text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Turkey Offices Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Türkiye Ofisleri Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

video Bg

University of Reading

90 years excellence at Reading

Genel Bakış

Reading Üniversitesi zengin bir tarihe sahiptir. 1892'de kurulan üniversite 1926'da Kraliyet Fermanını alarak eğitim programlarına geçerlilik kazandırmıştır. Üniversite, yıllar boyunca iş dünyasıyla çok iyi bağlantıları olan ve araştırma ve öğretim kalitesi ile tanınan bir yer olarak kendine yer edinmiştir.

Son sıralamalarda dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almıştır (QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2018).

Uluslararası öğrenciler Londra'ya yakın olmalarının yanı sıra 140'tan fazla ülkeden 5.000'in üzerinde yabancı öğrenciden oluşan bir topluluğa dahil olacaktır. Reading Üniversitesi, tüm öğrencilerin kolay uyum sağlayabilmesi adına farklı inançlara sahip öğrenci topluluklarını barındırdığı gibi farklı ilgi alanlarına yönelik topluluklara da sahiptir.

Öğrenciler 350'den fazla lisans ve yüksek lisans kursu arasından seçim yapabilmektedir ve kurumda yapılan araştırmaların %98'i uluslararası alanlarda kabul edilmiştir (REF 2014).

Reading Üniversitesi, ücretler ve finansman konusunda yardımcı olabilmek adına Chevening Bursları sunmaktadır. Bu burslar birtakım alanlarda geleceğin potansiyel liderleri olarak belirlenen seçkin öğrencilere verilir. Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen burs programı dünya genelinde 44.000'den fazla mezuna sahiptir.

Reading Üniversitesi, öğrencileri ve çalışanları için en iyi imkanları sağlamak adına 500 milyon sterlinden fazla yatırım yapmıştır. Örneğin Reading, genellikle günde 24 saat açık olan ve 1 milyondan fazla kitaba erişim sağlayan muazzam bir kütüphaneye sahiptir.

Ayrıca Malezya'da teknoloji harikası bir kampüse yatırım yaparak öğrencilerine yurtdışında eğitim görme fırsatı da sağlamaktadır. Bu, üniversitenin etki alanını genişletmenin yanı sıra Birleşik Krallık'ta çalışma deneyimini de daha esnek ve erişilebilir bir hale getirmektedir.

Yenilikler

Yenilikler

Reading Üniversitesi, yeni ve heyecan verici gelişmelerin sürekli gerçekleştiği bir yerdir. Üniversitedeki son gelişmelere birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Times Yüksek Eğitim (THE) analizlerinden birine göre Reading Üniversitesindeki araştırmacılar 2016/17'de Birleşik Krallık Araştırma Konseylerinden rekor miktarda yatırım kazanmıştır ve bu rakam 2015/16 dönemine göre %40'lık bir artış göstermiştir.
 • Üniversitenin başvurularındaki başarı oranları da rekor seviyelere yükselmiştir. Fon başvurularının 3'te 1'inden fazlası (%34) başarılı olmuştur ki bu da THE analizine göre en az 10 ödüle sahip Birleşik Krallık üniversiteleri arasındaki en yüksek 2. başarı oranıdır.
 • Reading Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta öğrenim görmek isteyen uluslararası mastır öğrencilerinin prosedürünü hızlandırmak adına pilot bir sürecin parçası olmak için davet almıştır.
 • Üniversite ve Reading Üniversitesi Öğrenci Birliği (RUSU), Üniversite tarafından yapılan 1 milyon sterlin değerindeki bağış ile kampüsteki öğrenci tesislerini geliştirecek ve genel anlamda öğrenci deneyimini iyileştirecek ortak bir iş üzerinde çalışmaya başladıklarını duyurmuştur.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Reading Üniversitesi'ndeki uluslararası öğrenciler, uzman akademisyenlerin rehberliğine ve birçok farklı akademik desteğe sahip olacaktır.

Dersler, alanlarında lider olan ve en son araştırmalarla desteklenen öğretmenler tarafından verilmektedir. Öğrenciler, büyük küresel zorluklarla mücadele eden uzmanlarla işbirliği yapmaya teşvik edilmektedir. Ayrıca gerçek araştırma projeleri üzerinde çalışmak için gönüllü olma fırsatlarına da sahiptirler.

Yaklaşım

Üniversitenin öğretme ve öğrenmeye karşı yaklaşımı derin akademik bilgilere ve temel becerilere sahip mezunlar yetiştirmektedir. Bu sayede mezunlar hedeflerini gerçekleştirebilmekte ve en yüksek potansiyellerine ulaşabilmektedir. Öğrenci deneyimini geliştirmeye yönelik devam eden proje örnekleri şunlardır:

 • Değerlendirme ve Geribildirim
 • Elektronik Değerlendirme Yönetimi Programı (EMA)
 • Müfredat Çerçevesi
 • FLAIR (Öğrenme Başarısı ve Bireysel Tanınmayı Kolaylaştırma)
 • Öğrenme Kazancı
 • TEL (Teknoloji Destekli Öğrenme)

Tanınma

Reading Üniversitesi, Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) tarafından Gümüş ödüle layık görülmüştür. Bu ödül, öğrenciler için mükemmel sonuçlar veren kaliteli öğretim ve öğrenim aldığının bir göstergesidir.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrenciler her yıl çeşitli burslar ve ödüller için rekabet etmektedir. Burs fırsatları öğrencinin uyruğuna ve öğrenim görmek istedikleri derse göre değişiklik göstermektedir.

Uluslararası öğrenciler için mevcut olan burslardan bazıları şöyledir:

 • Chevening Bursları
 • Uluslararası Mastır Bursları
 • Hukuk Fakültesi Uluslararası Bursları
 • Felix Bursları
 • Üniversite Uluslararası Araştırma Bursları
 • Henley İşletme Fakültesi Bursları

Birleşik Krallık hükümetinin küresel burs programı olan Chevening ve Reading Üniversitesi, 20 yıldır birlikte çalışmaktadır ve lisans üstü eğitim derecelerini Reading'te tamamlayan akademisyenlere uluslararası mastır bursları vermektedir. Yıllar boyunca yaklaşık 500 Chevening akademisyeni, Reading Üniversitesinin dünya genelindeki kampüslerinde katılmıştır.

Uluslararası Araştırma Bursları, bilim, canlı bilimleri, sosyal bilimler ve beşeri bilimler gibi alanlarda çalışmalar yapan nitelikli bireyler için seçkin PhD burslarıdır.

Uluslararası kabul gören ve 3 defa akredite olmuş Henley İşletme Fakültesi dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için ücretin tamamını karşılayan 100'den fazla burs fırsatı sunmaktadır.

Tesisler

Tesisler

Reading Üniversitesinin Whiteknights kampüsü gelişen bir topluluğa sahiptir ve Öğrenci Birliği, kütüphane, yemek mekanları ve Birleşik Krallığın en iyi öğrenci kulüplerinden birine ev sahipliği yapmaktadır.

Kütüphane

Kütüphane dönem sırasında genellikle her gün 24 saat açıktır ve öğrenciler için 1 milyondan fazla kitaba, tam donanımlı bir IT takımına, grup tartışma alanlarına ve sessiz alanlara erişim olanağı sağlamaktadır.

Spor Tesisleri

Reading Üniversitesi, öğrencilerin ilgi alanı olan sporlara girmekle kalmayıp aynı zamanda formda kalmalarını sağlayan 50'den fazla spor kulübüne ve inanılmaz tesislere sahiptir. Kampüs, kortlara, sahalara, birçok spor dalı için oyun alanlarına ve spor salonu da bulunan tam donanımlı bir spor merkezine sahiptir.

Konaklama Seçenekleri

Üniversite, öğrencileri için ana Whiteknights kampüsünde yer alan ya da 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yemekhaneli ve banyolu gibi seçenekleri de içeren 5.000'e yakın öğrenci odası bulunmaktadır. Daha sessiz yaşam alanları, erkek veya kız öğrenciler için daireler, engelli öğrenciler ve özel gereksinimleri olan öğrenciler için hazırlanmış odalar da mevcuttur. Kampüste yaşamanın avantajları şunlardır:

 • Beklenmedik faturalarla karşılaşmazsınız kira bütün faturaları, Wi-Fi ve temel düzeyde içerik sigortası ile temizliği içermektedir.
 • Esneklik: 40 haftalık ve 51 haftalık sözleşmeleriyle birlikte sınırlı sayıda 38 haftalık konaklama sözleşmeleri de bulunmaktadır.
 • Sosyal hayat: Öğrenci Birliği, Yurt Yaşamı ve deneyim programı öğrencilerin topluluğa karışmasına ve yeni bireylerle tanışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca yıl boyunca yapılan sosyal etkinlikler de bulunmaktadır.

Öğrenciler, üniversitenin sanal turuyla öğretim tesislerini, öğrenci sosyal alanlarını ve muhteşem açık alanlarını keşfedebilirler.

Sunulan tesisler hakkında daha fazla bilgi...

Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Whiteknights kampüsü: Reading üniversitesi ana kampüsü, 130 hektarlık güzel park alanıyla öğrencilerin gün boyunca rahatlayabileceği birçok mekana sahiptir. Üst üste 7 Yeşil Bayrak ödülü kazanan bu mekan ülkenin en güzel yeşil alanlarından biridir.

Tüm öğrenciler için güvenli bir yaşam alanı sağlamayı hedefleyen Üniversite, geç saatlerde eğitim gören veya geceleri kampüste kendini savunmasız hisseden öğrencilere yönelik bir dizi hizmeti de sunmaktadır.

Devriyeler

Üniversitenin Güvenlik Ekibi, tüm üniversite mülklerinde devriye gezmekte, gözetim ve acil müdahale sağlamaktadır. Kapsamlı bir CCTV ağı ve 24 saat devrede olan kontrol odasının yardımıyla Üniversite ortamını güvende tutmaktadırlar.

Kişisel Korumalar

Öğrenciler, güvenlik ekibi üyelerinden kampüste kendilerine eşlik etmelerini veya CCTV sisteminden izlemelerini isteyebilirler.

Görevliler

Her Yurda refah ve disiplinden sorumlu olması adına Üniversite personelinin üst düzey bir üyesi atanmaktadır.

Öğrenci Güvenliği hakkında daha fazla bilgi alın…

Mezuniyet Sonrası

Mezuniyet Sonrası

Reading Üniversitesi, uluslararası öğrencilere kariyer hedeflerini belirlemelerine ve bu hedeflere ulaşmak için ihtiyaç duydukları beceri ve tecrübeleri kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

Kısa bir süre önce yapılan bir araştırmaya göre Üniversiteden mezun olan öğrencilerin %94'ü mezuniyetten sonraki 6 ay içinde çalışmaya başlamaktadır veya eğitim hayatına devam etmektedir (2016 Yüksek Öğretim Araştırması).

Mesleki Deneyim

Eğitim sırasında iş deneyimi edinmek, öğrenciler için beceri yelpazelerini genişletmenin, CV'lerini geliştirmenin ve farklı kariyer fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmenin kilit bir noktasıdır. Öğrenciler, Üniversite hayatları boyunca yerleşim ve staj olanakları bulma konusunda özel destek alacaklardır.

Reading'te her yıl 2.000'den fazla öğrenci kredi içeren sıralamalara katılırken bu rakamdan daha da yüksek sayıda öğrenci yaz aylarıyla tatil günleri boyunca ders programı dışı stajlar almaktadır. Birkaç haftadan tüm Profesyonel Yerleştirme Yılına kadar uzanan fırsatlar mevcuttur.

Kariyer Rehberliği, Destek ve Ağ Oluşturma

Kariyer Hizmeti: Ulusal ve uluslararası düzeyde çalışan, işverenlerle bağlantılı mesleki kariyer danışmanlarından oluşan bir ekip, öğrencilere üniversite yaşamları ve mezuniyetten sonraki 12 ay boyunca ücretsiz olarak destek vermektedir. 2017 yılında yapılan bir anket, kullanıcıların %97'sinin Reading Üniversitesi'ndeki Kariyer Hizmetini önerdiğini göstermektedir.

Yıl boyunca yüzlerce kariyer etkinliği düzenlenmektedir. Bunların birçoğuna yıllık Kariyerler ve Yerleşimleri de içeren, Üniversitenin kapsamlı bağlantılarından gelen işverenler de katılmaktadır ve bunların hepsi öğrenciler için ağ oluşturma fırsatları oluşturmaktadır.

Kariyer ve iş bulma desteğine yönelik diğer fırsatlardan biri de üniversitede geçtiğimiz yılda sunulan THRIVE Kariyer Danışmanlığı planı ve MY Jobs Online hizmetidir.

280.000'den fazla bireyden oluşan küresel ve başarılı bir topluluk olan Reading mezunları, öğrencilere rehberlik ederek ve işe girmelerini sağlayarak katkıda bulunmaktadır.

Mezuniyet Sonrası hakkında daha fazla bilgi...

What our Students think about us

Overview
Course
4.0
Quality of teaching
4.0
Value for money
4.0
Student support
3.0
Campus facilities
3.0
Career prospects
4.0
Cheuk Him
University of Reading
Many renovations, look awesome

Kampüs yerleri

- -
The University of Reading was established in 1892. It is recognised as one of the top 200 Universities in the world, and is home to thousands of students from various countries. The University is a four-time winner of the Queen’s Anniversary Prize for Higher Education.

Reading offers more than 350 undergraduate and postgraduate courses taught by leading academics. It offers a wide range of programmes from the pure and applied sciences to languages, humanities, social sciences, business and arts. Research at Reading is structured around five themes that include environment, food, health, heritage and creativity, and prosperity and resilience.

The university is set within 123 hectares of beautiful award-winning parkland, including lakes, meadows and the renowned Harris Garden with flower meadows, a cherry tree orchard and a jungle garden. Its campus is a thriving community and features the Students' Union, contemporary study facilities, halls of residence, support services, library, places to eat and one the UK’s best student clubs.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_258666_320px.jpg University of Reading https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-reading/iid-uk-00776/
University of Reading University of Reading
Rated4/5based on1 student reviews
Many renovations, look awesome Customer reviews:
University of Reading - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin