Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of South Florida - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of South Florida'da (USF) uluslararası öğrenciler yenilikçi ve ilham veren bir eğitim topluluğunun içinde yer alıyor. Üniversite ABD'de Fullbright burslarının en fazla alındığı kurumlardan biri olarak benzersiz bir üstünlüğe sahiptir.

Öğrencilerin değerlendirebileceği birden fazla kayıt yöntemi bulunuyor. Bunlardan ilki, lisans ve lisansüstü doğrudan giriş seçeneği. Ayrıca, akademik ya da İngilizce becerileri konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için Uluslararası Birinci Yıl, Lisansüstü Geçiş ve Akademik İngilizce programları seçenekleri de mevcut. Uluslararası öğrenciler akademik ve mesleki hedeflerine ulaşmak için çıktıkları bu yolun her adımında ihtiyaç duydukları desteğe erişebiliyor.

USF, ulusal çapta 46. en iyi devlet üniversitesi ve fiyat-performansı en iyi ilk 75 üniversiteden biri (U.S. News and World Report 2022). Son 7 yılda 157 ülkeden 7.526 USF mezunu 49 eyalette OPT'yi tamamlamış olup, farklı işverenler tarafından şart koşular becerileri geliştirmişlerdir.

USF kampüsünde bulunan INTO Merkezi havaalanından alma, geçim desteği, dil yardımı, oryantasyon faaliyetleri ve kişiselleştirilmiş akademik danışmanlık gibi bir dizi hizmet sunar.

Okulda öğrenci nüfusunun %10'unu oluşturan uluslararası öğrenciler, çokkültürlü ve kucaklayıcı kampüs ortamında kendilerini evlerinde hissediyor. Öğrencilerin katılabileceği spor takımlarının yanı sıra 700'den fazla topluluk bulunuyor. Sağlık ve refahla ilgili konularda ise mevcut refah programları öğrencilere destek sağlıyor.

ABD Nüfus İdaresi tarafından ABD'nin kültürel çeşitliliği en yüksek ve en yüksek toplumsal entegrasyona sahip kentsel bölgelerinden biri seçilen Tampa, eşsiz bir öğrenci deneyimi için doğru adres. Müzelerden galerilere, mağazalara, heyecan verici aktivitelere kadar birçok etkinlikle dolup taşan güneşli şehirde her türlü ilgi alanı için bolca seçenek mevcut.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

USF üniversite sıralamalarında yükselişte

University of South Florida yüksek kalitede dersleri ve mükemmel kampüsü sayesinde farklı ulusal ve uluslararası sıralamalarda başarıdan başarıya koşuyor. U.S. News & World Report sıralamalarında hızla yükselmiş ve 2022 yılında en iyi devlet okulları arasında 46'ncı sırada yerini almıştır.

USF, ayrıca 2022 The Times Higher Education World University Rankings'e (Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları) göre ABD devlet üniversiteleri arasında 29'uncu olmuş ve burada dünyanın dört bir yanından USF'ye gelen öğrencileri olan ve sektörle işbirliği yapan uluslararası görünümü ön olana çıkarılmıştır.

Yeni Öğrenci Sağlık Merkezi

Üniversite yakın zaman önce, tüm öğrencilerin sağlık ve zindeliğini geliştirmeye ve korumak için tahsis edilmiş üç katlı yeni bir tesis inşaatını başlatmıştır. Bina tamamlandığında 47.000 fit karelik bir alan kaplayacak olup, bu mevcut Öğrenci Sağlık Hizmetleri alanının dört katına karşılık gelmektedir. Öğrencilere etkileyici düzeyde, merkezi sağlık hizmetleri sunacak olan modern bir tesis oluşturmak üzere 27 milyon USD tutarı üzerinde yatırım yapılmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of South Florida, uluslararası öğrencilere becerilerini geliştirip akademik derece programlarına hazırlanabilecekleri bir dizi farklı öğrenim seçenekleri sunuyor. Programlar yıl boyu farklı tarihlerde başlıyor.

Lisans Seviyesinde Doğrudan Kayıt

USF'de bir lisans programı için gereken akademik ve İngilizce dili şartlarını sağlayan öğrenciler, programa doğrudan kayıt yaptırabiliyor.

Doğrudan Yüksek Lisansa Giriş

Bir USF lisansüstü programında öğrenim görmek isteyen ve gerekli akademik ve İngilizce dili şartlarını sağlayan öğrenciler, programa doğrudan kayıt yaptırabiliyor.

Uluslararası Birinci Yıl

Programa katılan öğrenciler, akademik ve İngilizce becerilerini geliştirirken kredi alıyor ve lisans öğrenimlerine ikinci sınıftan başlayabiliyor. Uluslararası Birinci Yıl programının süresini, öğrenci adayının İngilizce seviyesi belirliyor.

İngilizce ile Yurt Dışında Eğitim

Bu kurs, öğrencilerin lisans veya yüksek lisans düzeyinde akademik çalışma deneyimi kazanırken İngilizce dil eğitimi de alacağı kısa süreli özel bir programdır. Öğrenciler bazı programlarda akademik kredi hakkı da kazanabilecektir.

Lisansüstü Programlarına Geçiş

Bir yüksek lisans programında öğrenim görmek isteyen öğrenciler program sayesinde, gereken akademik ve İngilizce becerilerini ediniyor ve yüksek lisans programında geçerli olacak krediler ediniyor. Bunu zorunlu kılan programlarda, GMAT/GRE testine hazırlık programı sağlanacak ve yeterli destek sunulacaktır. Programlar genelde bir veya iki sömestre sürmektedir.

Akademik İngilizce

Program öğrencileri Amerikan yükseköğrenim sisteminin gerektirdiği İngilizce ve eleştirel düşünme becerileriyle donatıyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of South Florida'da bir Geçiş programı, lisans kursu veya yüksek lisans derecesine uygun bulunmak için, öğrencilerin bazı giriş koşullarını karşılaması gerekecektir.

Lisans Seviyesinde Doğrudan Kayıt

Öğrencilerin lise veya dengi bir kurumdan diplomaya ve en az 3.0 GPA'ya sahip olmaları ve TOEFL'dan 79 ya da IELTS'ten 6.5 taban puan almış olmaları gerekiyor. Koşullar programlara göre değişiklik gösterebildiğinden, öğrencilerin ilgilendikleri programın koşullarını incelemeleri tavsiye ediliyor.

Doğrudan Yüksek Lisansa Giriş

Doğrudan bir lisans üstü kursa başvuran öğrencilerin bir lisans derecesini tamamladıklarını kanıtlaması ve bir işletme programına başvuruyorlarsa beraberinde GMAT puanlarını da sunmaları gerekecektir. Bazı durumlarda, GRE puanları da gerekebilir. En az 3.0 not ortalamasının yanı sıra minimum 6.5 IELTS puanı veya 79 TOEFL puanı ya da dengine sahip olma koşulu bulunuyor.

Uluslararası Birinci Yıl

Öğrenci adaylarının 4.0 üzerinden 2.5 not ortalamasına sahip olduklarını belgeleyen lise veya dengi kurum diploması sunmaları ve İngilizce şartlarını sağlamaları gerekiyor.

İngilizce ile Yurt Dışında Eğitim

Adayların bir yüksek okul veya üniversitenin ilk yılını en az 2.5 not ortalamasıyla tamamlamış olması ve İngilizce şartlarını sağlamaları gerekiyor.

Yüksek Lisans Geçiş Programı

Başvuru yapılacak programa bağlı olmak üzere, bir lisans derece, diploma veya dengi programı 4.0 üzerinden 2.5-2.75 ortalamayla tamamlamış olmaları ve İngilizce dil şartlarını ve varsa, programa özel diğer koşulları sağlamaları gerekiyor. Bazı öğrenim programları için portfolyo sunumu da şartlar arasında yer alabiliyor.

Akademik İngilizce

Öğrencilerin lise veya dengi bir kurumun diplomasını sunmaları gerekiyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

USF'de uluslararası öğrenciler bir dizi seçtik burstan faydalanabiliyor. Burslar, başarı gösteren öğrencilere öğrenim ücretleri konusunda destek olmayı amaçlıyor.

Bölgesel Burslar

Hak kazanan öğrenciler değeri 8.000 USD tutarına kadar çıkabilen çok sayıda kısıtlı burstan birini alabilmektedir. Öğrencilerin bu ödüle hak kazanmak için, seçili bölgelerden birinden gelmiş olmasının yanı sıra, İngilizce dil sınavı puanlarını gösterir belge ile birlikte bir de Teklif Mektubu sunması gerekecektir.

USF Yeşil ve Altın Rektörlük Bursu

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık $12.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Yeşil ve Altın Direktörler

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık $9.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Yeşil ve Altın Bilim İnsanları Bursu

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık $6.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Uluslararası Öğrenci Bursu

Bir lisans programında öğrenim görmeye uygun olan ve akademik şartları sağlayan öğrencilere dört yıl süresince verilen bursun tutarları yıllık $1.000 USD'yi bulabiliyor.

USF Uluslararası Transfer Öğrencileri Bursu

Şartları sağlayan öğrencilere iki yıl süresince yıllık $500 USD'ye kadar burs sağlanıyor. Öğrencilerin bursa hak kazanabilmeleri için orta öğretim sonrası eğitimden 3.5 veya üzeri not ortalamasına ve en az 60 saatlik transfer edilebilir krediye sahip olmaları gerekiyor.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Üniversite Tesisleri

University of South Florida'nın uluslararası öğrencileri, üniversite öğrenimlerine mümkün olan en iyi başlangıcı yapmalarını sağlayan imkân ve tesislerden faydalanıyor. Bunlar modern dersliklerden kapsamlı öğrenim kaynaklarına ve özel destek alanlarına kadar birçok şeyi içeriyor.

7/24 hizmet veren kütüphane, yanı sıra sayısız akademik kaynağı bulunduruyor. Okulda ayrıca bir Öğrenci Sağlık Hizmetleri birimi, 8.500 m2'lik eğlence ve dinlence tesisi ve sosyal faaliyetlere ev sahipliği yapan Marshall Öğrenci Merkezi yer alıyor.

Üniversite, ayrıca sürekli sergilerin düzenlendiği ve halka açık Merkez Galeriye de ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler 700 koltuk kapasitesine sahip Oval Amfi'de ilham verici misafir öğretim üyesi derslerine katılabilir. Üniversitenin Öğrenci Hükümeti öğrencilerin topluluklarını temsil etmesi ve seslerini duyurması için mükemmel bir fırsattır.

Kampüs tablo güzelliğinde Riverfront Parkı etrafında kuruludur, bu da öğrencilere çeşitli dinlence ve spor etkinlikleri fırsatı sunar.

Yemek seçenekleri

Öğrenciler kampüsün dört bir yanında bulunan yemekhanelerde, restoranlarda veya kafelerde leziz yemeklerin tadını çıkarıyor. Her türlü beslenme şartı ve tercihine uygun seçenekler bulmak mümkün.

INTO USF Center

INTO öğrencileri, üniversite çapındaki olanakların yanı sıra, INTO USF Center'da sunulan imkânlara da erişim sağlayabiliyor. Öğrenci konutlarına, yemek seçeneklerine, akademik kaynaklara ve dinlenme tesislerine yakın birçok çalışma, sosyalleşme ve dinlenme alanı bulunuyor. Sunulan hizmetlerin yanı sıra interaktif teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarları ve sınıfları da INTO öğrencilerinin kullanımına sunuluyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of South Florida öğrencilerinin %72'i mezuniyetlerini takip eden ilk yılda istihdam ediliyor veya öğrenimlerinin bir sonraki aşamasına devam ediyor.

USF sayısız temel çalışma alanında yapılan araştırmalar üzerinde büyük bir küresel etkiye sahiptir. Teknoloji Kuluçka merkezi 230'un üzerinde yerel iş imkanı sağlamış olup, Girişimcilik Merkezi The Princeton Review 2020'ye göre ABD'deki devlet üniversiteleri arasında ilk onda yer almıştır.

Sektör deneyimi

Üniversite, öğrencilerinin işverenler ve USF mezunlarıyla tanışabileceği sektör fırsatları sunuyor. Öğrenciler Opsiyonel Pratik Eğitim (OPT) ile çok değerli iş deneyimleri edinebiliyor. Geçtiğimiz 7 yolda 157 ülkeden 7526'e yakın USF mezunu 49 eyalet çapında OPT pozisyonlarında yer alıp iş deneyimi kazanma şansını elde etti.

Kariyer desteği

USF Kariyer Hizmetleri aşağıda örnekleri verilen bol miktarda destek sağlamaktadır:

 • Staj yerleştirme desteği
 • Uluslararası öğrencilere yönelik kariyer danışmanlığı ve kişiye özel kariyer danışmanı
 • İşbirliğine dayalı eğitim: bir akademik programla bütünleştirilmiş ücretli kariyer bağlantılı iş deneyimi
 • Kariyer fuarları: işveren işe alı fırsatlarıyla ilgili sayısız etkinlik
 • Özgeçmiş inceleme ve mülakat uygulamaları
 • Takım Kiralama: mülakatlar için kiralık iş kıyafetleri
 • El Sıkışma Uygulaması: öğrencilerin USF ile çalışan şirketlerle bağlantı kurmasını sağlar

Öğrenci Görüşleri

''USF'yi seçmemin en büyük sebebi, araştırma odaklı bir üniversite olması. Araştırmalarda yer almak için sayısız fırsatı değerlendirebilir ya da kendi araştırmanızı yürütebilirsiniz. USF, kariyeriniz için birçok kapı açıyor ve başarıya giden yolda size yardımcı oluyor.'' Adheesh - Hindistan, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik – Uluslararası Birinci Yıl

''Florida'ya, özellikle de Tampa Körfezi'ne bayılıyorum! En sevdiğim yer, ailemle yüzmeye, güneşlenmeye ve voleybol oynamaya gittiğimiz plaj. Tampa şehir merkezinde vakit geçirmekten de çok keyif alıyorum. USF'de öğrenim görmeyi planlayanlara tavsiyem, Florida'yı karış karış keşfetmeleri. Burada bir sürü büyüleyici yer bulacaksınız.'' Phani - Hindistan, İşletme Yüksek Lisans Programı

Show more +Show less -
4265
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of South Florida
At University of South Florida
Hussein speak
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
At University of South Florida
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?