Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Portsmouth

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

İngiltere'nin güney kıyısında yer alan Portsmouth, Birleşik Krallık'ın en iyi hava şartlarından birine sahip canlı, kozmopolit bir şehirdir. Çoğu üniversite binası bu küçük şehrin kalbinde yer almaktadır. Dört mil uzunluğundaki güzel plaj, mükemmel gece hayatı ve eğlence ve konaklama gibi öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her şey yakındadır. Toplamda yaklaşık 31.000 öğrencisi olan Portsmouth, yaklaşık 150 ülkeden 5.200 uluslararası ve AB öğrencisini ağırlamaktadır.

Öğrenci Birliği, tüm ilgi alanlarına yönelik 150 spor kulübü ve topluluğu sunar, bu nedenle kampüs her zaman çok eğlencelidir. Portsmouth, Birleşik Krallık'ın öğrenciler için en uygun fiyatlı şehirlerinden biridir (2020 NatWest Student Living Index). Londra sadece 90 dakika uzaklıktadır ve Avrupa'ya düzenli olarak feribot seferleri mevcuttur.

Üniversite öğretim, istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma, tesisler, sanat ve kültür ve kapsayıcılık için beş yıldız derecesine sahiptir (2021 QS Top University Guide). Kurumdaki öğretim, Birleşik Krallık Hükümeti'nin Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi'nde (TEF) Altın derece ödülüne layık görülmüştür.

Rekabetçi küresel iş piyasasının zorluklarını karşılamak üzere tasarlanmış programlarla, öğrenciler başarılı bir kariyere en iyi şekilde hazırlanır. Portsmouth öğrencilerinin yüzde 94'ü programlarını bitirdikten sonra çalışmaya başlamakta veya ileri eğitimlerine devam etmektedir (2017/18 HESA Graduate Outcomes Survey).

Öğrenciler, işletme, yaratıcılık ve kültür, beşeri bilimler, bilim ve teknolojiyi kapsayan yüzlerce lisans ve lisansüstü derecesi arasından tercih yapabilirler. Portsmouth, ücretli işe yerleştirmelerle veya model mahkeme salonu gibi simüle edilmiş ortamlarda becerilerini uygulama fırsatları ile öğrencileri daha istihdam edilebilir hale getirmeye odaklanır. Üniversitedeki son araştırma atılımları, kirlilikle mücadele etmek için plastik yiyen bir enzimin geliştirilmesini içermektedir.

Öğrenciler, ücretsiz olarak bir dil öğrenerek, gönüllülük veya başka bir küresel üniversite ile değişim programları yoluyla deneyimlerini zenginleştirebilirler. Kariyer ve İstihdam Hizmetleri, öğrencilere okurken yarı zamanlı çalışma fırsatları ve mezuniyetten sonraki ilk işleri için bağlantılar sağlayabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

2020/21'de Portsmouth'da Eğitim

Portsmouth'un derslerini, seminerlerini, eğitimlerini ve pratik uygulamalarını sunma şekli 2020 yılında farklı olmakla birlikte, öğrenciler yine de aynı düzeyde olağanüstü eğitim, destek ve rehberlik alacaktır.

2020/21'de üniversitede okuyan öğrenciler karma ve bağlantılı bir öğrenme deneyimi yaşayacaktır. Öğrenciler sanal bir öğrenim ortamı, Moodle ve diğer dijital araçları kullanacak, böylece yüz yüze ve online eğitimin karışımı yoluyla öğretim görevlileriyle bol miktarda iletişim süresi elde edecektir.

Elbette, bazı eğitimleri online olarak sunmak daha zordur. Öğrenciler, laboratuvar, atölye ve stüdyo tabanlı materyallerden mahrum kalmayacak, güvenlik önlemleri altında uygulamalı eğitime devam edeceklerdir. İlgili yerlerde simülasyon deneyimleri de olacaktır.

Üniversite, tüm laboratuvar, atölye ve stüdyo alanlarının uyarlanmasını, temizlenmesini ve uygun kişisel koruyucu ekipman (KKE) ile donatılmasını sağlamıştır. Tüm personelin ve öğrencilerin, kampüs içinde kapalı alanlarda maske kullanması zorunludur. Öğrenciler ayrıca, sosyal mesafe kurallarına ve diğer güvenlik önlemlerine uyulmasını sağlamak için daha küçük gruplar halinde öğrenim göreceklerdir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Portsmouth'un öğretimi, Devlet destekli Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) tarafından en yüksek ödül olan Altın dereceye layık görülmüştür. Bu, üniversitenin eğitimi, öğretimi ve öğrenci sonuçlarının olağanüstü olduğu ve Birleşik Krallık'taki en üstün kaliteli kurumlar arasında olduğu anlamına gelmektedir.

