Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

UNSW Global Pty Ltd Foundation Year

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Öğrencilerin tam potansiyelini açığa çıkaran UNSW Global Avustralya'nın önde gelen uluslararası eğitim sağlayıcısıdır.

Tamamen Sydney, University of New South Wales mülkiyetinde bir girişim olan kâr amacı gütmeyen kuruluş öğrencileri üniversiteye geçiş süreçlerinde desteklemek için çok çeşitli uzmanlıkla geliştirilmiş programlar sunar.

UNSW (QS Dünya Üniversite Sıralamasına, 2020) göre dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında ve (QS Mezun İş Bulabilirlik Sıralamasına, 2020) göre işverenler arasındaki itibarı bakımından dünyada 24'üncü sıradadır. UNSW çok sayıda Avustralya yeni girişim kurucusu mezun vermiş olup, yenilikçi öğretim ve araştırma konusunda liderdir.

UNSW Global Avustralya'daki ilk temel çalışmaları programları sağlayıcısı olarak geçiş programlarında liderdir. UNSW Global'de verilen dersler öğrencilere üniversite için gerekli akademik ve öğrenim becerilerini sunarken, öğrencilerin İngilizce yeterliliğini de geliştirmektedir.

UNSW Global'e devam eden öğrenciler, aralarından seçebilecekleri üç tür temel çalışma programıyla dünyanın en canlı şehirlerinden birinde eğitim almanın avantajını yaşar. Sydney dünyanın en iyi 9'uncu üniversite şehri olarak belirlenmiş olup UNSW Global'e devam eden öğrenciler kültürel çeşitlilik ve canlılığa sahip bir şehirde yılın 236 günü güneşli olan muhteşem havanın tadını çıkarır.

UNSW Sydney (Times Higher Education, 2019) tarafından dünyanın 22'nci uluslararası üniversitesi olarak gösterilmiş olup, (QS Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralaması, 2020) listesinde dünya çapında en iyi 50 üniversite sıralamasında yer alan 23 konuda eğitim vermektedir. Dünyanın en güvenli 5'inci şehri olarak gösterilen Sydney en fazla küresel firmanın bulunduğu Avustralya şehridir, bu da şehri ağ oluşturma fırsatları, öğrencilerin küresel iş piyasasında öne çıkabilmesi açısından inanılmaz bir konuma taşımaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNSW Sydney 2020 QS Stars Üniversite Sıralamasına göre dünyada maksimum QS Beş Yıldız artı eğitim, tesisler, araştırma, iş bulma imkanları ve inovasyon kategorilerinde derece alan ilk üniversitedir.

Avustralya'da araştırmalar bakımından birinci sırada gösterilmiş olup endüstri üzerinde son derece olumlu bir etki yarattığı ve sosyal, ekonomik ve çevresel sorunların çözümüne yardımcı olduğu kanıtlanmıştır (Avustralya Araştırma Mükemmeliyeti Raporu & Ulusal Sorumluluk ve Etki Değerlendirmesi 2018/19).

Öğrenciler akademik çalışmaları süresince çevre bilinci olan, ileri düşünceli ve sosyal sorumluluk sahibi bireylerden oluşan bir nesil yaratmaya adanmış ünlü eğitimciler ve araştırmacılardan rehberlik almaktadır.

Kurumun uzmanlığı öğrencilerin azmiyle birleşince öğrencilerin parlak bir gelecek ve dünyada gerçek bir fark yaratmasına katkı sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Diploma programları

Diploma programları

İşletme, bilgisayar bilimleri, mühendislik veya fen bilimleri alanında bir UNSW diploması öğrencilerin başarıya doğru hızla yol almasını sağlar.

Programlar uluslararası öğrencilere bir UNSW derecesine doğrudan geçiş için alternatif yolu sunacak şekilde tasarlanmıştır. 12 aylık programın başarıyla tamamlanması öğrencilerin UNSW Sydney'de işletme (ticaret veya ekonomi), bilgisayar bilimleri, mühendislik veya fen bilimlerinde lisans derecesinin ikinci yılına ilerlemesine olanak sağlar.

UNSW Global diploması olan öğrenciler:

 • UNSW öğrencileriyle aynı zaman diliminde mezun olacak
 • Küçük özel ders sınıflarıyla kişisel olarak ilgi görecek ve ilave özel eğitim ve danışmanlıktan ücretsiz faydalanacaktır.
 • UNSW tesislerine ve UNSW öğrencilerinin ulaşabildiği kaynaklara erişim sağlayacak
 • Akademik çalışmalarını tamamlayınca bir diploma bir de lisans derecesi olmak üzere iki nitelik kazanacak

Üstün başarıyla diploma alan öğrencilere 7.500 AUD tutarına kadar burs verilecektir.

Not: İşletme diploması öğrencilerinin UNSW'de İkinci Yıla geçişi garantilemesi için tüm akademik derslerde ortalama %60 başarı sağlaması gerekir. Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik veya Fen Bilimlerinde Diploma çalışmaları yapan öğrencilerin İkinci Yıla geçişi garantilemesi için tüm diploma derslerini geçmesi gerekir.

Show more +Show less -
Temel Çalışmaları

Temel Çalışmaları

UNSW temel çalışmaları Avustralya'nın ilk temel çalışma programıdır ve öğrencilere UNSW'deki tüm lisans derecelerine geçiş yapmasına yardımcı olur.

Program süresi öğrencinin İngilizce dil ve akademik geçmişine göre dört ila 15 ay arasında değişir. Öğrenciler temel çalışmaları programları yoluyla UNSW'ye sorunsuz geçiş sağlar ve seçtikleri derece için gerekli tüm akademik şartları yerine getirebilir.

Temel programları uluslararası öğrencilere deneyimli eğitmenler tarafından çeşitliliğe sahip, merak uyandıran ve destekleyici bir çalışma ortamında öğretilir. Öğrenciler UNSW'deki eğitimleri süresince öğrenim destek kaynakları, ekstra danışmanlık, çalışma kulübü ve daha fazla imkanlar yoluyla da desteklenecektir.

30.000'den fazla öğrenci programı tamamlamış ve üniversitede akademik çalışma ve istihdam piyasasına ilerlemiştir.

Show more +Show less -
İngilizce dil programları

İngilizce dil programları

UNSW Global'in İngilizce geçiş dersleri uluslararası öğrencilerin İngilizce dil becerilerini ilerletmeleri ve UNSW İngilizce dil giriş koşullarını karşılamalarına yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Bu dersler aynı zamanda öğrencilerin üniversite düzeyinde akademik çalışmalar ve kariyerlerinde başarıya hazırlanmasına yardımcı olur.

Bu dersler Avustralya'nın ilk üniversite dil merkezi tarafından verilir. Her yıl 4.000'in üzerinde öğrenci bu İngilizce dil dersleri yoluyla ilerleme kaydetmektedir.

Dersler öğrencilere UNSW kampüslerinde verilmekte bu da üniversitenin sosyal ortamları ve tesislerine erişim sağlamalarına imkan tanımaktadır.

İngilizce dil giriş koşullarını karşılamayan uluslararası öğrenciler Zorunlu Akademik İngilizce (EAE), Temel İngilizce Giriş Dersleri (FEEC), Zorunlu İngilizce (EE), Mesleki İngilizce (CE) ve Üniversite İngilizce'ye Giriş Dersleri (UEEC) dahil olmak üzere farklı çalışma seçenekleri arasından tercih yapabilir.

Show more +Show less -
Başvurular

Başvurular

Nasıl başvurulur

Adım 1

Öğrenciler UNSW Sydney derece programlarını seçmelidir.

Adım 2

Bir derece için gerekli giriş koşullarını karşılamayan öğrenciler geçiş programı seçebilir.

Adım 3

Öğrenciler akademik nitelikler için gerekli sertifikalı belgeleri İngilizce dil yeterliliği kanıtı pasaport, vize veya doğum belgelerinin kopyalarını sunmalıdır.

Adım 4

Öğrenciler e-posta yoluyla veya online başvurabilir.

Adım 5

Başvuru onaylandıktan sonra öğrenciler bir teklif mektubu alacaktır. Daha sonra teklifi kabul etmeleri ve kabul almaları için gereken depozito ve ücretleri ödemeleri gerekir.

Adım 6

Öğrencilere UNSW kabul ekibinden elektronik bir Kayıt Onayı (CoE) gönderilecektir.

Burslar

 • UNSW Geçiş Bursu
  UNSW Global üstün başarı gösteren uluslararası öğrencilere diploma veya temel program öğrenim harçları için 7.500 AUD tutarına kadar burs verir.
 • UNSW Global Akademi Ödülü
  Öğrenciler UNSW Global temel çalışmalar programını tamamladıktan sonra, UNSW lisans derecesine ilerlemelerine yardımcı olması için 10.000 AUD tutarına kadar ödül almaya hak kazanır.

Show more +Show less -
Konum

Konum

Sydney (Economist Intelligence Unit Küresel Yaşanabilirlik Endeksine 2019) göre dünyanın üçüncü en yaşanabilir şehri ve (QS En İyi Öğrenci Şehirlerine 2019) göre dünyanın 9'uncu en iyi öğrenci şehri seçilmiştir.

Yıl boyu güzel olan havası, 100'den fazla plajı, Sydney Opera Binası ve göz kamaştırıcı limanı gibi turistik cazibe merkezlerine bakınca insanların Sydney şehrini neden bu kadar sevdiği kolayca anlaşılmaktadır.

Bu küresel kent aynı zamanda ekonomik ve finansal açıdan etkin bir güçtür. En fazla küresel firmaya ev sahipliği yapan Avustralya şehri olduğu için öğrencilere sayısız kariyer ve iş fırsatı sunmaktadır. Değerli ağ oluşturma fırsatları sunar ve öğrencilerin uluslararası iş piyasasında öne çıkmasına yardımcı olur.

Sydney dünyanın her yerinden birçok uluslararası öğrenciye çok kültürlü ev sahipliği yapmaktadır. Sydney'de 250'den fazla dil konuşulmaktadır.

Uluslararası öğrenciler Sydney'de daima yapacak bir şeyler bulabilecek olup, UNSW de şehrin kalbinde, plajlar ve CBD'ye yakın ve toplu taşımayla kolay ulaşım sağlanan bir konumda yer almaktadır.

Show more +Show less -

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
At UNSW Global
Kensington New South Wales 223 Anzac Parade
A leader in global education and training for over 50 years, UNSW Global is a not-for-profit, wholly owned enterprise of UNSW Sydney (University of New South Wales). It unlocks student potential and transform lives through its expert developed tools and programs.

UNSW Global provides programs and courses which enable students to enter UNSW Sydney, one of the world?s leading universities. These include Diploma Programs that lead successful students directly to the second year of their chosen degree program, Australia?s longest running and mostly widely recognised Foundation Studies Program and a range of English Language courses designed to prepare students for academic and career success. In addition, UNSW Global offers a range of Modern language courses as well as customised and study tour programs. It also offers a range of English language tests, including IELTS, Pearson Test of English - Academic and TOEFL for both students and non-students.

Studying and/or living on campus, students will never run out of activities and events to get involved in. From top-notch learning facilities to global cuisine, it has got everything that student?s needs.

UNSW Global is located in the leafy eastern suburbs, close to the city and home to famous beaches, cafes and restaurants. In fact, many of Sydney?s attractions are within walking distance of your campus.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_default_320px.jpg UNSW Global Pty Ltd Foundation Year https://www.idp.com/turkey/universities/unsw-global-pty-ltd-foundation-year/iid-au-00633/

Ortalama toplam maliyet$2464

 • $1032
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $397
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin