با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

راهنمای گام به گام تحصیل در کشورهای خارجی

 

 IDP با پنجاه سال سابقه و اعزام بیش از 600000 دانشجو در سراسر دنیا می‌داند برای یافتن یک دانشگاه خوب و آماده کردن شما برای موفقیت چه باید کرد.

 1. تحقیق

قبل از صحبت کردن با ما کمی تحقیق کنید تا ایده‌ای در مورد زمینه‌های موضوعی مورد علاقه‌تان بدست بیاورید. همچنین می‌توانید به توصیفات دوره‌ی آموزشی، معرفی دانشگاه‌ها و موقعیت مکانی آن‌ها نیز نگاهی بیندازید. لیستی از اولویت‌هایتان تهیه کرده و شروع به محدود کردن انتخاب‌هایتان کنید.

اما اگر ندانید که از کجا شروع کنید چه می‌شود؟ نگران نباشید، به یکی از دفترهای ما بیایید و مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد که شروع به کار کنید.

2. با یکی از مشاوران IDP صحبت کنید

زمانی که آماده شدید، قرار ملاقاتی با یکی از مشاوران IDP تعیین کنید. مشاوران ما از نظر حرفه‌ای تایید شده‌اند و بسیاری از آن‌ها خود دانشجویان بین‌المللی هستند. آن‌ها رفتاری دوستانه دارند و مشاورانی حرفه‌ای می‌باشند.

لیست آرزوها و اولویت‌های تحصیلی خود را برای اولین قرار ملاقات همراه داشته باشید. مشاورتان با تمام جزئیات بزرگ و کوچک کار خواهد کرد تا مطمئن شود بیشترین تناسب میان شما، دانشگاه آینده‌تان و رشته‌ی مورد علاقه‌تان حاصل شده است.

3. درخواست خود را تهیه کنید

پس از آنکه دوره‌ی آموزشی و دانشگاه یا مدرسه را انتخاب کردید، زمان ارائه‌ی درخواست است. مشاور IDP از درخواست شما پشتیبانی خواهد کرد. ما کار خود را بسیار جدی می‌گیریم و از قواعد قانونی و اخلاقی پیروی خواهیم کرد. شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که حرفه‌ای‌ترین خدمات و مشاوره‌ها را در طول فرایند درخواست دریافت خواهید کرد.

ما تنها بر کارهای اداری بسنده نمی‌کنیم. مشاور شما شخصا با دانشگاه یا مدرسه‌ی شما تماس حاصل خواهد کرد تا مطمئن شود آن‌ها تمام اطلاعات لازم را دریافت کرده‌اند و شانس شما را برای پذیرش افزایش خواهند داد.

4. پذیرش پیشنهاد

 زمانی که دانشگاه یا مدرسه درخواست شما را دریافت کرد، آن را ارزیابی کرده و شما را از نتیجه مطلع خواهد کرد. پردازش درخواست شما می‌تواند چندین هفته (طولانی‌تر برای درخواست‌های تحصیلات تکمیلی) طول بکشد.

اگر درخواست شما موفق باشد، شما نامه‌ی پیشنهادی و فرم پذیرش را دریافت خواهید کرد. پیش از پذیرش درخواست، مشاورتان آن را همراه با شما بدقت مطالعه کرده و هرگونه شرایطی را که باید اعمال گردد بررسی می‌کند. 

5. ویزای دانشجویی

اکنون که شما پذیرفته شده‌اید، زمان ارائه‌ی درخواست برای ویزای دانشجویی شما رسیده است. IDP می‌تواند فرم را با اطلاعات شما فراهم کند تا مطمئن شوید که بخوبی می‌توانید این پروسه را با ادارات مجاز مهاجرت هدایت کنید.

6. آماده، برنامه‌ریزی، برو

تبریک می‌گوییم- شما در آغاز یک ماجراجویی عظیم هستید. کارهای زیادی هست که در طول این زمان باید به آن‌ها فکر کنید و مشاور IDP شما در طول مسیر با مشاوره در موضوعاتی همچون تبادل ارز، بیمه، سیم کارت و باز کردن یک حساب بانکی به شما کمک خواهد کرد. ما در طول سال میزبان جلسات پیش از خروج هستیم تا شما را برای زندگی دانشجویی در کشور جدیدتان آماده کنیم.

 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?