Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of North Texas

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of North Texas, 1890 yılında güzel Denton şehrinde kurulmuştur. Amerika'nın en iyi on üniversite şehrinden biri olarak kabul edilen Denton, bisiklet parkurları ve doğal parklar gibi öğrencilerin meşgul olabileceği çeşitli şeylerle dolu, güvenli ve cana yakın bir yerdir. Denton'ın hareketli şehir meydanı, yemek, içmek ve yeni insanlarla tanışmak için harika birçok mekana ev sahipliği yapmaktadır.

UNT'de yapılacak birçok şey olmasının yanı sıra, üniversite aynı zamanda Forbes tarafından Amerika'nın En Uygun Ücretli Üniversiteleri arasında gösterilmiştir. Forbes, çekerek UNT'yi son on yıldır Amerika'nın En İyi Üniversiteleri'nden biri seçmiştir.

Sıcak sloganı #YouAreWelcomeHere ile tanınan University of North Texas, dünyanın 145 ülkesinden 3.000'den fazla uluslararası öğrenciye sahiptir. Toplamda 41.000 öğrencisi bulunan üniversite, farklı kültürlere ve sosyal çevrelere büyük önem verilen çeşitli bir ortam yaratmıştır.

Öğrenciler, 80 çevrimiçi kurs, 109 lisans programı, 94 yüksek lisans yeterliliği ve 36 doktora derecesi içeren 239 derece programı arasından tercih yapabilir. Bir Carnegie Tier One araştırma kurumu olan University of North Texas, ABD'deki en büyük kamu araştırma üniversitelerinden biridir. North Texas'ta yürütülen seçkin araştırmalar, mükemmellik konusunda uluslararası tanınma sağlayan çeşitli programlara sahiptir. UNT'deki akademik programların 89'si ülkenin ilk 100'ü arasında yer almaktadır.

Üniversite, öğrencileri sınıf içinde ve dışında yaratıcılıklarını keşfetmeye teşvik etmektedir. Alanlarının ön saflarında yer alan öğretim üyeleri sayesinde öğrenciler yenilikçi araştırmalardan ve olağanüstü öğretim standartlarından yararlanacaklarına emin olabilirler.

Gelişen Dallas Fort-Worth metropolünde sıcak bir iklimde bulunan 3500 dönümlük, güvenli yerleşim kampüsü ile UNT, Teksas'ın en büyük, en çeşitli devlet üniversitelerinden biridir. North Texas dünyanın önde gelen ileri teknoloji şirketlerinin ve araştırma merkezlerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Uygulamalı Fen ve Edebiyat Lisansı - Çevrimiçi

Coursera ile ortaklığı ile yeni ve tamamen çevrimiçi olan Uygulamalı Fen ve Edebiyat Lisans programı (B.A.A.S) artık UNT'de. Program sekiz temel modüle odaklıdır: İşletme, Tüketici Davranışı, Veri Analizi, Konaklama, Bilgi Teknolojileri, Medya İnovasyon, Örgütsel Denetim ve Sosyal İyi Yaşam ve Topluluk. Öğrenim ücreti, 330 Amerikan Doları/kredi saati olup benzer programlar arasında en ekonomik seçeneklerden biridir.

University of North Texas'da öğrencileri gelecek kariyerlere hazırlayan diğer yenilikçi dereceler, şu alanlardaki programları kapsar: yapay zekâ, veri bilimi, ileri veri analizi, siber güvenlik, spor ve etkinlik yönetimi, dijital perakende satış, sürdürülebilir turizm yönetimi, etkileşim tasarımı, oyun tasarımı, genel acil durum yönetimi, uygulamalı davranış analizi, sağlık analizi, gayrimenkul yönetimi, biyomedikal mühendisliği ve dijital medya ve öğrenim teknolojileri.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite, ulusal olarak tanınan, araştırma odaklı bir kurumdur. 1.600 kişilik etkileyici öğretim kadrosu sık sık çığır açan araştırma çalışmalarına katılmakta ve öğrencilerini yaratıcı etkinlikler ve interaktif öğretim yöntemleri aracılığıyla kendi araştırmalarını tamamlamak üzere teşvik etmektedir. Üniversite kampüsündeki 37 araştırma merkezinde, personel ve öğrenciler her gün öncü araştırmalar yürütmektedir.

UNT, üniversitedeki araştırmaları ve sonrasındaki öğretileri ve tartışmaları geliştirmek için, dünyanın dört bir yanından araştırma merkezleri ve kurumlar ile 120'den fazla küresel ortaklık kurmuştur. Bu ortaklıklar, genellikle uluslararası güncel olaylara değinerek farklı kültürlerin ve fikirlerin alışverişi için bir iletişim ağı sağlar. Tüm dünya ülkelerinden misafir akademisyenler ve alimler, sık sık öğrenme uygulamalarını paylaşmak ve UNT'de sunulanları deneyimlemek üzere ağırlanmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of North Texas 14 okul ve fakülteden oluşmaktadır:

 • Eğitim Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sağlık ve Kamu Hizmetleri Fakültesi
 • Enformasyon Fakültesi
 • Liberal Sanatlar ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Ticaret, Otelcilik ve Turizm Fakültesi
 • Müzik Koleji
 • Bilim Koleji
 • Görsel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
 • Frank W. ve Sue Mayborn Gazetecilik Okulu
 • G. Brint Ryan İşletme Fakültesi
 • Onur Koleji
 • Frisco'da Yeni Kolej
 • Toulouse Enstitüsü

Bu farklı okullar ve fakültelerde, öğrencilerin eğitimlerini ilerletmek ve kariyer hedeflerine ulaşmak üzere seçebilecekleri 239'ün üzerinde derece programı mevcuttur. İlginç konuları kapsayan 109 lisans, 94 yüksek lisans ve 36 doktora programı bulunmaktadır. UNT'deki bu programlar, yenilikçi araştırmaları ve mükemmellikleriyle uluslararası alanda tanınmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş şartları

Giriş şartları

University of North Texas'a başvuran uluslararası öğrencilerin aşağıdaki kurumsal gereklilikleri belgelemeleri gerekmektedir:

 • Transkript notları ile belgelenmiş istikrarlı akademik yeterlilik
 • Önceki öğrenimin tamamlandığına ilişkin bir diploma veya derece
 • İleri öğrenime yönelik yeterliliği belgeleyen standart test puanları
 • İngilizce test puanı ile belgelenmiş İngilizce dil yeterliliği kanıtı

Ek olarak, ABD'de okumak isteyen uluslararası öğrencilerin aşağıdaki Federal hükümet gerekliliklerini yerine getirmeleri gerekmektedir:

 • ABD'ye ''göç niyeti taşımadan'' eğitim amacıyla gelindiğine ilişkin belge
 • Öğrenimin ilk yılını finanse etmek için yeterli fonlara sahip olunduğuna ilişkin kanıt
 • Menenjit aşısı belgesi ile sunulan sağlık belgesi

Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi için öğrencilerin üniversite web sitesini ziyaret etmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Bir üniversite kampüsünün yeri, ABD'deki öğrenci eğitim maliyetlerini etkileyen en büyük faktörlerden biridir. Teksas gibi Orta ve Güney eyaletlerinde eğitim görmek, öğrencilerin ABD'nin Doğu ve Batı kıyılarına kıyasla yüzde 25 kadar tasarruf etmesini sağlamaktadır. Ayrıca, devlet üniversitelerindeki öğrenim ücretleri özel üniversite harçlarından çok daha uygun fiyatlıdır.

UNT'de uluslararası öğrencilere finansal ihtiyaç veya akademik mükemmelliğe dayalı çeşitli burs olanakları sunulmaktadır. Öğrencilerin başvurabilecekleri üniversite bursları, departman destekli burslar ve dış kaynaklı (UNT harici) burslar olmak üzere üç çeşit burs bulunmaktadır. Burslar genel burslardan (uluslararası ve yerel tüm öğrenciler için) ülkeye özel burslara kadar değişebilmektedir.

Güçlü bir not ortalamasına ve sınıf sıralamasına sahip yeni birinci sınıf öğrencileri, başarıya dayalı Küresel Mükemmellik Bursu'na hak kazanabilirler. SAT veya ACT puanı tercihe bağlıdır. Bu burs kapsamında verilen ödüller, dört yıla kadar yıllık 1.000 USD ile 12.000 USD arasında değişmektedir. Ayrıca, bu burslar öğrenim ücretlerinde yaklaşık %50 indirim sağlayabilmektedir.

Yüksek lisans öğrencileri, aylık bir ödenek karşılığında asistanlık yaparak eğitim maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir ve ayrıca eyalet sakinlerine özel öğrenim ücretlerinden faydalanabilirler. Uluslararası öğrenciler ayrıca aşağıdakiler gibi çeşitli burslara hak kazanabilirler:

 • Genel Akademik Burs
 • Çok Kültürlülük Bursu
 • İyi Komşu Bursu
 • Meksika'ya Özel Muafiyet
 • Departman Bursları

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Üniversite öğrencilerini mezun olduktan sonra da desteklemekten gurur duymaktadır. Mezunlar Derneği, mezunları bir araya getirmeye, bir arkadaş ve aydın akranlar ağı oluşturmaya bağlıdır. 400.000'den fazla üyesiyle Mezunlar Derneği, üniversitenin mezunlarının başarılarını kutlamakta ve ihtiyaç duyanlar için bir destek sistemi oluşturmaktadır. Ağ oluşturma fırsatları, burslar, toplantılar ve liderlik programları mevcuttur.

UNT Kariyer Merkezi

Bu hizmetler sayesinde, UNT öğrencileri staj fırsatları ve kariyer yerleştirmeleri bulma konusunda güçlü bir şekilde desteklenmektedir.

Kariyer Merkezi, öğrencileri ve mezunları istihdam hedefleriyle ilgili desteklemek üzere çeşitli hizmetler sunmaktadır. Destek, bire bir kariyer ve staj danışmanlığı, mülakat provaları, özgeçmiş yazma, online iş portalı ve kampüste düzenlenen kariyer fuarları ve planlama atölyelerini içerir. UNT mezunlarının profesyonel dünya için iyi donanımlı olmalarını sağlamak amacıyla, üniversitedeki zamanları süresince ve mezuniyetten sonra öğrencilere destek verilmektedir.

Kariyer Merkezi ayrıca eğitim, işletme ve kamu hizmeti de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden işverenlerle güçlü ilişkilere sahiptir. Öğrencilere, endüstri resepsiyonları gibi özel etkinliklerde bu işverenlerle irtibat kurma fırsatı verilmekte, böylece öğrenciler ve mezunlar ağlar kurabilmekte ve istihdam fırsatları ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedirler. Kariyer ekibi tarafından verilen tüm destek ve danışmanlık hizmetlerinde, ekibin UNT mezunlarının işe hazır olmasını sağlayan güçlü endüstri bağlantıları etkilidir.

Show more +Show less -
3187
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
At University of North Texas
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin