Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Anglia Ruskin University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Dünyanın en iyi 350 eğitim kurumu içinde yer alan (2021 Times Higher Education Dünya Üniversiteleri Sıralaması) çok kültürlü Anglia Ruskin University, 185'in üzerinde ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin Cambridge ve Chelmsford'da iki ana kampüsü bulunmaktadır.

Anglia Ruskin kısa bir süre önce tesislerine 100 milyon GBP yatırım yapmıştır. İngiltere'deki dokuz optometri okulundan birine sahip olan üniversite, kendisine ait bir kamusal sanat galerisi olan Ruskin Gallery'e ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yepyeni bir Bilim Merkezi, bir Hukuk Kliniği, model mahkeme salonları, bilgisayar oyunu alanları ve sayısız kitap ve çevrimiçi öğrenme kaynağına sahip, 7/24 hizmet veren kütüphaneleri mevcuttur.

Üniversite farklı alanlarda sağladığı çeşitli destek hizmetleriyle öne çıkmaktadır. Bunlar arasında zihinsel ve fiziksel sağlık durumları ile öğrenme güçlüklerine yönelik hizmetler gibi engelli öğrencilere özel hizmetler mevcuttur. Diğer destek hizmetleri, danışmanlık hizmetinden uluslararası öğrencilere yardım sağlamak üzere çalışan dost canlısı Uluslararası Merkeze kadar uzanmaktadır.

Öğrenciler, Anglia Ruskin'de okurken çok değerli kariyer hizmetlerinden de faydalanabilirler. İstihdam Hizmeti, özgeçmiş hazırlamaktan mülakat hazırlığına kadar birçok konuda öğrencilere yardım sunmaktadır. Danışmanlarla bire bir seansların yanı sıra birçok faydalı kaynak çevrimiçi olarak erişime sunulmuştur.

Öğrenciler Anglia Ruskin'deyken, derslerinden arta kalan zamanlarında birçok sosyal kulüp veya dernekten birinin (veya daha fazlasının) tadını çıkarabilirler. Bu gruplar sayesinde yeni arkadaşlar edinebilir, yeni bir beceri öğrenebilir ve özgeçmişerine benzersiz bir şeyler ekleyebilirler. Kulüpler ve dernekler dans derslerinden alternatif müzik topluluklarına kadar çeşitlilik göstermektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Anglia Ruskin birinci sınıf tesisleri için ödül almıştır

Anglia Ruskin, mükemmel eğitim ortamı bakımından jüriden övgüler almış ve öğrenci anketleri sonucunda yüksek kaliteli eğitim tesisleri için saygın bir ödül kazanmıştır.

Times Higher Education veri ekibi, Anglia Ruskin'in mükemmel eğitim tesislerine sahip ve kaynaklarını iyileştirmeler için stratejik olarak kullanan Birleşik Krallık üniversitelerinin çarpıcı bir örneği olarak görüldüğünü belirtmiştir.

Ödül verilirken, THE tarafından Dünya Üniversiteleri Sıralaması kapsamında Avrupalı öğrenciler arasında yapılan bir anketten toplanan veriler temel alınmıştır.

Roderick Watkins Anglia Ruskin Rektör Yardımcısı olarak atandı

Üniversitenin on yıllık stratejisini geliştirmekle yakından ilgilenen Profesör Roderick Watkins, yakın zamanda Anglia Ruskin'in Rektör Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Rektör Yardımcısı olarak önemli görevlerinden biri, üniversitenin eğitim stratejisini ilerletmek olacaktır. Bu stratejinin hedefi, bireyin geleceğinin posta kodu, aile geliri veya okulu tarafından değil, potansiyeli tarafından belirlenmesini sağlamak için sosyal hareketliliği teşvik etmektir.

Profesör Watkins, ''Son derece mutluyum. Anglia Ruskin, belirli bir amaca yönelik çalışma konusunda benzersiz bir yaklaşıma ve tutkuya sahip öğretim kadrosu, öğrencileri ve iş ortakları ile tam anlamıyla muhteşem bir topluluk. Üniversite olarak, Doğu İngiltere'de değişime öncülük eden ve toplumsal refah için çalışan önemli bir gücüz. Bu enerjiyi gelecek için şekillendirmeye ve odaklamaya yardımcı olmak müthiş bir ayrıcalık.'' diye konuşmuştur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğrenciler üniversitenin merkezindedir ve Anglia Ruskin olağanüstü bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Times Higher Education Avrupa Üniversite Öğretimi Sıralamaları'nda ilk 250 içerisinde yer almıştır (2018). Üniversite kaliteli eğitim tesisleri, eğitim materyallerine erişim, eleştirel düşünmeyi destekleme ve öğretim üyeleri ve eğitmenlerle kolay iletişim konularında öne çıkmıştır.

Ayrıca, yetenekli personeli tarafından verilen öğretimin yüksek kalitesini yansıtacak şekilde TEF Gümüş ödülü almıştır. TEF Gümüş ödülü, Anglia Ruskin'in Birleşik Krallık'ta yüksek öğrenim için belirlenen sıkı ulusal kalite gerekliliklerini devamlı olarak aştığı anlamına gelmektedir. Üniversite çok yüksek düzeyde öğrenci memnuniyetine sahiptir ve öğrencilerinin çoğu mükemmel sonuçlar elde etmektedir.

Üniversite sunduğu akademik programlarda yüz yüze ve dijital eğitimi en iyi şekilde harmanlamakta, öğrencileri için iş fırsatlarını arttırmak için çalışmalar yürütmekte ve akademik başarıyı ve istihdam edilebilirliği artıracak etkinlikler düzenlemektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Birçok fakülte ve okulda eğitim seçenekleri sunulmaktadır:

Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bir yaratıcı ve kültürel yenilik merkezi olan fakültenin yürüttüğü araştırmalar, 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi tarafından altı alanda altı dünya lideri olarak gösterilmiştir. Sanat ve kültürle olan bağları toplumsal hayatı zenginleştiren ve Birleşik Krallık'ın yaratıcı ekonomisine 17,3 milyar GBP değerinde katkıda bulunan fakültenin öğrencileri, ülke çapında en yüksek memnuniyete sahip öğrenciler arasındadır.

Sağlık, Eğitim, Tıp ve Sosyal Hizmet Fakültesi

Fakülte, İngiltere'nin doğusundaki en büyük sağlık, sosyal hizmet ve eğitim programları sağlayıcısıdır. 25 yılı aşkın bir süredir hemşireler, ebeler ve sosyal hizmet görevlileri yetiştiren programlar, öğrencilerin kariyerleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Öğrenciler, gerçek yaşamdaki klinik vakaları, Birleşik Krallık hastane koğuşlarını ve Erken Çocukluk sınıfını yansıtan modern tesisler sayesinde doğru öğrenim alırlar. Tıp Okulu da bu fakülte bünyesinde yer almakta olup, Chelmsford kampüsü Essex'deki ilk tıp okuluna ev sahipliği yapmaktadır.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Fakülte, öğrencilerine dinamik bir öğrenim deneyimi sağlamak için ileri düzey eğitim teknolojilerinden faydalanan çeşitli lisans ve lisansüstü işletme ve hukuk programları sunmaktadır. Eğitimde öğrenci memnuniyeti için ilk 10 içerisinde yer alan (Guardian University Guide, 2017) üniversitenin sunduğu programlar, öğrencilere gelişmelerinde ve sıradanlığın sınırlarını aşan yenilikçi bireyler olmalarında destek vermekte, hedeflerini gerçekleştirmeleri ve kariyerlerine hazırlanmaları için özgüvenlerini yükseltmektedir.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Öğrencilerin tatmin edici bir kariyer inşa etmek için ihtiyaç duyacakları teorik bilgi ve pratiği bir araya getiren fakülte, modern laboratuvarlarda, saha gezilerinde ve önde gelen şirketler işbirliğiyle yürütülen işe yerleştirme programları aracılığıyla öğrenme fırsatları sunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Gereklilikler

Hem lisans hem de lisansüstü öğrencilerinin asgari nitelikleri karşılamaları ve Anglia Ruskin University'ye kabul edilmek için programa özgü ve ülkeye özgü olarak belirlenen akademik gereklilikleri yerine getirmeleri gerekecektir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Lisans kabul için öğrencilerin aşağıdaki koşullardan birini (veya dengini) karşılamaları gerekmektedir:

 • Her bölümde en az 5.5 olmak üzere 6.0 IELTS puanı.
 • Yazma ve dinlemede en az 17, okumada en az 18 ve konuşmada en az 20 puan olmak üzere toplam 80 ETS TOEFL iBT puanı.
 • Pearson PTE sınavında her bölümde en az 51 olmak üzere 57 toplam puan

Lisansüstü kabul için, öğrencilerin genellikle aşağıdakilerden birini (veya dengini) karşılamaları gerekmektedir:

 • Her bölümde en az 5.5 olmak üzere 6.5 IELTS puanı veya dengi
 • Yazma ve dinlemede en az 17, okumada en az 18 ve konuşmada en az 20 puan olmak üzere toplam 88 ETS TOEFL iBT puanı.
 • Pearson PTE sınavında her bölümde en az 51 olmak üzere 61 toplam puan

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Öğrenciler, Anglia Ruskin University kampüslerine son dönemde yapılan ve ilerideki yatırımlardan yararlanabilirler. Üniversitenin tesislerini iyileştirmek için 100 milyon GBP'nin üzerinde yatırım gerçekleştirilmiştir.

Tesisler arasında Anglia Hukuk Fakültesi Kliniği, bir Bilim Merkezi, tıp bilimi SuperLab'ları, paramedik beceriler laboratuvarları, TV stüdyoları, mühendislik laboratuvarları ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Sayısız eğitim kaynağı sunan bir kütüphane ve bilişim tesisleri de mevcuttur.

Chelsford Kampüsü'nde inşaatı devam etmekte olan yeni bina tamamlandığında, özel simülasyon odalarına ve bir anatomi bölümüne ev sahipliği yapacaktır.

Öğrenciler yıl boyu Cambridge Kampüsü bünyesindeki Ruskin Gallery'de ücretsiz sergilere katılabilir, sergiye kısa mesafedeki Mumford Theatre'da düzenlenen komedi şovları, öğle matinesi konserleri ve drama ya da pandomim gösterisi gibi birçok şahane etkinliğin tadını çıkartabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Anglia Ruskin University'de uluslararası öğrencilere fayda sağlamak amaçlı çeşitli burslar mevcuttur. Bunlar, aşağıdakilerle sınırlı olamak üzere:

Uluslararası Mükemmellik Bursu - lisans ve lisansüstü seviyesi

Uluslararası öğrencilerin 4.000 GBP tutarındaki bu burs için ayrıca başvuruda bulunmaları ve olağanüstü akademik ve ders dışı başarılarının kanıtını sunmaları gerekmektedir.

Uluslararası Başarı Bursları - lisans ve lisansüstü seviyesi

Bursa hak kazanan öğrenciler, öğrenim ücretlerine destek olması amacıyla 1.000-2000 GBP tutarında bir ödül alacaklardır. Öğrenciler girişte otomatik olarak değerlendirilecekleri için bursa başvurmaları gerekli değildir.

Uluslararası Erken Ödeme İndirimi - lisans ve lisansüstü seviyesi

Öğrenim ücretleri için erken ödeme yapan öğrenciler, 400-1.000 GBP tutarında erken ödeme indiriminden faydalanırlar. Öğrenciler kayıt sırasında değerlendirmeye alınacakları için ayrıca başvurmaları gerekli değildir.

Uluslararası Mezun Bursu – lisansüstü seviyesi

Anglia Ruskin University'de bir programı başarıyla tamamlamış ve tam zamanlı ve ders ağırlıklı bir yüksek lisans programına ya da tam zamanlı bir araştırma derecesine veya Avukatlık programına başvuran tüm öğrenciler 3000 GBP tutarındaki bu burs için ayrıca başvuru yapmalarına gerek kalmaksızın değerlendirilmeye alınmaktadır.

Show more +Show less -
5722
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International Students at ARU
International Orientation Students
Ruskin Gallery Inside
ARU Global Week 2018 Combined
Student Union Bar 92 ARU Chelmsford
Lord Ashcroft Building Chelmsford Campus
Science Students Cambridge
Cambridge Cambridgeshire East Road
Chelmsford Essex Bishop Hall Lane
Anglia Ruskin University is an innovative global university with students from various countries. The university mission is to transform lives through innovative, inclusive and entrepreneurial education and research. ARU is determined to achieve goals and continually strive to enhance for the benefit of all and greatly values working collaboratively, supporting each other and helping everyone to achieve their potential.

Students can choose from a wide range of degree in vast areas of subjects. With tuition from leading experts, the courses are designed to support student success. An established Language Centre can help students to fine-tune their English language skills, prepare for the IELTS exam, gain English language teaching qualifications, and study for occupational language tests. Anglia Ruskin offers courses in computing and technology, engineering, law, business, economics, life sciences, arts and education and more.

The university has three modern campuses in three of the UK's most vibrant cities namely Cambridge, Chelmsford and Peterborough, with all of them being just 45 minutes away from London and offering everything for the perfect student experience.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_158751_320px.jpg Anglia Ruskin University https://www.idp.com/turkey/universities/anglia-ruskin-university/iid-uk-00806/

Ortalama toplam maliyet£1309

 • £469
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Anglia Ruskin University Anglia Ruskin University
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Anglia Ruskin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Anglia Ruskin University Anglia Ruskin University
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Anglia Ruskin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin