با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

درباره هزینه تحصیل ، هزینه های زندگی و مقرون به صرفه ترین دانشگاه های انگلیس اطلاعات کسب کنید.

 

تحصیل در خارج از کشور می تواند یک امر گران قیمت برای دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند. با این حال ، یک برنامه بودجه کارآمد می تواند به شما کمک کند تا هزینه های زندگی خود را به طور موثرتری مدیریت کنید. در اینجا راهنمای جامع ما در مورد هزینه تحصیل ، هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی و مقرون به صرفه ترین دانشگاه های انگلستان آورده شده است تا به شما کمک کند تا برای زندگی جدید خود در انگلستان برنامه ریزی خوبی داشته باشید

هزینه تحصیل در انگلیس چقدر است؟

هزینه شما در شهریه بستگی به نوع مدرک تحصیلی و دانشگاه یا مدرسه ای دارد که انتخاب می کنید. بسیاری از دانشگاه ها و کالج های عالی رتبه در انگلیس با ساختار هزینه های خاص خود وجود دارند.

بعلاوه ، هزینه همچنین به محل تحصیل شما در انگلستان بستگی دارد (قوانین مختلفی برای کشورهای مختلف انگلیس ، اسکاتلند  ایرلند شمالی و ولز وجود دارد) و سطح تحصیلات شما.

معمولاً دوره های علوم انسانی ، آموزش و هنر کمی ارزان تر است ، در حالی که رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی گران ترند. اگر می خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید ، شهریه به طور معمول بیشتر است و بسته به برنامه هزینه ها متفاوت است. مانند اکثر کشورهای دیگر ، برنامه های ام بی ای  اغلب گران ترین برنامه ها هستند.

  

 

هزینه های متوسط برنامه مطالعه

1. مدرک کارشناسی سالانه 10،000 تا 20،000 پوند

2. مدرک کارشناسی ارشد سالانه 10،000 تا 20،000 پوند

3. مدرک دکتری سالانه 15000 تا 24000 پوند

لطفا توجه داشته باشید که: همه ارقام مشخص هستند و هزینه دکترا ممکن است متفاوت باشد زیرا گزینه های کاملاً بودجه ای نیز در انگلیس موجود است.

 اگر می خواهید هزینه های تحصیل خود را کاهش دهید ، بهتر است در بورسیه های تحصیلی مختلف انگلیس که برای دانشجویان بین المللی در دسترس است ، اقدام کنید.

ارزان ترین دانشگاه انگلیس برای دانشجویان بین المللی کدام است؟

اگر این سوال را می پرسید ، پس باید بدانید که پاسخ به عوامل زیادی بستگی دارد ، مانند رشته تحصیلی مورد نظر ، نوع برنامه یا صلاحیت و دانشگاه. با این حال ، برخی از دانشگاه ها شهریه کمتری نسبت به بقیه ارائه می دهند.

 

این 5 دانشگاه برتر انگلیس با قیمت مناسب برای دانشجویان بین المللی است:

هزینه های متوسط سالانه دانشگاه

دانشگاه کاونتری

12،924 پوند - 16،887 پوند

دانشگاه ساندرلند

12000 پوند

دانشگاه اولستر

14،480 پوند

دانشگاه باکینگهام

17800 پوند

دانشگاه لیدز بکت

12000 تا 14000 پوند

 

هزینه های اقامت در انگلستان:


بیشتر دانشگاه های انگلستان امکانات اقامتی در دانشگاه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اینها می توانند به صورت سلیقه ای یا به طور کامل تهیه شوند. پردیس های خاص نیز خانه های مشترک یا آپارتمان های خود پذیرایی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند.

زندگی به عنوان یک رزیدنت در دانشگاه یک گزینه بسیار مقرون به صرفه است. با این حال ، شما باید به طور جداگانه و زودتر از قبل برای آن درخواست کنید تا یک جایگاه برای خود محکم کنید. اگر قادر به یافتن چنین محل اقامتی نیستید ، ممکن است مجبور شوید به دنبال اتاقی برای اجاره ، اقامت در خانه یا محل اقامت خود باشید. دفتر اسکان دانشگاه شما ممکن است در این مورد نیز به شما کمک کند زیرا آنها اغلب لیستی از گزینه های اقامت در نزدیکی را دارند.

 وقتی به دنبال مکانی هستید ، باید یک چک لیست داشته باشید که شامل هزینه ها ، تسهیلات ، سپرده ها ، موجودی کالا ، رزرو اجاره ، پرداخت قبض ، قرارداد اجاره ، مالیات شورا و قوانین خانه باشد . 

 

 

 

  مشاور آموزش شما می تواند در انتخاب بهترین گزینه محل اقامت متناسب با بودجه شما کمک کند.

نوع محل اقامت هزینه در هفته

خوابگاه ها 15 - 70 پوند

در پردیس 83 - 157 پوند

اقامتگاه خانگی 175 - 245 پوند

اجاره 550 - 650 پوند

 

هزینه ویزای دانشجویی انگلستان:

برای تحصیل در انگلیس ، اولین قدم تأمین ویزای دانشجویی معتبر است. هزینه ویزای دانشجویی انگلستان شما تقریبا 348 پوند است. اطلاعات مربوط به روند درخواست ویزا و هزینه های مربوطه را در اینجا پیدا کنید

 

برای خرید مواد غذایی ، فعالیت های اجتماعی و شرایط اضطراری باید کمی پول کنار بگذارید. در هنگام ایجاد بودجه باید این هزینه های مشترک را نیز در نظر بگیرید

 

هزینه ها هزینه تقریبی (ماهانه)

صورتحساب (برق / گاز / آب) 40 تا 50 پوند

غذا و خانه داری 160 تا 200 پوند

پروانه تلویزیون (اجباری با تلویزیون یا تماشای آنلاین BBC) 12.56 پوند (یا 150.50 پوند در سال)

تلفن همراه 15 - 50 پوند

لباس و کفش 25 پوند

اوقات فراغت و ورزش (با توجه به عضویت در مرکز ورزشی دانشجویان) 10 - 20 پوند

کتاب و لوازم التحریر 21 پوند

معاشرت 120 پوندی

مسافرت و حمل و نقل (بر اساس هزینه ماهانه بلیط اتوبوس دانشجویی) 32 پوند

مراقبت از کودکان (در صورت نیاز) 656 پوند

منبع: دانشگاه کاونتری. لطفا توجه داشته باشید که همه ارقام نشانگر هستند

راهنماهای کامل این دانشگاه های برتر انگلستان را ببینید: لندن ، نیوکاسل ، ادینبورگ ، گلاسگو و کاردیف

به یاد داشته باشید هنگامی که به عنوان دانشجو در یک کشور خارجی زندگی می کنید ، بهتر است هزینه های خود را ثبت کنید تا هزینه بیش از حد نداشته باشید

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در پس انداز پول هنگام زندگی در خارج از کشور آورده شده است

 

هزینه بیمه درمانی چقدر است؟

چندین دانشگاه انگلستان طرح های جامع بیمه درمانی را برای دانشجویان بین المللی آغاز کرده اند ، اما این برنامه تا زمانی که برنامه شما ادامه دارد و پس از اتمام متوقف می شود ، قابل اجرا است.

مشاور آی دی پی شما می تواند به شما کمک کند تا یک بیمه درمانی مناسب داشته باشید.

 

طبق سرویس بهداشت ملی ، برای مدت زمان اعطای ویزا شما باید سالانه 300 پوند پرداخت کنید. با این حال ، حداقل مقدار بر اساس برگ متفاوت است:


آیا می توانم هنگام تحصیل در انگلیس کار کنم؟

بله. دانشجویان بین المللی در انگلیس مجاز به کار در هفته 20 ساعت در جلسات دانشگاهی و تمام وقت در تعطیلات هستند. با این حال ، اگر در زمان تحصیل در انگلستان شغل دارید ، همچنین باید مالیات و بیمه ملی را نیز پرداخت کنید.

سفر خود را به انگلستان شروع کنید! اکنون جلسه مشاوره رایگان خود را با مشاور آموزش آی دی پی رزرو کنید تا رویایتان را به حقیقت تبدیل کنید .

مقالات پیشنهادی

چرا باید در انگلیس تحصیل کرد؟

هر وقت در دنیا انتخاب کردید حرفه خود را دنبال کنید ، مدرک دانشگاهی در انگلستان مورد توجه بین المللی قرار می گیرد و یک آموزش با کیفیت محسوب می شود.

ظرفیت آتی در انگلستان

 همه چیز را در مورد میزان مصرف موجود در انگلیس بدانید

بورس تحصیلی

دولت ها و دانشگاه های سراسر جهان برای دانشجویان با عملکرد بالا ارزش قائل هستند و برنامه های بورس تحصیلی بسیاری دارند که برای جذب بهترین و درخشان ترین جهان برای تحصیل در کشورشان طراحی شده است.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.