Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurtdışında eğitimin en iyi 7 faydası

Yurtdışı eğitimi kişisel ve profesyonel faydalar sağlayan hayat değiştiren deneyimler sunar. Eğer böyle bir adımı atmayı düşünüyorsanız, işte sizi bu yolculuğa hemen başlamaya ikna edecek en iyi 7 sebep!

1. Uluslararası eğitimle kariyer hedeflerinizi yükseltin

Dünya standartlarındaki üniversitelerden diploma alma hakkına sahip olmak kariyer olanaklarınızı kesinlikle arttırır ve size küresel pazarda rekabet avantajı sağlar. İlk adımınız doğru yerde, sizin ilgi alanınıza uyan bir bölüm seçmek olmalı. Bunun için sizlere yardım edebiliriz!

IDP danışmanlarımız Avustralya, Birleşik Krallık, İrlanda, ABD, Kanada ve Yeni Zelanda’da olan 700’den fazla üniversite, kolej ve okullar arasında tercih yapmanıza yardımcı olur. Sizler için en doğru eğitim fırsatları ve eğitim sonrası çalışma seçenekleriniz konusunda büyük resmi görmenize ve arzu ettiğiniz geleceğinize hazırlıklı olup, bilinçli kararlar vermenize yardımcı olur.

2. Kişilik olarak büyüyün ve değerli yetenekler geliştirin

Yeni bir yerde yaşamak özellikle başlangıçta, bazen zor olabilir. Bu sizin yeni durumlara adapte olma yeteneğinizi test eder, bu da sizin daha bağımsız, özgüvenli ve olgun olmayı öğrenmenize yardımcı olur. Hayatınız boyunca sürecek bir yaşam deneyimi elde edeceksiniz.

Yeni bir ülkede uluslararası öğrenci olmanın “ilk şokunu” atlatmak konusunda endişe etmeyin, çünkü sizin için orada olacağız! IDP danışmanınız yeni kültüre adapte olmanız için size rehberlik edecek, yurt hasretiyle baş etmeniz ve yeni ülkedeki öğrenci yaşantınız hakkında siz daha ayrılmadan öğrenmenizi sağlayacak.

3. Farklı bir şekilde eğitim alın ve öğrenin

Yurtdışında eğitim aldığınızda, yeni bir öğretim şekli deneyimleyeceksiniz. Bu ilk başta zor olabilir ama öğrenmenin yeni yolları için zihninizi açacak ve dünya çapındaki işverenler tarafından değer verilen profesyonel yetenekler geliştirmenize yardımcı olacak. Problem çözümü, analitik yetenek, takım çalışması, liderlik ve zaman yönetimi yetenekleri bunlardan sadece birkaçı.

4. Yeni kültürleri deneyimleyin

Yurtdışında eğitim yeni bir kültürü gerçekten yaşayıp içine girmeniz için bir fırsattır. Daha önce hiç görmediğiniz şeyler görecek, yeni yerler ziyaret edecek, gelenekleri deneyimleyecek, yeni yaşam tarzı, yeni yemek çeşitleri ve yeni çevrenizin diğer bütün yönlerini içeriden keşfedeceksiniz.

5. İngilizce yeteneğinizi geliştirin

Yurtdışında eğitim aldığınızda İngilizce dilinizi geliştireceksiniz çünkü İngilizce dilini ders kitaplarından okuyarak değil, yaşamın içinde öğreneceksiniz.

6. Gidin ve dünyayı görün!

Bu, yeni yerler keşfetmeniz ve daha önce yapmadığınız birçok şeyi yapmanız için bir fırsat! Ders aralarını; gezintilere çıkmak, ünlü simgeleri, müzeleri, güzel kırsalları ya da komşu ülkeleri ziyaret etmek gibi heyecanlı maceralar için kullanabilirsiniz. Bilgili bir gezgin olmaya hazır olun; birçok mükemmel yeni yerler ve aktiviteler sizi bekliyor!

7. Ömür boyu sürecek arkadaşlar edinin & çevrenizi geliştirin

Bu, yurtdışı eğitiminin en büyük avantajlarından biridir. Okul kulüplerinden birine katılmak, diğer ülkelerden sizinle aynı ilgi alanlarını paylaşan yeni arkadaşlar edinebilmeniz için iyi bir başlangıçtır. IDP danışmanınız aynı zamanda başka öğrencilerle ve aynı yerde yaşayan ya da eğitim almış mezunlarla iletişim kurmanıza yardım edebilir. Desteklerinin ve faydalı kişisel ilişkilere ek olarak yeni arkadaşlarınız profesyonel ağınızın özünü oluşturacaktır.

Şimdi, bir sonraki adımınız nedir?

Yurtdışı eğitiminiz için doğru kararı almanıza yardımcı olalım! IDP yurtdışı eğitim danışmanlarımızla bugün konuşun.

Recommended Articles

stpes-turkey.jpg

Adım adım yurtdışı eğitim rehberi

Kendinize en uygun ülke ve bölümü seçmenize yardımcı olacağız ve ardından bunun gerçekleşmesi için gerekli tüm işlemleri yaparken de size yol göstermeye devam edeceğiz.

B-l-m-Tavsiyeleri.png

Eğitim Programı Danışmanlığı

Kendinize en uygun eğitim programını seçmenizde, size özel önerilerde bulunarak yardımcı olabiliriz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?