text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

Birmingham City University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Birmingham City University Birmingham'ın canlı ve çeşitliliğe sahip merkezinde yer alır ve şehrin ikinci en büyük üniversitesidir. Üniversite öğrencilere benzersiz ve zenginleştiren bir deneyim sunan zengin ve çok kültürlü bir topluluğa sahiptir. İki ana kampüse yayılan üniversite yeni biyokimya bilim laboratuvarları, yapay model ameliyathanesi, olay yeri odası ve radyo televizyon yayın tesisleri dahil olmak üzere en gelişmiş teknolojiye sahip tesislere 340 milyon GBP'nin üzerinde yatırım yapmıştır. Birmingham ayrıca öğrencilere rahatlayabilecekleri botanik bahçeler ve parklar sunan Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biridir.

Öğrencilerin, kendi öğrenim programları ve taahhütleri çerçevesinde kendilerine uygun işi bulmalarına yardımcı olan öğrenci istihdam ajansı Fırsatı yoluyla okurken aynı zamanda para kazanabilmeleri mümkündür. Kurum aynı zamanda öğrencilerin iş deneyimi kazanması ve staj yapmasını kolaylaştıran bol miktarda sektör ortaklığına da sahiptir.

Öğrencilerin Üniversitede geçirdikleri süre içinde, yeni arkadaşlıklar kurmaları ve yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olmanın yanında mezuniyet sonrası sürüden ayrı biri olmalarını sağlayan değişim programları veya Erasmus+ yoluyla yurtdışında eğitim görme fırsatı vardır. Üniversite aynı zamanda dünya genelindeki ortak üniversiteler ile yapılan yaz programlarında yer alma fırsatı da sunar.

Birmingham City University mezunların %97'den fazlasının derecelerini bitirdikten sonraki altı ay içinde iş bulabilmeleri – veya lisansüstü akademik çalışmalarına devam edebilmelerini – sağlayan özel bir Kariyer Destek ekibine sahiptir (2017/18 HE anketine göre Ayrılanların Hedef Noktasıdır). Öğrenciler kariyer planlarında her açıdan yardım ve iş arama sürecinde tavsiye için Kariyer Danışmanlarından randevu alabilir. Konu mülakat hazırlığı ve öne çıkan CV'ler yazmak olduğunda daha fazla kaynak da mevcuttur.

Finansal tavsiye, çocuk bakım desteği ve vize ve göçmenlik konusunda bilgilendirmeden rehberlik ve danışmanlığa kadar her alana odaklanan çok sayıda hizmet yoluyla sunula kusursuz bir öğrenci desteği vardır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Birmingham City University sürekli olarak öğrenci deneyimini iyileştirmenin yollarını arar. En son değişiklikler şöyledir:

 • 2018 yılında açılan City South Kampüsüne 41 milyon değerinde yeni bir uzantı eklenmiştir. Bu Spor ve Yaşam Bilimleri öğrencilerine yönelik uzmanlık laboratuvarları, yetişmekte olan Eğitim bilimi öğrencilerini geleceğin eğitimcileri olarak gören daha geniş çaplı sosyal öğrenme alanları ve sınıflardan oluşmaktadır. Kampüste ayrıca bir amfi ve kafe de vardır.
 • 2017 yılında Şehir Merkezindeki Kampüste Royal Birmingham Konservatuarı müzik binası açılmıştır. Yeni kompleksin merkezi 500 koltuklu konser salonudur ve toplam beş adet kamusal performans mekanı artı prova ve eğitim alanları mevcuttur. İngiltere'de son 30 yıldan daha uzun bir süredir açılan ilk, amaca uygun inşa edilmiş konservatuardır ve İngiltere'de daimi bir jaz mekanı bulunan tek konservatuardır.

Birmingham City University, üniversite çapında COVID-19 ile ilgili tüm gelişmelere dair güncellemeler yayınlıyor. Öğrenci adaylarının üniversitede başlayacakları eğitimi etkileyebilecek herhangi bir değişikten haberdar olmak için bu güncellemelerden faydalanmalıdır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Birmingham City University öğretim konusunda kusursuz bir üne sahiptir ve hükümetin Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) ödülüne layık görülmüştür. TEF – türünün ilk örneği – İngiltere'nin dünya standardında yükseköğretim sektöründe mükemmel eğitim ve öğrenimi tanıyan çerçevedir.

Gümüş dereceler Hükümet tarafından ''tüm öğrencilerin anlamlı ölçüde mücadele etmeleri ve işverenler tarafından son derece değer gören bilgi, beceri ve kavrayışlar edinmelerini sağlayan yüksek esneklik seviyelerinde dersler veren üniversitelere layık görülmektedir''.

Birmingham City University özellikle sunduğu öğrenci desteği, dünya standardında tesisleri ve öğretim kadrosunun profesyonelliğinden dolayı övgü almıştır.

Şansölye Yardımcısı Profesör Graham Upton, ''Öğrencilerimize disiplinler arası, işveren güdümlü ve küresel bir bakış açısına sahip uygulamaya dayalı, bilginin uygulandığı bir eğitim sunduğumuzdan emin olmak için yorulmadan çalıştık'' Şeklinde konuşmuştur.

