Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

University of the Sunshine Coast

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of the Sunshine Coast (USC) South East Queensland'dedir ve mükemmel bir itibara sahip popüler ve çağdaş bir devlet üniversitesidir. USC, South East Queensland'de birden çok kampüsü bulunan bir kurumdur, ancak ana kampüsü Sippy Downs'daki Sunshine Coast'ta yer almaktadır.

Sunshine Coast, eyaletin başkenti Brisbane'in sadece 90 km (55 mil) kuzeyinde yer alır ve çevresel açıdan sürdürülebilir yaklaşımıyla tanınan ve mimari olarak çeşitliliğe sahip USC kampüsüne ev sahipliği yapar.

Benzersiz kampüs, Doğu Boz Kanguruları, kuşlar ve sürüngenler gibi çok çeşitli yerli Avustralya vahşi yaşamına ev sahipliği yapan 100 hektarlık bir doğal yaşam rezervinde yer alır. Bu kendine özgü ortam, öğrencilerin Dünya Mirası listesinde yer alan bir ada olan Fraser Adası'ndaki USC K'gari Araştırma ve Öğrenim Merkezi gibi yerlerde unutulmaz öğrenme fırsatlarından yararlanmalarını sağlar.

Üniversite, öğrencilere eğitimleri için gerekli modern alanların yanı sıra gelişmiş 3D görüntüleme kaynakları ve çağdaş bir Yüksek Performanslı Spor Alanı gibi özel tesisler sağlar. Ayrıca kampüste büyük bir kütüphane ve çalışmak için 24 saat açık çeşitli bilgisayar laboratuvarları bulunurken, bir sanat galerisi ve kafeler de dinlenmek için alanlar sunmaktadır.

USC öğrencileri, Sunshine Coast'un sunduğu rahat yaşam tarzının tadını çıkarırken yüksek kaliteli bir eğitim deneyimi yaşarlar. Üniversite, yedi geniş disiplin alanında lisans ve lisansüstü seviyelerinde 120'den fazla derece programı ve 280 program seçeneği sunmaktadır.

Bunlar arasında işletme, bilişim ve turizm yaratıcı endüstriler, tasarım ve iletişim eğitim mühendislik, planlama ve bilim sağlık, hemşirelik ve spor bilimleri beşeri bilimler, psikoloji ve sosyal bilimler ile hukuk ve kriminoloji bulunmaktadır.

USC'nin araştırma konusundaki uluslararası itibarı, şu anda dünya standartlarında veya üzerinde derecelendirilen 26 araştırma alanıyla her yıl artmaktadır. USC'de yürütülen yenilikçi araştırmalar, öğrencilerin yalnızca seçtikleri konu alanındaki uzmanlardan değil, aynı zamanda en yeni keşifleri ve teorileri kullanarak öğrenmelerini sağlar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralama ve Dereceler

USC yakın zamanda 2022 Good Universities Guide tarafından Öğretim Kalitesi için arka arkaya 16. yıl olmak üzere Genel Öğrenci Deneyimi, Öğrenme Kaynakları, Öğrenci Desteği, Beceri Geliştirme ve Sosyal Eşitlik için 5 yıldızla ödüllendirilmiştir.

USC, 2022 Times Higher Education Impact Ranking sıralamasında Queensland'de zirvede yer almış ve üniversiteleri Birleşmiş Milletler'in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı'na ulaşmada kanıtlanmış başarıları açısından değerlendiren sıralamada temiz su ve sanitasyon için dünya çapındaki 634 üniversite arasında beşinci olmuştur. Genel olarak, USC dünya çapındaki 1.406 üniversite arasında 31. sırada yer almış ve Avustralya'daki konumunu yedinci sıraya yükseltmiştir.

Program Güncellemeleri

USC şimdi Sunshine Coast kampüsünde yüz yüze Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisansını sunmaktadır. Bu programda öğrenciler, veri analitiği, veri bilimi mühendisliği, veri ve süreç yönetimi, alan bilgisi ve araştırma yöntemleri konusundaki anlayışlarını geliştireceklerdir.

USC ayrıca yakın zamanda Hayvan Ekolojisi Diploma programını da başlatmıştır programı başarıyla tamamlayan ve diğer tüm giriş kriterlerini karşılayan öğrenciler, Hayvan Ekolojisi Lisans programı için 96 birime kadar kredi alabilmektedir. Bu, hayvanlar hakkında bilgi edinmek ve doğa sevgisini anlamlı bir kariyere dönüştürmek için harika bir yoldur.

Araştırma

Yarının temel zorluklarını ele alan USC araştırmacıları, bölgenin ve dünyanın karşı karşıya olduğu karmaşık sorunlara çığır açan bilgiler sağlayan güçlü yenilikçilerdir. USC, dünya standartlarında veya üzerinde (Excellence in Research for Australia) derecelendirilmiş 26 araştırma alanına sahiptir. USC ayrıca Global Impact Rankings'de Queensland'de birinci sırada ve 2022 Times Higher Education Impact Ratings'de İklim Eylemi için dünyada ilk yüzde üç içinde yer almıştır.

Show more +Show less -
Kampüs Konumları

Kampüs Konumları

USC'nin kampüsleri, güler yüzlü ve yardımsever personeli ve hem akademik hem de diğer alanlardaki ödüllü tesisleri ile modern öğrenme merkezleridir. Esnek eğitim seçenekleri, öğrencilerin USC'nin Brisbane ve Fraser Coast arasında yer alan, tümünde ekspres servis araçları, toplu taşımaya kolay erişim, bisiklete binme ve park olanakları bulunan beş kampüsünden herhangi birini seçmelerine olanak tanır. Kampüsler şunlardır:

Sippy Downs'daki USC Sunshine Coast kampüsü, tüm Avustralya'daki en yenilikçi öğrenme olanaklarından bazılarına sahiptir ve ayrıca öğrencilere etkileşimli dijital öğrenme alanları sunar. Kampüs ayrıca 3000 kişilik bir stadyuma sahip yüksek performanslı bir spor alanına ev sahipliği yapar.

Queensland eyaletindeki en yeni üniversite kampüsü olan USC Moreton Bay, öğrencilerin, sektörün ve toplumun birlikte çalışması için elverişli bir ortam yaratır. Kampüs, 2022'de 3.000'i aşkın öğrenciye 60'tan fazla derece alanında eğitim verecektir.

Hervey Bay'de bulunan USC Fraser Coast, K'gari-Fraser Adası Araştırma ve Öğrenim Merkezi'ne kolay erişim sunar. Fraser Coast'taki tesisler, simüle edilmiş koğuşlar, bir makerspace ve daha fazlasını içermektedir.

2018 yılında faaliyete geçen USC Caboolture kampüsünü TAFE Queensland ile paylaşır. Kampüs, programları kapsayıcı bir öğrenme ortamında sağlayarak yerel topluluğa hizmet etmektedir.

Tüm kampüslerde modern kütüphaneler ve ortak çalışma alanları, özel laboratuvarlar ve daha fazlası gibi çeşitli öğrenme kaynakları bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

USC, öğrencilere on bir geniş konu alanında çeşitli programlar sunmaktadır. Bunlar, sanat ve uluslararası çalışmalar işletme ve ticaret iletişim, tasarım ve yaratıcı endüstriler eğitim çevre çalışmaları hukuk ve kriminoloji tıp ve sağlık bilimleri hemşirelik, ebelik ve paramedik psikoloji ve sosyal bilimler fen bilimleri, bilişim ve mühendislik spor ve egzersiz bilimleri programlarıdır.

USC'nin lisans programları, öğrencilerin işyerinde ihtiyaç duyacakları iyi iletişim kurma, problem çözme ve yaratıcı düşünme gibi temel becerileri geliştirmeye odaklanır. Tüm programlar, öğrencilerin staj yapmaları ve uygulamalı eğitim almaları için fırsatlar sunmaktadır.

USC'nin kariyer odaklı çift dereceleri, öğrencilerin ufuklarını genişletmeye ve kariyer seçeneklerini artırmaya yardımcı olur. Öğrenciler, ilgili iki alanda çalışmayı veya bir mesleki yeterliliği bir ilgi alanı ile birleştirmeyi seçebilirler. Lisans derecesinden daha yüksek bir yeterlilik olan onur derecesi, öğrencilerin bilgilerini derinleştirmelerine ve belirli bir alanda ileri araştırmalar yapmalarına yardımcı olur. USC ayrıca, bir eğitim alanı için geniş çaplı bir tanıtım görevi gören diplomalar ve ön lisans dereceleri sunar.

USC'nin lisansüstü programları, öğrencilerin çalışmalarını yaşam tarzlarına göre uyarlamalarına olanak tanıyan esnek eğitim seçenekleriyle sunulmaktadır. USC'deki lisansüstü öğrencileri, akademik ve diğer çeşitli destek hizmetlerine erişebilir. Dünya standartlarında araştırmalar yapma ve sunulan en gelişmiş olanaklardan bazılarını kullanarak öğrenim görme fırsatı, lisansüstü eğitim deneyimini daha da geliştirir.

Show more +Show less -
Giriş Şartları

Giriş Şartları

Lisans Programları

USC'nin lisans derecesi programlarının çoğuna giriş, öğrencilerin 12 yıllık Avustralya eğitiminin dengi bir eğitimi iyi notlarla tamamlamalarını gerektirmektedir. Bir kolej veya üniversitede bir veya daha fazla dönem gibi ileri eğitimler de dikkate alınabilir ve bir dereceye yönelik kredi transferi olarak sayılabilir. Lise yeterliliklerinin örnekleri arasında, Genel Eğitim İleri Düzey Sertifikasının (GCE A-Levels) minimum puan gereklilikleriyle tamamlanması, Global Değerlendirme Sertifikasının (GAC) en az 2.3 genel not ortalaması ile tamamlanması veya Uluslararası Bakalorya (IB) Diplomasının en az 24 puanla tamamlanması yer alır.

Bazı lisans programları giriş için daha yüksek notlar gerektirebilmektedir. Alternatif yeterlilikler de duruma göre dikkate alınabilmektedir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşılabilir.

Lisansüstü Programları

Lisansüstü programlara giriş koşulları, farklı programlara göre değişmekle birlikte genel gereklilik, tanınmış bir kurumdan bir lisans derecesinin tamamlanmış olmasıdır. Bazı programlar, belirli bir alanda önceden eğitim almış olmak, lisans programında alınması gereken bir minimum puan veya iş deneyimi gibi ek nitelikler gerektirebilir.

İngilizce Şartları

Ana dili İngilizce olmayan öğrenciler, USC programlarına giriş için minimum İngilizce dil şartlarını karşılamalıdır. İngilizce yeterliliği, tanınan sınavlarda belirli minimum puanlar elde edilerek gösterilebilmektedir. Bunlar arasında en yaygın olanı IELTS'dir. Öğrenciler, çoğu programa giriş için her bir alt bölümde en az 5.5 olmak üzere toplam 6.0 puan almalıdır. TOEFL ve Pearson İngilizce Testinde alınan puanlar da geçerli olarak kabul edilmektedir.

Ülkeye özel giriş koşulları değişiklik gösterebilmekte olup bunlarla ilgili daha fazla bilgi burada Tablo 3'te bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UniSC, öğrencilere üniversite diplomasına giden yolda yardımcı olmak için çeşitli uluslararası öğrenci bursları sunar:

 • Uluslararası Öğrenci Bursu: Uluslararası Öğrenci Bursu, tüm UniSC Queensland kampüslerinde 2023'te öğrenime başlayan uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. Bu %15 öğrenim ücreti indirimi, ilgili program ve öğrenim dönemi için planlanmış ve resmi olarak yayınlanmış öğrenim ücretleri için geçerlidir. Hüküm ve koşullar dâhil olmak üzere daha fazla bilgi için Uluslararası Ofis veya tercih edilen UniSC temsilcisi ile iletişime geçilebilir.
 • İngilizce Mükemmellik Bursu: İngilizce Mükemmellik Bursu, tanınan bir İngilizce dil yeterlilik sınavında gerekenden daha yüksek sonuçlar elde eden uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. Bu %20 öğrenim ücreti indirimi, ilgili program ve öğrenim dönemi için planlanmış ve resmi olarak yayınlanmış öğrenim ücretleri için geçerlidir. Hüküm ve koşullar dâhil olmak üzere daha fazla bilgi için Uluslararası Ofis veya tercih edilen UniSC temsilcisi ile iletişime geçilebilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

USC'nin Kariyer ve İstihdam hizmeti, öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini artırmalarına yardımcı olur. Hizmet, öğrencilere becerilerini geliştirmek ve sektöre hazır olmalarını sağlamak için çalıştaylara ve kaynaklara erişim fırsatı sunar.

USC, Öğrenci Liderliği Ödülünü, öğrencilerin mesleki gelişimlerinin, müfredata dayalı öğrenimdeki ilerlemenin ve öğrencilerin üniversitede öğrenim gördükleri süre boyunca topluluğa yaptıkları katkıların resmi bir takdiri olarak verir. Öğrencinin özgeçmişine değer katmanın yanı sıra, ödül aynı zamanda gelecekteki işverenler için artan istihdam edilebilirliğin bir göstergesidir.

Kariyer ve İstihdam ekibi ayrıca yıl boyunca sektöre özel iEngage oturumlarına, istihdam edilebilirlik çalıştaylarına ve kariyer fuarlarına ev sahipliği yapar. Öğrenciler bu etkinliklerde potansiyel işverenlerle tanışıp kaynaşabilir ve ağlar kurabilir. İşverenlerin öğrencilerle bağlantı kurması için diğer fırsatlar arasında stajlar ve iş deneyimleri bulunur. USC mezunları, mezun olduktan sonra iki yıl boyunca kariyer hizmetlerine erişmeye devam edebilirler.

Show more +Show less -
1667
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
Pornsiri
University of the Sunshine Coast
The environment around the university
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
University of the Sunshine Coast University of the Sunshine Coast
Rated4/5based on1 student reviews
The environment around the university Customer reviews:
University of the Sunshine Coast - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of the Sunshine Coast University of the Sunshine Coast
Rated4/5based on1 student reviews
The environment around the university Customer reviews:
University of the Sunshine Coast - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı