text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

University of Wisconsin - Milwaukee

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Wisconsin-Milwaukee (UWM) 60 yılı aşkın bir süredir dünya standartlarında ve ekonomik bir eğitim sunmaktadır. Bu “Öncelikli Misyonu Araştırma” (Research 1) olan kurumda 26.000’den fazla öğrenci öğrenim görmektedir. UWM, Carnegie Classification tarafından en seçkin 131 ABD araştırma üniversitesi arasında yer verilir.

UWM, 90 ülkeden 1.200’ün üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. Öğrenciler, çeşitli konu alanları genelinde 195 akademik program arasından tercih yapabilir. UWM’nin popüler programlarından bazıları şunlardır:

 • Mühendislik Yüksek Lisans Programı
 • Bilgisayar Bilimi Yüksek Lisans Programı
 • Tıbbi Bilişim Yüksek Lisans Programı
 • Bilgi Teknolojisi Yönetimi Yüksek Lisans Programı
 • Mimarlık Yüksek Lisans Programı (M.Arch)

Öğretim, 12 okul ve fakülte genelinde yürütülür. Öğrenciler, 100’ün üzerinde merkez, laboratuvar ve enstitüde önemli ve yenilikçi araştırmalar yürütmek için öğretim üyeleri ile birlikte çalışır. Öğrenci-akademisyen oranı 18:1 olup akademisyenler, işbirlikçi sınıflarda ders işler. Tatmin edici kariyerlere adım atabilmeleri için öğrencilerinin gelişimine büyük önem verirler.

Öğrenciler, sınıf ortamının dışında da öğrenime devam eder pek çok programda ilgi çekici, benzersiz akademik staj imkânları bulunur. Aynı zamanda, üniversitenin küresel araştırma ve sanayi ortaklıklarından faydalanırlar. Seven Fortune 500 şirketlerinin uluslararası merkezleri ve aynı zamanda, pek çok öncü üretim tesisi üniversiteden yakın bir sürüş mesafesinde bulunur.

UWM’nin ana kampüsü, Şikago’nun kuzeyinde yaklaşık 90 dakikalık mesafede bulunan Wisconsin’in en büyük şehri olan Milwaukee’de ağaçlarla çevrili ve öğrenci dostu bir yerleşim alanında bulunur. Aynı zamanda, yerel bölgede yaşam masrafları düşüktür. Öğrenciler, Kuzey Amerika’nın beş Büyük Göller’inden biri olan Lake Michigan boyunca sahile olan kısa yürüyüşün tadını çıkarabilir.

UWM, küresel katılıma önem vermekte olup yaptığı her işte çeşitliliğe değer verir. Öğrencilerini, bağlantılı bir dünyada pozitif etki yaratacak olan vatandaşlar olarak yetiştirmek için çalışır. Microsoft’un Genel Müdürü Satya Nadella dahil olmak üzere dünya genelinde 191.000’i aşkın başarılı mezundan oluşan bir ağa bir sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Lubar Girişimcilik Merkezi

2019 yılında UWM’de yeni bir adım olarak hizmete açılan Lubar Girişimcilik Merkezi yetenekli öğrencilerin fikirlerini geliştirmelerine ve sanayi alanlarında değişiklik yaratan bireylere dönüşmelerine yardımcı olur.

Yenilikçi öğretim elemanları, benzersiz programlama aracılığıyla toplumda olumlu bir değişiklik yapmak isteyen öğrencilere destek verir. Merkez, birlikte çalışma ve işbirliğine yönelik imkânlar ve ticari kuruluşlar üzerinde çalışmak için inovasyon alanları sunar. Öğrenciler, becerilerini geliştirecekleri ve mezun iş imkânlarını arttıracakları programlar, atölyeler ve ağ etkinliklerine katılabilirler.