Portsmouth'un uzman öğretim görevlileri, eğitim alanında ve sektörde, sıklıkla her ikisinde de uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Birçoğu mesleklerinde aktif olarak çalışmaya devam etmektedir. Bilgilerini sürekli geliştirdikleri ve öğrencilere bilmeleri gereken tüm güncel ve yeni bilgileri aktardıkları için, mezun olduktan sonra hızlı ve kararlı bir başlangıç yapabilirler.

Portsmouth'un araştırmalarının çoğu, Birleşik Krallık üniversitelerinin araştırma kalitesini bağımsız olarak değerlendiren Research Excellence Framework (REF) tarafından "dünya lideri" ve "uluslararası alanda mükemmel" olarak tanınmıştır.

Araştırmaların çoğu, öğrencilere eğitim veren kişiler tarafından yürütülmektedir ve bu nedenle buluşlar ve keşifler doğrudan verdikleri derslere aktarılmaktadır. Öğrenciler, eğitimlerinin bir parçası olarak en son teorileri keşfeder ve orijinal fikirler geliştirirler. Portsmouth sadece sınıflar ve ders kitaplarından ibaret değildir öğrenciler öğrendiklerini olağanüstü simülasyon ortamlarında ve öğrenme alanlarında da uygulayabilirler.

Hukuk öğrencileri becerilerini bir model mahkemede uygularken, kriminoloji ve sosyal hizmetler gibi disiplinlerden öğrenciler simüle edilmiş bir adli davada uzman tanıklık deneyimi edinebilirler. Öğrenciler becerilerini yerel toplumda da uygulayabilirler Diş Hekimliği Akademisi'nde NHS hastalarını tedavi eden diş hekimliği öğrencileri ve yerel okullarda koçluk kursları veren spor ve egzersiz bilimleri öğrencileri bunlara örnektir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Portsmouth beş fakülteye ayrılmıştır:

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Muhasebe, ekonomi, lojistik, insan kaynakları yönetimi ve hukuk dahil olmak üzere hukuk, işletme ve yöneticiliğin tüm önemli alanlarında öğretim ve araştırmalara ev sahipliği yapmaktadır. Portsmouth İşletme Okulu ve Portsmouth Hukuk Okulu bu fakültenin bünyesindedir.

Yaratıcı ve Kültürel Endüstriler Fakültesi

Mimarlık Okulu, Sanat, Tasarım ve Performans Okulu, Yaratıcı Teknolojiler Okulu ve Film, Medya ve İletişim Okulu bu fakültenin bünyesinde bulunmaktadır. Fakültenin sunduğu konu alanları arasında moda tasarımı, illüstrasyon, yaratıcı yazarlık, medya çalışmaları, mimarlık, animasyon, film ve bilgisayar oyunları teknolojisi yer almaktadır.

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakültenin bünyesinde Ceza Yargılaması Çalışmaları Enstitüsü, Saha Araştırmaları, Tarih, Siyaset ve Edebiyat Okulu, Eğitim ve Sosyoloji Okulu ve Diller ve Uygulamalı Dilbilim Okulu bulunmaktadır.

Bilim ve Sağlık Fakültesi

Yer ve çevre bilimleri, fiziksel ve beşeri coğrafya, psikoloji, diş ve ağız sağlığı ile spor ve egzersiz bilimleri gibi konu alanlarında sunulan programlara ev sahipliği yapmaktadır. Fakülte bünyesindeki okullar ve bölümler arasında Biyolojik Bilimler Okulu, Diş Hekimliği Akademisi, Çevre, Coğrafya ve Yer Bilimleri Okulu, Sağlık ve Bakım Meslekleri Okulu, Eczacılık ve Biyomedikal Bilimler Okulu, Psikoloji Bölümü ile Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimleri Okulu bulunmaktadır.

Teknoloji Fakültesi

Fakültenin bünyesinde İnşaat Mühendisliği ve Etüt Okulu, Bilgisayar Okulu, Kozmoloji ve Yerçekimi Enstitüsü, Enerji ve Elektronik Mühendisliği Okulu, Matematik ve Fizik Okulu, Makine ve Tasarım Mühendisliği Okulu ve Eğitim Bölümü bulunmaktadır. Fakülte tarafından sunulan konu alanları arasında mühendislik, kozmoloji ve astrofizik, programlama, sağlık bilişimi, matematik ve fizik yer almaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Portsmouth'un programa özel giriş koşulları vardır, ancak öğrencilerin hem lisans hem de lisansüstü programları için temel koşulları karşılaması gerekmektedir. Özel giriş koşulları her programın sayfasında ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Derece düzeyinde eğitim için, adayların aşağıdakilere denk puanlara sahip olması gerekir:

 • 2 veya 3 "A" Düzeyi (İleri Düzey Genel Eğitim Belgesi)
 • Veya kabul edilen bir Giriş/Hazırlık Programı
 • Veya Uluslararası Bakalorya (minimum 24 puanla)
 • Veya EDEXCEL (BTEC) Ulusal Sertifikası veya Diploması (Takdir profili)
 • Veya "A" Düzeyi Standardına denk görülürse Lise Tasdiknamesi
 • Özellikle profesyonel kurumlarca tanınan bazı programların giriş koşulları daha yüksektir.

Genel olarak, yüksek lisans düzeyinde başvurular için adayların aşağıdakilere sahip olması gereklidir:

 • İlgili bir dalda iyi bir derece veya dengi ya da
 • İlgili alanda çalışma deneyimi

Her başvuru ayrı ayrı dikkate alınmakta ve olgunluk, motivasyon, iş deneyimi gibi birçok faktör başvuruyu destekler nitelikte değerlendirilmektedir. Kredi transferi statüsüne sahip öğrencilerin Portsmouth programlarına doğrudan giriş başvuruları kabul edilmektedir. Öğrenciler, transkriptlerinin kopyalarını (İngilizce olarak) başvuru formlarıyla birlikte göndermelidir, böylece önceki eğitimin tanınmasıyla ilgili bir değerlendirme yapılabilir.

Öğrenciler gerekli İngilizce yeterliliğinin kanıtını sunmalıdır. Genel olarak, aşağıdaki İngilizce dil koşulları karşılanmalıdır:

 • Hazırlık için IELTS 5.5
 • Lisans için IELTS 6.0
 • Lisansüstü için IELTS 6.0 ile 7.0 arası

Programa bağlı olarak belirli puanlar gerekebilir. Gerekli İngilizce dil gerekliliklerini karşılamayan öğrenciler, bir International College Portsmouth (ICP) pathway programı aracılığıyla veya dönem öncesi İngilizce programını tamamlayarak üniversiteye giriş hakkı elde edebilmektedir. Öğrenciler, üniversitenin web sitesinde ülkeye özgü gereklilikler hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrencilerin, Portsmouth'da okurken geçimlerini tamamen kendilerinin sağlaması beklenir. Birleşik Krallık'a gelmek ve okumak için bir vize verilmeden önce, öğrencinin yeterli finansal koşulların kanıtını sunması gereklidir. Bununla birlikte, üniversitenin yalnızca Uluslararası öğrencilere sunduğu az sayıda burs mevcuttur:

 • Rektör Yardımcısı Küresel Gelişim Bursu, öğrenimin ilk yılında uygulanacak 1.600 GBP tutarında bir ücret indirimi şeklinde sunulmaktadır. Bu burs, seçilen ülkelerden uygun öğrencilere otomatik olarak verilecektir.
 • Rektör Küresel Akademik Başarı Bursu, öğrenimin ilk yılında uygulanacak 5.000 GBP tutarında bir ücret indirimi şeklinde sunulmaktadır. Seçilen ülkelerden uygun öğrenciler için sınırlı sayıda mevcuttur. Bu burs liyakate dayalıdır, bu nedenle öğrencilerin teklif koşullarını 1 Haziran 2021'e kadar (Eylül 2021 girişi için) kabul etmiş olmaları gerekmektedir.

Uygunluk, eğitim programına ve uyruğa bağlı olarak değişmektedir. Öğrenciler, üniversitenin web sitesinden burslar hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Üniversitede okumanın finansal maliyetine destek olmak için bazı dış kaynaklı burslar mevcuttur. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Santander Bursları: Harç muafiyeti şeklinde verilen bu burslar, akademik başarı üzerine verilmektedir. Koşulsuz bir teklif alan adaylar bu burs için başvuruda bulunabilir.
 • Chevening Bursları: Büyük rağbet gören bu burslar, liderlik potansiyeline sahip seçkin akademisyenlere sunulmaktadır. Ödüller genel olarak bir yıllık yüksek lisans dereceleri için verilmektedir.
 • Commonwealth Bursları: Commonwealth Burs Komisyonu lisansüstü eğitim ve profesyonel gelişim için bursları desteklemektedir.
 • GREAT Bursları: GREAT Bursları, British Council ile işbirliği halinde Hindistan ve Çin'den gelen öğrencilere verilmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Portsmouth'da odak noktası, öğrencilerin mezun olduklarında bir iş bulmalarına yardımcı olan kariyer geliştirici faaliyetler, mükemmel öğretim ve olağanüstü destektir. Üniversitenin öğrencilerinin yüzde 94'ü, programlarını bitirdikten sonra çalışmaya başlamakta veya ileri eğitimlerine devam etmektedir (2017/18 HESA Graduate Outcomes Survey).

University of Portsmouth öğrencileri, kaydoldukları andan mezun olduktan sonraki beş yıla kadar Kariyer ve İstihdam Hizmetleri'nden faydalanabilmektedir. Hizmet, öğrencilerin yarı zamanlı işler, gönüllülük fırsatları, iş deneyimi ve yeni mezun iş fırsatları bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Programların çoğu, öğrencilerin pratik beceriler ve işe yerleştirme yılları kazanmalarına yardımcı olmak üzere işle ilgili eğitim ve işveren ziyaretleri içermektedir. Sandviç derecesi olarak da bilinen yerleştirme yılı derecesi, programlarda öğrenilen becerileri uygulamak ve mezuniyet sonrası istihdam fırsatlarını artırmak için harika bir yoldur. Her fakülte, ilgili pozisyonları duyurmak ve başvurularda öğrencileri desteklemek üzere kendi özel yerleştirme ofisine sahiptir.

Birçok program, öğrencilere işyerini daha iyi anlamak üzere aşağıdakiler gibi gerçek hayat tesislerini kullanma fırsatı sunmaktadır:

 • Sektör standartlarında televizyon stüdyoları ve hareket yakalama stüdyosu
 • Bloomberg Odası'nda finans piyasası verilerine erişim
 • Sağlık ve bakım öğrencileri için modern sağlık hizmetleri ortamları ve klinik ekipman
 • Özel laboratuvar ve test tesisleri

Show more +Show less -
5334
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Top 10 reasons to choose Portsmouth
Green spaces of Southsea Common
5,200 international and EU students
Engineering student
Victoria Park in the centre of the city
Students in Southsea
4 miles of beaches
Aerial view of Portsmouth
Fish and chips on the beach
The Spinnaker Tower, a 170 metres landmark
Graduation
One of the UK’s most affordable cities for students
Campus cafe
Portsmouth Hampshire Winston Churchill Avenue
University of Portsmouth exists to be a world class university, one that makes a difference to the world, through transformational education, research and innovation. Every year, Students from different countries travels here across the globe to join the university. So when students choose to live and study at the university, chances are they will make the same life changing trip as countless other students from wherever they call home. Its mission is to delight in creating, sharing and applying knowledge to make a difference to individuals and society.

For students considering coming to university after school or college or returning to education after a break, they can choose from more than 190 undergraduate courses. The courses include BA, BSc, BN and LLM Bachelor's honor?s degree courses, integrated Master's courses such as MEngs and MLangs, undergraduate diplomas and Foundation degrees. It also provides degree apprenticeships and work based Learning at Work courses. Students can choose from more than 200 Master's, research, doctorate, teacher training and other postgraduate-level courses, and get all the information needed about postgraduate student finance, including scholarships and loans, right at the University.

Portsmouth is a compact city that's easy to get around and visit. All the teaching facilities are in its centre. The closest station is Portsmouth and South Sea. It?s a 5-minute walk from the buildings on our Guildhall campus. There are daily direct trains from London Waterloo and London Victoria (2 hours), and regular services from Southampton, Bournemouth, Chichester and Brighton. Its only a 2-hour journey away from Bristol as well.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_238544_320px.jpg University of Portsmouth https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-portsmouth/iid-uk-00779/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin