با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

پول و هزینه‌های زندگی

از پولتان بیشتر استفاده کنید

 هزینه‌های زندگی روزانه‌ی شما بسته به ایالت و شهر محل زندگیتان متفاوت خواهد بود. میانگین هزینه‌ی سالانه‌ی تحصیلی، از جمله هزینه‌های آموزشی و زندگی تقریبا 35000 دلار در سال است. با اینحال برخی از موسسات خصوصی 35000 دلار یا بیشتر را فقط برای هزینه‌ی تحصیل می‌گیرند، پس بهتر است قبل از هر کاری تحقیق کنید.

هزینه‌های دیگری همچون فیش‌های ویزای دانشجویی و درخواست‌های تحصیلی، هزینه‌های ثبت‌نام دانشگاه، هزینه‌های درخواست‌های دانشجویی، هزینه‌ی اجباری برای خدمات، هزینه‌های بررسی پرونده شما و همچنین بیمه برای استفاده از امکانات پزشکی داخل دانشگاهی مثل چک‌آپ‌های عمومی، آزمایش‌های اولیه و نسخه‌های بیماری‌های شایع نیز به هزینه‌ی شما اضافه خواهند شد. 
اکثر موسسات آموزشی برنامه‌های غذایی برای دانشجویان ارائه می‌دهند که امکان غذا خوردن در محوطه‌ی دانشگاه را به شما می‌دهد. این برنامه‌ها در سطوح مختلفی متناسب با بودجه‌ی افراد ارائه می‌شوند. 
 
گزینه‌های بانکی و پرداختی شما
واحد پول در ایالات متحده، دلار امریکا است که با USD نیز نشان داده می‌شود.
برای مدیریت پول گزینه‌های متعددی وجود دارند. شما می‌توانید در هر یک از بانک‌های در دسترستان یک حساب افتتاح کنید، البته بهتر است ببینید دانشگاه یا مدرسه‌ی شما ارتباط خاصی با یکی از بانک‌های محلی دارد یا خیر، زیرا در این صورت می‌توانید از مزایایی همچون بانکداری رایگان، وام‌های بدون بهره و تخفیف‌های سفره استفاده کنید.
زمانی که گزینه‌ی مناسب بانکداری را انتخاب کردید، باید هزینه‌ها و خدمات را مقایسه کرده و مطمئن شوید که بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی از تمامی مزایا بهره‌مند خواهید شد.
دو نوع حساب بانکی وجود دارد. یک حساب جاری که مخصوص سپرده‌گذاری و برداشت‌های مکرر است و بهترین گزینه برای مدیریت روزانه‌های هزینه‌های زندگی است.
حساب دیگر، حساب پس‌انداز است که برای استفاده‎ی روزانه مناسب نیست، به این معنی که می‌توانید پولی به حساب خود واریز کنید و در طول زمان از بهره‌ی آن استفاده نمایید.
 
برای افتتاح حساب بانکی نیازمند مدارک زیر خواهید بود:
گذرنامه‌ی معتبر
اثبات آدرس، شماره تلفن و قبض‌های خدماتی
کارت I-94
تاییدیه‌ی I-20، DS-2019 یا I-797. I-20 و DS-2019 اسناد مهاجرتی مرتبط با وضعیت ویزای شما هستند و توسط دانشگاه یا مدرسه‌ی محل تحصیلتان صادر خواهند شد. I-979 اطلاعیه‌ای از وضعیت شماست که توسط خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده تایید می‌شود.
نامه‌ی تاییدیه‌ی ثبت نام ازموسسه آموزشی
هر فرم شناسایی ثانویه‌ای همچون کارت دانشجویی، گواهی تولد، گواهینامه‌ی رانندگی، یا نامه‌ای از اداره‌ی محققان و دانشجویان بین‌المللی.
 
تلفن و اینترنت خود را سازماندهی کنید
احتمالا می‌خواهید به محض رسیدن به ایالات متحده تلفن و اینترنت خود را بگیرید.
در مورد تلفن، شما سه گزینه‌ی اصلی دارید:
تلفن ثابت: معمولا در صورتی نیاز است که خارج از محوطه‌ی دانشگاه باشید. ممکن است مرتبط کردن خط ثابتتان به اینترنت کار خوبی باشد، با اینحال هزینه‌هایتان بسته به سرعت و استفاده از اینترنت متغیر خواهد بود.
تلفن همراه- پیش پرداخت (PAYG): به شما این امکان را خواهد داد که بدانید چه مقدار مصرف کرده‌اید و می‌توانید هر زمان که بخواهید استفاده از آن را متوقف کنید. سیم کارت‌های پیش پرداختی بطور گسترده در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها و همچنین فروشگاه‌های گوشی تلفن همراه در دسترس هستند.
تلفن همراه- قراردادی: بسته به میزان استفاده از دستگاه تلفن همراه در ایالات متحده و نوع استفاده از آن، تلفن‌های قراردادی گزینه‌های ارزانتری خواهند بود. طرح‌های تلفن همراه در ایالات متحده معمولا شامل داده‌ی اینترنتی نیز هستند.
 
برقراری تماس‌های بین‌المللی
تماس‌های بین‌المللی می‌توانند کمی گرانتر از تماس‌های داخل ایالات متحده باشند. شما می‌توانید یک کارت تلفنی بین‌المللی بخرید (که به شما امتیازات بهتری می‌دهد) یا از گزینه‌های آنلاین مانند Skype یا Face time استفاده کنید. شما می‌توانید سیم کارت‌های تماس بین‌المللی را براحتی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.
برای تماس گرفتن با یک شماره‌ی امریکایی از کشورهای خارجی، باید کد کشور 1، کد منطقه و سپس شماره تلفن را وارد کنید.
برای تماس گرفتن با کشورهای دیگر از امریکا، کد 011، کد کشور مربوطه و کد منطقه (درصورت نیاز) و سپس شماره تلفن را وارد نمایید.
 
دسترسی به اینترنت
شما گزینه‌های زیادی برای دسترسی به اینترنت در ایالات متحده خواهید داشت، اما فروشگاهی را پیدا کنید که بهترین قیمت را به شما ارائه دهد و محدودیت‌های دانلود مورد نیاز شما را برآورده کند.
اکثر موسسات آموزشی Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبورتان به آن‌ دسترسی داشته باشید. اگر نمی‌توانید لپ‌تاپ یا کامپیوترتان را به اینترنت وصل کنید، معمولا می‌توانید از سیستم‌های موجود در کتابخانه دانشگاه، کتابخانه‌های عمومی یا کافی نت‌ها استفاده کنید.
شما می‌تواند در برخی از مکان‌های عمومی یا وسایل حمل و نقل عمومی نیز به اینترنت وایرلس دسترسی داشته باشید، اما برخی از ارائه دهندگان اینترنت ممکن است در قبال خدمات از شما پول بخواهند. در هر صورت همیشه قبل از اتصال امنیت شبکه را بررسی کنید.
 
مقالات مرتبط
 
حمل و نقل
چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در ایالات متحده وجود دارند. اگر می‌خواهید شهرستان و شهر محل زندگی و بخش‌های دیگر ایالات متحده را ببینید، گزینه‌های سفر زیادی به نسبت نیازهای شما وجود خواهد داشت. 
 
کار کردن در حین تحصیل
مشاغل مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده وجود دارد. در این بخش در مورد این مشاغل بخوانید.
 
خدمات بهداشتی و حمایتی
نقل مکان به یک کشور جدید همیشه آسان نیست. اگر خود را در معرض قضاوت دیگران دیدید، احساس تنهایی کردید، یا فکر می‌کنید شخصی با شما رفتار بدی دارد، خدمات حمایتی در دسترس شما خواهند بود.
 
بیمه
زمانی که به ایالات متحده رسیدید، خود را با بیمه محافظت کنید.
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.