Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Wisconsin - Milwaukee

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of Wisconsin-Milwaukee (UWM), 60 yılı aşkın bir süredir birinci sınıf ve uygun fiyatlı eğitim sunmaktadır.

Ana kampüsü, orman manzaralarıyla çevrili ve öğrenci dostu bir yerleşim yeri olan Wisconsin'in en büyük şehri Milwaukee'de yer almaktadır. En az 200 akademik programla 1.000'i yabancı öğrenci olmak üzere 80'den fazla ülkeden 23.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. UWM'nin popüler programlarından bazıları:

 • Mühendislik Yüksek Lisans
 • Bilgisayar Bilimi Yüksek Lisans
 • Sağlık Bilişimi Yüksek Lisans
 • Bilişim Teknolojileri Yönetimi Yüksek Lisans
 • Mimarlık Yüksek Lisans

15 fakülte ve yüksekokulda yer alan departmanlarının 17:1'lik öğrenci-öğretmen oranı sayesinde ortak çalışmaya dayalı derslerde yeterli destek sağlanmaktadır. Birçok programdaki stajyerlik fırsatları ile sınıf ortamının ötesindeki öğrenim seçenekleri de mevcuttur.

Carnegie Sınıflandırmasına göre UWM, Amerika'nın en iyi araştırma üniversitelerindendir. Okuldaki 100 merkez, laboratuvar ve enstitü ile öğrenciler için yenilikçi araştırmalarda akademik kadroyla birlikte çalışma fırsatları bulunmaktadır. Ayrıca önde gelen üreticilerle ve Fortune 500 şirketleriyle oluşturulan bağlantılardan da faydalanabilirler.

Öğrenciler, kampüs dışındaki sosyal aktivitelerden eksik kalmaz. UWM kampüsünün Milwaukee şehir merkezi ile arası birkaç dakikadır ve Chicago'ya ulaşmak için 90 dakikalık bir yolculuk yeterlidir. Bölgedeki geçim giderleri düşüktür ve Kuzey Amerika'nın beş Büyük Gölünden biri olan Michigan Gölü'ne doğa yürüyüşleri yapılabilir.

Küresel etkileşime ve kültür çeşitliliğine kendini adayan UWM, Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın dahil olduğu ve dünya genelinde 195.000'den fazla başarılı mezundan oluşan bir ağa sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Connected Systems Institute

Üniversite kampüsüne yeni katılan Connected Systems Institute, son teknoloji tesisleri kullanarak çığır açan araştırmalar yürütmektedir. Sektör ortaklarıyla beraber çalışan enstitüde dijital üretim ve nitelikli işgücü konusunda araştırmalar gerçekleşecektir. Sahip olduğu tesisler sayesinde üniversitenin araştırma faaliyetleri bu yeni enstitü tarafından geliştirilmektedir, benzer üniversite-sektör ortaklıklarıyla karşılaştırıldığında öne çıkmasını sağlamaktadır.

Lubar Girişimcilik Merkezi

Lubar Girişimcilik Merkezi yetenekli öğrencilerin fikirler üretmelerine, değişim öncüsü bireyler olmalarına ve toplumda bir fark yaratmalarına yardımcı olmaktadır. Ortak çalışmalara dayalı bu merkezde uzman eğitmenlerin liderliğindeki programlar, çalıştaylar ve ağ kurma etkinlikleri sayesinde mezun öğrencilerin kariyer olanakları geliştirilmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Akademik Kadro

Yabancı öğrenciler, üniversitedeki 17:1'lik öğrenci-eğitmen oranı sayesinde akademik kadrodan özel ve bireysel destek alabilir. UWM'deki eğitmenler, alanlarında yaptıkları başarılı çalışmalarla tanınan isimlerdir. Lisans öğrencileri de araştırmalarda akademik kadro ile birlikte çalışma fırsatına sahiptir, bu sayede birçok üniversitenin sadece lisansüstü öğrencilerine sunduğu deneyimlerden faydalanabilirler.

UWM'deki 59 bilim insanı, Stanford University'nin bir araştırmasına göre dünyadaki bilim insanları arasında en iyi %2'lik kesimde yer almaktadır.

Araştırma

R1 araştırma üniversitesi olan UWM, çok sayıdaki STEM doktora dereceleriyle ve özellikle mühendislik ve bilim alanlarındaki araştırma masraflarıyla ön plandadır.

R1 statüsü, UWM'nin düzinelerce doktora programının ve 24 araştırma merkezinin derinliğini ve kapsamını yansıtmaktadır.

Lisans öğrencileri için 1.000'den fazla araştırma fırsatı mevcuttur ve UWM'nin Lisans Araştırmaları Ofisi tarafından desteklenmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

200'den fazla akademik program arasından tercih yapılabilir. Üniversitenin fakülte ve yüksekokullarından bazıları:

 • Mimarlık ve Kentsel Planlama Fakültesi
 • Peck Sanat Fakültesi (dünyadaki en iyi sinema programlarından birinin adresi)
 • Lubar İşletme Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
 • Tatlı Su Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
 • Bilgi Araştırmaları Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Hemşirelik Yüksekokulu
 • Joseph J. Zilber Kamu Sağlığı Fakültesi
 • Helen Bader Sosyal Yardım Fakültesi

Öğrenciler online eğitimi de tercih edebilir. UWM, çeşitli derece programlarına ve online sertifikalara sahiptir. Popüler online programlardan bazıları:

 • Bilgisayar Bilimi Yüksek Lisans
 • Sağlık Bilişimi Yüksek Lisans
 • MBA (İşletme Yüksek Lisans)

UWM'nin Sağlık için Ortaklar girişimi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Hemşirelik Yüksekokulu, Joseph J. Zilber Kamu Sağlığı Fakültesi ve Helen Bader Sosyal Yardım Fakültesi arasındaki bir iş birliğidir. Bu fakültelerdeki programlar, gerçekçi sağlık ortamlarını yansıtan meslekler arası bir eğitim vermektedir. Öğrenciler, akademik kadro ile birlikte fiziksel ve zihinsel sağlık sorunları olan bireylerin yaşamlarını iyileştirmek için yenilikçi araştırmalar yapmaktadır.

UWM Tatlı Su Bilimleri Fakültesi, ülkede sadece tatlı su araştırmalarına odaklanan tek lisansüstü fakültedir. Geleceğin bilim insanlarını, araştırmacılarını ve politikacılarını önemli zorlukları ele alabilmeleri ve bu hayati doğal kaynağı korumaya yönelik çözümler bulabilmeleri için gereken disiplinlerarası becerilerle ve uzmanlıklarla yetiştirmektedir. Tatlı Su Bilimleri Fakültesi, bir lisans programına da sahiptir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrenciler, seçtikleri konu alanıyla ilgili başvuru koşullarının tam listesi için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilir.

Üniversiteye başvuru yapan tüm adaylar, gereken İngilizce seviyesinde olmalıdır. Yabancı öğrenciler, aşağıdaki seçenekler aracılığıyla İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilir:

 • Normal veya şartlı kabul için koşulları karşılayan onaylı bir test puanı veya
 • Üniversite eğitimi: İngilizce eğitim veren ve kabul edilen veya akredite edilmiş bir yükseköğretim enstitüsünde 18 aylık tam zamanlı, kredili akademik çalışmanın (yaklaşık üç dönem) tamamlandığının kanıtı veya
 • Ortaöğretim/lise eğitimi: Eğitim dili İngilizce olan bir ortaöğretim kurumunun/lisenin son iki yılının tamamlandığını gösteren bir kanıt.

Normal kabul için gereken puanları karşılamayan öğrenciler, 'İngilizce yerleştirme ile normal kabul' statüsüne olacaktır. Bu adaylar, derece programıyla birlikte Akademik Amaçlı İngilizce kursunu almalıdır.

İngilizce yeterlilik seviyelerine göre şartlı olarak kabul edilen öğrencilerin UWM'deki İngilizce Dil Akademisi Yoğun İngilizce Programına kayıt yaptırmaları ve akademik çalışmalarına başlamadan önce istenen İngilizce dil yeterliliğine ulaşmaları gerekmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Burslar

UWM, yeni kabul edilen yabancı lisans öğrencileri için burs programlarına sahiptir. Burslar, akademik başarıya ve aday öğrencinin UWM'deki kültür çeşitliliğine sağladığı katkıya göre verilmektedir.

Bursların değeri bir akademik yıl için 5.000 USD'ye kadar çıkabilir (dönem başına 2.500 USD) ve her yıl yenilenebilir (toplamda en fazla dört yıl).

Lisansüstü öğrenciler için dört adet asistanlık mevcuttur. Öğretim asistanları proje asistanları program asistanları ve araştırma asistanları. Bu asistanlıklar harç ücretinde indirim, sağlık sigortası ve aylık ödenek sunmaktadır.

Harç ücretleri ve yaşam giderleri

Harç ücretleri programa göre değişmektedir. Lisans öğrencileri için bu rakam yıllık 21.200 USD, lisansüstü öğrencileri için 25.300 USD civarındadır.

Milwaukee'de yaşayan bir öğrencinin geçim giderleri, Boston ve Los Angeles gibi kıyı şehirlerine göre çok daha düşüktür. Eylül'den Mayıs'a 9 aylık bir akademik yıl bazındaki öğrenci masrafları yaklaşık 12.000 USD değerindedir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Bir UWM derecesi fırsatlar dünyasının kapılarını açar. UWM mezunlarının %63'ü mezuniyetten önce bir işe başlamaktadır ve %91'i bu enstitünün onları kariyerlerine hazırladığını söylemektedir (2017-18 UWM mezun anketi). GE Healthcare Microsoft Johnson Controls Rockwell Automation Harley-Davidson Motor Company ve Amazon gibi prestijli şirketlerde stajyerlik yapan veya çalışmaya başlayan yabancı öğrenciler olmuştur.

Öğrencilerle doğrudan çalışan ve UWM'nin akademik kadrosu/personeli ile iş birliği yapan Kariyer Planları ve Kaynakları Merkezi, kariyer fırsatlarını eğitim ve öğrenci hayatına bağlayan deneyimler geliştirmektedir. Ayrıca işverenlerle sahip olduğu ortaklıklar sayesinde öğrencilere/mezunlara değerli fırsatlar, stajyerlikler, iş imkânları ve kariyere yönelik eğitim seçenekleri sunmaktadır.

UWM öğrencileri, iş birliği deneyimleri ve stajyerlik konusunda inanılmaz olanaklara sahiptir. Lisans programlarındakiler, UWM'nin Lisans Araştırmaları Ofisi aracılığıyla araştırma asistanları olarak maaşlı pozisyonlarda çalışabilir.

Üniversitenin 195.000'den fazla mezundan oluşan ağı, yeni mezunlar için kuvvetli kariyer bağlantıları sağlar. Milwaukee, kısa süre önce ABD'de bir kariyere başlamak için en iyi ikinci şehir seçilmiştir (LinkedIn Ekonomik Grafik Ekibi), UWM mezunlarının %71'i Wisconsin'de yaşamayı ve çalışmayı tercih etmektedir.

Show more +Show less -
1951
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

UW-Milwaukee A Top-Tier Research University
Aerial view
Lab
UW-Milwaukee An International Campus Community
Lakefront with art museum
Graduation
Bridge to Kenwood
Hydrology
School of business
3d Printing
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin