Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Wyoming

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Sahip olduğu geleneksel Batı Amerikan kültürü ve nefes kesici Rocky Mountains manzaralarıyla University of Wyoming, 1886'dan beri birinci sınıf araştırma ve eğitim sunmaktadır. Üniversite, sektöründe öncü akademik kadrosu ve her türden öğrenci için bulundurduğu mükemmel tesisleri ile ulusal çapta beğeni toplamış bir araştırma enstitüsü olarak bilinmektedir.

University of Wyoming, Wyoming'in samimiliğiyle bilinen Laramie şehrinde yer almaktadır. Üniversite öğrencileri, dört farklı mevsimde sınırsız sayıda spor ve açık hava aktivitelerinden faydalanabilir, aynı zamanda sanat ve kültür etkinlikleri ve canlı bir kampüs ortamının tadını çıkarabilirler. Üniversite, her yıl ABD ve dünyanın geri kalanından 90 ülkeden 14.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Devlet tahsisli arazide yer alan üniversite, Wyoming eyaleti için kapsamlı bir ilerleme göstermeye ve dünyanın önde gelen bireyleri olacak mezunlar yetiştirmeye kendini adamıştır.

University of Wyoming'de eğitim görmeyi seçen öğrenciler, uygun bir ücret karşılığında harika eğitim alabilir ve aynı zamanda bütün öğrencileri samimiyetle karşılayan, uluslararası bir öğrenim topluluğuna katılabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite, kısa bir süre önce Amerika Çiftlik Kredileri Hizmetleri (FCSAmerica) tarafından 1.5 milyon dolar değerinde cömert bir bağış almıştır. Bu hibe, Tarım ve Ulusal Kaynaklar fakültesinde yer alan, birinci sınıf Çiftlik Yönetimi ve Tarım Liderlik Merkezinin geliştirilmesini desteklemek için kullanılmaktadır.

Bu tesis, geleceğin çiftlik yöneticilerine, doğal alanlar için rekreasyon sektöründe çalışanlara ve tarım sektöründe geleceğin liderlerine kaliteli bir eğitim sunmak ve beceri kazandırmak için çalışmaktadır.

FCSAmerica tarafından yapılan bağışlar, Wyoming eyaletinin denkleştirme programı ile birleştirilerek toplam 3 milyon dolara ulaşacaktır. 2001'de Wyoming Yasama Meclisi tarafından denkleştirme programının oluşturulmasından bu yana eyalet tarafından üniversiteye 222 milyon dolardan fazla yatırım yapılmıştır ve bu durum, UW öğrencilerine büyük fayda sağlamıştır.

Ayrıca üniversitenin Ellis Aile Vakfı tarafından aldığı 1 milyon dolarlık bağış da eyaletin programıyla beraber 2 milyon dolara yükselmiştir. Bu yatırım, mühendislik kalifikasyonu için eğitim alan ve üstün başarı gösteren öğrencilere destek sağlayacak bir burs fonu oluşturulmasına kullanılmıştır.

V. Diane Ellis Bağışı Başkanlık Bursu, en iyi öğrencilerin üniversitedeki fırsatlara erişebilmelerine yardımcı olarak büyük bir etki yapacaktır, aynı zamanda Mühendislik ve Uygulamalı Bilim Fakültesindeki programlarla ilgilenen öğrencilerin de sahip oldukları fırsatları genişletecektir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Wyoming, 200'den fazla program ve ders seçeneğine sahiptir. Akademik mükemmeliyet konusunda uluslararası çapta ün kazanmış olan, saygın bir Amerikan araştırma enstitüsüdür. Bu prestijli statüsü konu alanında önde gelen akademisyenler, harika araştırma tesisleri, öğrenim ve inovasyon odaklı kültürü ile desteklenen, olağanüstü lisans ve lisansüstü araştırma fırsatlarıyla yansıtılmaktadır.

University of Wyoming personeli, olağanüstü bir eğitim sağlama ve akademik ya da mesleki gelişime yardımcı olma konusundaki en önemli unsurlardan bir tanesidir. Gelenek, onur, liderlik ve mükemmeliyet gibi üniversitenin odaklandığı birkaç temel ilke bulunmaktadır ve personelinin bu ilkeleri dersler, çalıştaylar ve yüz yüze görüşmeler gibi her alanda kullanmaları teşvik edilmektedir.

UW'deki düşük öğrenci-akademik kadro oranı da öğrencilere fayda sağlamaktadır. Bu sayede ihtiyaç duydukları ilgi ve desteği görebilirler, aynı zamanda gerçek hayattaki araştırmaları ve inovasyonları doğrudan etkilemek için daha büyük fırsatlara sahip olurlar. Geleneksel derslik temelli eğitimin yanı sıra birçok uzaktan eğitim seçeneğine de sahip olan üniversite, erişilebilir ve adil öğrenime kendini adamıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite, aday öğrenciler ve eğitimine devam edenler için 80'den fazla lisans ve 90'ın üzerinde lisansüstü programa sahiptir. Bu programlar, yedi fakülteye ek olarak üniversiteye bağlı bir dizi disiplinler arası fakülte ve enstitü aracılığıyla sunulmaktadır. Programlar altı kategoride toplanmıştır. Bunlar:

 • Fen Bilimleri ve Teknoloji
 • Güzel Sanatlar ve Beşeri Bilimler
 • Çevre ve Doğal Kaynaklar
 • Yaşam Bilimleri
 • Eyalet ve Bölge için Önem Taşıyan Meslekler

UW'de bir programa başlamak öğrencinin hedefleri, yaşam tarzı ve geçmiş niteliklerine bağlı olarak çeşitli kalifikasyonlar ile sonuçlanabilir. Bunlar lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri, ayrıca bazı diğer sertifika ve destek belgeleridir. Üniversite, öğrenim fırsatlarını iki ana kampüsü olan Laramie ve Casper aracılığıyla sağlamaktadır. Dünya genelindeki öğrencileri için çevrimiçi programlar ve uzaktan eğitim yöntemleri de sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

UW'de bir eğitim programına başvurmak isteyen adaylar, başvurularından önce iadesi olmayan 40 dolar değerinde bir ödeme yapmalıdır. Bu ücretten feragat edilemez ve UW Kabul Ofisine ödenebilir olmalıdır.

Liseden yeni mezun olan veya 30'dan daha az transfer edilebilir sömestr kredisine sahip olan adayların aşağıdakileri sunmaları gerekecektir:

 • En az 3.0 değerinde bir lise not ortalaması (4.0 ölçeğinde)
 • En az 21 bileşik ACT puanı veya en az 1060 SAT* puanı
 • Lise eğitimdeyken tamamlanan başarı müfredatı

UW başvurusu için temin edilen gereksinimlerin hepsinin öğrencinin okulu tarafından resmi transkriptler ile desteklenmesi gerekecektir. Belgelerin tümü orijinal veya belgeyi veren enstitü tarafından sertifikalanan kopyalar olmalıdır. Gönderilen tüm belgeler, İngilizce çevirisi ile birlikte verildiği orijinal dilde olmalıdır.

Yabancı adayların aşağıdakileri sunmaları gerekecektir:

 • Minimum 71 iBT puanı / 6.0 IELTS puanı / 51 Duolingo puanı
 • Mühendislik öğrencileri için minimum 80 iBT puanı / 6.5 IELTS puanı
 • Hemşirelik öğrencileri için beceri puanlarında en az 21 Okuma, 21 Dinleme, 25 Konuşma ve 23 Yazma olacak şekilde en az 90 iBT puanı

İngilizce dili veya yeterlilik sınavları için gönderilen puanların hepsi resmi bilgiler olmalıdır ve doğrudan sınav kuruluşundan UW'ye gönderilmelidir.

Bir UW programına doğrudan giriş için dil yeterliliğini karşılamayan adaylar, üniversitenin yoğun ESL programına başvurmayı düşünebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

The University of Wyoming, yabancı öğrencilere hem lisans hem de lisansüstü eğitim düzeylerinde birçok burs olanağı ve finansal yardım sunmaktadır.

Lisans

Üniversite, yeni yabancı lisans öğrencileri için Brown and Gold Commitment aracılığıyla finansal yardım imkânları sağlamaktadır. Yeni öğrencilere yönelik olan bu hibe, iyi bir akademik başarı seviyesine sahip olduklarını gösteren not ortalamalarına (GPA) göre verilmektedir. Uygun konumda olan öğrenciler 3.4 ve 4.0 arasında bir not ortalaması için yıllık 7.000 USD, 3.0 ve 3.39 arasında bir not ortalaması içinse yıllık 4.000 USD alabilir. Ayrıca öğrencilerin güz dönemi için 1 Ağustos'a kadar başvuru yapmaları gereklidir. Bu başvuruda akademik transkriptler, IELTS/TOEFL veya Duolingo sonuçları ve güvenilir bir mali bilanço bulunmalıdır. Bursun alınması, üniversiteye kabul durumuna bağlıdır.

Lisansüstü

Üniversitedeki çoğu departman yabancı öğrenciler in Lisansüstü Araştırma Asistanlığı veya Lisansüstü Öğretim Asistanlığı pozisyonlarına sahiptir. Daha fazla bilgi için öğrencilerin departmanlarla doğrudan iletişime geçmeleri önerilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

University of Wyoming'de eğitim görmek, lisansüstü öğrencisi ve mezun olarak hayat boyu bağlantılar ve mükemmel ağ oluşturma fırsatları elde etmek için ideal bir yoldur. ABD'de saygın bir araştırma enstitüsü konumunda olan üniversite, bu sayede öğrencilerini akademik ve sektör bağlamında başarılı olmaya doğru yönlendirecek bir ortam sağlamaktadır. Çok sayıda sahip olduğu lisans ve lisansüstü araştırma fırsatları, eğitimlerini ileri seviyelere taşımak isteyen UW öğrencilerinin bir adım önde başlamalarına yardımcı olmaktadır.

UW'deki öğrenciler, aynı zamanda ABD'deki devlet tahsisli araziye sahip dört yıllık üniversiteler arasındaki en büyük yurt dışı eğitim bursundan da faydalanabilirler. Bu fırsatlar, hevesli öğrencilerin ufuklarını genişletmeleri ve mesleki becerilerini işverenlerin ilgisini çekecek bir şekilde geliştirmeleri için çok iyi seçeneklerdir. Aralarından seçim yapılabilecek 400'ün üzerinde yurt içi ve yurt dışı eğitim noktası ile UW öğrencileri, her sene dünya genelinde yaklaşık 50 ülkede başarıya ulaşma fırsatlarına sahiptir.

Show more +Show less -
1058
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Our Numbers Matter -- University of Wyoming
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
Rankings
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
International students speak
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
At the University of Wyoming
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin