Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

University of South Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of South Australia (UniSA), dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere 200'den fazla birinci sınıf derece sunan ve küresel çapta tanınan bir enstitüdür.

Üniversite, Economist Intelligence Unit'in 2022 Küresel Yaşanabilirlik Endeksi tarafından Avustralya'nın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak seçilen, güzel Adelaide şehrinde bulunur.

Üniversite iki şehir merkezi kampüsüne, şehrin içerisinde iki metropoliten kampüse ve şehir dışında iki bölgesel kampüse sahiptir.

Üniversite, 2022 QS Stars Ratings tarafından araştırma, istihdam edilebilirlik, öğretim, tesisler, uluslararasılaşma, kapsayıcılık ve inovasyon kategorilerinde mükemmellik için beş yıldızla ödüllendirilmiş ve toplamda beş yıldız artı derecesini almıştır.

Dünyanın 50 yaş altı 50 üniversitesi arasında 29. sırada yer alan üniversite (2021 QS 50 Yılın Altındaki En İyi 50 Üniversite), çok çeşitli dereceler sunmaktadır. Aynı zamanda, 37.000'den fazla öğrenciden oluşan nüfusu içinde yaklaşık 6.000 kişilik geniş bir uluslararası öğrenci topluluğunu ağırlamaktadır ve dünya çapında 87 ortak kurumla küresel bağlantılara sahiptir.

Büyümeye devam eden genç enstitü, son yıllarda altyapı için toplam 400 milyon AUD üzerinde yatırım yapmıştır. Bu sayede öğrenciler, sunulan fırsatlardan faydalanabilmek için üst düzey öğrenim alanlarına ve teknolojilere erişebilecektir.

Üniversite, hem yerel hem de uluslararası kuruluşlarla iş birliği yaparak birinci sınıf bir araştırma profili geliştirmiştir. Değerlendirmeden geçen araştırmalarının %100'ü 2018 Avustralya Araştırmada Mükemmeliyet (ERA) incelemelerinde dünya çapında veya daha yüksek bir seviyede gösterilmiştir.

Akademik öğretim kadrosu açısından Avustralya'nın uluslararası kültür çeşitliliği en yüksek üniversitelerinden biri olarak bilinen (QS Dünya Üniversite Sıralamaları 2021) UniSA, sektörle bağlantılı ve küresel düzeyde girişimci bir üniversitede yeni neslin yaratıcı zihinlerini oluşturmaya odaklı bir eğitim sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar

Üniversite, pek çok prestijli sıralamada uluslararası düzeyde tanınmıştır. Bu kapsamda şunlar yer alır:

 • 50 yılı doldurmamış, dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alır - 2021 QS 50 Yılın Altındaki En İyi 50 Üniversite Sıralaması'nda 29'uncu 2022 THE Genç Üniversiteler Sıralamalası'nda 46'ncı.
 • Kaliteli Eğitimde Avustralya'da En İyi 5'te – 2022 THE Üniversite Etki Sıralamaları'nda 5. sırada
 • Mezun istihdam edilebilirliğinde Avustralya'da En İyi 2'de – 2021 QILT İşveren İstihdam Anketi'nde 2'nci sırada – Mezun İstihdam Edilebilirlik Becerileri Göstergeleri. Devlet üniversiteleri.
 • İşe hazır beceriler geliştirmede Avustralya'da En İyi 5'te – ComparED (QILT) 2019-20 Öğrenci Deneyimi Anketi'nde 4. sırada – Beceri Gelişim Göstergeleri (Lisans). Devlet üniversiteleri.
 • Sanayi araştırma gelirlerinde Avustralya'da 2'nci sırada (2022 THE Dünya Üniversite Sıralamaları)
 • UniSA aynı zamanda 2022 QS Stars Değerlendirmeleri'nde +5 yıldıza layık görülmüştür. Bu dereceyi, araştırma, istihdam edilebilirlik, eğitim, tesisler, uluslararasılaştırma, katılımcılık ve inovasyon alanlarındaki başarısı ile kazanmıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of South Australia'da eğitim görmek için birçok neden vardır ve mükemmel öğretim kalitesi bunlardan biridir.

