Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Western University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

1878'de kurulan Western University, geniş bir dünya görüşüne sahip ve uluslararası topluluklarla öğrenim görmek, yakın ilişkiler kurmak ve liderlik etmek isteyen öğrencileri cezbetmektedir.

400'den fazla lisans programı ve 88 lisansüstü programı sunmakta olan Western, dünyada ilk 50'de yer alan beş konu alanıyla disiplinlerin tamamında öğretim sunmaktadır.

Western öğrencileri, 5.800'den fazla uluslararası öğrenciyi kapsayan çeşitli, misafirperver bir topluluk içinde öğrenim görmekte ve yaşamaktadır. Öğrenciler, akademik başarı ile liderlik etkinlikleri, araştırma, atletizm, gönüllü deneyimler ve sosyal sorumluluk arasında denge kurma fırsatına sahip olup, güçlü bir topluluk duygusu geliştirmektedir.

Western, 24 Rhodes Bursiyeri'ne sahip olmanın gururunu yaşamaktadır. Ayrıca, geçtiğimiz yedi yıl içinde Global Undergraduate Awards tarafından 13 Global Winners ödülüne layık görülmüş ve 150'nin üzerinde öğrencisi yüksek övgüye değer öğrenciler listesine girmiştir. Böylece bu disiplinler arası yarışmada sürekli olarak Kuzey Amerika'da birinci olarak sıralanmıştır.

Kanada'nın en seçkin araştırma üniversiteleri olan U15'in bir üyesi olan Western, Kanada'nın bilimsel araştırma alanında en hızlı yükselen kurumları arasında yer almaktadır. Araştırma ekipleri, nörobilim ve görüntülemeden doğal afetlerin azaltılmasına, gezegen bilimi ve sosyal inovasyona kadar çeşitli alanlarda uluslararası üne sahiptir. Üniversite, harici araştırma fonlarından yılda 240 milyon CAD almaktadır.

Western, Kanada'da Toronto'nun iki saat batısında yer alan ve Güneybatı Ontario için ekonomik ve kültürel bir merkez olarak hizmet veren, 384.000 nüfuslu, misafirperver bir kent olan London'da bulunmaktadır.

Kampüs, modern yapılarla harmanlanmış gotik tarzda binalar içeren 480 hektarlık bir yeşil alan olup birçok bisiklet ve yürüyüş parkurunun yanı sıra şehrin toplu taşıma sistemine de bağlantılara sahiptir. Toronto, Detroit ve diğer birçok lokasyona hava, tren ve otobüsle seyahat etmek kolaydır.

Western, Kanada'daki en seçkin araştırma üniversiteleri grubu olan U15'in kurucu üyesidir. Üniversite, kamu ve özel sektördeki ortaklıkları aracılığıyla araştırmalarını laboratuvarlardan gerçek dünyaya taşımaktadır.

Western öğrencileri, 150 ülkeden 315.000'in üzerinde mezunun oluşturduğu küresel bir ağa katılırlar. Mezunlar, başarılı kariyerlere ve mezun olduktan sonra yüzde 95,2 istihdam oranına sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Uluslararası öğrenciler, ister Kanada'da ister uzaktan eğitim alıyor olsunlar, göçmenlik danışmanlığı, sanal programlama, akranlar ile bağlantılar ve bireysel yardım yoluyla iyi bir şekilde desteklenmektedir. Western ayrıca öğrencilere yurt dışından Kanada'ya seyahat etmeleri için bir dizi göçmenlik, seyahat ve karantina desteği ve kaynakları sunmaktadır.

Öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve personelin sağlığı, tüm Western University uygulamalarının ve politikalarının merkezinde yer almaktadır. COVID-19 salgını, kaliteli yüksek öğrenim sunulmasında süregelen bir zorluktur. Ancak üniversite, kampüsteki öğrenciler için koruyucu önlemler uygularken, aynı zamanda online öğretim için gelişmiş kaynaklara ve desteğe yatırım yaparak bu zorluğun üstesinden gelmiştir.

Take Care Western kampanyası, üniversite kampüsünde sağlık ve güvenliğin kolektif bir sorumluluk olmasını sağlar. Üniversite, topluluğun tüm üyelerinin birbirleriyle ilgilenmelerini ve COVID-19 bulaşma riskini en aza indirmek için özenle hareket etmesini sağlamak için çalışır ve kampüste bir COVID-19 test kliniği mevcuttur.

Western'in yaklaşımının temeli, öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra devam eden araştırma faaliyetlerini de güvenli bir şekilde destekleyen titiz, çok aşamalı bir plandır. Bu plan, yüksek bir öğretim standardını korurken yüz yüze öğretimi online eğitimle birleştirmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Western profesörleri, araştırma bulgularını günlük öğretimlerine entegre eden, alanlarında iyi eğitimli uzmanlardır. Western, Kanada lise sonrası eğitiminde öğretim ve öğrenime olağanüstü katkıları tanıyan bir ulusal ödül programı aracılığıyla sunulan 3M Ulusal Öğretim Bursları'nı Kanada'da en fazla sayıda sağlayan ikinci eğitim kurumudur.

Western'de her öğretim üyesi, dersi gerçek hayata taşımak için kendi yöntemine sahiptir. Öğrenciler, simülasyonlardan vaka yöntemlerine ve işbirliğine dayalı öğrenmeye kadar, en iyi eğitmenlerden, yeni ve heyecan verici yollarla öğrenirler. Bazı profesörlerle tanışarak öğrencilerle anlamlı yollarla nasıl etkileşim kurduklarını öğrenebilirsiniz. Bir veya iki dersi deneyimleyerek Western'de öğrenimin nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Western'in kalitesi, birinci sınıflar için Kanada'nın en yüksek ulusal giriş ortalamalarından birini koruyan öğrencilerine kadar uzanmaktadır. Ayrıca, birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen öğrencilerin okula devam oranı yüzde 93'ün üzerinde olup Kanada'daki en yüksek oranlardan biridir ve mezuniyet oranı, Ontario üniversite sisteminin neredeyse yüzde 10 üzerindedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Western University, uzmanlık alanlarının yanı sıra ana dallardan yardımcı branşlara kadar 400'ü aşkın lisans programı kombinasyonu sunan 12 fakülte ve okuldan oluşmaktadır. Üniversite ayrıca profesyonel yüksek lisans programları ve araştırmaya dayalı yüksek lisans ve doktora programları da dahil olmak üzere çeşitli odaklanmış veya disiplinler arası seçeneklerde 88 lisansüstü derecesi programı sunmaktadır.

Western University'deki fakülteler şunlardır:

 • Sanat ve Beşeri Bilimler
 • Ivey İşletme Okulu
 • Eğitim
 • Mühendislik
 • Sağlık Bilimleri
 • Bilgi ve Medya Çalışmaları
 • Hukuk
 • Schulich Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi
 • Don Wright Müzik Fakültesi
 • Bilim
 • Sosyal Bilimler
 • Lisansüstü ve Doktora Sonrası Çalışmalar Okulu

Western, modüler bir derece yapısı aracılığıyla program seçiminde olağanüstü esneklik sunar ve öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini karşılamak için çeşitli konuları dereceleri dahilinde birleştirmelerine olanak tanır. Eleştirel düşünme, etik, deneyimsel öğrenme, daha geniş topluluklara hizmet, liderlik ve yenilik, program tercihi ne olursa olsun Western deneyimini yönlendiren temel değerlerdir.

Aynı anda iki ana dalda öğrenim görmek isteyen Western öğrencileri, mesleki bir kurs ile bir derece programından oluşan birleşik bir dereceye ek olarak eş zamanlı dereceler de alabilmektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Western University, kökenleri, ilgi alanları veya geldikleri ülke ne olursa olsun, en iyi ve en parlak öğrencileri üniversite topluluğuna kabul etmek konusunda tutkuludur. Üniversite, tüm öğrencileri akademik performansa, beklenen potansiyele ve başvurularının rekabet gücüne göre değerlendirmektedir. Sonuç olarak, lise notları ve adayların kanıt olarak sunduğu diğer başarılar, kabul sürecinde değerlendirilmektedir.

Western University'de öğrenim görmek için başvuran tüm öğrencilerin, kabul için değerlendirilirken aşağıdaki minimum kriterleri karşılamaları gerekmektedir:

 • Adayın öğrenim gördüğü eğitim alanına ilişkin genel kabul koşulları
 • Başvurdukları fakülte/program için gerekli olan lise ön koşulları
 • Varsa, İngilizce dil gereklilikleri
 • Kişisel profilleri, seçmeleri, portföyleri veya niyet mektuplarını içerebilecek ancak bunlarla sınırlı olmayan tamamlayıcı bilgiler
 • Western tarafından hesaplanan kabul ortalaması

Western Lisans Kabul ofisi, adayların bir İngilizce dil yeterliliği sınavına katıldıklarına ilişkin kanıt sunmalarını talep edebilir. Bu, ana dili İngilizce olmayan tüm öğrenciler için geçerlidir. Üniversite, aşağıdakiler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli geçerli İngilizce dil sınavlarını kabul etmektedir:

 1. IELTS International - her bölümde en az 6.0 puan olmak üzere en az 6.5 IELTS Academic Puanı gerekmektedir.
 2. TOEFL İnternet tabanlı test (iBT), Kağıt tabanlı test (PBT) ve TWE. İnternet tabanlı TOEFL için her bölümde en az 20 olmak üzere 83 puan, kağıt tabanlı testte 550 puan ve TWE'de 5 puan almış olmak gerekmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Western University, olağanüstü akademik başarının, öğrencilerine tam potansiyellerini gerçekleştirmeleri için güçlü kurumsal ve finansal destek gerektirdiğini kabul etmektedir. Bunun sonucu olarak, çeşitli finansal ödüller ve burslar sunmaktadır.

Ulusal Burs Programı aracılığıyla her yıl olağanüstü başarı gösteren uluslararası öğrencilere, her biri 50.000 CAD değerinde üç Uluslararası Rektör Giriş Bursu verilmektedir. Bu ödüller, üniversitenin öğrenci topluluğundaki genel mükemmelliği onaylamakta ve öğrenme yolculuklarında olağanüstü akademik başarı ve yenilikçi yaklaşımlar sergileyen öğrencilere sunulmaktadır. Bu prestijli bursa hak kazanan öğrencilere, ilk yıl için 20.000 CAD ve ikinci yıldan dördüncü yıla kadar yılda 10.000 CAD tutarında burs verilecektir.

Western ayrıca üniversiteye giren üstün başarılı lise öğrencileri için garantili giriş bursları sunmaktadır. Bunlar arasında, en yüksek lise giriş ortalama puanlarına sahip öğrenciler için her biri 8,000 CAD değerinde 250 adet burs içeren Western Scholarship of Excellence bulunmaktadır. Ayrıca, değeri 2,500 ile 3,500 CAD arasında değişen ve belirli bir minimumun üzerinde nihai kabul ortalamalarına sahip olan öğrencilere sunulan Western Scholarships of Distinction (Üstünlük Bursları) ve Western Admission Scholarships (Giriş Bursları) bulunmaktadır.

Üniversite ayrıca, tüm öğrencilerin eğitimlerini zorluk çekmeden tamamlamalarını sağlamak üzere bağışçıların sponsor olduğu sağlam bir burs ve diğer finansal yardım seçenekleri paketi sunmaktadır. Bu seçenekler arasında burslar ve kampüste yarı zamanlı iş imkanı sunan, uluslararası öğrencilere özel bir okurken çalışma programı bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Western University'de okuyan ve mezun olan öğrenciler, iş bulmayı güvence altına almak ve programları bittikten sonra ileri eğitimlerine devam etmek söz konusu olduğunda harika bir avantaja sahiptirler. Aslında, Western mezunlarının %95'inden fazlası üniversiteden mezun olduktan kısa bir süre sonra iş bulmaktadır.

Western University mezunları, dünya çapında 150'den fazla ülkede 315.000 mezundan oluşan bir ağın parçası olmaktadır. Western'de okurken, öğrenciler hem yerel hem de küresel düzeyde topluluklarla yakın ilişkiler kurma fırsatları da dahil olmak üzere uluslararası öğrenime ve deneyimsel öğrenmeye katılarak akademik ve mesleki ufuklarını genişletmek için sayısız fırsata sahip olmaktadır. Topluluk Katılımlı Öğrenme (CEL) aracılığıyla öğrenciler, becerilerini sınıf dışında test etme, geliştirme ve gerçek profesyonel dünyayı deneyimleme şansını yakalamaktadır.

Western, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli küresel öğrenme seçenekleri sunar:

 • Değişim
 • Yurtdışında eğitim
 • Staj
 • Yaz Programları
 • Fakülte Liderliğindeki Programlar
 • Araştırma
 • Topluluk Katılımlı Öğrenim
 • Klinik, Saha Yerleştirme ve Uygulamalı Stajlar

Ayrıca kampüste farklı kültürleri deneyimlemek, kültürlerarası beceriler geliştirmek ve uluslararası temalar ve konularla ilgilenmek için birçok fırsat mevcuttur. Western'de geçirdikleri süre boyunca öğrenciler, mezun olduktan sonra transkriptlerinde de görünen "Küresel ve Kültürlerarası Katılım Onuru"nu kazanmak için çalışabilirler.

Western University, öğrencilerine kariyerlerinde ilerlerken yenilikçi, iş merkezli bir zihniyet geliştirmelerini ve uygulamalarını sağlayan Western Girişimcilik girişimini sunmaktan da gurur duymaktadır. Bu girişim, öğrencilerin benzer fikirlere sahip kişiler ve potansiyel işverenlerle bağlantı kurmasına olanak tanıyan eğitim kursları, girişim ve hızlandırma programları, ağ oluşturma etkinlikleri, atölye çalışmaları ve diğer etkinlikleri içerir.

Show more +Show less -
4438
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Talbot College
UC Pano Dawn
TD Stadium
Biotron Nightshot
At Western University
Western University Aerials
Student Experience
Tower Bridge
Stevenson Hall sunshine
Richmond Gates
At Western University
At Western University
At Western University
Alumni Hall
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin