Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

York University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

York, öğretim ve araştırma alanlarındaki uluslararası konumdaki öncü niteliğiyle olumlu değişikliklerin itici kuvvetidir. Eşsiz bir küresel bakış açısına sahip sıcak ve çokkültürlü bir topluluktan güç alan öğrenciler uzun vadeli kariyerleri ve kişisel başarılarına burada başlarlar.

178 farklı ülkeden gelen 53 bin öğrencisiyle dünyanın en büyük ve en çeşitli öğrenci topluluklarından birine sahip olan üniversitenin 325 binden fazla mezunu ve alanlarında öncü profesörleri önemli konulara çözüm bulma aşamasında 300'den fazla üniversite, sektör ve STK ortağıyla çalışmaktadır. Time Etki Yaratan Yüksek Öğretim Kurumları Sıralamasında peş peşe iki yıl küresel lider olarak seçilen, Ontario'daki küresel ortaklaşa araştırma yayınları bakımından birinci sırada olan York en önemli konuları irdelemeyi misyon edinmiştir.

Önde gelen programlarının yanı sıra staj, yerleştirmeler, okurken çalışma fırsatları ve bitirme projeleri gibi 9.500'den fazla türde deneyim temelli eğitim fırsatı ile üniversite, öğrencilerini sağlam kariyerler, uzun vadeli başarılar ve daha iyi bir gelecek için gereken kritik bilgilerle donatır.

Toronto'daki Keele ve iki dilli Glendon kampüsleri dâhil yerel birçok kampüsü gibi Haydarabat, Hindistan ve Kosta Rika gibi konumlardaki uluslararası kampüsleri ile York sürekli yenilik içindedir. Bu sayede öğrenciler, Schulich İşletme Fakültesi ve Osgoode Hall Hukuk Fakültesi lider koumdaki eğitim birimlerinin yanı sıra sosyal bilimler, yaratıcı ve performans sanatları, mesleki eğitimler, sağlık, mühendislik, eğitim ve bilim gibi alanlarında başarıları desteklenmektedir.

York University iş birliği, çokkültürlülük ve kapsayıcılık konularına değer vermektedir. Üniversite hayatları, toplumları, gezegenimizi ve geleceği daha iyiye taşımak için öğrencileriyle el ele yarattıklarıyla övünmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

York University devam eden Covid-19 krizine karşı yılmadan çalışmakta ve normal kampüs faaliyetleri aksamadan yürütülürken tüm öğrencilerin ve personelin sağlığını koruyacak bir plan geliştirmektedir. Yaşanan krize karşısında üniversite, planlarında kamu sağlığını ve hükümet yönergelerini temel almaktadır ve Ontario'daki diğer üniversite ve ortaklarıyla yakından çalışmaktadır. York'un planı, hem kampüs içindeki hem de kampüs dışındaki tüm üye ve ortaklarına en iyi hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır.

York'un yeni Çevresel ve Kentsel Değişim Fakültesi, insanlığın ve gezegenin karşısındaki en önemli sorunlara çözüm sağlamak adına bir harekete geçme çağrısı olarak Eylül 2020'de açılmıştır. Bu yeni fakülte iklim krizi, biyolojik çeşitlilik kaybı, yoğun kentleşme ve tüm bu dinamiklerin en hassas olanları nasıl etkilediğine dair araştırmalar yapan dünya çapında bilim insanlarını ve akademisyenleri bir araya getirmektedir.

York, Toronto'nun hızlı büyüyen Markham bölgesindeki Markham Centre Campus (MCC) gibi önemli ve uzun vadeli girişimlerine öncelik vermiştir. Kampüs kapılarını 2023'te açacaktır. Yeni MCC, öğrencilere inovatif akademik programlara katılım fırsatı sunarken, Ontario'nun gözde bölgelerinden birinde zengin ölçekte deneyim temelli eğitim faaliyetleri ive önemli araştırma sorunların çözümüne ortak olma arasında tercih olanağı sunmaktadır. Kampüs faaliyete girdiğinde, binlerce öğrenciye yüksek nitelikli, araştırma-odaklı öğrenim deneyimi sunan, son teknoloji ile donatılmış olacak.

York aynı zamanda, Keele kampüsü bünyesinde faaliyet gösterecek ve Kuzey Amerika'da bu türden ilk sürekli eğitim kurumu olacak yeni bir Sürekli Eğitim Merkezi kurma aşamasındadır. Sürekli Eğitim Merkezinde en güncel Sürekli Mesleki Eğitim programları ile dünyaca ünlü York University İngiliz Dili Enstitüsü (YUELI) bulunmaktadır. Merkez sayesinde uluslararası öğrenciler ve yeni Kanadalılar desteklenerek İngilizce üniversite hazırlık programlarına erişim imkanları artırılacak.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğretimde mükemmellik York'un temel misyonudur. York'un kendini eğitime adamış, ödül sahibi profesörlerinin birçoğu, öğrencilerini katılıma teşvik eden ve onlara ilham veren, sahip oldukları öğrenim yaklaşımlarıyla hem yerel hem de küresel arenalarda tanınmış eğitimcilerdir. Program içeriğine bambaşka bakış açıları kazandıran misafir konuşmacılardan belirli sektörlerin liderleriyle görüşme şansına ve laboratuvar çalışmalarına kadar York, sınıf ortamındaki algıları yeniden biçimlendiren bir dizi uygulamalı öğrenim fırsatlarını entegre ederken, öğrencilerin çok boyutlu hayatlarına daha kolay adapte olabilen ve erişilebilen teknolojileri kullanmakta uzmanlaşmış bir üniversitedir.

1959 yılında kurulmasından bu yana York eğitimcileri çokkültürlü öğrencilerine yüksek nitelikli, araştırma odaklı bir üniversite ortamı sunarak öğrencilerin hayatlarını geliştirmeyi görev bilmişlerdir. York'u seçen öğrenciler, mükemmellik için çalışan ve küresel ve yerel topluluklar içerisinde fark yaratan, motive ve yenilikçi bir öğrenci, eğitimci ve personel ağına dâhil olmuş olurlar.

Üniversitemizin hem iş yerlerinde hem de yerel topluluklarda olmak üzere ortak çalışmaya dayalı farklı türlerde 16.800'den fazla uygulamalı Deneyimsel Eğitim fırsatı bulunmaktadır. Teknoloji destekli eğitimi sayesinde York, ilgi çekici öğretim yöntemlerinin yanı sıra hem online hem de karma (hibrit) eğitim esnekliği sunmaktadır.

York'ta ücretli okuyup çalışmadan maaşlı staja, işe yerleştirme ve uygulamalı staj imkanlarına kadar birçok farklı öğrenim deneyimi çeşitli Fakülteleri ve programları aracılığıyla sağlarken, öğrencilerin derste öğrendiklerini iş dünyasına taşıyabilecek programlar sunmaktadır. York ayrıca, öğrencilerine Toronto civarındaki yerleşim alanlarında çalışma gibi deneyim fırsatları sunarak uygulamalı eğitim sağlamanın yanı sıra, ileride fark yaratabilmeleri için gerekli olan becerileri geliştirmelerinde onlara destek olmaktadır. Öğrenciler yasal savunma, mentorluk, danışmanlık, kamu odaklı araştırma projeleri ve uygulamalı problem çözme gibi bir dizi faaliyet aracılığıyla yüksek etki sahibi kurumlarla çalışma olanağına da sahiptirler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Dünyanın en iyilerinden olan York fakülteleri öğrencilerine, küresel bir bakış açısına hizmet eden özgün fikir ve kuramlar üretmelerini sağlayan geniş bir perspektif sunar. Disiplinler arası esnek programlar, yenilikçi program planı ve çeşitli deneyimsel öğrenim fırsatları sayesinde öğrenciler, öğrenimin ve tartışmanın sadece önemsenmeyip aynı zamanda teşvik de edildiği bir dizi akademik fırsatla karşılaşırlar.

Her Fakülte çok sayıda diploma programı, bölüm ve sertifika seçeneklerinin yanında birden çok fakülte ile ortaklaşa yürütebilen fırsatların olduğu disiplinler arası programlar sunmaktadır. Fakültelerin programları, personeli ve idaresi hakkında daha fazla bilgi için ilgili fakültenin web sayfasına göz atabilirsiniz. Aşağıdaki de dahil olmak üzere üniversite web sitesindedir:

 • Eğitim Fakültesi
 • Çevresel ve Kentsel Değişim Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Glendon
 • Yüksek Lisans Fakültesi
 • Sağlık Fakültesi
 • Lassonde Mühendislik Fakültesi
 • Sosyal Bilimler ve Mesleki Eğitim Fakültesi
 • Osgoode Hall Hukuk Fakültesi
 • Schulich İşletme Fakültesi
 • Fen Fakültesi

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

York tüm uluslararası öğrencilerini üniversite deneyimlerinin tamamında desteklemeye hazırdır. Kurum akademik başarının ötesinde öğrenci deneyimini zenginleştirmek ve öğrencilerine kendilerini evlerinde hissettirmek amacıyla, uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış hizmetleriyle kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemekte ve hem fiziksel hem de ruhsal sağlıklarını önemsemektedir.

Kurs ve programlar, kalınan kampüse göre farklı dillerde verilebilmektedir Keele İngilizce eğitim verirken, Glendon Kampüsü hem Fransızca hem de İngilizce eğitim vermektedir. Bu kampüslere başarılı şekilde başvurabilmek için adayların seçtikleri programın eğitim dilinde okuyabileceklerini gösteren yeterlilikleri olması şarttır. Buna ilaveten, adayların başvuruları için aşağıdaki kıstasları da karşılamaları gerekmektedir:

 • Asgari kabul koşullarını sağlamak
 • Programa özel koşulları sağlamak
 • Başvuru son tarihlerini bilmek
 • Başvuru teslimi
 • İstenen tüm belgelerin teslimi
 • Özel başvuru talebi (teşhis edilmiş bir engeli olan ya da akademik performansını etkileyecek durumu olan öğrenciler için)
 • İleri Seviye Programlara Yerleştirme için Kredi Transferleri kontrolü

York'a kabul koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uluslararası Öğrenciler Kabul ve Başvuru Prosedürleri sayfasını ziyaret ediniz. Daha spesifik bilgiler için, ülkeye göre asgari kabul koşulları bölümüne bakabilirsiniz.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

York University, uluslararası öğrencilerinin öğrenim ücretleri için giriş bursu ve ödülleri sağlamaktadır. Mevcut burs ve ödüllerin bazıları şunlardır:

Başvuru Temelli Burs ve Ödüller

Bu burs ve ödüllere hak kazanmak için öğrencilerin online Uluslararası Öğrenci Burs ve Ödül Başvurusunu yapması gerekmektedir. Yüksek notları olan (Ortalama ya da dengi ''A'' olan) ile kamu hizmeti ya da sanat veya spor alanlarında başarı gösteren öğrenciler daha çok tercih edilmektedir.

 • Uluslararası Üstünlük Giriş Bursu

Her bir yıl için 35 bin CAD değerinde toplam 3 burs. Burs, öğrenci her yıl yüksek akademik başarı gösterdiği takdirde ön lisans programlarında ilave üç tam yıl daha yenilenebilmektedir.

 • Uluslararası Öğrenciler için Yarının Dünya Lideri Ödülü

Her bir yıl için 20 bin CAD değerinde toplam 2 ödül. Burs, öğrenci her yıl yüksek akademik başarı gösterdiği takdirde ön lisans programlarında ilave üç tam yıl daha yenilenebilmektedir.

 • International Circle Bursiyer Bursu

Öğrencinin ilk yıl eğitiminde 15 bin CAD değerinde yıl başına toplam bir burs.

 • Uluslararası Öğrenciler için York University Akademik Başarı Bursu

Öğrencinin ilk eğitim yılında her biri 5 ila 10 bin CAD değerinde olmak üzere yıl başına toplamda 5 ila 10 adet burs.

 • York Bilim İnsanları Ödülü

Fen Fakültesine kabul edilen 25 adaya verilmektedir.

Garanti Burs ve Ödüller

Başvuru gerekmeksizin programlara kabul edilen tüm öğrencilere verilen otomatik burslardır:

 • York University Otomatik Giriş Bursu
 • Öğrencilik Ödülü
 • York University Yetenek Giriş Bursları
 • Lassonde Giriş Bursları
 • Özgür Sanatlar ve Mesleki Programlar Fakültesi (LA&PS) Uluslararası Öğrenci Giriş Bursları
 • Fen Fakültesi Giriş Bursu

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

York University, dünya ölçütlerinde bir eğitim ve iş hayatına uzun vadeli ve başarılı bir adım atma arayışında olan öğrenciler için kusursuz bir tercihtir. Mezunlarının %93'ünün mezuniyetten sonraki iki yıl içerisinde iş bulduğu üniversite, öğrencileri henüz eğitimlerini tamamlamadan gerçek dünyadaki iş koşullarına ve deneyimlerine hazırlayan binlerce fırsat sağlamaktadır. York yerleştirme, ücretli çalışıp okuma fırsatı ve ücretli staj gibi deneyimsel öğrenim fırsatları sunarak öğrencilerine, sınıfta öğrendiklerini iş hayatına taşıyabilme becerileri kazandırmaktadır.

Kariyer Merkezi, öğrencilere mezuniyetlerinden sonraki iki yıla kadar yardımcı olmakta ve bire bir kariyer danışmanlık randevuları, mesleki ağ fırsatları, mülakat çalıştayları, seminerler ve benzeri birçok hizmet sunmaktadır. Kariyer Merkezi ayrıca iş arama ve yüzlerce iş fırsatı sunan bir iş kurulu gibi hizmetler de vermektedir.

Show more +Show less -
10000
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Sports students
Science experiment
Students at the university
Pond lounge students
Glendon Library
Students - UnderArbour
Pond lounge students
Basketball intramurals
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
3.5
Öğrenci Desteği
3.5
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
4.5
Yash
York University
It makes you enrol in extra courses which you don’t need
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
York University York University
Rated3/5based on2 student reviews
It makes you enrol in extra courses which you don’t need Customer reviews:
York University - by, 2020-01-08
2.0/ 5 stars
York University York University
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
York University - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

York University York University
Rated3/5based on2 student reviews
It makes you enrol in extra courses which you don’t need Customer reviews:
York University - by, 2020-01-08
2.0/ 5 stars
York University York University
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
York University - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?