Connected Systems Institute

Kurumdaki yeniliklerden bir diğeri olan Connected Systems Institute, fark yaratan araştırmalara ev sahipliği yapar. Sanayi ortakları ile birlikte, dijital üretim ve nitelikli işgücü alanlarında ileri araştırmalar yürütülür. Bünyesinde modern tesislere yer veren kurum, üniversitenin araştırma faaliyetlerine destek verir bu da onu diğer üniversite-sanayi ortaklıklarından farklı kılar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Akademik Kadro

Uluslararası öğrenciler, akademisyenlerle yakın bir şekilde çalışabilmenin avantajına sahip olur. UWM’nin 18/1’lik öğrenci-akademisyen oranı, öğretim elemanlarının öğrencilere ihtiyaçları olan ilgiyi gösterebilmelerini kolaylaştırır. Akademik kadro, üst düzey öğretim elemanlarından oluşmakta olup düzenli olarak fark yaratan çalışmaları ile takdir toplar.

Araştırma

UWM, küresel araştırma dünyasında tanınan ve aynı zamanda Milwaukee, Wisconsin ve ötesinde etki yaratan keşifler ve akademik sonuçlar elde etmeyi hedefler. Üniversitenin yürüttüğü araştırmalar dünyanın en büyük problemlerinden bazılarını ele alır bu kapsamda sürdürülebilir enerji adımlarından sağlık alanındaki ilerlemelere kadar farklı girişimler bulunur.

Lisans öğrencileri de araştırmalarında akademisyenlerle işbirliği yapma fırsatına sahiptir bu da onlara pek çok üniversitenin sadece lisansüstü mezunlarına sunduğu paha biçilmez deneyimler kazandırır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UWM’de öğrencilerin tercih edebilecekleri 195 farklı akademik program mevcuttur bu sayede tüm potansiyel öğrenciler kendilerini heyecan verici bir kariyere hazırlamaya uygun bir program seçeneği bulabilir.

 • Mimarlık ve Kentsel Planlama Okulu
 • Peck Sanat Okulu
 • Lubar İşletme Okulu
 • Eğitim Okulu
 • Mühendislik ve Uygulamalı Fen Fakültesi
 • Tatlı Su Bilimleri Okulu
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Bilgi Çalışmaları Okulu
 • Fen ve Edebiyat Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Joseph J. Zilber Halk Sağlığı Okulu
 • Helen Bader Sosyal Refah Okulu

UWM Tatlı Su Bilimleri Okulu, sadece tatlı su alanında öğrenim için hizmet veren ülkedeki tek lisansüstü okul olup Milwaukee şehri “Su Merkezli Şehir” (Water Centric City) olarak bilinir. Okul, tatlı su kaynaklarımızın karşı karşıya olduğu kritik zorluklarla mücadele etmek ve en temel doğal kaynaklarımızdan birini korumak için geleceğin bilim insanlarını, araştırmacılarını ve politika yapıcılarını disiplinlerarası becerilerle ve uzmanlıkla donatır.

UWM Sağlık Ortakları (Partners for Health) girişiminde Sağlık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Joseph J. Zilber Halk Sağlığı Okulu ve Helen Bader Sosyal Refah Okulu bulunur. Bu girişim, öğrencileri gerçek sağlık ortamlarına benzeyen mesleklerarası bir eğitim ile hazırlar ve onlara, yenilikçi araştırmalar yürütme ve fiziksel ve ruhsal sağlık problemleri olan bireylerin yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olma imkânı sunar.

Üniversitenin Peck Sanat Okulu, dünyanın en seçkin sinema programlarından birini sunar.

Öğrenciler, Wisconsin genelinde en büyük olan UWM’nin çevrimiçi eğitim programı aracılığıyla öğrenimi tercih edebilirler. Geniş bir çevrimiçi sertifika ve derece programı yelpazesi mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Potansiyel uluslararası öğrencilerin, aşağıdakilerden biri aracılığıyla İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir:

 • Normal ve koşullu giriş için şartları sağlayan onaylı bir sınav puanı veya
 • Üniversite eğitimi: UWM’ye kayıt yaptırmadan hemen önce, eğitim dilinin İngilizce olduğu, tanınmış veya akredite edilmiş bir yükseköğretim kurumunda en az 18 aylık tam zamanlı (yaklaşık 3 dönem) ve kredili akademik çalışmaların tamamlanmış olması.
 • Lise eğitimi: UWM’ye kayıt yaptırmadan hemen önce, eğitim dilinin İngilizce olduğu bir kurumda lise eğitiminin son iki yılının tamamlanmış olduğuna dair kanıt.

Normal giriş için puan şartını sağlamayan öğrenciler ‘İngilizce şartı’ ile kabul edilebilirler bu durumda, derece programlarına yönelik ders çalışmaları süresince Akademik Amaçlı İngilizce programına katılmaları gerekecektir.

İngilizce yeterlilik seviyelerine göre şartlı olarak kabul edilen öğrencilerin, UWM’nin İngilizce Dil Akademisi Yoğun İngilizce Programı’na kayıt yaptırmaları ve akademik çalışmalarına başlamadan önce gerekli İngilizce dil yeterliliğine erişmeleri gerekir.

Öğrencilerin kendilerini ilgilendiren başvuru şartlarının ve aynı zamanda seçtikleri alana/öğrenim seviyesine ilişkin şartların yer aldığı tam listeye göz atmaları tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrenim ve yaşam giderleri

Öğrenim giderleri programa göre farklılık gösterir ancak lisans öğrencileri yıllık olarak yaklaşık ortalama 21.500 USD lisansüstü öğrenciler ise yıllık olarak yaklaşık 26.000 USD ödeme yapmayı öngörebilirler.

Öğrenciler 9 ay veya bir akademik yıl (Eylül’den Mayıs’a kadar) boyunca, yaşam giderlerini yaklaşık 12.000 USD olarak öngörebilir. Milwaukee’de yaşam, Boston ve Los Angeles gibi pek çok kıyı şehrine kıyasla çok daha düşüktür.

Burslar

Tüm öğrencilerin, ekonomik destek imkânlarına başvuru yapmaları tavsiye edilir burslar hakkında bilgilere buradan ulaşılabilir.

Her yıl lisansüstü öğrencilere asistanlık, vakıflar ve burslar aracılığıyla 6 milyon USD’nin üzerinde ekonomik destek ayrılır. Asistanlık seçeneği, tam öğrenim bursu, sağlık sigortası ve aylık cep harçlığı sağlar. Dört çeşit lisansüstü öğrenci asistanlık seçeneği mevcuttur bunlar öğretmen asistanlığı, proje asistanlığı, program asistanlığı ve araştırma asistanlığıdır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

UWM’den alınacak bir derece mezunlara bir fırsatlar dünyasının kapılarını açar. 191.000’in üzerinde mezunun yer aldığı ağ sayesinde UWM mezunları, Wisconsin ve ötesinde çeşitli sanayi ve sektörlerde etki yaratmıştır. Bu ağ öğrencilere, profesyonel dünyada yükselmelerine yardımcı olan kariyer bağlantıları sunar. UWM mezunları arasında yapılan 2017-18 anketinde, katılımcıların %63’ü mezuniyetten önce iş bulduklarını %91’i ise UWM’nin kendilerini kariyerlerine başarılı bir şekilde hazırladığını belirtmiştir.

Milwaukee yakın dönemde, başlangıç düzeyindeki işlerde ortalama maaşı, ortama aylık kira giderlerini ve iş imkânlarının durumunu değerlendirmeye alan LinkedIn’s Economic Graph Team tarafından yapılan analize göre, ABD’de bir kariyere adım atmak için en iyi ikinci şehir olarak adlandırılmıştır.

UWM öğrencileri, Lubar İşletme Okulu, Mühendislik ve Uygulamalı Fen Fakültesi’ndeki uzman kariyer hizmetleri ofislerinin yanı sıra Kariyer Planlama ve Kaynak Merkezi’nden kariyer desteği alır. Bu ofisler akademik yıl boyunca, öğrencileri potansiyel staj ve mezuniyet sonrası iş imkânları ile buluşturmaya yönelik çeşitli kariyer fuarlarına ev sahipliği yapar. Öğrenciler, bu ofisler sayesinde iş arama, stajlar, özgeçmiş/CV, motivasyon mektupları, mülakat becerileri ve lisansüstü okula başvurular konusunda destek alabilir.

Öğrencinin akademik programına bağlı olarak, UWM’de bir lisans veya lisansüstü programda öğrenim görürken işbirliğine dayalı deneyim ve stajlara yönelik imkânlar sunulur. Lisans öğrencileri, UWM’nin Lisansüstü Araştırma Ofisi aracılığıyla araştırma asistanlığı gibi ücretli pozisyonlara yerleşebilir. Uluslararası öğrenciler şimdiye kadar GE Healthcare, Microsoft, Johnson Controls, Rockwell Automation, Harley-Davidson Motor Company ve Amazon gibi şirketlerde staj yapmış veya çalışmaya başlamıştır.

Show more +Show less -
1951
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

UW-Milwaukee A Top-Tier Research University
Aerial view
Lab
UW-Milwaukee An International Campus Community
Lakefront with art museum
Graduation
Bridge to Kenwood
Hydrology
School of business
3d Printing
Milwaukee Wisconsin Milwaukee
The University of Wisconsin-Milwaukee provides an affordable, world-class education to 27,000 students from 92 countries. Its 15 schools and colleges include Wisconsin?s only schools of architecture, freshwater sciences and public health. As one of the nation?s top research universities, UWM partners with leading companies in Wisconsin and beyond to advance knowledge, bring new discoveries to market and prepare students for work in a global economy. Eighty percent of the 187,000 alumni live and work in Wisconsin, further contributing to the state?s health, vibrancy and economic growth.

UWM offers 195 degree programs with classes taught by faculty members recognized worldwide as experts in their fields. It?s also home to Wisconsin?s largest online education program, with more than 850 classes and 30 fully online certificate and degree programs. The university is home to the state?s largest collaboration of health sciences, nursing and public health programs through its Partners for Health initiative. It also boasts one of the world?s top film programs, the state?s largest school of education and Wisconsin?s only program in American Sign Language. Other major programs include business, engineering and information studies. We pride ourselves on having programs as diverse as our students? interests.

One of the key advantages UW-Milwaukee students have is the city and the strong career network it provides. In fact, 1,766 companies actively recruit interns and employees from UWM each year. Many of those internships turn into full-time jobs for students after they?ve graduated.

As one of only two top-tier research universities recognized in Wisconsin by the Carnegie Classification of Institutions of Higher Education, UWM plays a critical role in fueling the state?s economy through discovery and innovation. UWM research focuses on addressing the big problems that the world is facing today. From sustainable energy advancements to health care initiatives and keeping the Great Lakes clean, the faculty at the university, work for the common good. Undergraduate students benefit from unique opportunities to work with faculty members on research projects in a wide range of disciplines, giving them practical experience that many other universities only offer at the graduate level. At the same time, graduate students from around the globe come here to study with internationally-recognized leaders in their field.

UW-Milwaukee is nestled in the heart of the city?s Upper East Side, a residential, tree-lined community just five minutes from Bradford Beach. Notable landmarks include the Kenwood Interdisciplinary Research complex, which opened in 2015 and houses the Milwaukee Institute for Drug Discovery and many researchers in chemistry, physics and public health. The 25,000-square-foot Innovation Accelerator building opened at the campus in Wauwatosa in 2014. The facility brings academic researchers together with medical and business organizations to advance science for application and commercial uses.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244155_320px.jpg University of Wisconsin - Milwaukee https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-wisconsin-milwaukee/iid-us-00129/

Ortalama toplam maliyet$3212

 • $2258
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $100
  Günlük Yaşam
 • $177
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin