Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of North Carolina - Wilmington

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Köklü bir eğitim kurumu olan University of North Carolina Wilmington eğitim, araştırma ve hizmetin bütünleştirilmesi misyonuyla hareket ediyor. Eyaletin ''sahil üniversitesi'' olarak da bilinen UNCW, ABD'nin sahil kesiminde bulunan ve zengin ve farklı kültürleri barındıran tarihinin yanı sıra muhteşem doğal güzelliğiyle de öne çıkan Wilmington kasabasında yer alıyor.

Üniversitenin kampüsü, tarihi nehir kıyısı kenti Cape Fear ile Wrightsville, Kure ve Carolina'nın sıra dışı sahillerinin arasında yer alan konumuyla öğrencilere keşfedecek sayısız şey ve harika açık hava aktiviteleri vadediyor. Özgün bir mimari karaktere sahip olan kasaba büyümeye devam eden bir turizm merkezi olarak sayısız cazibeye, gelişmekte olan bir teknoloji sektörüne ve çok uluslu sanat camiasına sahip. 1947'de kurulan UNCW, kayıtlı 18.000'e yakın öğrencisiyle saygın bir eğitim kurumu haline geldi.

Üniversite, geniş bir lisans ve lisansüstü programları yelpazesine sahip ve deniz yaşamı biyolojisi, eğitimsel liderlik psikoloji ve hemşirelik gibi alanlarda doktora programları sunuyor. Uzaktan eğitim için seçenekler ve çalışan profesyoneller için programların yanı sıra, daha geniş iş ve ticaret dünyasıyla bağlantılar sağlayan Uluslararası bir MBA programı da seçenekler arasında.

UNCW'de öğretim üyeleri ve hangi bölümden olursa olsun tüm öğrenciler, araştırmalardan elde edilen bilgilerin derinleştirilmesi çabalarına aktif olarak katılıyor ve üniversite, yeni ürün ve hizmetler geliştirerek bölgenin ekonomik ve teknolojik ortamıyla güçlü bir şekilde bütünleşiyor. Bu çalışmalar, üniversitenin araştırma ve yenilik programlarını destekleyen ve birinci sınıf tesisler sağlayan kamu ve özel hibelerle destekleniyor.

Üniversite, ülkenin kıyı mühendisliğine odaklanan tek lisans derece programını sunuyor. UNCW öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en erişilebilir doğal ortamlardan birinde, çokkültürlü ve kucaklayıcı bir topluluk arasında, eleştirel düşünmeyi ve yaratıcı araştırmayı teşvik eden akademik bir deneyimden faydalanıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Covid-19 güncellemesi

Üniversite, korona virüs küresel salgının gelişimini ve bunun öğrenciler ve personel üzerindeki etkisini sürekli olarak izliyor, politika ve prosedürlerini oluştururken ilgili yerel ve ulusal makamlara danışıyor. Kampüs çapında sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri uygulanması ve 2020 döneminin başlangıcında derslerin çoğunun online formatta sunulacak olması, konuyla ilgili gelişmeler arasında.

UNCW ayrıca personel ve öğrenciler için geliştirdiği bir dizi engin kaynak ile güncel ve önemli bilgileri ulaştırıyor. Bunlar arasında sıkça sorulan sorular, düzenli güncellemeler, kampüs spor hizmetlerine erişim de yer alıyor. Tüm bu konularda bilgi almak için üniversitenin Covid-19 hakkındaki web sayfasına göz atabilirsiniz.

Üniversiteyle ilgili gelişmeler

Geçtiğimiz akademik yıl, arka arkaya büyük bağışlar ve hibelerin yanı sıra birkaç önemli kampüs geliştirme projesine de sahne oldu. UNCW, David S. Congdon Tedarik Zinciri, İşletme Analitiği ve Bilgi Sistemleri Fakültesinin kurulumu ve Bilgisayar Bilgi Sistemleri binasının yenilenmesi için 10 milyon USD tutarında fon aldı. UNCW'nin İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi, CIE'nin Mentor Grubu ve Danışman Portföyü programlarını destekleyecek olan NC IDEA vakfından aldığı 100.000 USD'lik fona ek olarak önümüzdeki iki akademik yıl için Milestone Accelerator Fund'dan da hibe almaya hak kazandı.

