با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

خدمات بهداشتی و حمایتی

اگر شما نیازمند کمک هستید، فقط بپرسید

 نقل مکان به یک کشور جدید همیشه آسان نیست. به همین دلیل است که اکثر دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی خدمات حمایتی برای کمک به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند تا این دانشجویان بتوانند خود را با زندگی در کانادا وفق داده و بیشترین وقت را برای تحصیل (و تعطیلات) داشته باشند. 

فدراسیون کانادایی دانشجویان و اتحادیه‌ی کانادایی انجمن‌های دانشجویی نیز منابع خوبی هستند که می‌توانید از وب سایت آن‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی کمک به دانشجویان و کسب حمایت دولت از سمت شما استفاده کنید.
 
سالم بودن در حین تحصیل
 
ممکن است در زمان زندگی در کانادا خود را نیازمند پشتیبانی پزشکی ببینید.
شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی از طریق سیستم بهداشت عمومی کشور به خدمات بهداشتی دسترسی دارند، اما این امر به هر استانی بستگی دارد که تعیین کنند ساکنان موقت مانند دانشجویان بین‌المللی نیز همین مزایا را دریافت کنند یا خیر. به احتمال زیاد بمنظور به حداقل رساندن دوره‌های انتظار یا استثنائات به یکی از طرح‌های بیمه‌ی سلامت عمومی یا خصوصی نیاز خواهید داشت. 
اگر شما با خود به کانادا دارو می‌آورید، باید نامه یا نسخه‌ای نیز از دکترتان همراه داشته باشید، و وبسایت دولت کانادا را برا هر گونه مجوزی چک نمایید.
 
یافتن یک پزشک محلی
 
پزشک محلی شما می‌تواند قادر به ارائه‌ی خدمات بهداشتی پایه و محرمانه در صورت بیماری به شما باشد و همچنین در جهت جلوگیری از مسائل بهداشتی آتی به شما کمک کند. آن‌ها می‌توانند شما را در صورت نیاز به متخصص ارجاع دهند. برای یافتن یک پزشک محلی، می‌توانید:
از کسی که می‌شناسید بپرسید
با خدمات پشتیبانی مهاجران تماس بگیرید
با یک مرکز بهداشت جامعه در منطقه‌تان تماس بگیرید تا ببینید چه کسی در دسترس است
به یک کلینیک پزشکی مراجعه کنید.

مراجعه به دندانپزشک
 
معمولا بهترین راه برای یافتن یک دندانپزشک جستجوی آنلاین یا پرسیدن از آشنایان است. بیاد داشته باشید، مراقبت دندانی با بیمه‌ی بهداشتی عمومی رایگان نیست، پس شما می‌توانید بیمه اضافی برای پوشش دادن هزینه‌های دندانپزشکی تهیه کنید.

در موراد اورژانسی چه باید کرد
 
911 اگر نیازمند کمک فوری پزشکی هستید به اداره‌ی اورژانس نزدیکترین بیمارستان رفته یا با
تماس بگیرید.
تماس با 911 و تمام خدمات پزشکی در بیمارستان‌ها رایگان است. بسته به اینکه کجا زندگی می‌کنید و موقعیت شما چیست، امکان خدمات آمبولانس رایگان نیز وجود دارد. 
اگر شرایط پزشکی جدی مانند دیابت، فشار خون بالا یا آلرژی به دارو دارید، باید از یک گردنبند یا مچ بند با اطلاعات پزشکی بر رویش استفاده کنید.
 

 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.