Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of North Carolina - Wilmington

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Köklü bir eğitim kurumu olan University of North Carolina Wilmington eğitim, araştırma ve hizmetin bütünleştirilmesi misyonuyla hareket ediyor. Eyaletin ''sahil üniversitesi'' olarak da bilinen UNCW, ABD'nin sahil kesiminde bulunan ve zengin ve farklı kültürleri barındıran tarihinin yanı sıra muhteşem doğal güzelliğiyle de öne çıkan Wilmington kasabasında yer alıyor.

Üniversitenin kampüsü, tarihi nehir kıyısı kenti Cape Fear ile Wrightsville, Kure ve Carolina'nın sıra dışı sahillerinin arasında yer alan konumuyla öğrencilere keşfedecek sayısız şey ve harika açık hava aktiviteleri vadediyor. Özgün bir mimari karaktere sahip olan kasaba büyümeye devam eden bir turizm merkezi olarak sayısız cazibeye, gelişmekte olan bir teknoloji sektörüne ve çok uluslu sanat camiasına sahip. 1947'de kurulan UNCW, kayıtlı 18.000'e yakın öğrencisiyle saygın bir eğitim kurumu haline geldi.

Üniversite, geniş bir lisans ve lisansüstü programları yelpazesine sahip ve deniz yaşamı biyolojisi, eğitimsel liderlik psikoloji ve hemşirelik gibi alanlarda doktora programları sunuyor. Uzaktan eğitim için seçenekler ve çalışan profesyoneller için programların yanı sıra, daha geniş iş ve ticaret dünyasıyla bağlantılar sağlayan Uluslararası bir MBA programı da seçenekler arasında.

UNCW'de öğretim üyeleri ve hangi bölümden olursa olsun tüm öğrenciler, araştırmalardan elde edilen bilgilerin derinleştirilmesi çabalarına aktif olarak katılıyor ve üniversite, yeni ürün ve hizmetler geliştirerek bölgenin ekonomik ve teknolojik ortamıyla güçlü bir şekilde bütünleşiyor. Bu çalışmalar, üniversitenin araştırma ve yenilik programlarını destekleyen ve birinci sınıf tesisler sağlayan kamu ve özel hibelerle destekleniyor.

Üniversite, ülkenin kıyı mühendisliğine odaklanan tek lisans derece programını sunuyor. UNCW öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en erişilebilir doğal ortamlardan birinde, çokkültürlü ve kucaklayıcı bir topluluk arasında, eleştirel düşünmeyi ve yaratıcı araştırmayı teşvik eden akademik bir deneyimden faydalanıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

UNCW, yeni ve gelişmiş programlara ve hizmetlere yatırım yapmaya devam etmektedir. Üniversitenin Dil Merkezi, Kültürel Deneyim Programı için kısa bir süre önce ABD Dışişleri Bakanlığından 233.000 USD değerinde bir hibe almıştır.

UNCW İngilizce Dil Merkezi başkanı Kateryna Forynna, bu fonları UNCW Yaz Erişim Kampı adi verilen bir yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programını uygulamaya geçirmek için kullanacaktır. Bu program, hem İngilizce becerilerini geliştiren hem de sosyal ve destekleyici bir ortamda güven kazandıran kapsamlı bir deneyim için resmi İngilizce eğitimini kültürel etkinliklerle bir araya getirmektedir.

UNCW İngilizce Dil Merkezi, Temmuz 2022'de Özbekistan'dan 26 öğrenci ve iki öğretmenden oluşan bir ortaöğretim grubunu ağırlayacaktır. Kampüs hayatını deneyimleyen katılımcılar, 18 saatlik yoğun İngilizce derslerinden oluşan bir haftalık programın yanı sıra heyecan verici kültürel etkinliklere ve gezilere katılacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNCW, keşif ve öğrenme yolculuğuna olan derin ve sürekli bağlılığını açıkça ortaya koyuyor. Üniversite, verdiği eğitimi dört ilke üzerine yapılandırıyor: eleştirel düşünme, yaratıcı sorgulama, düşünceli ifade ve sorumlu vatandaşlık. Bu dört ilke, UNCW'nin öğrencilerinin çalışmalarına temel oluşturacak kurumsal desteği sunmak üzere tasarlanan sekiz öğrenim hedefiyle destekleniyor.

Her akademik yılın başında öğrencilere yıl sonunda neler öğrenmiş olacaklarına ve hangi becerileri geliştirmiş olacaklarına dair fikir veren bir dizi öğrenim hedefi sunuluyor. Bu hedefler, öğrencilerin başarıya odaklı kalmasını sağlayan bir sürekli değerlendirme sistemiyle destekleniyor.

UNCW'nin akademik kadrosu, kendi alanlarında son derece kalifiye ve deneyimli eğitmenlerden oluşuyor ayrıca bu, genellikle büyük önem atfedilen kritik sorgulama ilkesi doğrultusunda etkili iletişime dayalı bir çalışma yöntemini teşvik etmeyi amaçlıyor. Eğitmen başına yalnızca 17 öğrencinin düştüğü UNCW, ulusal sınıf mevcudu ortalamasını geride bırakıyor. Okulda dersliklerin en az %31,9'unda 20'den az öğrenci öğrenim görüyor. Birinci sınıfa başlayan öğrencilerin ikinci sınıfa devam etme oranı ise %85 gibi etkileyici bir oranla %75 olan ulusal ortalamayı geçiyor. Bu, UNCW'nin öğretim yönteminin öğrencilerin katılım ve hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemesini sağlamakta başarılı olduğunu ortaya koyuyor.

Üniversitenin uygulamalı öğretim modeli ETEAL (Uygulamalı Öğrenim ile Dönüştürücü Eğitimi Deneyimleme), staj imkanları, yurt dışı eğitim programları ve toplumsal projeler gibi eğitim kadrosu destekli öğrenimi bütünleştirerek UNCW öğrencilerini öğrenim deneyimini dersliğin dışına taşımaya teşvik ediyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UNCW'nin akademik yapısı, her biri farklı bir eğitim alanında uzmanlaşmış beş birimden oluşuyor. Bunlar Cameron İşletme Fakültesi, Sanat ve Bilim Yüksekokulu Sağlık ve İnsan Hizmetleri Yüksekokulu Watson Eğitim Fakültesi ve UNCW Lisansüstü Eğitim Fakültesi. Fakülte ve yüksekokullarda geniş bir alan yelpazesinde toplam 70'ten fazla akademik program sunuluyor. Temel alanlar arasında işletme, hemşirelik, psikoloji ve biyoloji bulunurken, lisans programı müfredatlarının çoğunda aktif bir araştırma bileşeni yer alıyor.

Uygulamalı öğrenime büyük bir önem veren UNCW, öğrencilerine eğitimlerini lisans programlarının sınırlarının ötesine taşımaları ve araştırma ve yaratıcılık faaliyetlerine katılarak kendi alanlarında uygulamalı deneyim kazanmaları için birçok fırsat sunuyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

UNCW, uluslararası öğrenci başvurularını memnuniyetle karşılıyor ve kampüsünde 60'tan fazla ülkeden 650'nin üzerinde uluslararası öğrencinin oluşturduğu, sürekli büyüyen bir uluslararası topluluğa sahip.

UNCW'de neredeyse tüm dersler İngilizce dilinde öğretildiğinden, öğrenci adaylarının sağlaması gereken İngilizce yeterlilik şartları bulunuyor. Okula kabul için TOEFL sınavından en az 71 veya IELTS sınavından en az 6.0 puan almak yeterli oluyor. Duolingo English sınavından (DET) 95 puan ve üstü veya Pearsons sınavından (PTE) 54 puan ve üstü alan öğrenciler de şartları sağlıyor. Bazı öğrenciler İngilizce şartlarından muaf olup konuyla ilgili bilgiler üniversitenin web sitesinde yer alıyor. Kabul şartları bölümlere göre farklılık gösterdiğinden, öğrencilerin üniversite web sitesini ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor.

Orta derecede seçici bir kabul sistemine rağmen, UNCW kapsayıcılığa ve çeşitliliğe derinlemesine inanıyor ve öğrencilerin staj ve araştırma deneyimi edinmeleri için fırsatlar yaratan çok sayıda okul, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Bu, öğrenciler için kabul garantisinin ve dünya çapında üniversitelerle işbirliğinin önünü açıyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UNCW Burslar ve Finansal Destek Ofisi, Akademik Bölümler ve Mezunlar Derneği dâhil olmak üzere finansal destek sağlayan birkaç kuruluşla işbirliği içinde yeni ve mevcut öğrenciler için birçok farklı burs seçeneği sunuyor.

Sunulan bursların sayısı her yıl değişiklik gösteriyor olmakla beraber, hem liyakate hem de ihtiyaca dayalı çeşitli burs imkânları her daim mevcut. Başvuru gerektiren burslara ek olarak, UNCW Öğrenci Kabul Ofisinin, sınırlı sayıda yeni öğrenciye herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın sağladığı burslar da bulunuyor. Bu bursları alacak öğrenciler başvurularının içeriğine göre belirleniyor ve burslardan faydalanmaya hak kazanan öğrenciler Ocak ayına kadar bilgilendiriliyor.

UNCW'de uluslararası öğrenciler için geçerli olan öğrenim ücretleri oldukça makul olduğundan, bu öğrencilere doğrudan üniversite tarafından sunulan sınırlı sayıda burs seçeneği bulunuyor. Uluslararası Öğrenci ve Bursiyerler Ofisi, ABD dışından uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burs seçeneklerini yayımlıyor. Üniversite personeli, uluslararası öğrencilere bu burslara başvuru ve finansal destek seçeneklerine yönlendirme konusunda destek oluyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Bölgesel işletmeler ve kurumlarla araştırma ve işbirliğine güçlü bir vurgu yapan UNCW'nin mezunları, iş piyasasına ve ileri eğitime girerken başarının tadını çıkarıyor. Üniversite, bölgenin uzun vadeli büyümesine yönelik önemli yatırımlar yapıyor ve mezunlarının başarısı, devam eden bu gelişme için kritik öneme sahip. UNCW'nin İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi, Kuzey Carolina eyaletinin güneydoğusunda büyüyen şirketleri belirlemek ve geliştirmek için çalışan, kurumun ve mezunlarının ekonomik gelişimi için kilit rol oynayan bir birim.

UNCW, %73'lük mezun ortalamasıyla ulusal ortalamayı %25 kadar geride bırakıyor ve üniversitenin mezunlarının %93'ü mezuniyetlerini takip eden ilk iki yılda istihdam ediliyor. Bu rakamlar, hem üniversitenin uyguladığı ETEAL öğretim modelinin verimliliğini hem de mezunların iş piyasasında öne çıktığını ortaya koyuyor. UNCW mezunlarının mezuniyetlerinden sonraki 6. yılda kazandığı ortalama maaş, 41.6000 USD ile ABD üniversitelerinin ortalamasını 8.500 USD geride bırakıyor. Bunun yanında, UNCW mezunlarının öğrenci kredilerini ödeme sıkıntısı yaşama olasılığı, ulusal ortalamanın yarısından daha az. Bir UNCW diploması, istihdam olasılığı yüksek olan sağlam bir finansal yatırımı temsil eder ve öğrenciler için mezunlar ağına ve endüstri ortakları ağına erişim sunar.

Show more +Show less -
3245
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UNCW
International Student Recruitment
At UNCW
At UNCW
At UNCW
At UNCW
At UNCW
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?