text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

University of South Florida - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of South Florida'da (USF) uluslararası öğrenciler yenilikçi ve ilham veren bir eğitim topluluğunun içinde yer alıyor. Üniversite ABD'de Fullbright burslarının en fazla alındığı kurumlardan biri olarak benzersiz bir üstünlüğe sahiptir.

Öğrencilerin değerlendirebileceği birden fazla kayıt yöntemi bulunuyor. Bunlardan ilki, lisans ve lisansüstü doğrudan giriş seçeneği. Ayrıca, akademik ya da İngilizce becerileri konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için Uluslararası Birinci Yıl, Lisansüstü Geçiş ve Akademik İngilizce programları seçenekleri de mevcut. Uluslararası öğrenciler akademik ve mesleki hedeflerine ulaşmak için çıktıkları bu yolun her adımında ihtiyaç duydukları desteğe erişebiliyor.

USF, ulusal çapta 46. en iyi devlet üniversitesi ve fiyat-performansı en iyi ilk 100 üniversiteden biri (U.S. News and World Report 2021). Son beş yılda 154 ülkeden 6.208 USF mezunu 48 eyalette OPT'yi tamamlamış olup, farklı işverenler tarafından şart koşular becerileri geliştirmişlerdir.

Okulda öğrenci nüfusunun %10'unu oluşturan uluslararası öğrenciler, çokkültürlü ve kucaklayıcı kampüs ortamında kendilerini evlerinde hissediyor. Öğrencilerin katılabileceği spor takımlarının yanı sıra 600'den fazla topluluk bulunuyor. Sağlık ve refahla ilgili konularda ise mevcut refah programları öğrencilere destek sağlıyor.

ABD Nüfus İdaresi tarafından ABD'nin kültürel çeşitliliği en yüksek ve en yüksek toplumsal entegrasyona sahip kentsel bölgelerinden biri seçilen Tampa, eşsiz bir öğrenci deneyimi için doğru adres. Müzelerden galerilere, mağazalara, heyecan verici aktivitelere kadar birçok etkinlikle dolup taşan güneşli şehirde her türlü ilgi alanı için bolca seçenek mevcut.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

USF, üniversite sıralamalarında hızla yükseliyor

University of South Florida, çeşitli ulusal ve uluslararası sıralamalarda edindiği yerlerle göz dolduruyor. Üniversite, son U.S. News & World Report sıralamasında 2020 yılında En İyi Devlet Üniversiteleri arasında 14 basamak yükselerek, 2021 yılının en iyi devlet üniversiteleri arasında 46. sıraya yerleşti.

USF ayrıca, 2021 Times Higher Education World University Rankings'de dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında gösterildi ve sahip olduğu uluslararası perspektifle ve sektörle yaptığı işbirlikleri ile övgü topladı.

Tüm bun başarıların yansıması elbette USF'nin mezun oranlarında da kendini gösteriyor. 2008-2018 yılları arasında altı yıllık mezuniyet oranı %25 oranında artan üniversite, ABD çapında kaydedilen en büyük artışı başarmış bulunuyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of South Florida, uluslararası öğrencilere becerilerini geliştirip akademik derece programlarına hazırlanabilecekleri bir dizi farklı öğrenim seçenekleri sunuyor. Programlar yıl boyu farklı tarihlerde başlıyor.

Lisans Seviyesinde Doğrudan Kayıt

USF'de bir lisans programı için gereken akademik ve İngilizce dili şartlarını sağlayan öğrenciler, programa doğrudan kayıt yaptırabiliyor.

Lisansüstü Seviyesinde Doğrudan Kayıt

Bir USF lisansüstü programında öğrenim görmek isteyen ve gerekli akademik ve İngilizce dili şartlarını sağlayan öğrenciler, programa doğrudan kayıt yaptırabiliyor.

Uluslararası Birinci Yıl

Programa katılan öğrenciler, akademik ve İngilizce becerilerini geliştirirken kredi alıyor ve lisans öğrenimlerine ikinci sınıftan başlayabiliyor. Uluslararası Birinci Yıl programının süresini, öğrenci adayının İngilizce seviyesi belirliyor.

İngilizce ile Yurt Dışında Eğitim

Bu kısa vadeli programda, öğrenciler İngilizce eğitimi almanın yanı sıra lisans veya lisansüstü seviyedeki programları deneyimleyebiliyor, hatta bazılarından kredi alabiliyor.

Lisansüstü Programlarına Geçiş

Bir yüksek lisans programında öğrenim görmek isteyen öğrenciler program sayesinde, gereken akademik ve İngilizce becerilerini ediniyor ve yüksek lisans programında geçerli olacak krediler ediniyor. Öğrenciler bir veya iki sömestr süren program kapsamında GMAT/GRE testi şartı bulunan programlar için hazırlık yaparken bolca destek görüyor.