Üniversite, eğitim deneyimini konuyla mümkün olduğu kadar ilgili hale getirerek öğrencilerin nitelikli akademisyenlerden ve sektör profesyonellerinden eğitim almasını sağlamaktadır. Avustralya'nın uluslararası kültür çeşitliliği en yüksek akademik kadrosuna sahiptir ve dereceleri sektör ortaklıklarıyla tasarlanmıştır. 2022 QS Stars Sıralaması'nda öğretim kalitesindeki mükemmeliyeti sayesinde beş yıldıza layık görülmüştür.

Üniversitede verilen eğitim sektör bilincini içermektedir ve dereceleri, en son akımlara ve taleplere uygundur. Ödüllü akademisyenlerden eğitim alan öğrenciler, gerçek dünya sorunları üzerinde çalışma fırsatlarına sahip olmalarının yanı sıra kariyere hazır hale gelmektedir.

Öğrencilerin modern teknolojilerle donatılmış birinci sınıf öğrenim alanlarına, çağdaş araştırma tesislerine ve daha fazlasına erişimi bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UniSA, öğrencilerin toplum ve sektörün gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayacak bilgilerle donatılmasına odaklanan yedi akademik birimden oluşmaktadır.

UniSA Yardımcı Sağlık ve İnsan Performansı

UniSA Yardımcı Sağlık ve İnsan Performansı, değerli katkılarda bulunabilecek geleceğin sağlık profesyonellerini eğitmektedir. Araştırmaları aracılığıyla dünya genelindeki sağlık ihtiyaçlarıyla ilgilenmektedir ve sağlık alanındaki önemli zorlukların üstesinden gelmek adına toplum ve sektör ile beraber çalışmaktadır.

UniSA Business

UniSA Business işletme, sektör ve daha fazlasını yönlendirebilecek bilgi ve becerilere sahip liderler oluşturmaktadır. Araştırma programları sektördeki güncel zorlukları ele alırken öğrencileri, küresel ortakları sayesinde modern işletme uygulamalarındaki uzmanlıklardan faydalanmaktadır.

UniSA Klinik ve Sağlık Bilimleri

UniSA Klinik ve Sağlık Bilimleri, kaliteli öğretim ve araştırma mükemmeliyeti ile toplumun en önemli sağlık ihtiyaçları üzerinde çalışmaktadır. Mezunları ise daha sağlıklı bir topluma katkıda bulunmak için araştırmalarını sağlık hizmeti stratejilerine dönüştürmektedir.

UniSA Creative

UniSA Creative, öğrencileri geleceğin sektör taleplerini karşılama ve kültürel ortama etki etme becerileri ile donatmaktadır. Araştırmaları, küresel karışıklıkları incelerken insan merkezli çözümler üretilmesine yardımcı olmaktadır.

UniSA Eğitim Gelecekleri

UniSA Eğitim Gelecekleri çocuklar, genç bireyler ve yetişkinlerin gelişiminde önemli rol oynayacak olan eğitim profesyonellerini yetiştirmektedir. Araştırmaları, sürekli gelişmekte olan eğitim sektörüne dair yeni bakış açılarının kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

UniSA Adalet ve Toplum

Çeşitli eğitim seçenekleri sunan UniSA Adalet ve Toplum hukuk, toplumsal çalışma, psikoloji, insani hizmetler ve sosyal bilim alanlarında birinci sınıf araştırmalar gerçekleştirmektedir.

UniSA STEM

UniSA STEM, çığır açan gelişmeler ve yenilikçi çözümler için teknoloji, mühendislik, bilim ve matematik alanlarındaki bağlantılarını kullanmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrenciler, kendilerini ilgilendiren eğitim derecesini bulmalı ve giriş koşullarını kontrol etmelidir.

Lisans öğrencileri, kendi ülkelerinde Avustralya eğitim sistemindeki 12 yıla eşdeğer bir programı veya kabul edilen bir Pathway ya da Hazırlık Kursları programını tamamlamış olmalıdır.

Lisansüstü öğrencileri, Avustralya'da geçerliliği olan bir yükseköğretim kurumundakine eşdeğer bir uluslararası lisans derecesini başarıyla tamamlamış olmalıdır. Bazı kalifikasyonlar, mesleki iş deneyimi gerektirebilir. Üniversite, lisansüstü düzeyinde hem eğitim dereceleri, hem de araştırma dereceleri sunmaktadır.

Öğrenciler, devamında üniversitenin uluslararası başvuru sistemini kullanarak çevrimiçi başvuru yapmalıdır. Başvurunun durumu başvuru, değerlendirme, teklif ve kabul aşamaları süresince takip edilebilir. Kullanıcılar ayrıca güvenli bir çevrimiçi sistem aracılığıyla teklif belgelerini indirebilir, kabul formlarını gönderebilir ve ödeme yapabilir.

Lisans

 • TOEFL - 60 iBT (internet tabanlı), Okuma ve Yazma kategorilerinde en az 18
 • IELTS (Akademik) - Okuma ve Yazma kategorilerinde 6.0 puan şartıyla 6.0 genel puan

Lisansüstü

 • TOEFL - 79 iBT (internet tabanlı), Okuma ve Yazma kategorilerinde en az 18
 • IELTS (Akademik) - Okuma ve Yazma kategorilerinde 6.5 puan şartıyla 6.0 genel puan

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of South Australia'da 2.500'den fazla öğrenci, her yıl milyonlarca dolar değerindeki burs ve hibe imkânlarından yararlanmaktadır.

Rektör Yardımcısı Uluslararası Başarı Bursu

Öğrenciler, dört yıla kadar tam zamanlı eğitim süreleri boyunca eğitim ücretlerinde %50 indirim kazanacaktır.

Öğrencilere, şartları sağlamaları halinde burs başvuru formalarını, derece başvuruları ile aynı sırada sunmaları tavsiye edilir.

Uluslararası Üstün Başarı Bursu

Öğrenciler, seçtikleri derece süresince öğrenci katkı paylarında (öğrenim ücretleri) yüzde 15'lik bir indirim alacaklardır.

Avustralya Hükümeti Bursu (Avustralya Hibeleri)

Avustralya Hibeleri, gelecek neslin küresel liderlerine eğitim, araştırma ve mesleki gelişim fırsatları sunan ve Avustralya Hükümeti tarafından finanse edilen, dünya çapında prestijli burslardır.

University of South Australia, öğrencilere değerli eğitim fırsatları sunmak adına Avustralya hükümeti ile bir ortaklık içerisindedir.

Sponsorlu Öğrenciler

University of South Australia, yaklaşık 50 farklı uluslararası sponsorun öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Sponsorlu öğrenciler, üniversitede eğitim görmek için kendi ülkelerindeki hükümetten, üniversiteden veya işverenlerden finansal yardım almaktadır. Harç ücretleri, üniversiteye genellikle sponsor tarafından öğrenci adına ödenmektedir ve aynı zamanda öğrenciye bir geçim parası da verilebilir.

Yabancı Araştırma Öğrencileri İçin Burslar

Herhangi bir bölüme başvuru yapan yabancı adaylar için birkaç önemli burs mevcuttur. Bunlara üniversite genelindeki burslar ve Endevaour Hibeleri dahildir (belirli ülkelerden gelen öğrenciler için).

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için özel bir kariyer hizmetleri ekibine sahiptir. Öğrencilerin kariyer planlamalarına, iş hayatına hazırlanmalarına, sektörde bağlantılar kurmalarına ve seçtikleri alanda bir işe başlamalarına yardımcı olmak için çeşitli hizmetler bulunmaktadır.

Kariyer Geliştirme Eğitimi

Üniversitenin kariyer hizmetleri, öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerine, planlamalarına ve yönetmelerine katkı sağlayacak kapsamlı bir kariyer geliştirme programına sahiptir.

Kariyer Gelişim Planlı

Kariyer gelişim planı, öğrencilerin mezuniyet sonrasında iş hayatına başlayabilmeleri için gereken bilgi ve becerilerle kariyerlerini planlamalarını ve yönetmelerini sağlayacaktır.

UniSA CareerHub

CareerHub yarı zamanlı, tam zamanlı ve geçici işleri, aynı zamanda gönüllü çalışma fırsatlarını teşvik eden bir kariyer panosudur.

UniSA+

UniSA+, işverenlerin mezunlarda aradığı beceri, deneyim ve bilgileri geliştirmeleri adına tüm öğrenciler için mevcut olan bir istihdam edilebilirlik ödülüdür. Gereksinimleri tamamlayan öğrencilere rektör yardımcısı tarafından imzalanan bir başarı sertifikası verilmektedir.

Show more +Show less -
6800
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At UniSA
At UniSA
At UniSA
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
At the University of South Australia
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
3.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
3.0
Dünya Sıralaması
University of South Australia University of South Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of South Australia - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
University of South Australia University of South Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of South Australia - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of South Australia University of South Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of South Australia - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
University of South Australia University of South Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of South Australia - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?