Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Tasmania (UTAS)

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Tasmania (UTAS), Avustralya'nın en eski üniversitelerinden biri olarak iftihar dolu bir tarihe sahiptir. Üniversite dünya genelinde en başarılı üniversiteler arasında ilk %2'de bulunan kurum, Times Higher Education (THE) Konu Alanı Sıralaması'nda üstün bir sıraya yerleşerek programlarının kalitesi dolayısıyla takdir toplamıştır. UTAS bünyesinde hukuk, sosyal bilimler ve beşeri bilimler ve yaşam bilimleri konu alanları THE Sıralaması'nda yüksek bir başarı elde etmiştir.

UTAS, uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına hizmet veren dinamik ve çeşitli bir öğrenci deneyimi sunmaya önem verir. Bu kapsamda, bireyselleştirilmiş destek hizmetleri ve lisansüstü programlara ek olarak geniş bir lisans programı portfolyosu sunar. Öğrenciler hukuktan deniz mühendisliğine kadar çeşitli disiplinlerde öğrenim görebilir. Eğitim ve öğretim hizmetleri, uluslararası düzeyde tanınmış UTAS fen merkezi ve Marine and Antarctic Science Institute (Deniz ve Antartika Fen Enstitüsü) binası dahil olmak üzere dünya standartlarındaki tesislerde sunulur.

University of Tasmania, Avustralya'nın güneyindeki Tazmanya adasında iki kampüse sahiptir. Biri Hobart liman şehrinde diğeri ise kuzey sahil kasabası Launceston'da bulunur. Her iki konum da öğrencilere, güvenli ve rahat bir ortamda Avustralya tarzı yaşam biçimini deneyimle imkânı sunar. Nitelikli mezunlar yetiştirme konusunda kendini kanıtlamış tarihi sayesinde öğrencilerin istihdam imkânları oldukça iyi olup öğrenciler, 90.000 mezundan oluşan güçlü bir topluluğun deneyimlerinden faydalanabilir.

UTAS aynı zamanda, dünyanın en güzel noktalarından birinde benzersiz bir eğitim alma imkânı sunduğundan uluslararası öğrenciler için harika bir seçenektir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite araştırmalar yürütmekte olup, aldığı 995.395 AUD fon desteğinin ardından, bir ilacın sinir hücrelerini motor nöron hastalığında görülen dejenerasyondan koruma kapasitesini test etmek için preklinik bir test başlatacaktır.

Proje Müdürü ve Wicking Dementia Research and Education Centre Yardımcı Profesörü Anna King buna ilişkin olarak şunları söylemiştir: ''Sinir hücrelerinin kendilerini koruma yollarını incelemek için büyük bir çalışma ortaya konuldu ancak hücreler hala birbirlerine ve vücudun geri kalan kısmına sinyal veremezse işlevlerini yerine getiremezler.''

King, ''Bu sinyal bağlantılarının, aracılığıyla kaybolduğu mekanizmaları anlamak büyük önem taşır çünkü nörodejeneratif haftalıkların klinik belirtileri bu bağlantılar kaybolduğunda ortaya çıkar. Yürüttüğümüz araştırmada, bu sinir hücre hareketlerini ortadan kaldırma işlemini hızlandırmaya yardımcı olabilecek olan spesifik bir yapısal proteinde bir değişiklik tespit edilmiştir. Motor nöron hastalığı için klinik testleri potansiyel tedaviler olarak ilerletmenin işe yaraması halinde, FightMND fonu artık bu ilacı daha da geliştirmemize ve test etmemize imkân tanıyacaktır.'' sözlerini eklemiştir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

2015 yılında Australian Government Office of Learning and Teaching ödüllerinde diğer tüm üniversitelerden daha fazla ödüle layık görülen University of Tasmania, Avustralya'da eğitim mükemmelliyeti ile en önde gelen üniversitedir.

2019 QS World University Rankings'te 287. sırada yer verilen University of Tasmania, Yerbilim ve Deniz Bilimleri ve Tarım ve Ormancılık alanlarında 26 sıra birden yükselerek uluslararası düzeyde en iyilerin seviyesine erişmiştir. QS Sıralaması'nda yüksek bir derece yakalayan diğer disiplinlerden bazıları: Biyoloji Bilimleri, İngilizce, Eğitim, Kimya, Hukuk, Çevre Bilimleri, Sosyoloji, Tıp ve İktisat.

University of Tasmania'nın eriştiği bu dereceler onu, dünya genelinde öğrenim görülecek en iyi üniversiteler arasında yerleştirir. Öğrencilere, bu kurumdaki eğitim deneyiminin kalitesi hakkında daha fazla bilgi almak için internet sayfasını ziyaret etmeleri önerilir.

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

University of Tasmania, lisans ve lisansüstü seviyelerde çeşitli genel ve uzmanlık derece seçenekleri sunar. Çift derece, ders veya araştırma temelli derece, çevrimiçi eğitim, stajlar, yurtdışı eğitim ve geniş konu seçenekleri öğrencilere, derecelerini kendi bireysel ihtiyaçlarına göre şekillendirme esnekliği sunar.

UTAS aynı zamanda İngilizce ve hazırlık çalışmaları programlarına sahiptir. Bu programlar, İngilizce dil şartlarını veya akademik şartları taşımayan öğrencilere, Üniversite'de bir öğrenim programına geçiş için gerekli becerileri kazandırır.

University of Tasmania aşağıdaki anadalları kapsayan 4 fakülteye sahiptir:

 • Edebiyat, Hukuk ve Eğitim Fakültesi
 • Sağlık ve Tıp Fakültesi
 • Fen ve Mühendislik Fakültesi
 • Tazmanya İşletme ve İktisat Okulu

Fakülte aynı zamanda çok sayıda araştırma merkezi ve okula ev sahipliği yapar. Üniversite bünyesinde, başarılı programlar sunan ve güncel araştırmalar yürüten küresel çapta öncü enstitüler yer alır.

 • Australian Maritime College (Avustralya Denizcilik Okulu)
 • Institute for Marine & Antarctic Studies – IMAS (Deniz & Antarktika Çalışmaları Enstitüsü)
 • Menzies Institute for Medical Research (Menzies Tıp Araştırmaları Enstitüsü)

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Tasmania'da öğrenim görmek isteyen öğrencilerin minimum İngilizce dil ve akademik giriş şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Bazı programlarda nispeten daha yüksek İngilizce dil veya akademik giriş şartları, ön konu şartları veya portfolyo ya da mülakat gibi ek şartlar söz konusudur.

Standart Akademik Şartlar

University of Tasmania'da lisans programlarına giriş için öğrencilerin, gerekli not ortalamasıyla Avustralya'da 12 yıllık eğitime eşdeğer bir eğitimi tamamlamış olmaları gerekir. Seçtikleri programın akademik giriş şartlarını taşımayan öğrenciler Üniversite'nin Hazırlık Programı'na kayıt yaptırabilirler.

Lisansüstü bir programa giriş için ise öğrencilerin gerekli not ortalaması ile lisans derecesine eşdeğer bir derece programını tamamlamış olmaları gerekir. Bazı lisans ve lisansüstü programlarda alternatif giriş için iş deneyimi şartı aranabilir veya kullanılabilir.

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin İngilizce konuşulan onaylanmış ülkelerde bir eğitim almamış olmaları halinde İngilizce dil yeterliliklerine dair güncel bir kanıt sunmaları gerekir. UTAS genellikle IELTS, TOEFL, PTE Akademik, Cambridge CAE, Cambridge CPE, Cambridge BEC ve UTASAccess-English sonuçlarını kabul eder.

Öğrenciler tamamen İngilizce olarak eğitim almış ve değerlendirilmiş olmaları halinde ilgili şartları taşıyabilirler. Öğrencilerin, geçerli bir İngilizce dil yeterlilik sınavına göre İngilizce dil standardını taşımamaları halinde İngilizce Dil Merkezi tarafından İngilizce dil programı ve sınav seçeneği sunulur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Tasmania'nın cömert burs programı öğrencilere hem lisans hem lisansüstü seviyelerde önemli bir finansal ve akademik destek imkânı sunar.

Tazmanya Uluslararası Bursları (TIS) uluslararası öğrenciler için Avustralya'daki en cömert burs programıdır. Lisans ve lisansüstü derecelerin çoğunda akademik başarı gösteren öğrencilere öğrenim harçlarından %25 indirim ödülü vermektedir.

Başvuru yapan adaylar, başvurularını teslim ettikleri tarihte otomatik olarak Tazmanya Uluslararası Bursları için değerlendirmeye alınır. Bu bursu almaya hak kazanan öğrenciler, ortaöğretim, diploma ve derece programlarındaki akademik başarılarına göre seçilir ve değerlendirme ölçütü ülkeden ülkeye göre önemli ölçüde farklılık gösterir. Başvurular her dönem yapılan öğrenci alımları için değerlendirilir ve burs almaya hak kazanan adaylar, başvurulan öğrenim programından önce edinilen (en az bir yıl süreli) en yüksek eğitim seviyesine göre belirlenir.

İngilizce ve Hazırlık Çalışmaları Programı ve fakülte ve enstitülere özel burslar dahil olmak üzere çok sayıda cömert uluslararası burs seçenekleri mevcuttur.

Show more +Show less -
Kariyer Hizmetleri

Kariyer Hizmetleri

University of Tasmania'nın özel kariyer ekibi, öğrencilere özgeçmiş hazırlama ve mülakatlara hazırlama konusunda destek, kariyer danışmanları, kariyer yönlendirme programı, çevrimiçi bir iş panosu, iş arama konusunda tavsiyeler ve destek sunan kariyer hizmetlerinin yanı sıra uluslararası öğrencilere yönelik bir işe hazırlık ve staj programı olan üstün başarılı iPrep dahil olmak üzere pek çok hizmet sağlar. Aynı zamanda, liderlik ve kariyer eğitimi sunan ve öğrencilerin gönüllülük, araştırma ve sanayi alanlarındaki deneyimlerini resmi olarak tanıyan Rektör Yardımcılığı Liderlik Programı mevcuttur.

Buna ek olarak mezunlara, programlarıyla bağlantılı iş deneyimi, stajlar ve ağ etkinliklerine katılım yoluyla potansiyel işverenleriyle bağlantılar kurma imkanları sunulur. Ayrıca, UTAS Kariyer Mentörlüğü Programı da öğrencilerin kendi alanlarındaki işverenlerle bağlantı kurmaları ve işverenlerin aradıkları istihdam becerilerini kazanmaları için harika bir seçenektir.

Show more +Show less -
6336
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
At UTAS
Newnham Tasmania Newnham Campus, Newnham Drive
Sandy Bay Tasmania Sandy Bay Campus, Churchill Avenue
Burnie Tasmania 16-20 Mooreville Road
Lilyfield New South Wales Corner of Church and Glover Streets
Darlinghurst New South Wales 1 Leichhardt Street
The University of Tasmania is Australia?s premier university for teaching excellence, receiving more teaching awards than any other Australian university. It is ranked in the top 350 universities in the world, and is highly regarded internationally for teaching and academic excellence. The lecturers and tutors have the opportunity to engage with students individually and offer the personalised advice and guidance not available at larger institutions.

Tasmania?s diverse range of degrees, student exchanges, and learning experiences offer students a unique educational experience and excellent preparation for their future careers. It offers more than 100 undergraduate degrees, and more than 150 postgraduate programs, from graduate certificates through to research degrees. These range across five colleges and three specialist institutes, and include degrees in architecture, environmental management, engineering, medicine, nursing, business, finance, ICT, and aquaculture, and more.

The University of Tasmania?s main campus in Hobart is located in the suburb of Sandy Bay. Set on 100, sloping hectares, it has panoramic river and city views and is close to shops, transport, and entertainment. It is only a short walk to Hobart?s CBD and a quick drive to the airport.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_228827_320px.jpg University of Tasmania (UTAS) https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-tasmania-utas/iid-au-00482/

Ortalama toplam maliyet$2463

 • $1030
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $398
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
3.0
Dünya Sıralaması
University of Tasmania (UTAS) University of Tasmania (UTAS)
Rated4/5based on1 student reviews
Helpful staff Customer reviews:
University of Tasmania (UTAS) - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Tasmania (UTAS) University of Tasmania (UTAS)
Rated4/5based on1 student reviews
Helpful staff Customer reviews:
University of Tasmania (UTAS) - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin