Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Surrey

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Surrey ilham veren eğitim tarihinde derinleşmiş bir üniversite arayan uluslararası öğrenciler için idealdir. Kökleri 19'uncu yüzyıl sonlarına dayanmakta olup, bugün yüzde 36'sı deniz aşırı ülkelerden gelen 16.000 öğrenci popülasyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

Surrey, öğrencileri ve akademik personeli sayesinde büyük işler başarmaktadır. 2020 yılında Complete University Guide 2020'de 23'üncü, Guardian University Guide'da 26'ıncı ve the Times and the Sunday Times Good University Guide'da 32'nci sırada yer almıştır. Ayrıca 2018 yılında the Times Yükseköğretim Öğrenci Deneyimi Anketi'nde 7'nci sırada yer almıştır.

Üniversite yüksek kalitede eğitimin yanı sıra, pek çok akademik destek hizmeti ve kaynağına da erişim sağlamaktadır. Uluslararası öğrenciler dil becerileriyle ilgili yardım alabilir ve burada üniversite yaşamına kolay alışmalarına yardımcı olacak birçok hizmet vardır.

Ayrıca bol miktarda kariyer desteği de mevcuttur. Tüm alanlarda öğrenim gören öğrenciler iş desteği ve girişimcilik rehberliğinden faydalanabilir. Herkes farklı fikirler keşfedebilir, istenen iş becerilerini geliştirebilir ve mezuniyet sonrası başarı şansını arttırabilir.

Londra'ya trenle 34 dakikada ulaşabilen öğrenciler Surrey'in güzel ve dostane kampüsü ve atmosferinin keyfini çıkarabilir. Guildford canlı ve misafirperver bir şehir olup doğal bir kırsal bölge ile çevrili durumdadır.

Surrey öğrencilere dünyaya farklı açılardan bakma, yaptıkları işte cesur olma ve öğrenci yaşamının tüm getirdiklerini deneyimleme konusunda ilham vermeye çalışır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Surrey, The Times and Sunday Times Complete University Guide 2022'nin Mezun İstihdamı kategorisinde Yılın Üniversitesi seçilmekten gurur duyar. Bu saygın sıralamalar, üniversitenin nitelikli mezunlarını ve istihdam konusundaki başarılarını dikkate almıştır. Değerlendirmeler, Higher Education Standards Agency (HESA) tarafından düzenlenen Mezun Sonuçları verilerine göre belirlenmektedir.

Surrey, Birleşik Krallık genelinde öğrenci iş pozisyonlarında 1'inci ve çalışan araştırma programları için 12'nci seçilmiştir (QS World Employability Rankings 2020). Üniversitenin eski öğrencileri, temel program yapısında bulunan çalışma ve pratiğe dayalı öğrenim sayesinde yüksek vasıflı işlerde yer almaktadır.

Kariyer beklentilerini yönetmeye ve bu doğrultuda ilerlemeye teşvik edilen öğrenciler, kendileri için girişimciliği veya işletme topluluğu dahilindeki pozisyonları ve ağ kurma fırsatlarını tercih edebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Surrey cesur bir vizyona sahiptir ve dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak için çalışmaya gayret gösterir. Bunu da akademik personelinin mükemmelliği yoluyla başarır. Profesörler ve araştırmacılar kapsayıcı bir küresel bakış açısına sahip azimli ve yenilikçi kişilerdir.

Üniversitenin sunduğu üst düzey eğitimi kanıtlayan diğer dereceler de bulunmaktadır. 2022 Times and Sunday Times Good University Guide'da 32'nci, Birleşik Krallık'ta 35'inci (Complete University Guide 2022) ve Guardian University Guide 2022'de 57'nci olmuştur. Veterinerlik bilimi, hemşirelik, sosyoloji ve modern diller alanlarında düzenli olarak üst sıralardadır.

Üniversite, araştırma başarılarıyla öne çıkmaktadır. Araştırma lig tablolarında QS World University Rankings 2022'de 272'nci, Times Higher Education World University Rankings 2022'de 246'ncı ve Academic Ranking of World Universities'de 388'inci sırada gösterilmiştir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Surrey'de öğrenciler aşağıdaki alanlarda eğitim almayı tercih edebilir:

 • Lisans dereceleri
 • Lisansüstü eğitim dereceleri
 • Lisansüstü araştırma dereceleri
 • Sürekli mesleki gelişim ve kısa süreli kurslar
 • Bir yıl temel ile derece dersleri
 • Uluslararası geçiş programları

Programlar ve kurslar için 22 okul ve bölümden oluşan üç akademik fakültede eğitim verilmektedir.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Birçok alanı kapsayan bir eğitim alan öğrenciler sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimlere odaklanan bir öğrenim topluluğunda gelişme gösterebilmektedir. Bölümler Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Guildford Oyunculuk Yüksekokulu ve Surrey İşletme Fakültesinden oluşmaktadır.

Mühendislik & Fizik Bilimleri Fakültesi

Fakülte temel mühendislik disiplinleri ve kimya, matematik, programlama ve fizik gibi belli alanları bir araya getirir. Bölümler şöyledir: Bilgisayar Bilimleri, Kimya ve Proses Mühendisliği, İnşaat ve Çevre Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Bilimleri.

Sağlık & Medikal Bilimler Fakültesi

İnsan ve hayvan sağlığı alanında dersler verilen dört yüksekokul vardır. Bunlar Biyolojik Bilimler ve Tıp Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Psikoloji Yüksekokulu ve Veterinerlik Yüksekokuludur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin University of Surrey'e kabul almak için bir dizi şartı yerine getirmesi gerekir.

Akademik Şartlar

Gelecekteki uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin İngiltere'deki niteliklere eşdeğer kabul edilen notları alması gerekecektir. Bu da öğrencinin seçtiği ders ve geldiği ülkeye bağlıdır. Bazı derslerin ilave akademik şartları olabilir. Örneğin, sanat derslerini alabilmek için kulak sınavı yapılmaktadır.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Surrey'e kabul almak için yüksek seviyede İngilizce yeterliliği gereklidir. Öğrencilerin seçilen dersi tercih edebilecekleri lisans ve yüksek lisans sıralama sayfalarında özel şartlar yer alabilir. Üniversite birçok İngilizce dil yeterliliğini kabul etmektedir.

Üniversite ayrıca uluslararası öğrencilerin derece programlarına hazırlanması, İngilizce yeterliliklerini geliştirmesi ve belli bir İngilizce yeteneği ön koşulu bulunan derecelere kabul edilmesini kolaylaştırmayı hedefleyen yoğunlaştırılmış dönem öncesi İngilizce kursları da vermektedir.

Vizeler

Uluslararası öğrencilerin University of Surrey'de öğrenim görebilmesi için önce 4'üncü Kademe (Genel) öğrenci vizesi alması gerekir. 4'üncü Kademe vize almak için öğrencilere bir kursta yer sağlanması, Avrupa Ekonomik Bölgeleri veya İsviçre dışında gelmeleri, uygun İngilizce yeterlilik seviyesine sahip olmaları ve kurs süresince kendilerini finansal olarak destekleyebilmeleri gerekir.

Uluslararası öğrencilerin başvurmadan önce tüm giriş şartlarını kontrol etmeleri şiddetle önerilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uygun şartlara sahip uluslararası öğrencilere eğitimleri boyunca finansal destek sağlayabilecek birçok burs ve ödül mevcuttur. Öğrenciler her bir ödüle ilişkin geçerlilik ve uygunluk şartlarını üniversiteden kontrol edebilir. Bunlar şu şekildedir:

 • Surrey Uluslararası Yüksek Lisans Bursu: Gana, Hindistan, Nijerya, Pakistan, Tayland, Türkiye ve Vietnam'dan başvuranlar için geçerlidir. 2020 yılında tam zamanlı bir yüksek lisans programında (Surrey MBA hariç) eğitim görmek için Surrey'den teklif almış tüm başvuru sahipleri için 2.500 GBP Ödül mevcuttur. Tüm başarılı teklif alanlara ilk yıl öğrenim ücretleri üzerinden 2.500 GBP öğrenim harcı indirimi sağlanacaktır.
 • Sığınmacı Bursu: İngiltere'de sığınmacı olan öğrencilere finansal destek sunulmaktadır.
 • Koro Bursları: Kilise korosu müziğine ilgisi olan uygun şartlara sahip öğrencilere 500 GBP değerinde koro bursları sağlanmaktadır.
 • Surrey ICE Bursu: akademik çalışmalar ve mesleki gelişimi desteklemek için 1.950 GBP sunulmaktadır.
 • Rektör Yardımcısı Mükemmeliyet Bursu: Uygun öğrenciler, 5.000 ila 10.000 GBP değerinde bir harç ücreti muafiyeti kazanır. Adaylar, bir başvuru sunmalıdır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Birleşik Krallık'ın yükseköğretim standartları ajansı olan Higher Education Standards Agency (HESA), University of Surrey mezunlarını ülke genelinde 12'nci seçmiştir (diğer yükseköğretim enstitülerine kıyasla), mezunların %96'sı bir işe başlamaktadır veya ileri eğitime devam etmektedir (Birleşik Krallık'ta ikamet eden, tam zamanlı lisans öğrencileri).

Mesleki Eğitim yerleştirmeleri

Üniversite 60 yıl önce bu fikre öncülük ettiğinden bu yana Mesleki Eğitim yerleştirme imkanları sağlamıştır. Neredeyse tüm lisans öğrencileri mezuniyet sonrası başarı şanslarını büyük ölçüde arttıran yerleştirme fırsatlarından faydalanabilmektedir. Öğrenciler kişisel, akademik ve mesleki becerilerini bir yıllık yerleştirme kursuyla geliştirmektedir. Ayrıca, akran rehberliği ve bir PTY eğitmeni yoluyla akranlarının desteğinden de yararlanabilirler. Son beş yılda, 2.300'ün üzerinde ortak kuruluş İngiltere ve deniz aşırı ülkelerdeki endüstri yerleştirmeleri yoluyla öğrencilerle birlikte çalışmıştır. Bunlara Oracle, Walt Disney Company and Morgan Stanley gibi ünlü şirketler de dahildir.

Kariyer desteği

Surrey'nin kariyer hizmetleri öğrencileri hangi kariyer yolunun kendileri için en iyi olduğuna karar verme konusunda destekler ve buna ulaşmaları için gereken adımları atmalarına yardımcı olur. CV, başvuru ve mülakat desteği kariyer fuarları ve atölyeleri ve dijital kariyer merkezi, Surrey Pathfinder da dahil birçok kaynak mevcuttur.

Küresel Mezuniyet Ödülleri

Öğrenciler üniversite tarafından sunulan bir dizi ücretsiz müfredat dışı dersten oluşan Küresel Mezuniyet Ödüllerinden faydalanma fırsatına sahiptir. Üniversite ve sektörden uzmanların imkan sağladığı ve 11 farklı dilde verilen dersler öğrencilerin farklı alanlar ve konuları keşfetmesine, bütünsel gelişimlerini ilerletmelerine olanak sağlamakta ve iş piyasasında öne çıkmalarına imkan tanımaktadır. Yerleştirmeler, sürdürülebilirliğin sağlanması için ilk gelene ilk hizmet esasına göre yapılır.

Show more +Show less -
5419
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?