با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

نگاهی به بورسیه ها و گزینه های بودجه برای تحصیل در خارج از کشور

برای بیشتر دانشجویان بین المللی آینده ، دلهره آورترین جنبه تحصیل در خارج از کشور بخش مالی است - هزینه تحصیل و هزینه زندگی به خصوص برای دانشجویانی که از یک اقتصاد در حال توسعه هستند ، می تواند نجومی به نظر برسد.

با این حال ، اینجاست که بررسی گزینه های بورسیه و بودجه شما آغاز می شود. یافتن گزینه های مناسب بورسیه یا بودجه می تواند رویاهای شما را در مورد یک آموزش بین المللی به واقعیت تبدیل کند.

گرفتن بورس تحصیلی یا فرصت تأمین مالی معمولاً منوط به تأمین برخی شرایط خاص است ، بنابراین مهم است که گزینه های خود را درک کنید - فقط به این دلیل که لیست چک را برای یکی تکمیل نمی کنید ، به این معنی نیست که برای دیگران واجد شرایط نیستید!

مانند اکثر کارها ، انجام این تحقیق به شما کمک می کند تا کمک های مالی بورس های تحصیلی مختلف را درک کنید و شانس خود را برای شناسایی گزینه های مناسب بودجه برای خود بهبود ببخشید ، بنابراین شروع کنیم!

navigating-scholarship-funding-body1.jpg

با مسئولین صحبت کنید

بحث در مورد گزینه های تحصیل خود را با مسئولین دانشگاه یا نمایندگان مجاز آموزش (در صورت استفاده از ما) باید اولین نقطه شروع شما باشد.

این البته بدان معنی است که شما در حالت ایده آل یک لیست کوتاه از دانشگاه ها یا دوره های مرتب شده یا حداقل یک ایده منطقی از مکان مورد نظر خود برای تحصیل دارید.

مسئولان دانشگاه می توانند شما را به سمت بورسیه ها و برنامه هایی که دانشگاه هایشان به آنها وابسته است راهنمایی کنند یا حداقل آنها می توانند به شما مشاوره دهند که از کجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بورس های تحصیلی مرتبط با شما و دانشگاه مورد نظر خود پیدا کنید.

به عنوان مثال دانشگاه های انگلستان, نیوزیلند و استرالیا به طور کلی واجد شرایط برنامه های مختلف بورس تحصیلی مشترک المنافع هستند.

در حالی که این برنامه ها هر نوع مطالعه ای را شامل نمی شوند ، آنها طیف گسترده ای از رشته ها و صنایع را تهیه می کنند بنابراین احتمال دارد درجه شما در آن لیست باشد.

بهترین مورد؟ این بورسیه ها می توانند به شما کمک کنند چه بخواهید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل کنید!

برخی از کشورها مستلزم این هستند که مراحل پذیرش یا ارتباطات شما از طریق نمایندگان ثبت نام شده آموزش و پرورش صورت گیرد که معمولاً در کشور خود واقع شده اند.

با استفاده از نمایندگان ، مکالمات شما می تواند تمام گزینه های بالقوه بورس تحصیلی شما را مورد بحث و بررسی قرار دهد نه موارد محدود به یک دانشگاه یا دوره.

من می دانم که افرادی هستند که ترجیح می دهند تحقیقات خود را انجام دهند و این نیز بسیار خوب است! با این حال ، توصیه من ارتباط با نمایندگان و مسئولان دانشگاه است.

نیاز به بورس تحصیلی برای درک و پیمایش بسیار مشکل است و شما ممکن است اغلب از اهمیت هیچ گونه مدارک یا مدارک تکمیلی آگاهی نداشته باشید. در این شرایط ، نمایندگان و مسئولان دانشگاه می توانند به شما کمک کنند تا از چنین موضوعاتی جلوگیری کنید!

navigating-scholarship-funding-body2.jpg

استفاده از شبکه فارغ التحصیلان بین المللی

به تجربه من ، استفاده حداکثری از شبکه های حرفه ای و جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی موردی است که ممکن است در نهایت به شما کمک زیادی کند.

رسانه های اجتماعی یک نقطه شروع عالی برای مکان یابی گروه های فارغ التحصیلان و معرفی افراد است. فارغ التحصیلان بین المللی ، به ویژه آنهایی که از کشور خود شما هستند ، قبلاً آنچه را که در خارج از کشور تجربه خواهید کرد ، تجربه کرده اند.

آنها مرحله برنامه ریزی ، ملاحظات مالی و آنچه در طول دوره تحصیل با آن روبرو خواهید شد را درک می کنند تا بتوانند مرتبط ترین اطلاعات را به شما ارائه دهند تا بتوانید از تجربیات آنها بیاموزید.

این اطلاعات می تواند از راهنماهای بورس تحصیلی و بودجه گرفته تا دانش عملی حتی بیشتر در مورد یافتن فرصت های شغلی برای کمک به شما در مدیریت هزینه های زندگی باشد. چیزی که درمورد آن زیاد صحبت نمی شود ، اما از اهمیت حیاتی برخوردار است ، شبکه های پشتیبانی تشکیل شده توسط برخی از گروه های فارغ التحصیل است.

این افراد افرادی هستند که در مراحل حرفه ای خود بسیار پیشرفته هستند و می توانند از دانشجویان کشورهای خود پشتیبانی کنند تا آرزوهای علمی و حرفه ای خود را دنبال کنند.

چنین برنامه هایی با مدیریت دانش آموختگان متأسفانه مورد توجه شایسته قرار نمی گیرند. با این حال من شخصاً چند نفر را می شناسم که از طریق تحصیلات تکمیلی و دکترا توسط یک شبکه ایجاد شده توسط فارغ التحصیلان دانشگاه خود حمایت شده اند.

حتی اگر قادر به یافتن چنین برنامه های بودجه ای نیستید ، فارغ التحصیلان در مورد تحصیلات بین المللی به خصوص در مورد زندگی و کار به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، تجربه زیادی دارند. این توصیه ها بود که به من کمک کرد در طول تحصیل در خارج از کشور بهترین انتخاب را برای تأمین هزینه زندگی خود انجام دهم.

navigating-scholarship-funding-body3.jpg

به کشور خود نگاه کنید

این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما شما ممکن است تعجب کنید که می دانید بسیاری از کشورها برنامه های مالی برای تأمین هزینه دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند ، دارند.

این نوع برنامه های بودجه اغلب بیشتر به عنوان وام ساخته می شوند تا بورس.

به همین دلیل ، ممکن است دریابید که چنین برنامه هایی ممکن است تحصیل در زمینه های STEM مانند علوم ، مهندسی ، پزشکی و سیاستگذاری را ترجیح دهید و اغلب هنرها و علوم انسانی را حذف می کنند.

ایده وام ممکن است مورد توجه همه قرار نگیرد ، اما من توصیه می کنم قبل از رد آن به عنوان گزینه ، ابتدا برای جزییات با نهاد مربوطه دولت تماس بگیرید

برخی از این برنامه ها ممکن است نیازی به بازپرداخت وام در زمان پرداخت مقدماتی و منظم نداشته باشند اما در عوض ممکن است پس از اتمام تحصیلات خارج از کشور ، به خانه خود برگردید و فعالیت های خاص کاری را انجام دهید. مشهور است ، برنامه بورس تحصیلی فولبرایت به ایالات متحده نیز قاعده مشابهی دارد.

حتی اگر اینگونه نباشد و شما ملزم به بازپرداخت وام شوید ، این برنامه ها متفکرانه تنظیم شده اند و بازپرداخت وام به دلیل افزایش شغلی که به دلیل تحصیلات بین المللی دریافت می کنید ، چیزی است که به راحتی قابل کنترل است.

این نوع گزینه مالی بیشتر برای دانشجویانی مفید است که امور مالی شخصی آنها به طور کامل تحصیلات خارجی آنها را پوشش نمی دهد ، بنابراین تکمیل آن با یک طرح وام ممکن است به شما اجازه دهد بلافاصله بدون اتکا به پس انداز شخصی ، تحصیلات خود را انجام دهید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، جنبه های مالی تحصیل در خارج از کشور چیزی است که اغلب سخت ترین مرحله برای آن است.

به همین دلیل اطمینان از اینکه از همه شبکه ها و منابع خود برای تحقیق در مورد گزینه های ممکن تأمین مالی استفاده می کنید ، به شما کمک می کند شانس خود را برای کاهش بار مالی دوره تحصیل افزایش دهید و به شما در دستیابی سریع به ثبات در طول و بعد از تحصیل کمک می کند.


حسن احمد

نویسنده ، معطل سریال. موی وحشی ، خسته چشم کلماتی مانند زلال. آموزش دانشگاهی ، استاد ارتباطات در Deakin. @ancienthydra

مقالات پیشنهادی

بورس تحصیلی در استرالیا

 به دنبال بورسیه تحصیلی در استرالیا هستید؟ لیست ما را بررسی کنید!

هزینه زندگی در استرالیا

بدانید که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای هزینه های زندگی در استرالیا چقدر نیاز دارید

10 شغل پردرآمد در استرالیا در سال

به 10 شغل برتر پردرآمد در استرالیا نگاهی بیندازید و دریابید که دوره هایی که می توانید برای کمک به شما در این مسیرهای شغلی شرکت کنید ، چیست؟

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?