با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

برنامه مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

برنامه پیش دانشگاهی می تواند مفهومی کاملاً جدید برای برخی از دانشجویان بین المللی باشد. در واقع ، برنامه ریزی برای ادامه تحصیلات عالی همیشه یک قدم بزرگ در زندگی هر کس است. با این حال ، هنگامی که مسیر شغلی خود را عوض می کنید ، پس از استراحت تحصیل خود را از سر می گیرید یا برای کارشناسی ارشد اقدام می کنید ، این یک جنبه چالش برانگیز است.

اولین چیزی که هنگام درخواست تحصیل در خارج از کشور به ذهن شما خطور می کند ، واجد شرایط بودن برای پذیرش است. دانشجویان از طریق وب سایت های دانشگاه ها به امید برآورده کردن شرایط ورود برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات تکمیلی از طریق وب سایت های دانشگاه مراجعه می کنند. اما متأسفانه ، برخی از دانشجویان بین المللی اغلب با معضل عدم رعایت معیارهای صلاحیت روبرو می شوند. در چنین شرایطی ، ثبت نام در دوره پیش دانشگاهی بهترین برنامه عملی شماست.

دوره قبل از کارشناسی ارشد چیست؟

همانطور که از نام دوره پیش دانشگاهی مشخص است ، این یک دوره آمادگی است که شما پس از دوره لیسانس و قبل از دوره کارشناسی ارشد خود می گذرانید.

چرا می توان برای برنامه پیش دانشگاهی درخواست داد؟

هر ساله ، هزاران دانشجو از سراسر جهان برای افزایش مهارت های علمی خود از طریق تحصیل در دانشگاه های انگلستان ، برنامه ها را پر می کنند. با این وجود ، همه آنها با موفقیت شرایط ورود را برآورده نمی کنند. برخی تصمیم می گیرند رشته مورد علاقه خود را تغییر دهند و تحصیلات دوره کارشناسی آنها کاملاً با علایق جدید آنها همسو نیست. دیگران سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای دوره های سطح پیشرفته را که به زبان انگلیسی تدریس می شود ندارند ، در حالی که دیگران آرزو می کنند قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد پایه و اساس قوی تری داشته باشند. اگر در هر یک از این دسته ها قرار می گیرید ، دوره پیش دانشگاهی برای شما منظور شده است.

دوره قبل از کارشناسی ارشد یک برنامه ویژه برای دانشجویان بین المللی است که قبل از شروع دوره های تحصیلات تکمیلی پایه بنیادی را برای آنها فراهم می کند. چنین دوره ای دانش آموزان را با مفاهیم نظری و ابزارهای عملی لازم برای یک رشته خاص از تحصیل تجهیز می کند. قبل از شروع یک مدرک کامل ، دانش آموزان در دوره هایی شرکت می کنند که مهارت نوشتن دانشگاهی آنها را صیقل می دهد ، مهارت های زبان خود را بهبود می بخشد و آنها را با اصطلاحات دانشگاهی آشنا می کند.

در واقع ، دوره دوره پیش از کارشناسی ارشد به منظور پاسخگویی به نیازهای خاص دانشجویان است. این می تواند یک دوره مربوط به یک موضوع دانشگاهی یا آموزش زبان انگلیسی باشد. چنین برنامه ای غالباً یک دوره کوتاه مدت است که بیش از 12 ماه طول نمی کشد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای یک دوره پیش دانشگاهی چیست؟

دوره قبل از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی که نتوانند شرایط ورود به موسسات آموزشی مورد نظر خود را برآورده کنند ، چیزی کمتر از یک برکت است. با این وجود ، برای ورود به دوره پیش دانشگاهی نیز باید شرایط خاصی را داشته باشید.

گرچه ممکن است شرایط مورد نیاز از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد ، اما موارد متداولی که ممکن است در معیارهای ورود به دوره کارشناسی ارشد در انگلیس پیدا کنید به شرح زیر است:

یک دیپلم سطح بالاتر شناخته شده مربوط به رشته مورد علاقه شما

یک مدرک کارشناسی شناخته شده در رشته مورد علاقه خود

مدرک ممتاز در هر موضوع

حداقل باند آیلتس 5.5 یا نمره معادل آن برای دوره پیش دانشگاهی دو دوره و حداقل باند آیلتس 5.0 یا معادل آن برای دوره پیش دانشگاهی سه دوره.

برنامه های محبوب پیش استاد

اکثر دانشگاه های انگلستان دوره های مشترک پیش دانشگاهی را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند. متداول ترین برنامه یک دوره نوشتن دانشگاهی است که در آن دانش آموز یاد می گیرد مقاله ، کتابشناسی ، محتوای خلاقانه و مقالات پژوهشی بنویسد. این به ویژه مفید است زیرا سبک های آکادمیک از کشوری به کشور دیگر تغییر می کنند و حتی اگر درک سبک مورد استفاده در کشور خود را داشته باشید ، ممکن است این سبک در کشوری که برای تحصیل انتخاب کرده اید نباشد.

دوره های موضوعی نیز در دانشگاه های انگلستان کاملاً رایج است. برای داشتن مدرک کارشناسی ارشد که به درجه بالاتری از تعهد و استعداد نیاز دارد ، باید دوره های پیش نیاز خاصی را بگذرانید تا کاملاً واجد شرایط آن شوید. به عنوان مثال ، اکثر دانشجویانی که مایل به ثبت نام در یک برنامه MBA هستند ، در صورتی که دوره کارشناسی خود را در رشته های دیگر گذرانده اند ، دروس مربوط به تجارت ، از جمله ارتباطات و اخلاق تجاری ، بازاریابی یا سایر دوره های سطح مقدماتی را می گذرانند.

مزایای برنامه قبل از کارشناسی ارشد

ادامه کارشناسی ارشد در انگلیس به تعهد و فداکاری زیادی احتیاج دارد. حتی اگر توانسته اید در کارنامه کارشناسی خود نمرات خوبی کسب کنید ، لزوما به این معنی نیست که در یک محیط کاملاً رقابتی و پرمشقت می توانید زنده بمانید. و اگر بعد از استراحت در حال ادامه تحصیل هستید ، پر کردن خلا صه های یادگیری مهم است.

یکی از مهمترین مزایای دوره قبل از کارشناسی ارشد این واقعیت است که شما را از نظر موضوع آماده می کند. هنگامی که بدانید تمام ابزارهای لازم برای میخ کشی در آن درجه تمام وقت را در اختیار دارید ، احساس اطمینان و هدایت بیشتری نسبت به هدف خود خواهید داشت. ایجاد یک پایگاه مفهومی قوی به شما امکان می دهد تا راحت تر مفاهیم پیچیده را درک کنید ، و این باعث می شود سفر آکادمیک شما مانند نسیم جریان یابد.

علاوه بر این ، در طول دوره قبل از کارشناسی ارشد ، شما تمرین کافی برای نوشتن مقالات دانشگاهی ، پایان نامه ها و مقالات پژوهشی را دریافت کرده اید. این به شما کمک می کند بدون نگرانی در مورد زمان و تلاشی که برای نوشتن یک گزارش تحقیق می کنید ، کاملاً بر روی تحقیقات خود تمرکز کنید. شما به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد ، از مهارت های فنی که در طول دوره قبل از کارشناسی ارشد توسعه می دهید بهره مند خواهید شد.

زمانی که در چنین دوره ای خواهید گذرانید به شما کمک می کند تا محیط ، فرهنگ و سبک زندگی انگلیس را درک کنید. طبیعی است که وقتی تنها هستید و در خارج از کشور تحصیل می کنید ، احساس شوک در فرهنگ یا دلتنگی در آن می کنید. دوره قبل از کارشناسی ارشد به شما فرصت می دهد تا زمان شروع دوره خود را تنظیم کنید و سازگار شوید.

اگر هدف آینده مشخصی در ذهن خود دارید و آماده رسیدن به آن هستید ، اجازه ندهید موانع شما را متوقف کنند. امروز برنامه پیش دانشگاهی خود را با کمک مشاوران معتبر IDP پیدا کنید تا خود را برای کارشناسی ارشد رویای خود آماده کنید! امروز با ما تماس بگیرید

مقالات پیشنهادی

یک دوره پیدا کنید

با IDP دوره ای را پیدا کنید که مناسب شما باشد. آموزش IDP به شما در انتخاب بهترین دوره و دانشگاه پیشرو کمک می کند.

راهنمای گام به گام مطالعه بین المللی

 ما به شما کمک می کنیم دوره و کشوری را که برای شما مناسب است انتخاب کنید و سپس برای تحقق آن شما را از طریق مدارک راهنمایی می کنیم.

نحوه انتخاب دوره

 در حالی که بسیاری از افراد در حال حاضر تصوری کلی از رشته مورد نظر خود برای ورود دارند ، انتخاب دوره مناسب از بین گزینه های موجود همچنان می تواند یک تصمیم سخت باشد.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.