Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Tasmania (UTAS)

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Gelecekteki kariyerlerine hazırlanmak isteyenler için Tazmanya gibisi yoktur. Öğrenciler sadece pratik bir öğrenim ve harika bir yaşam tarzıyla sınırlı kalmaz aynı zamanda dünyadaki en güzel doğal ortamlardan birinin tadını çıkarır.

Canlı şehirler, plajlar, karlı alanlar ve doğayla çevrili Tazmanya adasının tamamı bir kampüs gibidir. Öğrencilerin düşünceleriyle baş başa kalabileceği ve dersliklerin ötesinde öğrenim kazanabileceği bir yerdir.

Saha gezileri, iş pozisyonları ve sürdürülebilirlik programı sayesinde birçok üniversite dersi Tazmanya'nın doğasından faydalanır. Bu gerçek dünya tecrübeleri öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirir ve cana yakın bir toplulukla etkileşim fırsatları sağlar. Ayrıca benzersiz ve unutulmaz bir Avustralya deneyimi yaşatır.

Öğrenciler, çeşitli lisans ve lisansüstü programlar arasından tercih yapabilir. Programların hepsi başarılı olsa da üniversite özellikle tarım bilimi, hemşirelik, okyanus bilimi ve hukuk alanlarındaki öğretim kalitesiyle tanınmaktadır.

Canlı ve kültür çeşitliliği yüksek kampüslerde yabancı öğrenciler için oldukça samimi bir ortam vardır. Tazmanya, yaratıcı ve meraklı bireylerin adasıdır. Öğrenciler nereden gelirlerse gelsin, samimi ve işbirlikçi bir topluluğun parçası olur.

Belirli uluslararası burslar dahil olmak üzere öğrencilerin University of Tasmania'da öğretim görmelerine yardımcı olacak birçok destek hizmeti mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite, öğrencilere en iyi platformu sağlamak adına kullanılmayan kaynaklara ve gelişmelere yatırım yapmaktadır. Öğrenciler, derslerine devam ederken bu konudaki iyileştirmeleri gözlemleyebilir.

Etkileyici ve özgün güney ve kuzey kampüslerinin planlandığı milyonlarca dolar değerindeki kampüs dönüşüm projesi başlamıştır. Yepyeni binalara, tesislere ve eğitimin geleceğine yönelik bir altyapıya sahip olan kampüsler, öğrenciler için harika bir yaşam ve öğrenim sunacaktır.

Üniversite, hem yerel hem de uluslararası topluluklara yardımcı olacak araştırma projelerini üstlenmeye devam etmektedir. Araştırmalarının yaklaşık %97'si dünya standartlarındadır, 2020'de 114 milyon AUD değerinde araştırma geliri elde edilmiştir ve çeşitli sektörlerde toplam 400 araştırma ortağı bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Tasmania'yı tercih eden öğrenciler, kaliteli bir deneyim alacaklarından emin olabilir. Okulun mezun başarı oranları bu durumun bir göstergesidir, eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin %94'ü üç yıl içerisinde tam zamanlı bir işe başlamaktadır.

Üniversite sadece bu rakamlarla yetinmez, tüm programların beklenen eğitim standartlarında olmasını sağlamak adına bir Quality Matters programı başlatmıştır. Eğitmenler, bu program sayesinde öğrencilere en değerli bilgilerin verileceği etkili ve profesyonel dersler hazırlayabilir.

Konu alanlarında kapsamlı eğitime sahip olan ve bilgilerini başarılı bir şekilde aktarmasını bilen uzmanlar tarafından ders verilmektedir. Ek akademik yardıma ihtiyaç duyan veya programın kalitesiyle ilgili endişelerini belirtmek isteyenler, destek hizmetleriyle iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite, lisans ve lisansüstü düzeyde çeşitli genel ve uzmanlık dereceleri sunar. Çift diploma, ders veya araştırmaya dayalı dereceler, stajyerlik, yurt dışında eğitim ve öğrenci değişimi seçenekleriyle birlikte geniş bir konu alanı yelpazesine sahip olan okulun eğitim deneyimi, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir.

UTAS aynı zamanda İngilizce ve hazırlık eğitimi programlarına sahiptir. Bu programlar, İngilizce dil şartlarını veya akademik koşulları karşılamayan öğrencilere üniversitede bir öğrenim programına geçiş için gerekli becerileri kazandırır.

Ana disiplinleri kapsayan dört fakülte mevcuttur:

 • Edebiyat, Hukuk ve Eğitim Fakültesi
 • Sağlık ve Tıp Fakültesi
 • Fen ve Mühendislik Fakültesi
 • Tazmanya İşletme ve İktisat Fakültesi

Fakülte, çok sayıda araştırma merkezi ve okula ev sahipliği yapar. Başarılı programlar sunan ve güncel araştırmalar yürüten küresel çapta öncü enstitüler de üniversitenin bünyesindedir.

 • Avustralya Denizcilik Fakültesi (AMC)
 • Deniz ve Antarktik Araştırmaları Enstitüsü (IMAS)
 • Tazmanya Tarım Enstitüsü
 • Menzies Tıp Araştırmaları Enstitüsü

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Tasmania'da eğitim görmek isteyen öğrenciler, İngilizce diliyle ilgili şartları ve akademik giriş koşullarını karşılamalıdır. Bazı programların İngilizce dili veya önceki akademik yetkinlikler için daha yüksek gereksinimleri olacaktır, diğerleri ise geçmiş çalışmalardan portföy veya bir görüşme talep edebilir.

Standart Akademik Koşullar

Üniversitenin lisans programlarına kabul için 12 Yıllık Avustralya eğitimine eşdeğer bir yetkinlik istenmektedir. Belirli programlar için tamamlanması gereken ön koşul dersleri vardır. Bu gereksinimleri karşılamayan öğrenciler, Hazırlık Eğitimi Programına kaydolabilir.

Lisansüstü programlar, uygun not ortalamasına sahip bir lisans diplomasının eşdeğerini gerektirir. Bazı lisans ve lisansüstü programlarda alternatif kabul seçeneği olarak çalışma deneyimi kullanılabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversite, eğitimlerine 2022'de başlayan yabancı öğrenciler için yeni burslar duyurmuştur.

Bu burslar, hem yerel hem de yurt dışındaki öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Öğrencilerin üniversite masrafları hakkında endişe duymadan eğitimlerine odaklanabilmeleri için ideal bir ortam sağlanmaktadır.

Mali yardıma ihtiyaç duyanlar veya akademik başarılarının ödüllendirilmesini isteyenler için burslar mevcuttur. Öğrenciler, taşınma veya İngilizce öğrenme masrafları hakkında finansman başvurusu yapabilir.

Yabancı öğrenciler, programlarına ve ilgili herhangi bir bursa aynı anda başvurabilir.

Üniversitenin sunduğu burslar, başvuru ayrıntıları ve son başvuru tarihleri hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Tasmania öğrencileri, gelecekteki kariyerlerine hazır bir şekilde mezun olur. Son rakamlara göre mezunların %94'ü, derecelerini tamamladıktan sonra üç yıl içerisinde tam zamanlı bir işe başlamıştır, Avustralya'nın genel ortalaması olan %93'ün biraz üstündedir.

Başlangıç maaşları 58.700 AUD değerindedir, üç yıllık tecrübenin ardından bu sayı 72.800 AUD'ye çıkmaktadır. İstihdam edilebilirliği en yüksek öğrencileri tıp, veterinerlik bilimi, hukuk, mühendislik ve rehabilitasyon alanlarından mezun olan üniversite, orta vadeli istihdam olanakları için Avustralya'daki en iyi 12 enstitü arasındadır.

Başarıyı hedefleyen kariyer destek hizmetleri, öğrencilerin işverenlerle bağlantı kurmalarına yardımcı olur ve iş başvurularında ihtiyaç duyacakları temel becerileri sağlar.

Show more +Show less -
6500
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
3.0
Dünya Sıralaması
University of Tasmania (UTAS) University of Tasmania (UTAS)
Rated4/5based on1 student reviews
Helpful staff Customer reviews:
University of Tasmania (UTAS) - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Tasmania (UTAS) University of Tasmania (UTAS)
Rated4/5based on1 student reviews
Helpful staff Customer reviews:
University of Tasmania (UTAS) - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?