Mezuniyet oranları, öğrenci tatmini ve mezun istihdam edilirliği gibi birçok faktör değerlendirilmektedir. Değerlendirmede eğitim konusu ve geçmiş bilgileri dikkate alınarak öğretime, öğrencilerin öğrenim gördüğü ortama ve elde ettikleri sonuçlara bakılmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Birmingham City University'de dört fakülte vardır:

İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler

Fakültede mesleki odaklı ve esnek temelli olan bazı dersler de dahil çok çeşitli dersler verilmektedir. Fakülte ayrıca yaşam boyu öğrenmeyi desteklemekte ve öğrencilere başarılı olmaları gereken beceri donanımı kazandırmaktadır.

Fakülte akademik programlarının niteliği konusunda kabul görmüştür. Verilen derslerin birçoğu meslek organlarından alınan akreditasyonlar, öğrencilerin üniversiteden ayrıldıktan sonra iş veya yükseköğrenimde akademik çalışmalara devam etme arayışındayken elde ettikleri avantajı kapsar.

Sanat, Tasarım ve Medya

Fakülte çok sayıda üst düzey marka ve şirket de dahil olmak üzere sektörle etkileyici bağlantılara sahiptir. Yaratıcı Beceri Oluşturma merkezi Fakültenin çok sayıda medya dersine akreditasyon vermiştir.

İç Eyaletlerde İleri Seviye Sertifika ve Diploma dersleri vermek ve Hong Kong ve Tayland'da dersler sunmak üzere Yeminli Halkla İlişkiler Enstitüsü (CIPR) tarafından onaylanmış tek merkezdir.

Sağlık, Eğitim ve Fen Bilimleri

Fakültenin odak noktası sağlık ve eğitim uzmanlarına yönelik eğitimlerdir. Ancak, yaşam bilimlerine yapılan vurgu da giderek artmaktadır. Konu mezun sonuçlarına geldiğinde iyi bir rekora sahiptir ve öğrenciler uygulamalı dersler aldıktan sonra iş bulma aşamasında başarılı olmaktadır. Dersler deneyimli uygulayıcılar tarafından verilmekte ve öğrencilere seçtikleri sektörlerde kılavuzluk edilmektedir.

Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre

Endüstri ortaklarıyla yakın bağlantılara sahip olan Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre Fakültesi (CEBE) öğrencilerin son araştırmalara dahil olması ve seçtikleri sektörlere gerçek ve uzun süreli katkılar sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Fakülte ayrıca, öğrencilerin dünya çapında gelişmekte olan teknolojileri keşfetmesine yardımcı olan ve yurtdışından değişim programları imkanı sağlayan güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu yeterlilik türü ve seviyesi seçtikleri derse bağlantılı olarak farklılık göstermektedir, ancak tüm uluslararası başvuru sahipleri için üniversiteye giriş konusunda bazı kılavuz ilkeler mevcuttur:

İngilizce yeterlilik koşulları

Halkın çoğunluğunun İngilizce konuşmadığı AB dışı bir ülkeden gelen uluslararası öğrencilere genelde bir Güvenli İngilizce Dil Sınavı (SELT) geçme koşulu getirilmektedir. BCU SELT dışında daha birçok İngilizce dil yeterliliğini de kabul etmektedir.

Derece seviyesinin altında bir ders almayı planlamaları durumunda, lise yeterliliklerinin kabul edilmiş olduğu durumlar dışında İngiltere Vize ve Göçmenlik (UKVI) sınavlarından birine girmeleri gerekir.

Lisans öncesi programları

SELT sonucunun gerekli standardın altında kalması durumunda, Üniversite'nin genel İngilizce'yi öğrenip Akademik İngilizce'ye giriş yapılan dönem öncesi derslerini almaya hak kazanırlar.

Öğrenciler yazma, okuma, gramer, dinleme, konuşma pratiği yapacak ve İngiliz kültürü ve toplumu hakkında daha fazla bilgi edinecekleri bir mini proje tamamlayacaklardır.

Memleket içi dersler

İngiltere'de verilen dönem öncesi İngilizce derslerine ek olarak, Üniversite öğrencilerin kendi programlarına başlamak üzere İngiltere'ye gelmeden önce İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak memleket içi dersler de düzenlemektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Birmingham City University kendi kendini finanse eden uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine birçok burs fırsatı sunar. Öğrencilerin sadece bir burs alma imkanı vardır – hangisi daha yüksekse vardır.

Sadece AB dışı

Üniversite yeni uluslararası öğrenciler için öğrenim harcı ücretlerine bir katkıyı da içerecek şekilde çok sayıda burs olanağı sunar. Lisans öğrencisi olarak kaydolanlar başvuru sahibinin akademik geçmişine dayanılarak 2.000 GBP tutara kadar olabilen bir burs için otomatik olarak değerlendirilir.

Sadece AB

AB'den gelen lisans ödülleri almış tüm yeni öğrencilere eğitim materyalleri, kitap ve diğer malzemeler için harcanabilecek 150 GBP'ye kadar bursa hak kazanabilir.

Hızlı Ödeme Bursu

Öğrenim harçlarını İngiltere'ye ulaşmadan önce veya kayıt sürecinde tamamen ödeyen öğrenciler öğrenim harçlarında 300 GBP değerinde bir indirime hak kazanacaktır. Bu tutar alınmış olan herhangi bir burs veya ödüle ek olarak düşülecektir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Birmingham City University 1843 yılından bu yana kariyer olanakları sunar ve öğrencilerin işverenler tarafından ihtiyaç duyulan becerileri geliştirmesini garanti etmeye kendini adamıştır.

2017/18 DLHE anketine göre Üniversite'nin mezunlarının %97.3'ü mezuniyetten altı ay sonra iş bulmakta ya da yüksek lisansa devam etmektedir.

Avantaj kazanımı

Üniversite'nin mezunları aşağıdaki sebeplerden dolayı iş piyasasında avantaj kazanmaktadır:

 • En ileri seviye müfredat geliştirmek ve ders projelerinde işbirliği yapmak için farklı endüstrilerde Microsoft, Cisco ve Jaguar gibi büyük şirketlerle çalışmalar yapar.
 • Öğrencilerin uygulamalı ve akademik eğitim alabilmesini sağlamak için en yeni bilgi ve endüstri bağlantılarına sahip akademik uzmanlar ve iş dünyasının deneyimli liderlerinden oluşan en iyi personeli çeker.
 • Öğrencilere işe yerleştirme, Erasmus+ ve uzun süreli iş deneyimi de içeren sandviç dersler gibi fırsatlar sunar.
 • İkinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine işverenler veya başarılı eski mezunlardan bilgi alma fırsatı sunan bir ‘işveren rehberlik programı' uygular.

Çok sayıda ekip ve program Birmingham City University mezunlarının iş piyasasında en yüksek iş bulma oranına sahip kişiler olmasına yardımcı olmak için çalışır.

 • Kariyer ve İş Olanakları Merkezi istihdam edilirlik ve kariyer yönetimi becerilerine odaklanarak öğrenciler ve mezunlarla işbirliği yapar. Merkez iş deneyimi, rehberlik ve işe alma etkinliklerine yönelik fırsatların önünün açılması için de çalışır.
 • Bilgi Aktarımı Ortaklıkları (KTP'ler) mezunlar, önde gelen işletmeler ve Üniversite arasında gerçek dünya sorunlarını çözmeye yönelik kurulan üç yollu ortaklıklar yaratır.
 • Özel Bilgi İnovasyon Teknolojisi Aktarım Planı (KITTS) vasıflı mezunlar ve lisans üstü öğrencilerinin becerileri ile iş dünyasının özel ihtiyaçlarını birbiriyle eşleştirir.
 • Eğitim Geliştirme Hizmetleri (EDS) Merkezi müfredatın ayrılmaz bir parçası olarak öğrencinin istihdam edilirliğini sınıfta geliştirmek için akademik personel ve ders ekipleriyle ortak çalışır, dolayısıyla öğrencilerin akademik yaşamdan iş dünyasına geçiş süreci daha yönetilebilir hale gelir.

Show more +Show less -
4811
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join BCU
Biomedical sciences
At BCU
At BCU
Studying in Seacole Library
The Hive Lecture Theatre
At BCU
At BCU
Accommodation
At BCU
At BCU
At BCU
At BCU
At BCU
Birmingham Birmingham 200 Jennens Road
Birmingham Birmingham Curzon Street
Edgbaston Birmingham Westbourne Road
Birmingham Birmingham Margaret Street
Birmingham Birmingham Vittoria Street
Birmingham Birmingham The Curzon Building, 4 Cardigan Street
Birmingham City University is a large, diverse and increasingly popular place to study. The university early history can be traced back to the five individual colleges which would be brought together as The City of Birmingham Polytechnic in 1971. In 2007 the University changed its name to Birmingham City. It has an enviable reputation for providing quality, student-focused education in a professional and friendly environment. The superb courses, state-of-the-art facilities, first-rate staff, and focus on practical skills and professional relevance is producing some of the country?s most employable graduates.

The University is made up of four faculties, each covering a range of subjects and specialisms. The teaching staffs are recognized around the world for their excellent industry connections and research impact. Students will experience the latest teaching methods, software and equipment designed to give them practical knowledge of what to expect in the workplace. The university has over 130 Bachelor's degrees in the UK available to international students, covering a wide range of subjects which open a world of fascinating learning and career opportunities. Master?s degrees are for students who have completed their Bachelor?s degree and want to take up further study.

Birmingham City comprises three main campuses, with additional sites located throughout the city. It is based in the heart of the UK?s second-largest city.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_175355_320px.jpg Birmingham City University https://www.idp.com/turkey/universities/birmingham-city-university/iid-uk-00672/

Ortalama toplam maliyet£2175

 • £1333
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £236
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin