Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Virginia Tech

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Virginia eyaletinin Blacksburg şehrinde bulunan üniversite, 1.000 hektarı aşkın bir arazi üzerinde kurulu 200'den fazla binası ile kampüs genelinde 110'ün üzerinde lisans programı sunar. Virginia Tech ABD'de üniversite araştırmaları alanında 46. sırada yer alır. Üstelik, üniversitenin havaalanı dahi mevcuttur – bu imkân, dünya genelinden öğrencilerin burada öğrenim görmeleri için kolaylık sağlar.

Üniversitedeki öğrenciler kariyer fuarları, kampüste mülakat programları ve fark yaratan CV'ler hazırlama konusunda destek veren Kariyer ve Mesleki Gelişim Departmanı aracılığıyla pek çok kaynağa erişim imkanına sahiptir. Ayrıca mezuniyetten sonra, ek deneyim kazanmak ve bağlantılar kurmak için ideal olan stajyerlik ve yarı zamanlı iş seçenekleri konusunda da bilgi edinme imkânı mevcuttur.

Üniversite, öğrencilerin yeni ilgi alanlarını keşfetmeleri, yeni arkadaşlıklar kurmaları ve sınıf dışında da aktif olmaları için pek çok kulüp ve topluluk işletmektedir. Bunlara YouTube ve Sosyal Medya Kulübü ile öğrenci gazetesi ve El İşleri ve Kahve Kulübü de dahildir. Ayrıca çok sayıda spor kulübü ve fitness sınıfına katılım imkânı da mevcuttur.

Kampüste sanat galerileri, tiyatro, otel, bahçe, çiftlik ve 2 fitness salonu içeren bir spor merkezi, 22 metrelik bir yüzme havuzu, koşu pistleri ve spor sahalarının da dahil olduğu modern tesisler mevcuttur. Ayrıca, kurum ATM, restoranlar, cinsiyet ayrımı gözetilmeyen tuvaletler ve meditasyon alanı gibi pek çok imkanlar sunan öğrenci merkezlerine sahiptir.

Öğrencilere üniversitede güçlü bir destek ağı sunulur. Squires Student Center'da bulunan karşılama merkezinde engelli öğrencilere özel yardım, finansal konularda tavsiyeler, konaklama yardımı ve genel konularda tavsiyeler verilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Virginia Tech, yakın bir zaman önce Calhoun Yükseköğretim İnovasyon Merkezi'ni hizmete açmıştır. Üniversite tarafından yürütülen, birbiri ile bağlantılı 3 girişimden biri olan bu merkez öğrencilere problem çözme becerileri kazandıracak ve onlara dünyayı farklı perspektiflerden görmeyi öğretecektir.

Virginia Tech tarafından fon desteği verilen mezun David Calhoun, Blackstone'un üst düzey yönetici müdürü olarak görev yapmaktadır. Daha önceden Nielsen'de CEO olarak görev yapmış olan Calhoun'un Honors College'a sunduğu 20 milyon ABD Doları tutarındaki destek, üniversitedeki pek çok diğer projeye fon sağlayacaktır.

Bunlar arasında Honors College bünyesinde işbirliğine dayalı yeni bir öğrenim modeli geliştirmeye yönelik olan Calhoun Honours Discovery Program (Keşif Programı) yer alır. Bu program halihazırda gelişim aşamasında olup mezunlara destek vermeyi ve onları 21. yüzyılın inovasyon ekonomisine hazırlamayı amaçlar. Öğrencilere finansal olarak destek vermek için, Keşif Programı burslarına ek 15 milyon ABD Doları yatırım yapılacaktır.

Üniversite ayrıca yakın bir zaman önce, Küresel Girişimcilik Merkezleri Konsorsiyum'u tarafından verilen Fark Yaratan Yeni Girişimcilik Merkezi Ödülü'nü almaya hak kazanan Girişimcilere Yönelik Apex Merkezi'ni hizmete açmıştır. Bu merkez, programlarının disiplinlerarası bir niteliğe sahip olması başta olmak üzere pek çok sebep dolayısıyla bu ödüle layık görülmüştür. Yalnız geçen yıl içerisinde 8 fakülteden 1.900'ü aşkın öğrenci, bu merkez tarafından düzenlenen program ve etkinliklerde yer almıştır. Merkez aynı zamanda, öğrenim alanı veya öğrenim yılı ayrımı gözetmeksizin tüm öğrencilerin kullanımına açık olup, girişimcilik sürecinin tüm aşamalarını öğrenmek ve bu süreçte yer almak isteyen öğrencilere teşvik sağlayacaktır. Ayrıca, Virginia Tech mezunları da sürece katılmakta ve merkezden faydalanan öğrencilere yardımcı olmaktadır. Bu yıl 2.500'ü aşkın öğrencinin merkezden faydalanması beklenmektedir.

Sağlık Davranışlarına Yönelik Dönüştürücü Araştırmalar Merkezi bünyesindeki Fralin Biyomedikal Araştırmalar Enstitüsü pilot bir araştırma destek sağlamıştır. Proje, yaşam tarzı hastalıklarının sebep olduğu sağlık problemleri ile mücadele etmeyi amaçlar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Virginia Tech programları kalite ve değerleri dolayısıyla sürekli olarak takdir toplamaktadır. Bu başarı, kurumun çeşitli bölümler genelinde elde ettiği yüksek sıralamalara yansımaktadır.

Üniversitenin küresel çapta elde ettiği sıralamalar şöyledir:

 • QS Dünya Üniversite Sıralamaları: Virginia Tech, 2017 yılında 21 konu alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almıştır.
 • Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları: Virginia Tech dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alamaya devam etmektedir.
 • QS Dünya Üniversite Sıralamaları: Virginia Tech, dünyanın en iyi 3.500 üniversitesi arasında ilk %10'da yer almıştır.
 • Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi: Virginia Tech, dünyanın en iyi 1.000 üniversitesi arasında 15 sıra ilerleme kaydetmiştir.
 • National Academy of Inventors and the Intellectual Property Owners Association: Virginia Tech, ABD patentleri verilen dünya genelindeki en iyi 100 üniversite arasına girmiştir

Ek olarak, QS Dünya Üniversite Sıralamaları'na göre Virginia Tech'deki en başarılı konu alanları şunlardır:

 • Tarım ve Ormancılık (#51-100)
 • Mimarlık (#51-100)
 • Konaklama & Dinlence Yönetimi (#10)
 • İnşaat ve Yapı, Elektrik ve Mekanik Mühendisliği (#51-100)
 • Çevre Çalışmaları (#101-150)
 • Maden & Mineral Mühendisliği (#27)
 • Malzeme Bilimi (#51-100)
 • İstatistik ve Yöneylem Araştırması (#51-100)
 • Veterinerlik (#45)

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Virginia Tech, 531 milyon ABD Dolarının üzerinde bir araştırma portföyünü yöneten lisans ve lisansüstü derece programları sunar. Üniversite bünyesindeki fakülteler şunlardır:

Tarım & Yaşam Bilimleri Fakültesi

Tarım ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, kaynakları koruma ve dünya genelindeki insanların ekonomik zenginliği ve yaşam kalitesini iyileştirmenin yollarını arar.

Mimarlık ve Kentsel Çalışmalar Fakültesi

Mimarlık ve Kentsel Çalışmalar Fakültesi, öğrenci başarısına önem veren ve uluslararası düzeyde takdir toplamış akademisyenler tarafından yürütülen seçkin ve rekabete dayalı programlar sunar.

Pamplin İşletme Fakültesi

Fakülte, AACSB International tarafından onaylı pek çok derece programı sunar.

Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi, hem yenilikçi mühendislerden oluşan yeni bir jenerasyon yetiştirmeyi hem de deneysel yöntemler aracılığıyla karmaşık küresel sorunlara çözüm aramayı amaçlar.

Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Fakülte, öğrencileri dinamik küresel toplumda değişim için eğitir. Öğrencilerini zorlamayı sever ve aynı zamanda kritik düşünmeyi teşvik eder.

Doğal Kaynaklar ve Çevre Fakültesi

Seçkin programları, çığır açan araştırmaları, yerel ve dünya genelinde toplumsal katılımı ile Doğal Kaynaklar ve Çevre Fakültesi, bu alanda ABD'nin en iyi okulları arasındadır.

Fen Fakültesi

Fen Fakültesi, öğrencilere hem bölgesel hem de küresel çapta karmaşık sorunlara çözüm üretebilmelerine yardımcı olmak için pratik eğitim ve araştırma imkanları sunar.

Virginia-Maryland Veterinerlik Fakültesi

Virginia-Maryland Veterinerlik Fakültesi, önde gelen bir biyomedikal eğitim ve araştırma merkezidir.

Virginia Tech Carilion Tıp Fakültesi ve Fralin Biyomedikal Araştırma Enstitüsü

Üniversite aynı zamanda 7 Virginia Tech Araştırma Enstitüsü'ne sahiptir, bunlar:

 • Fralin Yaşam Bilimleri Enstitüsü
 • Fralin Biyomedikal Araştırma Enstitüsü
 • Hume Milli Güvenlik ve Teknoloji Merkezi
 • Yaratıcılık, Sanat ve Teknoloji Enstitüsü
 • Önemli Teknolojiler ve Uygulamalı Fen Enstitüsü
 • Toplum, Kültür ve Çevre Enstitüsü
 • Virginia Tech Ulaşım Enstitüsü

Bu enstitüler geniş çaplı araştırma çalışmaları yürütür ve çeşitli disiplinlerde üstün uzmanlığa erişim sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin ortak başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekir.

Uluslararası öğrencilerin bir lisans veya lisansüstü programda öğrenim görebilmek için ya IELTS sınavından en az 6.5 ya da herhangi bir bölüm puanı 16'nın altında olmamak şartıyla TOELF IBT'den en az 80 puan almaları gerekir. TOELF sınavının türüne göre, öğrencilerin almaları gereken taban puanları şöyledir:

 • Internet tabanlı: 80
 • Bilgisayarlı: 233
 • Kağıt tabanlı: 550

PTE'ye (Pearson Akademik İngilizce Sınavı) giren öğrencilerin en az 53 puan almaları gerekir.

Öğrenciler, sınav formalarında CEEB kodunu (5859) belirterek IELTS/TOEFL/PTE sınav sonuçlarının otomatik olarak Virginia Tech'e gönderilmesini talep edebilir. Son teslim tarihinin 1 Şubat olması dolayısıyla öğrencilere, öğrenim görmek istedikleri yıl 15 Ocak tarihinden önce bu sınavlara girmeleri tavsiye edilir.

Bazı disiplinlerde, ek matematik veya fen laboratuvarı yılı gibi diğer şartlar mevcut olabilir.

Öğrenciler, belirtilen puanlara sahip olmamaları ancak diğer giriş koşullarını yerine getirmeleri halinde, istenilen seviyeye erişebilmek için Virginia Tech'in Dil ve Kültür Enstitüsü programlarına kayıt yaptırmaya teşvik edilir.

Üniversite, öğrencilerin gerekli dil becerilerine sahip olmaları şartını aradığından, başvuru yapan uluslararası öğrencileri başvuru sürecinin bir parçası olarak InitialView mülakatına katılmaya teşvik eder. InitialView, öğrenci mülakatlarını gerçekleştirir ve kaydeder sonuçlar üniversitenin kayıt ofisi tarafından incelenir. InitialView'u kullanmak isteyen Çinli öğrencilere, üniversitenin Çin'de bulunan ortak kuruluşları ile irtibata geçmeleri tavsiye edilir. InitialView tarafından yapılacak mülakata katılmak isteyen öğrenciler, mülakat detaylarını belirlemek için bu kuruluşlarla irtibata geçmelidir.

Ek olarak, öğrencinin finansal durumunu gösterir bir belge talep edilebilir. F-1 vizesi şartı aranan öğrencilerin birinci öğrenim yılları için yeterli fona sahip olduklarını kanıtlamaları gerekir çünkü bu belge olmadan üniversite, I-20 göçmen formunu çıkaramamaktadır. Benzer olarak, J-1 iki taraflı değişim öğrencilerinin, DS-2019 formu çıkarılmadan önce her dönem için en az 6.000 ABD Doları fona sahip olmaları gerekir. Vize şartları konusunda herhangi bir sorusu olan öğrenciler Cranwell Uluslararası Merkezi ile irtibata geçmelidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Üniversitenin 6 kampüsü genelinde çeşitli akademik ve sosyal tesisler mevcuttur.

Housing and Residence Life adlı tesis, kampüste öğrencilere yurt seçenekleri seçer:

Buna ek olarak, 3 kütüphane mevcuttur: Newman Kütüphanesi, Sanat & Mimarlık Kütüphanesi ve Veterinerlik Kütüphanesi. Newman Kütüphanesi, toplantı alanları, grup ve bireysel çalışma alanları, kafeterya, sergi alanları, Multimedya İşbirliği Masaları, stüdyolar ve bir yazı merkezine sahiptir.

Pek çok departmanda öğrencilere yönelik amaca özel inşa edilmiş tesisler sunulur. Örneğin, Tıp Fakültesi özel ekipmanlarla donatılmış olan sempozyum odalarına, bir tıp kütüphanesine, 12 ekip odasına, bir medya merkezine, öğrenci salonuna ve 10 adet Objektif Yapılandırılmış Klinik Sınav (OSCE) odasına sahiptir.

Cowgill Hall, mimarlık stüdyolarına sahip olup aynı zamanda, kampüste genellikle ana sergi alanı olarak kullanılır. Öğrenciler, Sanat ve Mimarlık Kütüphanesi, grafik veya seramik çalıştayı için ya da mevcut 5 adet karanlık odayı ve video imkanlarını kullanmak için bu tesisi ziyaret edilirler.

Henderson Hall'da ise sahne sanatları öğrencileri, bilgisayar ve tasarım laboratuvarına, kostüm mağazasına, ışık laboratuvarına, düzenleme stüdyosuna, model mağazasına ve çeşitli uygulama odalarına erişim sağlayabilir.

13.800 m2'lik Moss Sanat Merkezi bünyesinde 1.260 koltuk kapasiteli bir performans salonu, görsel sanatlar galerileri, amfitiyatro, 4 katlı deneysel Küp ve çeşitli stüdyolar yer alır.

Bunlara ek olarak öğrencilerin rahatlayabilmeleri için, Squires Öğrenci Merkezi bünyesinde 2 balo salonu, 510 koltuk kapasiteli tiyatro, yemekhaneler, etkinlik odaları, sanat galerisi ve salon gibi imkanlar sağlanır. Dietrick Hall'da, çeşitli seçenekler sunan Owens Food Court'taki gibi geniş bir yemek salonu mevcuttur. Virginia Tech'in Yemek Hizmetleri halihazırda NICHE'de Amerika'nın En İyi Okul Yemekleri ile 1. sırada yer alır.

Öğrenciler aynı zamanda farklı disiplinlerden personel, öğrenciler ve mezunlarla buluşmak ve işbirliği kurmak için The Graduate Life Center'ı ziyaret edebilir.

Spor ve sağlıklı yaşamı sevenler için de çeşitli seçenekler mevcuttur:

 • McComas Hall (ağırlık kaldırma, basketbol sahaları vd.)
 • War Memorial Hall (ağırlık kaldırma, dans salonu vd.)
 • Cassell Coliseum (basketbol sahası, 2 spor salonu vd.)

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Virginia Tech, bir lisans programından mezun olarak öğrencilerine, eğitimden sonra neye yöneldiklerini öğrenmek için mezuniyetten 6 ay sonra bir anket uygular.

En son yapılan ankette 4.000 yanıt elde edilmiştir (o yılki mezunların yaklaşık %69'u). Bu yanıtlara göre, öğrencilerin %56'sı mezuniyetten sonra 6 ay içinde bir işte çalışmaya başlamış %21'i ise öğrenimlerine ileri bir aşamada devam etmiştir –çoğunluğu bir yüksek lisans derece programında öğrenim görmektedir.

Bir işte çalışmaya başlayan mezunlar, çeşitli kariyer alanlarında 900'ü aşkın işveren tarafından istihdam edilmiştir. Bunlar, hizmet sektörü, serbest meslek, aile şirketi ve askerlik hizmetini kapsar. İşlerinin kariyer hedefleri ile ne kadar bağlantılı olduğu sorulan öğrencilerin %78'i, işlerinin hedefleriyle ''oldukça bağlantılı'' olduğunu belirtmiştir.

Mevcut işverenleri ile ilk olarak nasıl tanıştıkları sorusuna ise mezunların %26'sı daha önceden orada çalıştıklarını veya gönüllü olarak görev yaptıklarını %25'i kariyer fuarında tanıştıklarını %21'i ise diğer ağ kurma imkanları aracılığıyla tanıştıklarını belirtmiştir.

Show more +Show less -
4227
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Virginia Tech
Take a campus tour
At Virginia Tech
At Virginia Tech
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı