Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya’da eğitim almak için en iyi nedenler

Eğer yurt dışında eğitim almayı planlıyorsanız ve olası ülkelerin listesini yapıyorsanız, Avustralya listenizin üst sıralarında olmalıdır. Yalnız değilsiniz. Avustralya, dünyanın dört bir yanından öğrenci için ilk seçenek.

Şu an itibariyle, farklı Avustralya üniversitelerine ve kolejlerine kayıtlı 100’den fazla ülkeden yaklaşık 400,000 uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için Avustralya’yı harika yapan ne ve neden orada okumalısınız? Bulmaya çalışalım.

Avustralya eğitim için neden diğer ülkelerden daha iyi?

Avustralya, paranızın karşılığını verir ve dünyada en yüksek yaşam standardını sunar. Ayrıca, yaşam ve öğrenim masrafları Birleşik Krallık ve Amerika’ya göre daha ucuzdur.

Esnek Nitelikli Yüksek Eğitim Standardı

Avustralya’da eğitim almanın ilk ve en önemli nedeni Avustralya eğitiminin sunduğu kalite ve seçeneklerdir. Ülke, pek çok eğitim alanında dünya lideri. İster teknoloji ister ekonomi olsun, tüm anadallarda eğitim ve araştırma programlarıyla mükemmelleşen Avustralya kurumlarını bulacaksınız. Ama hepsi bu kadar değil.

Avustralya’da her alandaki eğitimizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. 1,000’den fazla Avustralya yükseköğretim kurumu, yönetim genelinde eğitim kalitesini sürdürürken, her alanda ve alt alanlarda 20,000’den fazla kurs sunmaktadır. İstatistikler ve sıralamalar, Avustralya’daki akademik ekosistemin mükemmelliğini kanıtlamaktadır. Örneğin, bilinen bir üniversite ağı olan Universitas 21, Avustralya eğitim sistemini dünyanın en iyi 10. sistemi olarak seçmiştir.

Ayrıca, altı Avustralya üniversitesi sosyal bilimler, mühendislik ve teknoloji, kliniköncesi ve klinik sağlık ve fen bilimleri gibi disiplinlerdeki kusursuz uzmanlıkları nedeniyle dünyada ilk 100 enstitü arasında yer almaktadır.

Avustralya kolejleri ve üniversiteleri hakkında en iyi şey, sundukları esnekliktir. Başka bir ülkede bu kadar aktif ve öğrenci dostu lisans dersleri bulamayabilirsiniz. Örneğin, Avustralya kurumları öğrencilerin farklı işlere ve stajlarına yetişebilmeleri için kredi saatlerini yaymalarını kolaylaştırır.

Avustralya’da yükseköğretime devam etmenin bir başka güzel yanı da tek bir disipline bağlı kalmamanızdır. Pek çok üniversite, çeşitli konuları keşfedebilmeleri için öğrencilerine çift anadal seçeneği sunar.

Akademisyenlere karşı bu kadar gelişmiş ve olgun yaklaşıma sahip bir sistemde eğitimi tamamlamak, öğrencilere dünyadaki şirketler için onları değerli kılan birçok sosyal ve aktarılabilir beceri geliştirmelerine imkan sağlar.

Uluslararası Öğrenciler için Kalite Güvencesi ve Sigorta

Avustralya, yükseköğrenimde kalite güvencesinin önemini bilir. Ayrıca, Avustralya eğitim düzenleyici kurumları, diğer ülkelerden gelen öğrencilere proaktif olarak yardım sağlamanın öneminin farkında. Avustralya yükseköğretim sisteminin dünyada en titizlikle yönetilen ve düzenlenen sistemlerden biri olmasının nedeni budur.

Avustralya’da mümkün olan en yüksek kalitede eğitim alırken, aynı zamanda en güvenli ve en samimi ortamda eğitim alabileceğinizden emin olmak için birçok kalite güvencesi kurumu ve düzenleyici kurum vardır. Kalite güvence kuruluşlarından bazılarını ve uluslararası öğrencilere yardımcı olan önlemlerini inceleyelim.

Yurt Dışı Öğrenciler için Eğitim Hizmeti (ESOS) uluslararası öğrencilere kolaylık sağlamak için oluşturulmuş temel organdır. ESOS öğrencilere sadece finansal koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli öğrenci servislerini de üstlenir. Örneğin, Avustralya Hükümeti’nin Öğrenim Koruma Servisi’ni (TPS) denetler. TPS’in temel amacı, uluslararası öğrencilerin öğrenim gördükleri program kapsamında verilen eğitimi ve diğer kaynakları almasını sağlamaktır.

Ayrıca TPS, finansal krizle karşı karşıya olan öğrencilerin başka bir bölümde veya enstitüde derecelerini tamamlayabilmelerini sağlar. Aksi takdirde, öğrencilerin öğrenim ücretini geri alabilmelerini sağlar. TPS’in öğrencilerin işlerini kapsamakta ne kadar kusursuz olduğunu görebilirsiniz.

Avustralya Yeterlilik Çerçevesi (AQF) adı verilen bir düzenleme kurumu, Avustralya yükseköğretim enstitülerinin sunduğu eğitim ve derecelerin uluslararası üniversitelerle eşit olduğundan emin olmak için çalışır. AQF ayrıca dünyanın dört bir yanındaki üst düzey işverenlerin Avustralya yükseöğrenimi tanımalarını sağlamak için diğer düzenleyicilerle işbirliği yapmaktadır.

Emin olun Avustralya’daki eğitim kalitesi sıkı düzenlemelerle korunur ve uluslararası öğrenciler bundan en iyi şekilde yararlanmak için eşit fırsatlar elde eder.

Yeni Mezunlara Ulusal ve Uluslararası İş Piyasasında Başarı Şansı

Yükseköğretimin proaktif kalite güvencesi, Avustralya kolejlerinden ve üniversitelerinden mezun olan insanlar için parlak beklentilere dönüşür. Avustralya yüksek öğrenim enstitüsünden mezun olarak, dünyanın herhangi bir yerindeki en iyi işverenler tarafından işe alınmaya hak kazanırsınız. Ayrıca derecenizle Avustralya iş piyasasında iyi bir şansınız var. Avustralya ekonomisi iyi gidiyor (27 yıldır resesyona girmedi). Ayrıca ülke geçen yıl% 5,3 gibi düşük bir ortalama işsizlik oranı kaydetti.

Bilimsel ve teknik hizmetler, sağlık hizmeti ve sosyal yardım, eğitimi ve öğretim ve inşaat, yeni mezunlar için en fazla fırsatı yaratır. Bu dört endüstri çok yönlüdür ve çok sayıda mevkiyi kapsar, bu da mezunların tercih ettikleri iş rollerine yerleştirilmesini kolaylaştırır.

Herhangi bir Avustralya enstitüsünde dört yıllık bir lisans programına kaydolduysanız, mezuniyetinizden sonra Geçici Mezun vizesine başvurabilirsiniz. Bu vize, eğitiminizi tamamlandıktan sonra kendi ayaklarınız üstünde kalmanıza ve Avustralya iş piyasasını keşfetmenize izin verecektir.

İyi Yaşam Kalitesi

Akademik mükemmellik sunmanın yanı sıra, Avustralya size yüksek bir yaşam kalitesi de sunmaktadır. Farklı anketler ve çalışmalar Avustralyalıları daha iyi yaşam kaliteleri nedeniyle dünyanın en mutlu uluslarından biri ilan ediyor. Dahası, Avustralya şehirleri dünyanın en iyi öğrenci şehirleri olarak kabul edilir. QS En İyi Üniversiteleri’ne göre, beş Avustralya şehri ilk 30 öğrenci şehri arasında yer alırken, Melbourne 3. sıradadır.

Dahası, Avustralya şehirleri birinci sınıf bir yaşam deneyimi sunuyor. Kıyı manzaraları ve dünyanın en çarpıcı coğrafyalarından bazılarıyla çevrelenmiş olmasından dolayı, öğrenciler Avustralya'da eğitim görürken müfredat dışı aktiviteler için gezintiye çıkıyorlar.

Her şey düşünüldüğünde, Avustralya'da yüksek öğreniminize devam etmek için yeterli neden var.

Önerilen Makaleler

top10aus-unis.png

2019’un İşletme ve Ekonomi alanındaki en iyi 10 Avustralya Üniversitesi

Avustralya’da işletme ya da ekonomi alanlarında mı eğitim almak istiyorsunuz? Üniversitenizi akıllıca seçmelisiniz! İşte Times Higer Education (THE) Dünya Üniversiteleri 2019 sıralamasına göre İşletme ve Ekonomi alanlarındaki en iyi 10 Avustralya Üniversitelerinin listesi

-renci-vizesi.jpg

Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri

Yabancı öğrencilerin yurt dışında öğrenim gördüğü ilk üç uluslararası ülkeden biri olan (ABD ve İngiltere’nin yanı sıra) Avustralya, öğrenci hayatının tadını en iyi şekilde çıkarmanıza olanak sağlar.

Avustralya'da eğitim alımı

Avustralya üniversiteleri Şubat ve Temmuz olmak üzere öğrenciler için 2 büyük giriş sunmaktadır. Onlar hakkında her şeyi öğrenin!

Avustralya’da İnsanlar ve Kültür

Avustralya'yı yeni eviniz yapmak istiyorsanız, heyecan verici olanaklar ve deneyimler dünyası sunan Avustralya'nın yaşam tarzı hakkında bir bakış açısı ve anlayış kazanmanız size yardımcı olacaktır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?