Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Birmingham City University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Birmingham City University Birmingham'ın canlı ve çeşitliliğe sahip merkezinde yer alır ve şehrin ikinci en büyük üniversitesidir. Üniversite, öğrencilere benzersiz ve ufuk açıcı bir deneyim sunan, zengin ve çokkültürlü bir topluluğa sahiptir. İki ana kampüsle faaliyet gösteren üniversite, yeni biyokimya bilim laboratuvarları, yapay model ameliyathanesi, olay yeri odası ve radyo televizyon yayın tesisleri dahil olmak üzere en gelişmiş teknolojiye sahip tesislere 340 milyon GBP'nin üzerinde yatırım yapmıştır. Birmingham ayrıca öğrencilere keyifli vakit geçirebilecekleri botanik bahçeler ve parklar sunar ve Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biridir.

Öğrencilerin, kendi öğrenim programları ve taahhütleri çerçevesinde kendilerine uygun işi bulmalarına yardımcı olan öğrenci istihdam ajansı Fırsatı yoluyla okurken aynı zamanda para kazanabilmeleri mümkündür. Kurum aynı zamanda öğrencilerin iş deneyimi kazanması ve staj yapmasını kolaylaştıran bol miktarda sektör ortaklığına da sahiptir.

Öğrenciler ayrıca üniversitede geçirdikleri süre boyunca bir değişim programı veya Erasmus+/ Turing Programı ile yurt dışında eğitim görebilir ve mezun olduktan sonra yeni arkadaşlar edinir ve benzersiz bir deneyim kazanırken kalabalıktan sıyrılır. Birmingham City University, öğrencilerine program ortaklarından birinde yaz programına katılma şansı da sunmaktadır.

Üniversitenin özverili Kariyer Destek Ekibi de bulunmaktadır. Öğrenciler, kariyer planlarının tüm yönleriyle ilgili yardımın yanında iş arama konusunda tavsiye almak üzere Kariyer Danışmanlarıyla görüşmek için randevu alabilirler. Mülakat teknikleri gelişimi ve ya öne çıkan özgeçmişler yazmak için daha fazla kaynak öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Üniversitenin finansal tavsiye, çocuk bakım desteği ve vize ya da göçmenlik konusunda bilgilendirmeden rehberlik ve danışmanlığa kadar her alana odaklanan çok sayıda hizmet yoluyla sunulan kusursuz bir öğrenci desteği vardır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Birmingham City University'nin öğrenci deneyimini geliştirmek için gösterdiği sürekli çabanın ürünü son gelişmelerden bazıları şu şekildedir:

 • Üniversite, Şehir Merkezi Kampüsü'nin genişletilmesini de kapsayan kampüs iyileştirme projesi için 340 milyon GBP yatırmaktadır.
 • Şehir Merkezi Kampüsü, 41 milyon GBP değerindeki ek binalarını 2018 yılında faaliyete açmıştır. Ek binaların çatısı altındaki Spor ve Yaşam Bilimleri öğrencileri için laboratuvarlar ile daha geniş kapsamlı sosyal öğrenme alanları ve derslikler, öğrencilerin geleceğin eğitmenleri olarak donanmasını sağlar. Kampüste ayrıca bir amfi ve kafe de bulunmaktadır.
 • 2017 yılında Şehir Merkezindeki Kampüste Royal Birmingham Konservatuarı müzik binası açılmıştır. Yeni kompleksin merkezi 500 koltuklu konser salonudur ve toplam beş adet kamusal performans mekanı artı prova ve eğitim alanları mevcuttur. İngiltere'de son 30 yıldan daha uzun bir süredir açılan ilk, amaca uygun inşa edilmiş konservatuardır ve İngiltere'de daimi bir jaz mekanı bulunan tek konservatuardır.

Birmingham City University, üniversite genelinde COVID-19 ile ilgili tüm değişiklikler için güncellemeler sağlar. Öğrenci adayları, üniversitede gelecekteki eğitimlerini etkileyecek herhangi bir değişikliği anlamak için bu bilgi kaynağını kullanmalıdır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Rektör Yardımcısı Profesör Graham Upton, ''Öğrencilerimize disiplinler arası, işveren güdümlü ve küresel bir bakış açısına sahip uygulamaya dayalı, bilginin uygulandığı bir eğitim sunduğumuzdan emin olmak için yorulmadan çalıştık'' şeklinde konuşmuştur.

Tamamlama oranları, öğrenci memnuniyeti ve mezun istihdamı gibi bazı faktörlerin göz önünde bulundurulduğu değerlendirmede öğretim kalitesi, öğrenim ortamı, yakalanan başarı hem branşa hem de öğrencilerin eğitim geçmişine göre puanlandırılmıştır. %85 gibi oldukça yüksek bir öğrenci memnuniyeti oranı ortaya koyan üniversitede öğrenciler, derste öğrendiklerini uygulayabilme fırsatları elde etmekten ötürü mutluluklarını ifade etmiştir (Ulusal Öğrenci Anketi, 2020). Buna ek olarak, öğrencilerin %88'i eğitmenlerin ders anlatımı konusunda çok iyi olduğunu ifade etmiştir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Birmingham City University dört fakülteden oluşur:

İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler

Fakültede mesleki odaklı ve esnek bazı dersler de dahil çok çeşitli dersler verilmektedir. Fakülte ayrıca yaşam boyu öğrenmeyi desteklemekte ve öğrencileri başarılı olmaları için gereken becerile donatmaktadır.

Fakülte akademik programlarının niteliği konusunda kabul görmüştür. Verilen derslerin birçoğu meslek organlarından alınan akreditasyonlar, öğrenciler üniversiteden ayrıldıktan sonra iş ararken veya yükseköğrenimde akademik çalışmalara devam etme kararı aldıklarında avantaj olarak öne çıkar.

Sanat, Tasarım ve Medya

Fakülte çok sayıda üst düzey marka ve şirket de dahil olmak üzere sektörle etkileyici bağlantılara sahiptir. Yaratıcı Beceri Oluşturma Merkezi Fakültenin çok sayıda medya dersine akreditasyon vermiştir.

İç Eyaletlerde İleri Seviye Sertifika ve Diploma dersleri vermek ve Hong Kong ve Tayland'da dersler sunmak üzere Yeminli Halkla İlişkiler Enstitüsü (CIPR) tarafından onaylanmış tek merkezdir.

Sağlık, Eğitim ve Fen Bilimleri

Fakültenin odak noktası sağlık ve eğitim uzmanlarına yönelik eğitimlerdir. Ancak, yaşam bilimlerine yapılan vurgu da giderek artmaktadır. Konu mezun sonuçlarına geldiğinde iyi bir rekora sahiptir ve öğrenciler uygulamalı dersler aldıktan sonra iş bulma aşamasında başarılı olmaktadır. Dersler deneyimli uygulayıcılar tarafından verilmekte ve öğrencilere seçtikleri sektörlerde kılavuzluk edilmektedir.

Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre

Endüstri ortaklarıyla yakın bağlantılara sahip olan Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre Fakültesi (CEBE) öğrencilerin son araştırmalara dahil olması ve seçtikleri sektörlere gerçek ve uzun süreli katkılar sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Fakülte ayrıca, öğrencilerin dünya çapında gelişmekte olan teknolojileri keşfetmesine yardımcı olan ve yurt dışından değişim programları imkanı sağlayan güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu niteliklerin türü ve düzeyi seçtikleri kursa bağlı olarak değişecektir, ancak tüm uluslararası başvuru sahipleri için üniversiteye girişle ilgili bazı yönergeler mevcuttur:

İngilizce yeterlilik koşulları

Nüfusun çoğunun İngilizce konuştuğu' ülkelerden gelmeyen uluslararası öğrencilerin genellikle IELTS Akademik sınavı gibi bir Güvenli İngilizce Dil Sınavına (SELT) girmeleri gerekir. Ancak BCU, SELT olarak çok çeşitli İngilizce dil yeterliliklerini kabul eder. Üniversite ayrıca kendi çevrimiçi İngilizce yeterlilik testini sunmaktadır.

Lisans seviyesinin altında bir ders almayı planlamaları durumunda, lise yeterliliklerinin kabul edilmiş olduğu durumlar dışında İngiltere Vize ve Göçmenlik (UKVI) sınavlarından birine girmeleri gerekir.

Lisans öncesi programları

SELT sonucu gerekli giriş standardının altında olan öğrenciler üniversitenin dönem öncesi derslerini alabilir. Dönem öncesi programlardaki öğrenciler, genel İngilizce ve giriş düzeyinde akademik İngilizce öğreneceklerdir.

Öğrenciler yazma ve okuma alıştırmalarının yanı sıra temel dilbilgisi kuralları, anlama ve konuşma çalışmaları yapacaklardır. Tüm öğrenciler Birleşik Krallık'ın kültürü ve toplumu hakkında bilgi edinirken küçük bir proje de gerçekleştireceklerdir.

Memleket içi dersler

Üniversite ayrıca öğrencilerin İngiltere'ye gelmeden önce kendi ülkelerinde İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için ülke içi kurslar da sunmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Birmingham City Üniversitesi, kendi kendini finanse eden uluslararası lisans ve lisansüstü öğrenciler için bir dizi burs fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler, birden fazla burs için gerekli şartları sağlıyor olmaları halinde yalnızca değeri daha yüksek olan bursu almaya hak kazanırlar.

Yalnızca Birleşik Krallık vatandaşı olmayan öğrenciler

Üniversite yeni uluslararası öğrenciler için öğrenim harcı ücretlerine bir katkıyı da içerecek şekilde çok sayıda burs olanağı sunar. Lisans öğrencisi olarak kaydolanlar başvuru sahibinin akademik geçmişine dayanılarak 2.000 GBP tutara kadar olabilen bir burs için otomatik olarak değerlendirilir.

Hızlı Ödeme Bursu

Öğrenim harçlarını İngiltere'ye ulaşmadan önce veya kayıt sürecinde tamamen ödeyen öğrenciler öğrenim harçlarında 300 GBP değerinde bir indirime hak kazanacaktır. Bu tutar alınmış olan herhangi bir burs veya ödüle ek olarak düşülecektir ve yalnızca 2021 Eylül ve 2022 Ocak kayıtları için geçerlidir

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Birmingham City University 1843'ten bu yana kariyerlere yön verir ve öğrencilerin işverenler tarafından değer verilen becerileri geliştirmesini temin etmek için özveriyle çalışır.

Avantaj kazanımı

Üniversite'nin mezunları aşağıdaki sebeplerden dolayı iş piyasasında avantaj kazanmaktadır:

 • En ileri seviye müfredat geliştirmek ve ders projelerinde işbirliği yapmak için farklı endüstrilerde Microsoft, Cisco ve Jaguar gibi büyük şirketlerle çalışmalar yapar.
 • Öğrencilerin uygulamalı ve akademik eğitim alabilmesini sağlamak için en yeni bilgi ve endüstri bağlantılarına sahip akademik uzmanlar ve iş dünyasının deneyimli liderlerinden oluşan en iyi personeli için aranan bir kurumdur.
 • Öğrencilere işe yerleştirme, Erasmus+ ve uzun süreli iş deneyimi de içeren sandviç dersler gibi fırsatlar sunar.
 • İkinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine işverenler veya başarılı eski mezunlardan bilgi alma fırsatı sunan bir ‘işveren rehberlik programı' uygular.

Çok sayıda ekip ve program Birmingham City University mezunlarının iş piyasasında en yüksek iş bulma oranına sahip kişiler olmasına yardımcı olmak için çalışır.

 • Kariyer ve İş Olanakları Merkezi istihdam edilirlik ve kariyer yönetimi becerilerine odaklanarak öğrenciler ve mezunlarla işbirliği yapar. Merkez iş deneyimi, rehberlik ve işe alma etkinliklerine yönelik fırsatların önünün açılması için de çalışır.
 • Bilgi Aktarımı Ortaklıkları (KTP'ler) mezunlar, önde gelen işletmeler ve üniversite arasında gerçek dünya sorunlarını çözmeye yönelik kurulan üç yollu ortaklıklar yaratır.
 • Özel Bilgi İnovasyon Teknolojisi Aktarım Planı (KITTS) vasıflı mezunlar ve lisans üstü öğrencilerinin becerileri ile iş dünyasının özel ihtiyaçlarını birbiriyle eşleştirir.
 • Eğitim Geliştirme Hizmetleri (EDS) Merkezi müfredatın ayrılmaz bir parçası olarak öğrencinin istihdam edilirliğini sınıfta geliştirmek için akademik personel ve ders ekipleriyle ortak çalışır, dolayısıyla öğrencilerin akademik yaşamdan iş dünyasına geçiş süreci daha yönetilebilir hale gelir.

Show more +Show less -
4811
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join BCU
Biomedical sciences
At BCU
At BCU
Studying in Seacole Library
The Hive Lecture Theatre
At BCU
At BCU
Accommodation
At BCU
At BCU
At BCU
At BCU
At BCU
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin