با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 انگلیس در مقابل ایرلند: تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور

 انگلیس در مقابل ایرلند: تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور؟

اگر در حال تصمیم گیری در مورد تحصیل در خارج از انگلیس یا ایرلند هستید ، یک چیز مسلم است ، هر دو دارای سیستم آموزش عالی و برخی از بهترین دانشگاه های جهان برای دانشجویان بین المللی هستند.
 
تحصیل در هر یک از کشورها مزایای بسیاری دارد ، بنابراین مقایسه انگلستان و ایرلند با بسیاری از تصمیمات به دلایل شخصی یا سبک زندگی دشوار است.
 
در اینجا چند واقعیت آورده شده است که به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که چند سال آینده را برای تحصیل در دوره خود کجا بگذرانید.
 
اتحادیه اروپا ، ویزا ، منطقه شینگن - تفاوت در چیست و کجاست؟
همانطور که می دانید ، انگلیس در سال 2020 اتحادیه اروپا را ترک کرد و Brexit یک خبر بزرگ بود.
 
از طرف دیگر ، با توجه به اینکه ایرلند هنوز در اتحادیه اروپا است ، ممکن است از خود بپرسید که اگر قصد سفر به سراسر اروپا را دارید ، تفاوت در حقوق ویزای شما چیست. به طور خلاصه - هیچ تفاوتی وجود ندارد.
 
ایرلند بخشی از منطقه شینگن نیست و این بدان معناست که حتی اگر ایرلند بخشی از اتحادیه اروپا باشد ، شما نمی توانید آزادانه در داخل اتحادیه اروپا سفر کنید. برای بازدید از آلمان ، فرانسه ، اسپانیا یا هر کشور دیگر اتحادیه اروپا هنوز نیاز به ویزای اضافی دارید.
 
انگلیس هم همینطور است. برای ترک ویزا ، خواه کشوری که می خواهید به آن سفر کنید در اتحادیه اروپا است یا خیر ، باید برای ویزای اضافی اقدام کنید.
 
از نظر ساعت کاری ، ویزای دانشجویی ایرلند و انگلیس هر دو به دانشجویان بین المللی تمام وقت اجازه می دهد تا در طول دوره تحصیل تا 20 ساعت در هفته کار کنند. در تعطیلات تابستان یا کریسمس ، ممکن است 40 ساعت در هفته کار کنید.

هزینه های تحصیل
وقتی صحبت از هزینه های تحصیل می شود ، کاملاً مساوی است. ایرلند و انگلیس هر دو مبلغ مشابهی برای اختصاص به شهریه نیاز دارند. با این حال ، این مبلغ معمولاً ارزان تر از شهریه در ایالات متحده یا استرالیا است.

هنگام مقایسه شهریه ، دو چیز باید به خاطر بسپارید. هر دوره شهریه یکسانی ندارد - هنرها و علوم انسانی معمولاً ارزان تر هستند ، در حالی که دوره هایی که تدریس آنها را در آزمایشگاه ها انجام می دهند یا به تجهیزات و امکانات تخصصی نیاز دارند ، معمولاً گران ترند.

نکته دوم که باید به خاطر بسپارید - هر دانشگاه شهریه یکسانی ندارد. شهرهای پایتخت مانند دوبلین در ایرلند و لندن در انگلیس گران تر از بقیه کشور هستند. این بدان معناست که هم شهریه و هم هزینه زندگی در پایتخت بیشتر است.

هزینه های تحصیل نیز به خود دانشگاه بستگی دارد ، بنابراین دانشگاه های معتبری مانند کمبریج و آکسفورد در انگلیس گران تر خواهند شد حتی اگر در لندن واقع نشوند.

همچنین لازم به یادآوری است که انگلیس و ایرلند از ارز واحد استفاده نمی کنند. یورو (یورو) را در ایرلند (مانند بیشتر اروپا) و پوند انگلیس () را در انگلستان پیدا خواهید کرد.

برای درک میزان هزینه یک چیز ، مهم است که نرخ تبدیل به دلار محلی خود را بررسی کنید. به طور کلی ، پوند انگلیس کمی قوی تر از یورو است ، اما البته بسته به ارزش ارز آن زمان تغییر می کند.

برای ایده پردازی ، هزینه های تحصیل در ایرلند حدود 9.850-55.000 یورو در سال است در حالی که هزینه های انگلیس در حدود 9.250-26.000 پوند در سال است. در انگلیس شهریه برای دوره های پزشکی می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد و این میزان سالانه 58.600 پوند
است.
 
خرج زندگی
این نوع اطلاعات بهتر است در اینترنت یافت شود. یکی از بهترین صفحات برای مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای جهان ، Expatistan است.

Expatistan بر اساس هزاران قیمت برای محصولات مختلف است که توسط هزاران نفر وارد می شود. بنابراین ، اگر به دنبال تحصیل در یکی از پایتخت ها هستید ، به نظر می رسد دوبلین ارزان تر از لندن است ، اما این ممکن است نوسان داشته باشد ، بنابراین بهتر است یک مقایسه به روز در مورد Expatistan انجام دهید.

سایر منابع آنلاین بیان می کنند که هزینه زندگی در هر دو پایتخت کاملاً یکسان است. حدود 12.000 پوند در سال در انگلیس و 8.000-12.000 € در ایرلند. از تجربیات خودم در زندگی در انگلستان ، می گویم که 10.000 پوند در سال نیز برای زندگی قابل کنترل است اما بررسی راهنمای زندگی هر دانشگاه مهم است زیرا بسته به دانشگاه و گزینه های محل اقامت آنها می تواند متفاوت باشد.

با این حال ، لندن نماینده کل انگلستان نیست و دوبلین تنها شهر ایرلند نیست. بسیاری از شهرهای دیگر وجود دارند که دوره های عالی ارائه می دهند و هزینه های زندگی بسیار کمتری دارند.

به عنوان مثال ، بریستول 25-30٪ ارزان تر از لندن و گالوی به طور کلی حدود 20-30٪ ارزان تر از دوبلین است ، اما مهم است که Expatistan را برای مقایسه به روز بررسی کنید.

بهترین دانشگاه های جهان
اگر تصمیم خود را فقط بر اساس دانشگاه ها و کیفیت آنها بنا کنید ، کار آسانی نخواهد بود. ایرلند و انگلیس هم بهترین دانشگاههای جهان را دارند.

در وب سایت QS World University Rankings ، دانشگاه های انگلیس یک مزیت دارند. 4 دانشگاه از 10 دانشگاه برتر در انگلیس مستقر هستند.

از طرف دیگر ، بهترین دانشگاه های ایرلند عبارتند از ترینیتی کالج دوبلین (با یکی از مشهورترین کتابخانه های جهان) و کالج دانشگاهی دوبلین ، که طبق رتبه بندی دانشگاه QS World 2020 در رتبه های 108 و 185 قرار دارند.

تعداد گزینه های دانشگاه در بین دو کشور بسیار متفاوت است. تقریباً 130 دانشگاه در انگلیس و فقط 8 دانشگاه در ایرلند وجود دارد. اگر ابتدا تصمیم بگیرید در مورد دانشگاه های ایرلند تحقیق کنید ، این مقایسه آسان تر می شود.

با این حال ، این تعداد می تواند فریبنده باشد اما وقتی کاملا در نظر بگیرید که انگلیس 66.65 میلیون نفر جمعیت دارد و ایرلند نیز تنها 4.9 میلیون نفر جمعیت ، کاملاً منطقی است. همچنین ، لازم به یادآوری است که انگلستان از انگلیس ، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

محل اقامت
با بهترین دانشگاه ها گران ترین محل اقامت ارائه می شود. این بدان معناست که اگر تحصیل در کالج ترینیتی دوبلین را انتخاب کنید به 8000 یورو در سال برای اقامت و 11 هزار یورو در صورت انتخاب دانشگاه کالج دوبلین نیاز خواهید داشت.

به نظر می رسد محل اقامت خصوصی ایرلند مانند انگلستان ارزان تر از محل اقامت دانشگاه است. بر اساس توصیه های آموزش در ایرلند ، شما تقریباً به 427 یورو در ماه برای اجاره ، بعلاوه تقریباً 28 یورو برای خدمات شهری ، نیاز خواهید داشت.

در انگلیس نیز وضعیت به همین منوال است ، به استثنای اینکه خدمات شهریه و قبض در اجاره بها گنجانده شده است. نظرسنجی پول ملی دانشجویی 2019 ادعا می کند که شما تقریباً 439 پوند در ماه برای اجاره ، همراه با صورتحساب ، نیاز خواهید داشت.

اگر برای اقامت در دانشگاه در انگلستان انتخاب کنید ، طبق Times Higher Education مبلغ اجاره ماهانه 535 پوند یا اگر در لندن تحصیل می کنید 640 پوند است.

تفریح ​​و اوقات فراغت
در حالی که لندن بسیار بزرگتر از دوبلین است ، هر دو شهر فرصت های شگفت انگیزی را برای گذران اوقات فراغت خود ارائه می دهند. تعداد زیادی کنسرت ، نمایشگاه ، کلوپ شبانه ، پارک و میخانه وجود دارد.

از آنجا که از نظر اندازه و جمعیت بزرگتر است ، انگلستان یک انتخاب آشکارتر به نظر می رسد. با این حال ، اگر ترجیح می دهید اوقات فراغت خود را در خارج از منزل یا در حومه شهر بگذرانید ، ایرلند که به "جزیره زمرد" نیز معروف است ، زیبایی های طبیعی بسیاری را ارائه می دهد.

اگر می خواهید بهترین های هر دو را کشف کنید ، پروازهای زیادی بین ایرلند و انگلیس انجام شده است که هر زمان که بخواهید می توانید از یکی به دیگری پرواز کنید - البته اگر ویزا اجازه می دهد!

هرکدام را که انتخاب کنید حوصله شما سر نخواهد رفت - این مسلماً مشخص است.

نویسنده:
فرانکا زلاتیچ

کرواتی در انگلستان. فرانکا دانشجوی تمام وقت دکترا در دانشگاه ناتینگهام است و مدرک خود را در رشته جامعه شناسی دنبال می کند.
 

مقالات پیشنهادی

فراتر از رتبه بندی: واقعاً چه چیزی در دانشگاه مهم است؟

 انتخاب دانشگاه می تواند کار سختی باشد و اکثر دانشجویان بین المللی به رتبه بندی دانشگاه ها مانند رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و Times Higher Education اعتماد می کنند

ظرفیت آتی در انگلستان

 همه چیز را در مورد میزان مصرف موجود در انگلیس بدانید

ظرفیت پدیرش دانشجودر ایرلند چه مقدار است؟

 همه چیز را در مورد میزان مصرف موجود در ایرلند بدانید

کارشناسی ارشد در انگلستان

انگلستان برخی از دانشگاههای برتر جهان را در خود جای داده است و در واقع سومین مقصد محبوب تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.