با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

رتبه بندی جهانی دانشگاه برتر

بدانید دانشگاه شما در نقشه جهانی در چه رتبه ای قرار دارد

انتخاب دانشگاه مناسب برای شما یکی از مهمترین مواردی است که هنگام برنامه ریزی برای سفر بین المللی خود در خارج از کشور باید به آن توجه کنید.

اما چگونه می توانید تصمیم بگیرید که کدام دانشگاه برای شما مناسب است؟ در واقع ، پاسخ به این س onال به عوامل زیادی از جمله شهرت دانشگاه ، برنامه درسی ، دانشکده ، نسبت دانشجو به معلم ، دامنه تحقیق ، فرصت های شغلی ، تنوع پردیس ، مواجهه بین المللی و غیره بستگی دارد.

ما می دانیم که این می تواند خسته کننده باشد ، اما شما می توانید با نگاهی به رتبه بندی دانشگاه های جهان ، که شاخص های کلیدی عملکرد را در دانشگاه ها یا مدارس مختلف مقایسه می کند ، این عوامل را تا حد زیادی ترسیم کنید.

رتبه بندی دانشگاه های محبوب 2022

اکثر دانشجویانی که قصد دارند به خارج از کشور بروند ، این پنج رتبه بندی دانشگاهی شناخته شده بین المللی را در نظر می گیرند. توجه داشته باشید که هر جدول رتبه بندی دانشگاه ها با استفاده از سیستم رتبه بندی خاص خود تهیه شده است و در هر یک از جدول های رتبه بندی تفاوت هایی وجود دارد

1. Times Higher Education رتبه بندی دانشگاه های جهان

رتبه بندی دانشگاه های تایمز Higher Education ، بزرگترین و متنوع ترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی است. ویرایش رتبه بندی 2022 شامل بیش از 1600 دانشگاه در 99 کشور است.

جدول رتبه بندی دانشگاه های تایمز در رتبه بندی 2022 بر اساس 13 شاخص عملکرد است که عملکرد یک موسسه را در چهار زمینه تدریس ، تحقیق ، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی اندازه گیری می کند.

20 دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه های تایمز Higher Education World 2022 را مشاهده کنید

2. رتبه بندی دانشگاه های جهان QS

رتبه بندی QS World University 2022 شامل 1300 دانشگاه از سراسر جهان است. آنها به شما امکان می دهند اطلاعات مفیدی پیدا کنید و بین دانشگاه های مورد علاقه خود مقایسه کنید. رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس 6 معیار برای ارزیابی دانشگاه ها است:

  1. شهرت علمی (40%)
  2. شهرت کارفرما (10%)
  3. نسبت دانشکده/دانشجو (20%)
  4. نقل قول ها برای هر دانشکده (20%)
  5. نسبت دانشکده بین المللی (5%)
  6. نسبت بین المللی دانشجویان (5%)

3. رتبه بندی دانشگاه های جهان (ARWU)

همچنین به عنوان رتبه بندی شانگهای شناخته می شود ، ARWU بر اساس شاخص های استناد مقاله (20%) ، مقالات در مجلات Nature یا Science (20%) ، دانشمندان بسیار مورد استناد (1 top برتر) (20%) ، اگر فارغ التحصیل یا فارغ التحصیلان دانشگاه برنده نوبل هستند (10%) ، در حین کار در دانشگاه جایزه نوبل یا مدال فیلدز (20%) و نسبت دستاوردهای فوق به تعداد کادر علمی (10%) را دریافت می کنند. ARWU می تواند برای دانشجویانی که برای مقاطع تحصیلی یا دکترا می روند بسیار مفید باشد.

4. رتبه بندی CWTS لیدن

رتبه بندی CWTS Leiden بینش شما را در مورد عملکرد علمی بیش از 1200 دانشگاه در سراسر جهان فراهم می کند. رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس آمار کتابشناسی بر اساس رتبه بندی CWTS Leiden - تأثیر استناد و همکاری علمی است. شما می توانید رتبه یک موسسه خاص را با انتخاب دوره زمانی ، زمینه ، کشور و نوع شاخص مورد نظر خود مطالعه کنید.

5. رتبه بندی وبومتریک دانشگاه های جهان

بر خلاف پارامترهای مرسوم ، سیستم رتبه بندی وبومتریک از حضور وب دانشگاه ، دید ، شفافیت (محققان ارجاع شده برتر) و برتری مقالات استنادی به عنوان شاخص های رتبه بندی آن استفاده می کند. آنها رتبه 30،000 موسسه آموزش عالی از بیش از 200 کشور جهان را دارند.

انجام تحقیقات تکمیلی

رتبه بندی ها باید همراه با تحقیقات تکمیلی هر دانشگاه یا مدرسه مورد استفاده قرار گیرد تا بتوانید بر اساس ترجیحات خود انتخابی آگاهانه در مورد اینکه کجا بروید انجام دهید. توجه به این نکته ضروری است که این ابزارها تنها معیار اندازه گیری مناسب بودن دانشگاه یا مدرسه برای شما نیستند. این تنها یکی از عناصری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

چگونه می توانید از رتبه بندی دانشگاه ها برای فهرست بندی دانشگاه ها استفاده کنید؟

شما می توانید یک دانشگاه را بر اساس کشور/منطقه ، دوره/برنامه و موضوع مورد نظر خود تجزیه و تحلیل کنید.

به عنوان مثال ، اگر مایل به تحصیل در رشته مدیریت هستید ، به دنبال دانشگاه هایی باشید که در رشته تحصیلی مورد نظر خود رتبه بالاتری دارند. کاملاً محتمل است که دانشگاهی که رتبه بالاتری در سطح جهان دارد ، در بخش مدیریت خود بهترین نباشد.

پس از تهیه لیست دانشگاه های فهرست کوتاه خود ، با مطالعه هر یک از برنامه های درسی ، واحدهای ارائه شده ، دانشکده ها ، روش های تدریس ، فرهنگ ، زندگی در دانشگاه و پایداری عمیق تر وارد شوید.

آیا رتبه دانشگاه مهم است؟

تا حدی - بله! رتبه بندی می تواند به شما کمک کند گزینه های خود را مرتب کنید. آنها همچنین می توانند شما را از دانشگاه هایی که ممکن است در مورد آنها نامی نشنیده باشید مطلع کنند! هر رتبه بندی بر اساس لیست عوامل خود در نظر گرفته شده است.

برای تصمیم گیری آگاهانه ، مشاور IDP شما می تواند در یافتن دانشگاه مناسب و برنامه مناسب برای خواسته های شما به شما کمک کند!

 Recommended Articles

چرا IDP؟

ما به عنوان پیشگام در آموزش بین المللی، ما واقعا در مقیاس و تجربه جهانی است.

CUG rankings pod.jpg

رتبه بندی دانشگاه CUG

دانشگاه های برتر رتبه بندی در بریتانیا بررسی کنید.

رتبه بندی وبومتریک دانشگاه های جهان

از رتبه دانشگاه خود در رتبه بندی وبومتریک دانشگاه های جهان مطلع شوید و بهترین و بالاترین رتبه دانشگاه ها را از طریق IDP کشف کنید.

مشاوره‌ی دوره‌ی آموزشی

ما می توانیم با مشاوره شخصی شخصی که برای شما مناسب است، کمک کنیم.

ساده ترین دانشگاه ها برای ورود به انگلستان برای دانشجویان بین المللی

ما شما را از طریق فرایند درخواست و به شما کمک می کند اسناد مناسب برای ارائه ویزای خود را آماده کنید.

THE rankings pod.jpg

THE رتبه بندی دانشگاه برای

پیدا کردن آخرین رتبه بندی برای دانشگاه در سراسر جهان.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?