Akademik İngilizce

Program öğrencileri Amerikan yükseköğrenim sisteminin gerektirdiği İngilizce ve eleştirel düşünme becerileriyle donatıyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of South Florida'da bir lisans veya lisansüstü derece programında öğrenim görmek için geçiş programına kayıt olmak isteyen öğrenci adaylarının birkaç giriş koşulunu sağlaması gerekiyor.

Lisans Seviyesinde Doğrudan Kayıt

Öğrencilerin lise veya dengi bir kurumdan diplomaya ve en az 3.0 GPA'ya sahip olmaları ve TOEFL'dan 79 ya da IELTS'ten 6.5 taban puan almış olmaları gerekiyor. Koşullar programlara göre değişiklik gösterebildiğinden, öğrencilerin ilgilendikleri programın koşullarını incelemeleri tavsiye ediliyor.

Lisansüstü Seviyesinde Doğrudan Kayıt

Yüksek standartlarda ve dört yıllık bir lisans programını tamamlamış olma koşulunun yanı sıra bir işletme programında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin GMAT puanına da sahip olmaları gerekiyor. Başvuru yapılacak programa bağlı olarak GRE puanı da şartlar arasında yer alabiliyor. En az 3.0 not ortalamasının yanı sıra minimum 6.5 IELTS puanı veya 79 TOEFL puanı ya da dengine sahip olma koşulu bulunuyor.

Uluslararası Birinci Yıl

Öğrenci adaylarının 4.0 üzerinden 2.5 not ortalamasına sahip olduklarını belgeleyen lise veya dengi kurum diploması sunmaları ve İngilizce şartlarını sağlamaları gerekiyor.

İngilizce ile Yurt Dışında Eğitim

Adayların bir yüksek okul veya üniversitenin ilk yılını en az 2.5 not ortalamasıyla tamamlamış olması ve İngilizce şartlarını sağlamaları gerekiyor.

Lisansüstü Programlarına Geçiş

Başvuru yapılacak programa bağlı olmak üzere, bir lisans derece, diploma veya dengi programı 4.0 üzerinden 2.5-2.75 ortalamayla tamamlamış olmaları ve İngilizce dil şartlarını ve varsa, programa özel diğer koşulları sağlamaları gerekiyor. Bazı öğrenim programları için portfolyo sunumu da şartlar arasında yer alabiliyor.

Akademik İngilizce

Öğrencilerin lise veya dengi bir kurumun diplomasını sunmaları gerekiyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

USF'de uluslararası öğrenciler bir dizi seçtik burstan faydalanabiliyor. Burslar, başarı gösteren öğrencilere öğrenim ücretleri konusunda destek olmayı amaçlıyor.

Bölgesel Burslar

Şartları sağlayan öğrenciler, 8.000 USD tutarındaki sınırlı kontenjana sahip burslardan faydalanabiliyor. Burstan faydalanabilmeleri için öğrencilerin teklif mektubu almış olmaları, İngilizce sınav sonuçlarını sunmaları ve belirtilen bölgelerden birinin vatandaşı olmaları gerekiyor.

USF Yeşil ve Altın Rektörlük Bursu

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık 12.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Yeşil ve Altın Direktörler

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık 9.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Yeşil ve Altın Bilim İnsanları Bursu

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık 6.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Uluslararası Öğrenci Bursu

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık 1.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Uluslararası Transfer Öğrencileri Bursu

Şartları sağlayan öğrencilere iki yıl süresince yıllık 500 USD'ye kadar burs sağlanıyor. Öğrencilerin bursa hak kazanabilmeleri için orta öğretim sonrası eğitimden 3.5 veya üzeri not ortalamasına ve en az 60 saatlik transfer edilebilir krediye sahip olmaları gerekiyor.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Üniversite Tesisleri

University of South Florida'nın uluslararası öğrencileri, üniversite öğrenimlerine mümkün olan en iyi başlangıcı yapmalarını sağlayan imkân ve tesislerden faydalanıyor. Bunlar modern dersliklerden kapsamlı öğrenim kaynaklarına ve özel destek alanlarına kadar birçok şeyi içeriyor.

7/24 hizmet veren kütüphane, yanı sıra sayısız akademik kaynağı bulunduruyor. Okulda ayrıca bir Öğrenci Sağlık Hizmetleri birimi, 8.500 m2'lik eğlence ve dinlence tesisi ve sosyal faaliyetlere ev sahipliği yapan Marshall Öğrenci Merkezi yer alıyor. Merkez Galeri ziyaretçilere açık ilham verici sergiler sunarken, 700 kişilik Oval Tiyatro'da konuk akademisyenler ders veriyor. Öğrenciler, Öğrenci Yönetimi sayesinde fikirlerini sunabiliyor ve Riverfront Park'ta gerçekleşen etkinliklere katılıyor.

Yemek seçenekleri

Öğrenciler kampüsün dört bir yanında bulunan yemekhanelerde, restoranlarda veya kafelerde leziz yemeklerin tadını çıkarıyor. Her türlü beslenme şartı ve tercihine uygun seçenekler bulmak mümkün.

INTO ISF Center

INTO öğrencileri, üniversite çapındaki olanakların yanı sıra, INTO USF Center'da sunulan imkânlara da erişim sağlayabiliyor. Öğrenci konutlarına, yemek seçeneklerine, akademik kaynaklara ve dinlenme tesislerine yakın birçok çalışma, sosyalleşme ve dinlenme alanı bulunuyor. Sunulan hizmetlerin yanı sıra interaktif teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarları ve sınıfları da INTO öğrencilerinin kullanımına sunuluyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of South Florida öğrencilerinin %70'i mezuniyetlerini takip eden ilk yılda istihdam ediliyor veya öğrenimlerinin bir sonraki aşamasına devam ediyor. Mezunların %76'sı en az 50.000 USD kazanırken %32'lik bir kesim 100.000 USD ve üzeri maaş alıyor.

USF sayısız temel çalışma alanında yapılan araştırmalar üzerinde büyük bir küresel etkiye sahiptir. Teknoloji kuluçka merkezi 230'un üzerinde yerel iş imkanı sağlamış olup, Girişimcilik Merkezi Princeton Review 2019 tarafından ABD'de ilk on arasında gösterilmektedir.

Sektör deneyimi

Üniversite, öğrencilerinin işverenler ve USF mezunlarıyla tanışabileceği sektör fırsatları sunuyor. Öğrenciler Opsiyonel Pratik Eğitim (OPT) ile çok değerli iş deneyimleri edinebiliyor. Geçtiğimiz altı yolda 154 ülkeden 6208'e yakın USF mezunu 48 eyalet çapında OPT pozisyonlarında yer alıp iş deneyimi kazanma şansını elde etti.

Kariyer desteği

USF Kariyer Hizmetlerinin sağladığı hizmetler arasında şunlar bulunuyor:

 • Staj yerleştirme desteği
 • Uluslararası öğrencilere yönelik kariyer danışmanlığı ve kişiye özel kariyer danışmanı
 • İşbirliğine dayalı eğitim: bir akademik programla bütünleştirilmiş ücretli kariyer bağlantılı iş deneyimi.
 • Kariyer fuarları: işveren işe alı fırsatlarıyla ilgili sayısız etkinlik
 • Özgeçmiş inceleme ve mülakat uygulamaları
 • Takım Kiralama: mülakatlar için kiralık iş kıyafetleri
 • El Sıkışma Uygulaması: öğrencilerin USF ile çalışan şirketlerle bağlantı kurmasını sağlar

Öğrenci Görüşleri

''USF'yi seçmemin en büyük sebebi, araştırma odaklı bir üniversite olması. Araştırmalarda yer almak için sayısız fırsatı değerlendirebilir ya da kendi araştırmanızı yürütebilirsiniz. USF, kariyeriniz için birçok kapı açıyor ve başarıya giden yolda size yardımcı oluyor.'' Adheesh - Hindistan, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik – Uluslararası Birinci Yıl

''Florida'ya, özellikle de Tampa Körfezi'ne bayılıyorum! En sevdiğim yer, ailemle yüzmeye, güneşlenmeye ve voleybol oynamaya gittiğimiz plaj. Tampa şehir merkezinde vakit geçirmekten de çok keyif alıyorum. USF'de öğrenim görmeyi planlayanlara tavsiyem, Florida'yı karış karış keşfetmeleri. Burada bir sürü büyüleyici yer bulacaksınız.'' Phani - Hindistan, İşletme Yüksek Lisans Programı

Show more +Show less -
4265
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of South Florida
At University of South Florida
Hussein speak
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
Tampa Florida 4202 East Fowler Avenue, FAO 100
Established in 2010, INTO University of South Florida works in partnership with the University of South Florida to offer high-quality university preparation programmes for international students on the university campus. Its academic English, International Year One and graduate pathway programs helps students to transition to university degree program.

With bright, modern classrooms, an expansive learning resource center and specialized support areas, INTO University of South Florida gives the best possible start as a university student. It provides a variety of resources that include a tutoring center, test preparation and academic advisors, community space, outdoor courtyard and technology-enhanced classrooms. Specialized support services offered by the center include Individualized academic, language and cultural support through highly qualified advisors, tutors and teachers, assistance with arrival, housing, dining and medical concerns, and personalized TOEFL, IELTS, PTEA, GRE and GMAT preparation. Students also get the opportunity to be a part of competitive sports teams such as, soccer, football, baseball and cricket and participate in student organizations such as international and industry-related clubs.

INTO University of South Florida is located in the heart of the USF Tampa campus. The University of South Florida offers a distinguished faculty, superb academics, world-class interdisciplinary research, a diverse student body, major college athletics and year-round warm, sunny weather. It welcomes more than 47,000 students every year from across the United States and around the globe.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_296819_320px.jpg University of South Florida - INTO USA https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-south-florida-into-usa/iid-us-01180/

Ortalama toplam maliyet$3212

 • $2258
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $100
  Günlük Yaşam
 • $177
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin