text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

University of North Texas

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of North Texas 1890 yılında güzel Denton şehrinde kurulmuştur. Amerika'nın en iyi on üniversite şehrinden biri olarak kabul edilen Denton, öğrencilerin meşgul olabileceği çeşitli şeylerle dolu, güvenli ve cana yakın bir yerdir. Açık havadan hoşlananlar için bisiklet parkurları, doğal parklar, göller ve yıl boyunca tadı çıkarılabilecek bir doğa koruma alanı bulunmaktadır. Doğadan keyif almayan öğrenciler için Denton'ın hareketli şehir merkezi meydanı, yemek, içmek ve yeni insanlarla tanışmak için birçok harika mekana ev sahipliği yapmaktadır. UNT'de yapılacak birçok şey olmasının yanı sıra, üniversite aynı zamanda Forbes tarafından Amerika'nın En Uygun Ücretli Üniversiteleri arasında gösterilmiştir. Forbes, ayrıca üniversitenin öğretim ve öğrenci deneyimindeki sürekli mükemmelliğe dikkat çekerek UNT'yi son on yıldır Amerika'nın En İyi Üniversiteleri’nden biri seçmiştir.

Sıcak sloganı #YouAreWelcomeHere ile tanınan University of North Texas, dünyanın 145 ülkesinden 2.500'den fazla uluslararası öğrenciye sahiptir. Toplamda 39.000 öğrencisi bulunan üniversite, farklı kültürlere ve sosyal çevrelere büyük önem verilen çeşitli bir ortam yaratmıştır. Bir Carnegie Tier One araştırma kurumu olan University of North Texas, ABD'deki en büyük kamu araştırma üniversitelerinden biridir. North Texas'ta yürütülen seçkin araştırmalar, mükemmellik konusunda uluslararası tanınma sağlayan çeşitli programlara sahiptir. UNT'deki akademik programların 77'si ülkenin ilk 100'ü arasında yer almaktadır.

Üniversite, öğrencileri sınıf içinde ve dışında yaratıcılıklarını keşfetmeye teşvik etmektedir. Alanlarının ön saflarında yer alan öğretim üyeleri sayesinde öğrenciler yenilikçi araştırmalardan ve olağanüstü öğretim standartlarından yararlanacaklarına emin olabilirler.

Gelişen Dallas Fort-Worth metropolünde sıcak bir iklimde bulunan 3500 dönümlük, güvenli yerleşim kampüsü ile UNT, Teksas'ın en büyük, en çeşitli devlet üniversitelerinden biridir. North Texas dünyanın önde gelen ileri teknoloji şirketlerinin ve araştırma merkezlerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yapay Zeka Yüksek Lisans Derecesi

University of North Texas, 2020 sonbaharından itibaren Texas'taki tek Yapay Zeka Yüksek Lisans derecesini sunmaktadır. Bu yeni ilginç program, türünün ülke çapındaki sadece birkaç örneğinden biridir. Yapay Zeka Yüksek Lisansı okumayı seçen öğrenciler makine öğrenimi, otonom sistemler ve biyomedikal mühendisliği çalışmalarına odaklanırlar. Öğrencilere yapay zeka alanındaki kişisel ilgilerini keşfetme fırsatları verilecek ve sektörde bir kariyer için pazarlanabilir becerilerle donatılacaklardır.

University of North Texas'da sizi geleceğin mesleklerine hazırlayan diğer yenilikçi dereceler arasında Veri Bilimi, İleri Veri Analitiği, Siber Güvenlik, Spor ve Etkinlik Yönetimi, Dijital Perakendecilik, Sürdürülebilir Turizm Yönetimi, Etkileşim Tasarımı, Oyun Tasarımı, Kamu Acil Durum Yönetimi, Uygulamalı Davranış Analizi, Sağlık Analitiği, Gayrimenkul Yönetimi, Biyomedikal Mühendisliği ile Dijital Medya ve Öğrenme Teknolojileri programları bulunmaktadır.

Yeni UNT Yemek Salonu

2020 sonbaharında açılması planlanan tesis, 750 kişilik oturma kapasitesi ile çok çeşitli yiyecek ve içecek seçenekleri sunacaktır. Bu yeni salonda, dış tedarikçilerin ve perakendecilerin ürünlerini öğrencilere, personele ve ziyaretçilere satmaları için alanlar da olacaktır. Yeni Karşılama Merkezi'nin yakınında, İşletme Liderliği Binası ile Highland Street Garage arasında yer alan tesis, kampüste hızlıca bir şeyler atıştırmak isteyen öğrenciler için ideal konumda olacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite, ulusal olarak tanınan, araştırma odaklı bir kurumdur. 1.600 kişilik etkileyici öğretim kadrosu sık sık çığır açan araştırma çalışmalarına katılmakta ve öğrencilerini yaratıcı etkinlikler ve interaktif öğretim yöntemleri aracılığıyla kendi araştırmalarını tamamlamak üzere teşvik etmektedir. Üniversite kampüsündeki 37 araştırma merkezinde, personel ve öğrenciler her gün öncü araştırmalar yürütmektedir.

UNT, üniversitedeki araştırmaları ve sonrasındaki öğretileri ve tartışmaları geliştirmek için, dünyanın dört bir yanından araştırma merkezleri ve kurumlar ile 120'den fazla küresel ortaklık kurmuştur. Bu ortaklıklar, genellikle uluslararası güncel olaylara değinerek farklı kültürlerin ve fikirlerin alışverişi için bir iletişim ağı sağlar. Tüm dünya ülkelerinden misafir akademisyenler ve alimler, sık sık öğrenme uygulamalarını paylaşmak ve UNT'de sunulanları deneyimlemek üzere ağırlanmaktadır. UNT'deki programların 20'sinin U.S. News & World Report tarafından ülkenin ilk 100'ü içinde sıralanmış olması, üniversitenin mükemmel öğretim standartlarını sergilemektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of North Texas 14 okul ve fakülteden oluşmaktadır:

 • Eğitim Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sağlık ve Kamu Hizmetleri Fakültesi
 • Enformasyon Fakültesi
 • Liberal Sanatlar ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Ticaret, Otelcilik ve Turizm Fakültesi
 • Müzik Koleji
 • Bilim Koleji
 • Görsel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
 • Frank W. ve Sue Mayborn Gazetecilik Okulu
 • G. Brint Ryan İşletme Fakültesi
 • Onur Koleji
 • Frisco'da Yeni Kolej
 • Toulouse Enstitüsü

Bu farklı okullar ve fakültelerde, öğrencilerin eğitimlerini ilerletmek ve kariyer hedeflerine ulaşmak üzere seçebilecekleri 200'ün üzerinde derece programı mevcuttur. İlginç konuları kapsayan 106 lisans, 88 yüksek lisans ve 36 doktora programı bulunmaktadır. UNT'deki bu programlar, yenilikçi araştırmaları ve mükemmellikleriyle uluslararası alanda tanınmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş şartları

Giriş şartları

University of North Texas'a başvuran uluslararası öğrencilerin aşağıdaki kurumsal gereklilikleri belgelemeleri gerekmektedir:

 • Transkript notları ile belgelenmiş istikrarlı akademik yeterlilik
 • Önceki öğrenimin tamamlandığına ilişkin bir diploma veya derece
 • İleri öğrenime yönelik yeterliliği belgeleyen standart test puanları
 • İngilizce test puanı ile belgelenmiş İngilizce dil yeterliliği kanıtı

Ek olarak, ABD'de okumak isteyen uluslararası öğrencilerin aşağıdaki Federal hükümet gerekliliklerini yerine getirmeleri gerekmektedir:

 • ABD'ye “göç niyeti taşımadan” eğitim amacıyla gelindiğine ilişkin belge
 • Öğrenimin ilk yılını finanse etmek için yeterli fonlara sahip olunduğuna ilişkin kanıt
 • Menenjit aşısı belgesi ile sunulan sağlık belgesi

Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi için öğrencilerin üniversite web sitesini ziyaret etmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Bir üniversite kampüsünün yeri, ABD'deki öğrenci eğitim maliyetlerini etkileyen en büyük faktörlerden biridir. Teksas gibi Orta ve Güney eyaletlerinde eğitim görmek, öğrencilerin ABD'nin Doğu ve Batı kıyılarına kıyasla yüzde 25 kadar tasarruf etmesini sağlamaktadır. Ayrıca, devlet üniversitelerindeki öğrenim ücretleri özel üniversite harçlarından çok daha uygun fiyatlıdır.

UNT'de uluslararası öğrencilere finansal ihtiyaç veya akademik mükemmelliğe dayalı çeşitli burs olanakları sunulmaktadır. Öğrencilerin başvurabilecekleri üniversite bursları, departman destekli burslar ve dış kaynaklı (UNT harici) burslar olmak üzere üç çeşit burs bulunmaktadır. Burslar genel burslardan (uluslararası ve yerel tüm öğrenciler için) ülkeye özel burslara kadar değişebilmektedir.

SAT veya ACT sınavlarında yüksek puan alarak giriş yapan birinci sınıf (Freshmen) lisans öğrencileri, dört yıl süreyle yılda 1000 USD ile 8000 USD arasında değişen tutarlarda sağlanan ve liyakate dayalı Küresel Mükemmellik Bursu'na hak kazanabilirler. Ayrıca, bu burslar eyalet sakinlerine özel öğrenim ücretlerinden faydalanma hakkı ile %50'ye varan maliyet indirimi sağlar.

Yüksek lisans öğrencileri, aylık bir ödenek karşılığında asistanlık yaparak eğitim maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir ve ayrıca eyalet sakinlerine özel öğrenim ücretlerinden faydalanabilirler. Uluslararası öğrenciler ayrıca aşağıdakiler gibi çeşitli burslara hak kazanabilirler:

 • Genel Akademik Burs
 • Çok Kültürlülük Bursu
 • İyi Komşu Bursu
 • Meksika’ya Özel Muafiyet
 • Departman Bursları

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Üniversite öğrencilerini mezun olduktan sonra da desteklemekten gurur duymaktadır. Mezunlar Derneği, mezunları bir araya getirmeye, bir arkadaş ve aydın akranlar ağı oluşturmaya bağlıdır. 400.000'den fazla üyesiyle Mezunlar Derneği, üniversitenin mezunlarının başarılarını kutlamakta ve ihtiyaç duyanlar için bir destek sistemi oluşturmaktadır. Ağ oluşturma fırsatları, burslar, toplantılar ve liderlik programları mevcuttur.

UNT Kariyer Merkezi

Bu hizmetler sayesinde, UNT öğrencileri staj fırsatları ve kariyer yerleştirmeleri bulma konusunda güçlü bir şekilde desteklenmektedir.

Kariyer Merkezi, öğrencileri ve mezunları istihdam hedefleriyle ilgili desteklemek üzere çeşitli hizmetler sunmaktadır. Destek, bire bir kariyer ve staj danışmanlığı, mülakat provaları, özgeçmiş yazma, online iş portalı ve kampüste düzenlenen kariyer fuarları ve planlama atölyelerini içerir. UNT mezunlarının profesyonel dünya için iyi donanımlı olmalarını sağlamak amacıyla, üniversitedeki zamanları süresince ve mezuniyetten sonra öğrencilere destek verilmektedir.

Kariyer Merkezi ayrıca eğitim, işletme ve kamu hizmeti de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden işverenlerle güçlü ilişkilere sahiptir. Öğrencilere, endüstri resepsiyonları gibi özel etkinliklerde bu işverenlerle irtibat kurma fırsatı verilmekte, böylece öğrenciler ve mezunlar ağlar kurabilmekte ve istihdam fırsatları ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedirler. Kariyer ekibi tarafından verilen tüm destek ve danışmanlık hizmetlerinde, ekibin UNT mezunlarının işe hazır olmasını sağlayan güçlü endüstri bağlantıları etkilidir.

Show more +Show less -
3187
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
Denton Texas 1155 Union Circle #311277
Established in 1890, the University of North Texas is a place where students transform their lives through education and opportunity. The flagship of the UNT System, it has a legacy of excellence in a broad range of academic areas. The university is one of the nation?s largest public research universities with 38,000 students and is the most comprehensive university in the Dallas?Fort Worth area.

UNT through its 14 colleges and schools offers 105 bachelors?, 88 masters? and 37 doctoral degree programs, many of which are nationally and internationally recognized. Ranked a Tier One research university by the Carnegie Classification, UNT drives innovation and technology through high-level research and scholarship, and contributes to the region and state through intellectual capital and economic development.

A wide array of student organizations gives UNT students the opportunity to build friendships with people of both similar and varied interests and provides avenues for organized and meaningful service. Student organizations represent many areas of interest, such as service professional, political, academic, spiritual, athletic, residential, and Greek. Being involved in a student organization promotes a sense of community and connection to the university, while serving to enhance the social, intellectual and developmental growth of students.

The university is situated in Denton, a town of about 134,000 people located 40 miles north of Dallas and Fort Worth. The 900-acre campus includes 170 buildings including Discovery Park, a 300-acre research facility. Discovery Park is accessible by shuttle buses. The main campus is easy to walk or bike to, as are residence halls, athletic facilities and other areas of campus. The Dallas-Fort Worth area is one of the largest, most dynamic regions in the United States and home to many of the nation?s fastest growing cities. UNT fuels the North Texas region through innovation, education and research, forming partnerships with many business, industry, education, government and cultural organizations.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244093_320px.jpg University of North Texas https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-north-texas/iid-us-00101/

Ortalama toplam maliyet$3212

 • $2258
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $100
  Günlük Yaşam
 • $177
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin