Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Anglia Ruskin University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Anglia Ruskin University, dünyanın en iyi 350 enstitüsü arasındadır ve Birleşik Krallık'taki en iyi 40 üniversiteden biri seçilmiştir (Times Higher Education World University Rankings 2022). 185 farklı ülkeden öğrencileri ağırlayan üniversite, çok kültürlü topluluğu ile tanınmaktadır. Kampüslerinden bir tanesi Cambridge'de ve diğeri Chelmsford'tadır.

Anglia Ruskin, kısa süre önce tesislerine 100 milyon GBP yatırım yapmıştır. İngiltere'deki dokuz optometri fakültesinden birine ve halka açık bir sanat galerisi olan Ruskin Gallery'ye sahiptir. Ayrıca yepyeni bir Bilim Merkezi, bir Hukuk Fakültesi Kliniği, prova için mahkeme salonları, bilgisayar oyunu odaları, sayısız kitap ve çevrimiçi öğrenim kaynağını barındıran ve 7/24 hizmet veren kütüphaneleri mevcuttur.

Üniversite, farklı alanlarda sağladığı çeşitli destek hizmetleriyle öne çıkmaktadır. Zihinsel ve fiziksel sağlık durumlarına ve öğrenim güçlüklerine yönelik yardımlar gibi engelli öğrencilere özel hizmetler bunlara dahildir. Danışmanlık ve yabancı öğrenciler için çaba gösteren cana yakın Yabancı Öğrenci Merkezi ise diğer destek hizmetleri arasındadır.

Öğrenciler, Anglia Ruskin'de okurken çok değerli kariyer hizmetlerinden faydalanabilirler. İstihdam Hizmeti, özgeçmiş hazırlamaktan mülakatlara kadar çeşitli konularda öğrencilere yardım sunmaktadır. Danışmanlarla bire bir seansların yanı sıra birçok faydalı kaynak çevrimiçi olarak erişime sunulmuştur.

Angela Ruskin öğrencileri, boş vakitlerinde sosyal kulüplerin ve toplulukların bir parçası olabilir. Bu gruplar sayesinde yeni arkadaşlıklar edinebilir, yeni beceriler öğrenebilir ve özgeçmişleri için benzersiz deneyimler kazanabilirler. Kulüpler ve topluluklar, dans derslerinden alternatif müzik topluluklarına kadar çeşitlilik göstermektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Ödüller ve sıralamalar

2022 World University Rankings

ARU, 2022 Times Higher Education World University Rankings sıralamasında bir kez daha Birleşik Krallık'taki en iyi 40 üniversiteden biri ve dünyadaki en iyi 350 kurumdan biri seçilmiştir.

ARU, bugüne kadarki en büyük ve en çeşitli üniversiteler sıralaması olan Times Higher Education World University Rankings sıralamasında üst üste altıncı yıl dünyanın en iyi 350 kurumu arasında yer almıştır.

ARU, uluslararası görünüm bakımından sıralamada yükselmiştir ve şu anda dünyada 1.662 üniversite arasında 103. sırada yer almaktadır.

ARU, Birleşik Krallık'ın en girişimci üniversiteleri arasındadır

Anglia Ruskin ve öğretim görevlisi Paul Driver prestijli ulusal ödüller için aday listesindedir.

Anglia Ruskin University (ARU), 2021 yılında Times Higher Education (THE) dergisinin ''Yükseköğretimin Oscarları'' olarak bilinen yıllık ödüllerinin Üstün Girişimci Üniversite kategorisinde finalist olmuştur. Ayrıca, öğretim görevlisi Paul Driver da Yılın En Yenilikçi Öğretmeni kategorisinde aday listesine girmiştir.

ARU daha önce 2014 yılında THE Yılın Girişimci Üniversitesi unvanını kazanmış olup 25 Kasım'da açıklanacak olan 2021 ödülleri için diğer beş Birleşik Krallık Yüksek Öğrenim Kurumu ile birlikte aday listesine girmiştir.

ARU, sağlık ve refah için dünyanın en iyileri arasındadır

Anglia Ruskin University (ARU), sağlık ve refah konusundaki başarıları ile bu alanda Times Higher Education (THE) Impact Rankings tarafından dünyadaki en iyi 40 yükseköğretim enstitünden bir tanesi, Birleşik Krallık'ta ise 2. seçilmiştir. THE Impact Rankings'in genel değerlendirmelerinde en iyi 300'e dahildir.

THE sıralamaları, enstitülerin sürdürülebilir kalkınma konusunda ne kadar etkin olduklarını ölçmek için hazırlanmıştır. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, 2015 yılında Birleşmiş Milletler tarafından daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik küresel çaplı bir eylem çağrısı olarak uygulamaya konulmuştur.

ARU, 2020 yılında Birleşik Krallık'taki en iyi 40 üniversite arasına girmiştir. Guardian League Table 2021, eğitim ve spor biliminde ARU'yu 1. sıraya yerleştirmiştir.

Öğrenci desteği ve başarılı mezun sonuçlarıyla öğrencilerine değer katan bir üniversitedir. Son sınıf öğrencilerinin National Student Survey'de (Ulusal Öğrenci Anketi) ARU'ya verdikleri yüksek dereceler, bu durumu kanıtlar niteliktedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğrenci merkezli bir üniversite olan Anglia Ruskin, olağanüstü bir eğitim deneyimine sahiptir. Avrupa üniversitelerinin öğretim kalitesini değerlendiren Times Higher Education University Teaching Rankings Europe'a (2018) göre en iyi 250'dedir. Kaliteli eğitim tesisleri, eğitim materyallerine erişim, eleştirel düşünmeyi destekleme, öğretim üyeleri ve eğitmenlerle kolay iletişim konularında öne çıkmıştır.

Üniversitenin akademik programları yüz yüze ve dijital eğitimi en iyi şekilde harmanlamaktadır, iş fırsatlarını artıracak kapsamlı çalışmaları içermektedir ve hem akademik başarı hem de istihdam edilebilirliğe yönelik etkinlikler sunmaktadır.

İki ARU akademisyeni, National Teaching Fellowship (Ulusal Öğretim Bursu) kazanmıştır

Ağustos 2020'de Anglia Ruskin University (ARU) eğitmenlerinden Dr Beatriz Acevedo ve Siân Shaw, seçkin öğretim yetenekleri için Advance HE'nin en üst düzey üniversite ödülü National Teaching Fellowship'e layık görülmüştür.

İşletme ve Hukuk Fakültesinde görev yapan Dr Acevedo, Anglia Öğrenim ve Öğretim ile birlikte çalışarak ARU'nun akademik kadrosunun gelişimine yardımcı olmaktadır. "Eylemli öğrenme" bakış açısını ve önceliğin öğrencilerde olması için eğitimde sanatın kullanılmasını teşvik etmektedir. Dr Shaw Sağlık, Eğitim, Tıp ve Sosyal Hizmet Fakültesinde Öğretim, Öğrenim ve Değerlendirme Müdürüdür. Teknolojiyle desteklenen eğitim yöntemlerine karşı özel ilgi duymaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Eğitim seçenekleri şu fakülteler genelinde yürütülmektedir:

Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bir yaratıcı ve kültürel yenilik merkezi olan fakültenin araştırmaları, Research Excellence Framework 2014 tarafından altı alanda altı dünyanın önde gelenlerinden seçilmiştir. Sanatsal ve kültürel bağlarıyla toplumsal hayatı zenginleştiren ve 17,3 milyar GBP değerindeki İngiliz yaratıcılık sektörüne katkıda bulunan fakültenin öğrencileri, ülke çapında en yüksek memnuniyete sahip olanlar arasındadır.

Sağlık, Eğitim, Tıp ve Sosyal Hizmet Fakültesi

Fakülte, İngiltere'nin doğusundaki en büyük sağlık, sosyal hizmet ve eğitim programlarına sahiptir. 25 yılı aşkın bir süredir hemşireler, ebeler ve sosyal hizmet görevlileri yetiştiren programlar, öğrencilerin kariyerleri düşünülerek tasarlanmıştır. Gerçekçi klinik vakaları, Birleşik Krallık hastane koğuşlarını ve Erken Çocukluk sınıfını yansıtan modern tesisler sayesinde öğrencilere özgün bir eğitim verilmektedir. Tıp Fakültesi de bu fakültenin bünyesindedir ve Chelmsford kampüsü, Essex'in ilk tıp fakültesine ev sahipliği yapmaktadır.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Lisans ve lisansüstü düzeyde çeşitli işletme ve hukuk programları sunan fakülte, öğrencilerine dinamik bir deneyim sağlamak için ileri düzey eğitim teknolojilerinden faydalanmaktadır. Öğretim memnuniyeti için ilk 10'da yer alan fakültenin programları (Guardian University Guide, 2017), gelişmeleri ve yenilikçi bireyler olmaları konusunda öğrencileri desteklemektedir. Bu sayede hedeflerine ulaşmaları ve kariyerlerine hazırlanabilmeleri için gereken öz güveni elde ederler.

Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi

Değerli bir kariyer için gereken teorik bilgiler ve pratik beceriler bu fakültede bir araya gelmektedir. En yeni laboratuvarlar, saha gezileri ve önde gelen kuruluşlarla iş pozisyonları fakültenin imkânları arasındadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Koşullar

Lisans ve lisansüstü programların her ikisi için de minimum gereksinimler karşılanmalıdır, aynı zamanda programa ve ülkeye özel akademik koşullar, Anglia Ruskin University'nin kabul şartları arasındadır.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Lisans kabul için öğrencilerin aşağıdaki koşullardan birini (veya eş değerini) karşılamaları gerekmektedir:

 • Her bölümde en az 5.5 olmak üzere 6.0 IELTS puanı
 • Yazma ve dinlemede en az 17, okumada en az 18 ve konuşmada en az 20 puan olmak üzere toplam 80 ETS TOEFL iBT puanı
 • Pearson PTE sınavında her bölümde en az 51 olmak üzere 57 toplam puan

Lisansüstü kabul için öğrencilerin genellikle aşağıdakilerden birini (veya eş değerini) karşılamaları gerekmektedir:

 • Her bölümde en az 5.5 olmak üzere 6.5 IELTS puanı veya eş değeri
 • Yazma ve dinlemede en az 17, okumada en az 18 ve konuşmada en az 20 puan olmak üzere toplam 88 ETS TOEFL iBT puanı
 • Pearson PTE sınavında her bölümde en az 51 olmak üzere 61 toplam puan

Geçici olarak kabul edilmekte olan diğer İngilizce sınavları için lütfen giriş koşulları sayfasına bakın.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Anglia Ruskin University'de yabancı öğrenciler için çeşitli burslar mevcuttur. Bunlardan bazıları:

Uluslararası Mükemmeliyet Bursu - lisans ve lisansüstü seviyesi

Yabancı öğrencilerin 4.000 GBP değerindeki bursa başvurmaları tavsiye edilir. Akademik ve müfredat dışı alanlarda üstün başarı gerektiren bir burstur. Son başvuru tarihleri web sitesindedir.

Uluslararası Başarı Bursları - lisans ve lisansüstü seviyesi

Bursa hak kazanan öğrenciler, harç ücretlerine destek olması amacıyla 1.000-2000 GBP tutarında bir hibe alacaklardır. Öğrenciler, kabul edildikten sonra otomatik olarak değerlendirilecekleri için başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Uluslararası Erken Ödeme İndirimi - lisans ve lisansüstü seviyesi

Harç ücretlerinin ödemesini erken yapan öğrenciler, 400-1.000 GBP tutarında bir indirim kazanacaklardır.

Uluslararası Mezun Bursu - lisansüstü seviyesi

Anglia Ruskin University'de bir programı başarıyla tamamlayan ve tam zamanlı ders ağırlıklı bir yüksek lisans programına ya da tam zamanlı bir araştırma derecesine veya Avukatlık programına başvuran uygun öğrenciler, 3000 GBP değerinde bir hibe alacaktır.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Anglia Ruskin University, Chelmsford ve Cambridge kampüslerindeki hemşirelik ve sağlık tesislerine büyük yatırımlar yapmıştır. Beceri odaları, prova için ameliyathaneler ve koğuşlar bulunmaktadır. Fen Bilimleri öğrencileri ise son teknoloji bilim laboratuvarlarını, bir fizyoloji laboratuvarını ve eczacılık araştırmaları laboratuvarını içeren SuperLab kompleksinden faydalanabilir.

ARU'nun 20 milyon GBP değerindeki Tıp Fakültesi GP simülasyon odaları, anatomi merkezi ve Harvard Tasarımında bir amfi dahil olmak üzere mükemmel tesislere sahiptir. Optometri öğrencileri, University Eye Clinic'te (Üniversite Göz Kliniği) nitelikli profesyonellerle beraber çalışabilir.

Bilim laboratuvarlarıyla dolu SuperLab, bir finansal ticaret odası ve TV stüdyoları gibi son teknoloji tesisler, üniversitenin her fakültesinde mevcuttur. Bilgisayar oyunu odaları, prova için mahkeme salonları ve birden fazla disiplinde öğrenimi geliştiren beceri laboratuvarları da buna dahildir. Victoria dönemini yansıtan kırmızı tuğlalı binasıyla Cambridge Sanat Fakültesi, ilham verici stüdyolara ve yaratıcı alanlara sahiptir.

Öğrenciler, boş zamanlarında yıl boyunca ücretsiz sergiler düzenleyen Ruskin Gallery'yi ziyaret edebilir, ayrıca Cambridge ve Chelmsford kampüslerindeki spor salonlarını kullanabilir.

Show more +Show less -
5722
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International Students at ARU
International Orientation Students
Ruskin Gallery Inside
ARU Global Week 2018 Combined
Student Union Bar 92 ARU Chelmsford
Lord Ashcroft Building Chelmsford Campus
Science Students Cambridge
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Anglia Ruskin University Anglia Ruskin University
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Anglia Ruskin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Anglia Ruskin University Anglia Ruskin University
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Anglia Ruskin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?