Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Western New England University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

1919 yılında Northeastern Üniversitesi'nin bir kampüsü olarak faaliyete başlayan Western New England (WNE) University, üniversite statüsü kazandığı 1951 yılından beri sürekli olarak gelişerek uluslararası düzeyde tanınan özel bir enstitü haline gelmiş ve 2015 yılında the Economist'in ABD'deki "Best Value Colleges" listesinde ilk 50'ye girmiştir.

Springfield, Massachusetts'teki Western New England kampüsü, 87 hektarlık bir alana yayılmış olup güz döneminde ziyaret edilecek en güzel 30 kampüs listesinde 11. seçilmiştir.

Öğrenciler kampüste son teknolojiye sahip tesisleri kullanmaktadır. Bilim ve Eczacılık Merkezine yapılan 40 milyon dolarlık yatırımla simüle edilmiş bir eczane, yenilikçi laboratuvarlar ve sınıflar açılmıştır. Kampüsün diğer tarafında yüksek teknolojili multimedya laboratuvarları ve sınıfların bulunduğu Sanat ve Bilimler Fakültesi bulunmaktadır.

Düşük mevcutlu sınıfları ve uzman akademik kadro, öğrencilerin üniversite ortamında başarılı olmak için ihtiyaçları olan kişisel ilgiyi görmeleri ve 70'in üzerinde öğrenci kulübü ve organizasyonu barındıran Western New England öğrenci topluluğuna katılmak için gerekli öz güvene sahip olmaları anlamına gelmektedir.

Enstitüde öğrenim gören öğrencilerin neredeyse %98'I bir çeşit finansal destek görmektedir. Uluslararası öğrenciler için bu genellikle WNE Liyakat Bursları yoluyla sağlanır.

Western New England, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmaları için elinden geleni yapmakta ve dünya çapında çeşitli sektör bağlantıları yoluyla 1.000'in üzerinde çalışma sahasında staj imkanları sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Covid-19 Güncellemesi

Western New England University, tüm öğretim üyelerinin, personelin, öğrencilerin ve ziyaretçilerin güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Pandeminin oluşturduğu riski azaltmak için düzenli olarak güncellenen sağlık ve güvenlik önerileri, kampüs güvenlik prosedürleri ve sonbahar dönemi için bir açılış planı da dahil olmak üzere kapsamlı planlamalar gibi önlemler ve planlar mevcuttur. Plan, akademik takvim değişikliklerini ve kampüse gelmek için seyahat edecek öğrenciler için gerekli bilgileri içermektedir.

Üniversite, uyarlanmış öğrenme ortamları ve kampüs tesisleri ile Eylül 2020'de mümkün olduğunca çok sayıda dersi yüz yüze gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Esneklik ihtiyacına ve hükümet düzenlemelerinin ve gelişmelerin dikkate alınmasına önem verilmektedir. Öğrencilerin, üniversitenin web sitesinde koronavirüs ile ilgili en son planları ve güncellemeleri incelemesi tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite aşağıdaki yüksekokullar çapında birçok lisans ve lisansüstü programı sunuyor:

Sanat ve Bilim Yüksekokulu

Sanat ve Bilim Yüksekokulu öğrencileri insan biyolojisi ve kültürlerinin yanında tarih ve sahne sanatları alanlarını keşfetmeye davet ediyor. Akademik çalışma alanları arasında İletişim, Ekonomi, Tarih ve Siyasi Bilimler ile Fizik ve Biyoloji bulunuyor.

İşletme Yüksekokulu

İşletme Yüksekokulu, bir işletme okulunun edinebileceği dünyadaki en değerli akreditasyon olan AACSB International'a sahiptir. Dünya çapında işletme okullarının yalnızca %5'i bu akreditasyona layık görülmüştür. Yüksekokul bünyesinde eğitim veren bölümler ise Muhasebe ve Finans, İşletme Bilgi Sistemleri, Pazarlama ve Yönetim ile Spor Yöneticiliğidir.

Mühendislik Yüksekokulu

Mühendislik Yüksekokulu, öğrencilerine gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durum ve şartlar altında pratiğe dayalı bir eğitim vererek onları bir mühendis gibi düşünmeyi öğretiyor. Yüksekokul bünyesindeki bölümler ise Biyomedikal, İnşaat ve Çevre, Elektrik ve Bilgisayar ve Makine Mühendisliği.

Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Öğrencileri eczacılık ve iş sağlığı alanlarına hazırlayan Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, teorik ve pratik eğitimi harmanlayarak onlara çeşitlilik içeren insan grupları için en uygun hasta bakımı standartlarını sağlamayı öğretiyor. Yüksekokulda eğitim veren akademisyenler ise yalnızca bilgili uzmanlar değil, aynı zamanda tutkulu sağlık sektörü profesyonelleri ve öğrencilere akademik yolculuklarında yol gösterecek rehberler.

Hukuk Fakültesi

Amerikan Barosu tam akreditasyona sahip ve bir Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği üyesi olan Hukuk Fakültesi'nde uluslararası öğrenciler Western New England University Hukuk Doktorası eğitimi alabiliyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

WNE'ye kabul edilmek isteyen tüm uluslararası öğrencilerin doldurdukları başvuru formunu başvuru ücretiyle birlikte sunması gereklidir. Üniversite uluslararası öğrenci adaylarından ayrıca TOEFL veya IELTS gibi standart testlerle ya da İngilizce dili partner okullarından birinin testi yoluyla İngilizce yeterliliklerini belgelendirmelerini talep etmektedir. IBT'de minimum TOEFL puanı 79'dur. IELTS için lisans öğrencilerinin en az 6.0, lisansüstü öğrencilerinin ise en az 6.5 puan almış olması gereklidir.

Lisans

Lisans öğrencilerinin resmi lise transktriptlerini sunmaları ve en az 2.5 not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. SAT puanı opsiyonel olup kabul için şart değildir.

Lisansüstü

Lisansüstü öğrencileri tüm resmi üniversite transkriptlerini sunmalı ve en az 3.0 not ortalamasına sahip olmalıdır. 3.0 altında not ortalamasına sahip olan öğrencilerin başvuruları bireysel değerlendirmeye alınacaktır. Tavsiye mektubu, makale, GRE veya GMAT puanı gibi gereklilikler bölümlere göre farklılık göstermektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversite, öğrencilerin akademik profillerini göz önünde bulundurarak tutarları 10.000 USD ile 22.000 USD arasında değişen çeşitli liyakat bursları vermektedir. SAT puanı burs şartları arasında değildir. WNE'ye başvuru yapan her aday liyakat bursları için de değerlendirmeye alınmaktadır.

Öğrenciler liyakat burslarına ek olarak, 3.000 USD'ye kadar Liderlik Bursu ve 3.000 ila 10.000 USD aralığında değişen You Are Welcome Here Bursundan da faydalanabiliyor. Her iki burs için de ayrıca başvuru yapmak gerekli olup güz döneminde kayıt olan öğrenciler için başvurular Şubat ortasında sona ermektedir.

Üniversite, lisansüstü öğrencilerinden kredi puanına göre ücret almaktadır. Bu nedenle öğrenciler sadece aldıkları dersin ücretini ödemekte, yıllık harç ücreti ödememektedir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Western New England öğrencileri çeşitli Destek Hizmetlerinden faydalanabiliyor. Alanlarındaki çalışmalarına katkıda bulunmak ve gelecekte çalışacakları iş ve yer alacakları projeler için özgüven depolamaları için ücretsiz birebir dersler yoluyla sağlanan akademik destek hizmetlerinin yanında öğrenciler kişisel ve günlük yaşamla ilgili konularda da destek alabiliyor.

Akademik Başarı Merkezi

Birebir derslerin yanında üniversitenin Akademik Başarı Merkezi (ASC) de öğrencilerin akademik potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. ASC ekibi akademik başarıyı teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda öğrenciler için eğitime dair hedeflerine giden yolda ihtiyaç duydukları becerileri geliştirebilecekleri bir öğrenim ortamı yaratıyor. Akran Eğitimi, Yaşam Becerileri Mentorluğu, Akademik Başarı Atölyeleri ve Yardımcı Dersler merkez tarafından sunulan hizmetler arasında.

Engelli Öğrenci Hizmetleri

Western New England University, öğrenme güçlüğü, duyusal veya fiziksel engel, zihinsel sağlık problemleri veya farklı tıbbi engel veya kayıplar yaşayan öğrencilerine

Gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için Engelli Öğrenci Hizmetlerinden faydalanmak isteyen öğrencilerin hizmetler için kayıt yaptırmaları rica olunur. Yapılabilecek düzenlemeler arasında uyarlanmış konaklama ve akademik destek de bulunmakta.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Western New England University, öğrencilerinin kampüste rahat etmesi ve kendilerini güvenli hissetmesi için her detayı düşünüyor. WNE, ayrıca kampüs topluluğu üyeleri arasında saygı ve nezakete son derece önem veriyor.

Üniversite, kampüs çapında 7 gün 24 saat hizmet veren güvenlik ekibi ve 57 güvenlik kamerası, 33 acil durum telefonu, ilk yardım görevlileri ve altı tıbbi teknikerle öğrencilerin her türlü güvenlik ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

Massachusetts Eyalet Polis Teşkilatı tarafından eğitilen kalifiye personellerden oluşan üniversite polisi ekibinde bir emniyet amiri, iki baş komiser, dört komiser, on bir polis memuru ve beş acil durum görevlisi görev yapıyor. Her memur, Massachusetts Kanunları çerçevesinde sertifikalı olup tüm polis yetkilerine sahiptir. Bölüm ayrıca Western New England Üniversitesi'nde yaşam kalitesini geliştirmek için hep birlikte çalışan güvenlik, öğrenci devriyesi ve idari destek ekibine de sahiptir.

Show more +Show less -
200
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Bio-Lab
WNE-Deliso
WNE-winter
Kitrosser-Innovation-Lab
WNE-D'Amour
Campus-view
Student-@-WNE
Students@WNE
Van Nguyen
WNE-Campus-Aerial
WNE-Campus-facade
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı