Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Tampa

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Tampa, Forbes tarafından Amerika'nın En İyi Yüksekokullarından biri olarak değerlendirilen oldukça saygın bağımsız bir eğitim kurumudur. The Princeton Review tarafından yapılan değerlendirmede lisans programları ile ülkenin en iyi 384 kurumu arasında yer alarak ABD'deki 4 yıllık yüksekokullar genelinde en iyi %15 arasına girmeyi başarmıştır. Kurum aynı zamanda öncü araştırmaları ile tanınan oldukça başarılı lisansüstü programlar sunar.

U.S. News and World Report'a (2018) göre En İyi Bölge Üniversiteleri kategorisinde en üst basamağa yerleşen UT, Florida'nın doğu kıyısında öğrencilere unutulmaz bir öğrenci deneyimi yaşatır. Toplam 8.913 kayıtlı öğrencisi arasında tüm ABD eyaletlerinden ve 140 farklı ülkeden öğrencilerin yer aldığı canlı bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapar.

UT, alanlarında sektör liderleri olan üstün nitelikli akademisyenleri ve dikkat çeken eğitim kalitesi ile tanınır. 17/1'lik öğrenci/akademisyen oranı, deneyime dayalı eğitimi teşvik etmeye ve işe hazır mezunlar yetiştirmeye odaklı tasarlanan yenilikçi öğretim metotları ile öğrencilerinin bireysel başarısına odaklanma imkânı sunar.

Öğrencilerin gelecek planlarını desteklemek üzere çok sayıda kariyer hizmeti sunulur bu hizmetlere katkı sağlamak adına yeni Riverside Merkezi'ne yatırım yapmıştır. Öğrencilere öğrenimleri boyunca bir yandan kampüste pek çok iş imkânı sunulurken diğer yandan mezun olarak tam zamanlı bir işe başlamadan önce edinmeleri gereken temel deneyimi kazanabilmeleri için destekverilir.

UT çeşitli bir kampüse sahiptir öğrencilerinin %92'si her yıl toplam 68 milyon ABD Doları değerindeki finansal yardım imkanlarından faydalanır. Bu yardımın büyük bir bölümü üstün akademik başarısını kanıtlayan uluslararası öğrencilere yönelik burs olarak dağıtılır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Tampa yakın dönemde kampüsünde büyük çaplı bir yatırım gerçekleştirmiştir bu yatırımlar 2019 yılını da kapsamaktadır. Üstün kaliteli öğrenim imkanları ile donatılmış iki yeni yüksek teknolojili binanın 2019 yılı Bahar döneminde tamamlanması planlanmaktadır.

Fab Lab

The Fab Lab, öğrencilere ve buluş yapan akademisyenlere yenilik ve yaratıcılık ortamı sağlayacak olan ABD'deki en ileri görüşlü görsel sanatlar programlarından birine ev sahipliği yapacaktır. Bu dijital üretim laboratuvarı girişimcilere odaklı olup prototipler ve ürünler ortaya koymak için işbirliğine dayalı bir üretim ortamı sağlayacaktır. Bu binada lazer kesiciler, 3D yazıcılar, bilgisayarlı sayısal kontrol makineleri, geniş formatlı yazıcılar ve en son teknolojili bilgisayarlar öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına sunulacaktır. Aynı zamanda bu tesiste, yeni bir baskı stüdyosuna ek olarak modern bir fotoğraf stüdyosu ve karanlık oda da yer alacaktır.

Riverside Centre

Merkeze ev sahipliği yapan bina, modern dokunuşlarla tek katlıdan iki katlı bir binaya dönüştürülecektir. Bu proje kapsamında, kariyer hizmetlerinin, sınıfların ve yüksek nitelikli yeni personel alımları dolayısıyla öğretim elemanı ofislerinin genişletilmesini kapsar. Bu yeni ortam, UT'nin altyapısını destekleyecek olup üniversite genelinde öğrenciler için faydalı alanlar ve hizmetler sunacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Eğitim Mükemmelliyeti

University of Tampa, 1931 yılından bu yana öğrencilerine küresel bağlamda benzersiz bir öğretim deneyimi yaşatmak için çalışmaktadır. Yüksek nitelikli bir eğitim sunarak her öğrencinin gelişimini ve başarısını destekler. Bu hedef doğrultusunda, en üstün niteliklere ve standartlara sahip öğretim elemanları ile çalışır.

Öğrenci odaklı öğrenim

UT'nin seçkin akademisyenleri arasında dünya çağında ünlü araştırmacılar, öğretmenler ve yazarlar yer alır bunların %90'ı doktora veya alanlarında en yüksek derecelere sahiptir. UT bünyesinde görev yapan profesörler ister lisansüstü programlarda eğitim veriyor ister araştırmalarını sunmak için yurtdışına seyahat ediyor olsunlar öğrencileri çalışmalarının merkezine koyarlar. UT'de deneysel eğitime büyük önem verili ve öğrenciler yurtdışı eğitimi, stajlar ve araştırmalar gibi öğrenim imkanlarına teşvik edilir. Sınıf mevcutları sadece 21 öğrenci ile sınırlı tutularak öğrencilerin öğretim elemanlarından bireysel ilgi alabilmelerine imkân tanınır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UT'nin akademik altyapısı Dört-Fakülte Modeli'nden oluşur bu model, kurumun hızla büyümesine rağmen küçük bir okul hissiyatının korunmasına katkı sağlar. Bu 4 fakültenin her biri, akademik konularda üniversite yöneticilerine bilgi veren dekanlar tarafından yürütülür.

University of Tampa bünyesindeki 4 fakülte şunlardır:

 • Sanat ve Edebiyat Fakültesi
 • Sykes İşletme Fakültesi
 • Doğa ve Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Sosyal Bilimler, Matematik ve Eğitim Fakültesi

Her akademik alanda, bireysel kimlik duygusu yaratma özgürlüğü tanınır ve akademi topluluğun öğrenci ve öğretim elemanları tarafından desteklenmesi teşvik edilir. Aynı zamanda yeni ve yenilikçi programların oluşturulmasına yardımcı olarak dış topluluk bağlantılarını teşvik eden bu model aracılığıyla yüksek bir şeffaflık derecesi sağlanır.

UT, öğrencilerine 4 seçkin fakülte genelinde mükemmel öğrenim deneyimleri kazandırmak için çeşitli ve yenilikçi öğrenim seçenekleri sunar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

The University of Tampa uluslararası başvurulara açıktır ancak öğrencilerin şu giriş koşullarını yerine getirmeleri gerekir:

 • Tamamlanmış başvuru
 • 40 Amerikan Doları tutarında iade edilmeyen başvuru ücreti
 • Tüm ortaöğretim ve daha önce tamamlanan okul veya üniversitelerin resmi transkriptleri (onaylı İngilizce çevirileri ile birlikte)
 • GMAT (Lisansüstü Giriş Sınavı) veya GRE sonuçları (lisansüstü seviye için)
 • İngilizce dil yeterliliğini gösterir belge (detaylar aşağıda verilmiştir)
 • İngilizce kişisel beyan
 • Özgeçmiş (lisansüstü programlar için)
 • Lisans öğrencileri için 1 lisansüstü öğrenciler için 2 tavsiye mektubu
 • Uluslararası öğrenciler için Finansal Onay Formu
 • Banka hesap özeti/ekonomik yeterlilik kanıtı
 • Pasaportun resimli sayfasının kopyası (mevcutsa)

Uluslararası öğrencileri başvurularında, İngilizce dil yeterliliğinin aşağıdaki puanlardan biri ile kanıtlanması gerekir:

 • TOEFL'dan minimum 550 veya TOELF bilgisayar tabanlı sınavından 213 ya da TOEFL iBT'den 79 puan
 • Min 6.5 IELTS puanı
 • ELS Dil Merkezleri tarafından sunulan İngilizce 112 sertifikasını başarılı bir şekilde tamamlamış olmak ve bununla birlikte, 1 tavsiye mektubu ve 500 kelimelik bir İngilizce yazma çalışması örneği sunmak

Giriş koşullarını taşıyan ancak tam zamanlı bir derece programına başlamadan önce ek İngilizce dil eğitimine ihtiyaç duyan uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli ESL programları mevcuttur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burs ve asistanlık imkanları dahil olmak üzere farklı biçimlerde sunulan finansal destek seçenekleri mevcuttur.

UT Bursları

Başarılı lisans öğrencilerine, her yıl 11.000 USD'ye kadar kısmı akademik burslar verilir. Bu burslar, üstün derecelere, SAT ve TOEFL puanlarına erişen öğrencilere verilir ve burs miktarı başarıya bağlı olarak değişir.

Lisansüstü Asistanlık

Seçilen lisansüstü öğrenciler 1.500 USD değerindeki bursun yanı sıra dönemlik olarak 12 kredi saatine kadar öğrenim ücretinden muafiyet sağlayan lisansüstü asistanlık için hak kazanabilir. Lisansüstü asistanlar bir yandan minimum 8 kredi saati ders yükünü tamamlayıp genel 3.25 akademik not ortalamasını sürdürürken diğer yandan haftada 20 saat, akademik veya idari ofiste çalışırlar. Asistanlık bursu yalnızca davetiye ile verilmekte olup finansal destek seçeneklerinin pek çoğu belirli programlara yöneliktir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Uzman UT Kariyer Hizmetleri birimi, öğrencilerin başarılı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için fakülte ve mezun deneyimleri arasında bir köprü görevi görür. Öğrenciler, UT'deki birinci yıllarından itibaren mevcut kariyer seçeneklerini keşfetmeye teşvik edilir böylece bu sürece bir adım önce başlarlar.

Öğrenciler, mülakat becerilerinden CV ve motivasyon mektubu hazırlamaya kadar her konuda destek seçeneğinden faydalanabilir. Birim aynı zamanda, uluslararası öğrencilere yönelik olarak, F1 vizesi sponsorluğunda deneyimi olan şirketleri bulma konusunda deneyime sahiptir.

Kariyer Hizmetleri Merkezi aynı zamanda potansiyel işverenleri öğrencilerle buluşturmak ve onların iş arama süreçlerinde yardımcı olmak için kampüste iş ve staj fuarlarına ev sahipliği yapar. Bu tür etkinliklerde düzenli olarak 200'ü aşkın şirket yer alır kariyerle ilgili faydalı bilgilerini paylaşmak üzere başarılı konuşmacılar düzenli aralıklarla üniversitede ağırlanır.

UT'de yürütülen araştırmaların topladığı takdir ve kariyer hizmetlerinin yardımı sayesinde UT öğrencileri, iş başvurularında fark yaratabilirler. Bunun örnekleri, büyük şirketlerde çalışmaya başlayan ya da ABD çapında lider lisansüstü okullara kayıt yaptıran yeni mezunlar arasında görülmektedir.

Show more +Show less -
1422
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
At University of Tampa
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin