Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Aberystwyth University

United Kingdom
video Bg

Genel Bakış

Aberystwyth University, 1872'den beri birinci sınıf eğitim sunan, tarihi bir enstitüdür. Güzel manzaraları, modern tesisleri, kaliteli öğretimi ve uluslararası araştırmalardaki saygınlığıyla prestijli, güvenli ve heyecan verici bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir.

Araştırma kalitesi ve etkisi konusunda küresel bir erişime sahip olan Aberystwyth University, uluslararası düzeydeki araştırmalar konusunda yükselişe geçmiştir.

Birinci sınıf eğitim konusundaki kararlılığı, uzman akademisyenleri ve sektör standartlarındaki tesisleri ile üniversitenin öğrenci deneyimi ve istihdam edilebilirlik oranları rakipsizdir. Üniversitenin genel öğrenci memnuniyeti oranı kısa bir süre önce %91 olarak değerlendirilmiştir (Ulusal Öğrenci Anketi, 2019) ve birinci derece mezunlarının %96,8'i mezuniyet sonrası çalışmaya başlamakta veya eğitimlerine devam etmektedir (Yüksek Öğretim İstatistik Ajansı, 2018). Öğrenciler, faydalı beceriler elde edebilmeleri için kariyer hizmetleri ekibinden destek almaktadır.

Üniversite, birçoğu Aberystwyth'teki ana kampüste bulunan çeşitli modern tesisler sunmaktadır. Batı Galler'de, Cambrian Dağları ve Cardigan Bay kıyılarının arasında yer alan Aberystwyth, öğrenci hayatı için etkileyici bir konumdadır. 8.000'den fazla öğrenciyle üniversite ve kasaba canlı, birbirine bağlı ve keşfedilecek birçok yönü olan güvenli bir topluluk oluşturmaktadır.

Aberystwyth, dünya genelinden katılımlarını teşvik ettiği yabancı öğrencileri sıcaklık ve misafirperverlikle karşılamaktadır ve alışım süreçlerini hızlı tutmak adına çeşitli inisiyatifler sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Aberystwyth University, devam etmekte olan Covid-19 salgını sürecinde de birinci sınıf eğitim sunmaya kararlıdır. Üniversite, hem mevcut öğrencilerin hem de aday öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri, akademik ve kariyer başarılarına ulaşabilmeleri ve üniversitede bir yer edinebilmelerini sağlamak adına girişimler başlatmıştır. Bunlardan bazıları yenilikçi çevrimiçi açık günler, öğrenciler için etkili çevrimiçi öğrenim, sosyal mesafenin korunduğu bir kampüs, karantina sırasında destek ve birden fazla dilde özel sağlık ve akademik destek hizmetleridir.

Kapsamlı Konaklama Teklifi 2020-21 akademik döneminde bir lisans veya lisansüstü derecesine başlayan uygun konumdaki yabancı öğrenciler (Birleşik Krallık/AB dışında ikamet eden), konaklama masraflarının harç ücretlerine dahil edildiğini görebilir. Hüküm ve koşullar geçerlidir.

Üniversitenin tarihi Old College binasına National Lottery tarafından yaklaşık 10 milyon GBP değerinde bir yatırım yapılmıştır. Bu fon, tarihi tesisin yenilenmesi ve hem öğrenciler, hem de topluluğun geri kalanı için geleceğin öğrenim, kültür ve işletme merkezi olarak geliştirilmesi için kullanılacaktır. Tesis galeriler, girişimcilik merkezi, stüdyolar, topluluk odaları ve büyük etkinlik alanlarının dahil olduğu çeşitli salonlara ev sahipliği yapacaktır. Bu sayede üniversitedeki öğrencilerin ulusal ve uluslararası iletişim, inovasyon ve topluluk konularında yeni bir odak noktasına erişimleri olacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Aberystwyth University, olağanüstü araştırma ve öğretim sonuçları sunmaya olan kararlılığı sayesinde çeşitli değerlendirme kuruluşlarından düzenli olarak ödüllere lâyık görülme ayrıcalığına sahiptir. 1872'den günümüze kadar uzanan akademik başarılarından gurur duymaktadır ve araştırma öncüsü uzmanlar tarafından eğitimi verilen ufuk açıcı derece programları geliştirmeye devam etmektedir.

Muhteşem tesisler ve kaynaklarla desteklenen üniversite fakülteleri özenle mükemmel eğitim programları geliştirmektedir, aynı zamanda Öğretim ve Araştırmalarında eğitmenlerin her birinin çalışmalarından faydalanan eğitim programları sunarak öğrencilerin seçtikleri bölümlerle ilgili en son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamaktadır.

Aberystwyth bilgi birikimi, eleştirel düşünme ve araştırma becerileri konularında öğrencilerini kişisel gelişime teşvik etmek adına çeşitliliği yüksek ve ilgi çekici bir öğrenim ortamı sağlamayı amaçlamaktadır. Nihai hedef, her geçen gün rekabetçilik oranı artan, değişken ve uluslararası iş piyasasında öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Aberystwyth University, 17 Akademik Bölümü barındıran üç fakülteye sahiptir. Bunların arasında bulunanlar:

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

 • Sanat Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • İngilizce ve Yaratıcı Yazarlık Bölümü
 • Tarih ve Galler Tarihi Bölümü
 • Uluslararası Siyaset Bölümü
 • Hukuk ve Kriminoloji Bölümü
 • Modern Diller Bölümü
 • Tiyatro, Sinema ve Televizyon Çalışmaları Bölümü
 • Galler ve Kelt Çalışmaları Bölümü

İşletme ve Fen Bilimleri Fakültesi

 • Aberystwyth İşletme Fakültesi
 • Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 • Bilgi Araştırmaları Bölümü
 • Matematik Bölümü
 • Fizik Bölümü

Çevre ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

 • Biyoloji, Çevre ve Kırsal Bilimler Enstitüsü
 • Coğrafya ve Yer Bilimleri Bölümü
 • Psikoloji Bölümü

Uluslararası İngilizce Merkezi

Aberystwyth University, Uluslararası İngilizce Merkezi (IEC) aracılığıyla yabancı öğrencilerine çeşitli programlar sunmanın yanı sıra İngilizce dili gelişimlerine de genel anlamda destek olmaktadır. 2018 EL Gazette sıralamalarında Birleşik Krallık'taki Üniversite İngilizce dil merkezleri arasında 3. olan IEC sayesinde yabancı öğrenciler, ülkedeki en kaliteli İngilizce eğitimlerinden birinden faydalanabilir. IEC Uluslararası Hazırlık Sertifikası, Yüksek Lisans ve Dönem Öncesi programlar, yaz programları ve diğer birçok seviye için genel İngilizce programları gibi kapsamlı kurslar ve programlar sunmaktadır.

Üniversitedeki bütün bölümler öğretimlerini, araştırmalarını ve personellerini en iyi şekilde kullanarak öğrencilerine eğitimleri boyunca destek olmayı hedeflemektedir.

Show more +Show less -
İngilizce Dili Gereksinimleri

İngilizce Dili Gereksinimleri

Aberystwyth University'de eğitim görmek isteyen yabancı öğrenciler ve AB öğrencileri, başvurularının resmi olarak kabul edilebilmesi için İngilizce dili konusunda gereken yeterliliğe sahip olduklarını kanıtlamalıdır. Üniversite, IELTS ve TOEFL sonuçlarını kabul etmektedir. Aynı zamanda SELT ve Aberystwyth University'nin kendi düzenlediği sınavlar gibi geçerliliği olan diğer kalifikasyonlar da bulunmaktadır.

Lisans Programları için Gereken IELTS Puanları

 • Fen bilimleri bölümlerindeki programlar için her dalda en az 5.5 kaydıyla 6.5 genel puan
 • Bilgisayar Bilimi ve İşletme Fakültesi programları için her dalda en az 5.5 kaydıyla 6.0 genel puan
 • Sanat ve Sosyal Bilimler programları için her dalda en az 5.5 kaydıyla 6.5 genel puan

Lisansüstü Programlar için Gereken IELTS Puanları

 • Bilgisayar Bilimi, Fizik, Matematik, Yönetim ve İşletme (Yüksek Lisans) bölümlerindeki programlar için her dalda en az 5.5 kaydıyla 6.0 genel puan)
 • Sanat Biyoloji, Çevre ve Kırsal Bilimler Eğitim Hayat Boyu Öğrenim Tarih ve Galler Tarihi Bilgi Araştırmaları Hukuk ve Kriminoloji (Öğretilmiş LLM programları) Yönetim ve İşletme (Doktora ve Yüksek Lisans), Modern Diller ve Galce bölümlerindeki programlar için her dalda en az 5.5 kaydıyla 6.5 genel puan
 • Uluslararası Siyaset bölümündeki programlar için her dalda en az 6.0 kaydıyla 6.5 genel puan
 • Coğrafya ve Yer Bilimleri Hukuk ve Kriminoloji (Doktora, Yüksek Lisans, Araştırma ile LLM) Psikoloji, Tiyatro, Sinema ve Televizyon Çalışmaları bölümlerindeki programlar için her dalda en az 6.0 kaydıyla 7.0 genel puan
 • İngilizce ve Yaratıcı Yazarlık programlarında öğrencilerin Yüksek Lisans için her dalda en az 7.0 kaydıyla 7.5 genel puan ve Doktora için her dalda 7.5 puan almaları gereklidir.

Show more +Show less -
video Bg

Burslar ve Finansman

Uluslararası burslar lisans, lisansüstü veya araştırma programlarında eğitim gören yabancı öğrenciler için mevcuttur.

Uluslararası Mükemmeliyet Lisans Bursu

Bu mükemmel burs fırsatı sayesinde yabancı öğrenciler, üç yıl boyunca harç ücretlerinde 8.000 GBP değerinde bir indirim kazanabilir. Hibe, liyakat esasına göre tam zamanlı eğitimde yer alan yabancı öğrencilere verilmektedir. Başvuru yapan adayların üst düzey akademik mükemmeliyete ve beceriye sahip olduklarına dair kanıtlar sunmaları gereklidir.

Öğrencilerin başvuru yapmalarını gerektirmeyen burslar da bulunmaktadır, bu burslar için Üniversite kayıtlarının ardından otomatik olarak değerlendirilmeye alınacaklardır. Avrupa Birliği vatandaşı olan başvuru sahipleri, miktarları büyük ölçüde değişkenlik gösteren, harç ücreti ve konaklama maliyetleri de dahil olmak üzere çeşitli yaşam masraflarını karşılayan AB Bursları için uygun konumdadır. Öğrencilerin finansman olanaklarının ayrıntılarını ve kriterlerini doğrulamaları için üniversitenin web sitesini ziyaret etmeleri veya enstitü ile iletişime geçmeleri tavsiye edilir.

Kapsamlı Konaklama

Yabancı öğrenciler (Birleşik Krallık/AB dışı) için kampüsteki konaklama masraflarını harç ücretlerine dahil edebilen Aberystwyth University, bu özelliğiyle benzersiz bir konumdadır. Aberystwyth'teki eğitim süresi boyunca geçerlidir ve öğrencilerin binlerce pound değerinde tasarruf yapmasını sağlamaktadır. Kapsamlı konaklama hakkında daha fazla bilgi, Üniversitenin web sayfasında bulunabilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Aberystwyth University'deki derece programları kariyer başarısı göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Öğrencilerine talep gören, çok yönlü ve kullanışlı beceriler aktarılmaktadır. Üniversite, öğrencilerin iş imkânlarına katkıda bulunmak adına çeşitli hizmetler ve fırsatlar sunmaktadır. Bunlara yaz projeleri, stajyerlikler, sektör içinde veya farklı bir alanda iş pozisyonları, gönüllülük çalışmaları, işveren etkinlikleri, kariyer fuarları ve daha fazlası dahildir.

Üniversitenin Kariyer Hizmetlerinde çalışan özel ekip, hem akademik hem de diğer ilgi alanlarını, eksik becerileri ve mevcut fırsatları da göz önünde bulundurarak öğrencileri seçtikleri kariyer yolunda desteklemektedir.

İstatistikler, tam zamanlı birinci derece mezunlarının %96,8'inin mezuniyetten sonraki 6 ay içerisinde bir işe girdiğini veya eğitimlerine devam ettiğini, %78,2'sinin ise profesyonel düzeyde çalışmaya başladığını veya lisansüstü seviyede eğitime devam ettiğini göstermektedir (Yüksek Öğretim İstatistik Otoritesi, 2018).

Bu mükemmel sonuçlar, mezunların sahip olduğu becerilerin ve Aberystwyth University'nin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde işverenlerin gözünde sahip olduğu saygınlığın bir göstergesidir.

Show more +Show less -
1458
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
At Aberystwyth University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?