UNCW 2019 yılı Kasım ayında Ulusal Uyuşturucu Mahkemesi Kaynak Merkezi'ni Kuzey Carolina'ya taşımak için ABD Adalet Bakanlığı'ndan fon aldı. UNCW için büyük bir yatırım olarak öne çıkan 1.6 milyon USD değerindeki bu proje, üniversitenin mezunlarına disiplinler arası işbirlikleri yapma fırsatları sunarken üniversitenin ulusal çaptaki bilinirliğini artıracak.

Kampüs genişletme çalışmaları, büyüyen öğrenci topluluğuna daha iyi hizmet verebilme hedefi doğrultusunda öğrenciler için yeni konaklama tesislerini, 2021'de açılması planlanan dört yurt binasını ve 3.720 metre karelik kütüphane genişletmesini kapsıyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNCW, keşif ve öğrenme yolculuğuna olan derin ve sürekli bağlılığını açıkça ortaya koyuyor. Üniversite, verdiği eğitimi dört ilke üzerine yapılandırıyor: eleştirel düşünme, yaratıcı sorgulama, düşünceli ifade ve sorumlu vatandaşlık. Bu dört ilke, UNCW'nin öğrencilerinin çalışmalarına temel oluşturacak kurumsal desteği sunmak üzere tasarlanan sekiz öğrenim hedefiyle destekleniyor.

Her akademik yılın başında öğrencilere yıl sonunda neler öğrenmiş olacaklarına ve hangi becerileri geliştirmiş olacaklarına dair fikir veren bir dizi öğrenim hedefi sunuluyor. Bu hedefler, öğrencilerin başarıya odaklı kalmasını sağlayan bir sürekli değerlendirme sistemiyle destekleniyor.

UNCW'nin akademik kadrosu, kendi alanlarında son derece kalifiye ve deneyimli eğitmenlerden oluşuyor ayrıca bu, genellikle büyük önem atfedilen kritik sorgulama ilkesi doğrultusunda etkili iletişime dayalı bir çalışma yöntemini teşvik etmeyi amaçlıyor. Eğitmen başına yalnızca 17 öğrencinin düştüğü UNCW, ulusal sınıf mevcudu ortalamasını geride bırakıyor. Okulda dersliklerin en az %31,9'unda 20'den az öğrenci öğrenim görüyor. Birinci sınıfa başlayan öğrencilerin ikinci sınıfa devam etme oranı ise %85 gibi etkileyici bir oranla %75 olan ulusal ortalamayı geçiyor. Bu, UNCW'nin öğretim yönteminin öğrencilerin katılım ve hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemesini sağlamakta başarılı olduğunu ortaya koyuyor.

Üniversitenin uygulamalı öğretim modeli ETEAL (Uygulamalı Öğrenim ile Dönüştürücü Eğitimi Deneyimleme), staj imkanları, yurt dışı eğitim programları ve toplumsal projeler gibi eğitim kadrosu destekli öğrenimi bütünleştirerek UNCW öğrencilerini öğrenim deneyimini dersliğin dışına taşımaya teşvik ediyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UNCW'nin akademik yapısı, her biri farklı bir eğitim alanında uzmanlaşmış beş birimden oluşuyor. Bunlar Cameron İşletme Fakültesi, Sanat ve Bilim Yüksekokulu Sağlık ve İnsan Hizmetleri Yüksekokulu Watson Eğitim Fakültesi ve UNCW Lisansüstü Eğitim Fakültesi. Fakülte ve yüksekokullarda geniş bir alan yelpazesinde toplam 70'ten fazla akademik program sunuluyor. Temel alanlar arasında işletme, hemşirelik, psikoloji ve biyoloji bulunurken, lisans programı müfredatlarının çoğunda aktif bir araştırma bileşeni yer alıyor.

Uygulamalı öğrenime büyük bir önem veren UNCW, öğrencilerine eğitimlerini lisans programlarının sınırlarının ötesine taşımaları ve araştırma ve yaratıcılık faaliyetlerine katılarak kendi alanlarında uygulamalı deneyim kazanmaları için birçok fırsat sunuyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

UNCW, uluslararası öğrenci başvurularını memnuniyetle karşılıyor ve kampüsünde 60'tan fazla ülkeden 650'nin üzerinde uluslararası öğrencinin oluşturduğu, sürekli büyüyen bir uluslararası topluluğa sahip.

UNCW'de neredeyse tüm dersler İngilizce dilinde öğretildiğinden, öğrenci adaylarının sağlaması gereken İngilizce yeterlilik şartları bulunuyor. Okula kabul için TOEFL sınavından en az 71 veya IELTS sınavından en az 6.0 puan almak yeterli oluyor. Duolingo English sınavından (DET) 95 puan ve üstü veya Pearsons sınavından (PTE) 54 puan ve üstü alan öğrenciler de şartları sağlıyor. Bazı öğrenciler İngilizce şartlarından muaf olup konuyla ilgili bilgiler üniversitenin web sitesinde yer alıyor. Kabul şartları bölümlere göre farklılık gösterdiğinden, öğrencilerin üniversite web sitesini ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor.

Orta derecede seçici bir kabul sistemine rağmen, UNCW kapsayıcılığa ve çeşitliliğe derinlemesine inanıyor ve öğrencilerin staj ve araştırma deneyimi edinmeleri için fırsatlar yaratan çok sayıda okul, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Bu, öğrenciler için kabul garantisinin ve dünya çapında üniversitelerle işbirliğinin önünü açıyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UNCW Burslar ve Finansal Destek Ofisi, Akademik Bölümler ve Mezunlar Derneği dâhil olmak üzere finansal destek sağlayan birkaç kuruluşla işbirliği içinde yeni ve mevcut öğrenciler için birçok farklı burs seçeneği sunuyor.

Sunulan bursların sayısı her yıl değişiklik gösteriyor olmakla beraber, hem liyakate hem de ihtiyaca dayalı çeşitli burs imkânları her daim mevcut. Başvuru gerektiren burslara ek olarak, UNCW Öğrenci Kabul Ofisinin, sınırlı sayıda yeni öğrenciye herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın sağladığı burslar da bulunuyor. Bu bursları alacak öğrenciler başvurularının içeriğine göre belirleniyor ve burslardan faydalanmaya hak kazanan öğrenciler Ocak ayına kadar bilgilendiriliyor.

UNCW'de uluslararası öğrenciler için geçerli olan öğrenim ücretleri oldukça makul olduğundan, bu öğrencilere doğrudan üniversite tarafından sunulan sınırlı sayıda burs seçeneği bulunuyor. Uluslararası Öğrenci ve Bursiyerler Ofisi, ABD dışından uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burs seçeneklerini yayımlıyor. Üniversite personeli, uluslararası öğrencilere bu burslara başvuru ve finansal destek seçeneklerine yönlendirme konusunda destek oluyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Bölgesel işletmeler ve kurumlarla araştırma ve işbirliğine güçlü bir vurgu yapan UNCW'nin mezunları, iş piyasasına ve ileri eğitime girerken başarının tadını çıkarıyor. Üniversite, bölgenin uzun vadeli büyümesine yönelik önemli yatırımlar yapıyor ve mezunlarının başarısı, devam eden bu gelişme için kritik öneme sahip. UNCW'nin İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi, Kuzey Carolina eyaletinin güneydoğusunda büyüyen şirketleri belirlemek ve geliştirmek için çalışan, kurumun ve mezunlarının ekonomik gelişimi için kilit rol oynayan bir birim.

UNCW, %73'lük mezun ortalamasıyla ulusal ortalamayı %25 kadar geride bırakıyor ve üniversitenin mezunlarının %93'ü mezuniyetlerini takip eden ilk iki yılda istihdam ediliyor. Bu rakamlar, hem üniversitenin uyguladığı ETEAL öğretim modelinin verimliliğini hem de mezunların iş piyasasında öne çıktığını ortaya koyuyor. UNCW mezunlarının mezuniyetlerinden sonraki 6. yılda kazandığı ortalama maaş, 41.6000 USD ile ABD üniversitelerinin ortalamasını 8.500 USD geride bırakıyor. Bunun yanında, UNCW mezunlarının öğrenci kredilerini ödeme sıkıntısı yaşama olasılığı, ulusal ortalamanın yarısından daha az. Bir UNCW diploması, istihdam olasılığı yüksek olan sağlam bir finansal yatırımı temsil eder ve öğrenciler için mezunlar ağına ve endüstri ortakları ağına erişim sunar.

Show more +Show less -
121
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1001st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UNCW
International Student Recruitment
At UNCW
At UNCW
At UNCW
At UNCW
At UNCW
Wilmington North Carolina 601 S. College Road,
The University of North Carolina Wilmington is one of the 17 constituent institutions of the multi-campus state university. The University of North Carolina, chartered by the N.C. General Assembly in 1789, was the first public university in the United States to open its doors and the only one to graduate students in the eighteenth century.

UNCW offers undergraduate programs leading to the Bachelor of Arts, the Bachelor of Fine Arts, the Bachelor of Music, the Bachelor of Science, the Bachelor of Science in Engineering, the Bachelor of Science in Nursing, and the Bachelor of Social Work degrees. Graduate programs lead to the Master of Arts, Master of Arts in Teaching, Master of Business Administration, Master of Education, Master of Fine Arts in creative writing, Master of Public Administration, Master of School Administration, Master of Science, Master of Social Work, Doctor of Education in educational leadership, Doctor of Nursing Practice and Doctor of Philosophy in marine biology and applied and experimental psychological science degrees.

The Association for Campus Entertainment (ACE) coordinates many of the events that take place on campus including the Friday and Saturday night film series, open mic nights, concerts, art gallery openings, comedy shows and a series of homecoming events. This student-run organization is made up of the following committees: Concerts, Spirit, Homecoming, Arts and Activities, and Films. Over 100 students participate in the coordination of ACE events and learn skills such as contract negotiation, marketing, delegation, time management and program planning.

Student life is enriched at UNCW by a broad spectrum of activities, many of which occur in or around the Campus Life facilities which includes the Fisher Student Center, Fisher University Union, Burney Center and Warwick Center. The Fisher Student Center is a 63,000 square foot facility which houses student organization offices in the Campus Activities and Involvement Center, meeting rooms, lounges, study areas, the University Bookstore, Lumina Theater ? a 330-seat movie theater, Sharky?s Game Room and box office, and views of the Campus Commons.

The University of North Carolina Wilmington is located in the southeastern part of the state on a 661-acre tract midway between the Cape Fear River and the Atlantic Ocean. The city of Wilmington is situated on the east bank of the Cape Fear River about 15 miles from Carolina Beach and 10 miles from Wrightsville Beach. The metropolitan statistical area, of which Wilmington is a part, now has a population in excess of 360,000. Several main highways lead into the city, and commercial air service provides easy access to other metropolitan areas north, south, and west.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_254542_320px.jpg University of North Carolina - Wilmington https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-north-carolina-wilmington/iid-us-01030/

Ortalama toplam maliyet$1748

 • $797
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin