması
 • Hindistan'daki belirli İşletme dereceleri haricindeki tüm yeterliliklerin dört yıllık lisans diplomasına denk olması gerekir. Üç yıllık lisansa ek bir yıllık yüksek lisans eğitimi de kabul edilmektedir.
 • İngilizce Testi Puanları (aşağıdakilerden biri):
  1. TOEFL 79
  2. IELTS 6,5
  3. Pearson İngilizce Testi – 58
  4. IELP Exit Sınavı

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UNO, öğrencilerine sağladığı muazzam finansal destek ile sıklıkla ABD'nin en cömert üniversiteleri arasında yer alıyor. Okulun makul öğrenim ücretleri sayesinde öğrenciler minimum borçla mezun oluyor ve finansal desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler burs ve hibe imkânlarından faydalanabiliyor.

Bursların birçoğu akademik başarı kriterine sahip olmakla birlikte öğrencilerin başarı gösterdiği diğer alan ve işler de değerlendirmeye alınabiliyor. Belirli burslar için Skype üzerinden görüşme yapılıyor olup burs almaya hak kazanan öğrencilere bildirim yapılıyor.

Uluslararası öğrenciler tüm tam zamanlı lisans burslarına başvuru yapabiliyor ve değerlendirmeye alınıyor. Uluslararası öğrencilerin faydalanabildiği lisansüstü burslarının tutarları başvuru sahiplerinin bireysel olarak değerlendirilmesi sonucunda belirleniyor.

Her yıl güz dönemi için 15 Mart tarihine kadar başvuru yapan lisansüstü adayları, burs ve lisansüstü asistanlık pozisyonları için otomatik olarak değerlendirmeye alınıyor. Tutarları öğrencilerin akademik geçmişine göre belirlenen burslar tam zamanlı öğrenim gören, nitelikli öğrencilere veriliyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UNO, öğrencilerine kariyer hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmak için mükemmel kariyer desteği hizmetleri sunuyor. Kariyer Hizmetleri Ofisi, öğrencilere canlı bir ekonomiye sahip bu bölgede öğrenim görmenin avantajını kullanarak ücretli veya ücretsiz staj fırsatları bulmalarında destek oluyor. Öğrenciler, mezun olur olmaz dünya çapında 70.000'den fazla insanın bulunduğu, küresel olarak lider şirketlerde iş fırsatları yaratan dev bir mezun ağının parçası oluyor. General Electric, IBM, Northrop-Grumman, Shell ve daha birçok önemli şirketin katıldığı, kampüste gerçekleşen istihdam fuarlarında öğrenciler, sektörel bağlantılar kurmak için mükemmel fırsatlar elde ediyor.

Öğrenciler öğrenimlerine devam ederken iş deneyimi edinebilecekleri fırsatlardan faydalanmak üzere teşvik ediliyor. Bu fırsatlar arasında şunlar bulunuyor:

 • Stajlar (ücretli)
 • İşbirliğine dayalı eğitim ve çıraklık
 • Kampüste İstihdam
 • Hizmet Ederek Öğrenme
 • Gönüllü pozisyonları
 • Uluslararası öğrenciler için Müfredata Dayalı (CPT) ve Seçmeli (OPT) uygulamalı staj eğitimi

‘Handshake' veri tabanı ve istihdam desteği

UNO öğrencileri, Handshake olarak bilinen bir online veri tabanını kullanarak kariyer fırsatları, kariyer hazırlığı için çeşitli dokümanlar ve yararlı bilgilere ulaşabiliyor.

Show more +Show less -
727
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Computer Science - cyber security
One of many places to eat
Student @ private housing
Student in chemistry lab
International students
Fun in New Orleans
Concert
Hanging out at the Cove
Business Students
Engineering student
Working in the lab
Student Housing
Near the lake
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin