با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

 پول و هزینه‌های زندگی

از پولتان بیشتر استفاده کنید

 شما می‌خواهید از یک زندگی تحصیلی سالم و شاد در کانادا لذت ببرید. دانستن این امر که برای هزینه‌های زندگی چقدر پول نیاز دارید، نقطه‌ی آغاز است، اما در نظر داشته باشید که بسته به مکان زندگی، هزینه‌ی زندگیتان می‌تواند بیشتر یا کمتر شود. 

EduCanada پیشنهاد می‌دهد که شما به بودجه‌ای بین 7000 تا 20000 دلار کانادا (CAD) در هر سال برای هزینه‌های سکونت، غذا و بیمه‌ی اجباری سلامت نیاز دارید، اما شما نیازمند مبلغی برای هزینه‌های تحصیلی، بعلاوه‌ی هرگونه هزینه‌ی مرتبط با امور دانشجویی، مانند ثبت نام، درخواست یا مجوز نیز هستید. و فراموش نکنید که هزینه‌های مصرفی اضافی برای چیزهایی همچون روابط اجتماعی با دوستان، مسافرت رفتن یا شرکت در رویدادهای مختلف را نیز در نظر بگیرید.
وبسایت‌های مفیدی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به بودجه‌ی اقامتی در کانادا کمک کنید. یکی از گزینه‌ها Expatistan است که هزینه‌ی زندگی در کانادا را با استفاده از داده‌های بروز رسانی شده و جمعیت شناختی محاسبه می‌کند. شما می‌توانید از ابزار Edu Canda Step 1-2-3 نیز برای مشاهده میزان تغییرات هزینه‌ها بر اساس مکان زندگیتان استفاده کنید.
 
گزینه‌های بانکداری و پرداختی شما
در کانادا، شما معمولا هزینه‌ها را به دلار و سنت پرداخت می‌کنید. شما می‌توانید ببینید که سکه‌ها را با نام‌های مستعار بیان می‌کنند – نیکل (5 سنتی)، dime (10 سنتی)، quarter (25 سنتی)، لونی (1 دلاری) و تونی (2 دلاری). 
اکثر بانک‌های کانادایی خوشحال خواهند شد که حسابی برای شما تا زمان زندگی در کانادا باز کنند. برای باز کردن یک حساب، شما بطور کلی نیازمند موارد زیر خواهید بود:
گذرنامه‌تان
یک سند تاییدیه مدرسه، کالج یا دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید
اثبات آدرس شما در خانه و در کانادا
مرجع و اظهارات بانکی منزل شما
برخی از بانک‌ها حساب‌های دانشجویی خاصی با مزایای اضافی مانند بانکداری آزاد و تخفیف‌های مسافرتی را در صورت دارا بودن شرایط به شما اعطا خواهند کرد.
مهم نیست که کدام حساب را انتخاب می‌کنید، باید پرینت کاملی از آن را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که تمام اطلاعات مهم من جمله هزینه‌های اعمال شده را فهمیده‌اید.
 
تلفن و اینترنت خود را سازماندهی کنید
احتمالا می‌خواهید به محض رسیدن به کانادا تلفن و اینترنت خود را بگیرید.
در مورد تلفن، شما سه گزینه‌ی اصلی دارید:
تلفن ثابت: معمولا در صورتی نیاز است که خارج از محوطه‌ی دانشگاه باشید. ممکن است مرتبط کردن خط ثابتتان به اینترنت کار خوبی باشد، یا ممکن است تصمیم بگیرید کلا خط ثابت نداشته باشید و از تلفن همراهتان استفاده کنید.
تلفن همراه- پیش پرداخت: به شما این امکان را خواهد داد که بدانید چه مقدار مصرف کرده‌اید و می‌توانید هر زمان که بخواهید استفاده از آن را متوقف کنید. سیم کارت‌های پیش پرداختی بطور گسترده در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های کانادایی و همچنین فروشگاه‌های گوشی تلفن همراه در دسترس و شامل مجموعه‌ای تماس‌ها، پیام‌های متنی و داده هستند.
تلفن همراه- قراردادی: بسته به میزان استفاده از دستگاه تلفن همراه و نوع استفاده از آن، قراردادی با یک شرکت تلفن همراه کانادایی بسته می‌شود که می‌تواند ارزانتر باشد.
 
برقراری تماس‌های بین‌المللی
تماس‌های بین‌المللی می‌توانند کمی گرانتر از تماس‌های داخل کانادا باشند. شما می‌توانید یک کارت تلفنی بین‌المللی بخرید (که به شما امتیازات بهتری می‌دهد) یا از گزینه‌های آنلاین مانند Skype یا Face time استفاده کنید. شما می‌توانید سیم کارت‌های تماس بین‌المللی را براحتی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.
برای تماس گرفتن با یک شماره‌ی کانادایی از کشورهای خارجی، باید کد کشور 1، کد منطقه و سپس شماره تلفن را وارد کنید.
برای تماس گرفتن با کشورهای دیگر از استرالیا، کد 011، کد کشور مربوطه و کد منطقه
(درصورت نیاز) و سپس شماره تلفن را وارد نمایید.
 
دسترسی به اینترنت
شما گزینه‌های زیادی برای دسترسی به اینترنت در کانادا خواهید داشت، اما فروشگاهی را پیدا کنید که بهترین قیمت را به شما ارائه دهد و محدودیت‌های دانلود مورد نیاز شما را رعایت کند.
اکثر موسسات آموزشی Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبورتان به آن‌ دسترسی داشته باشید. اگر نمی‌توانید از طریق لپ‌تاپ یا کامپیوترتان را به اینترنت وصل کنید، معمولا می‌توانید از سیستم‌های موجود در کتابخانه دانشگاه، کتابخانه‌های عمومی یا کافی نت‌ها استفاده کنید.
برخی از مکان‌ها Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند، اما مثلا برخی از کافی نت‌ها اینترنت را بصورت ساعتی می‌فروشند. فراموش نکنید که امنیت شبکه‌ای را که به آن متصل هستید، بررسی نمایید.
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.