Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Cape Breton University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Cape Breton University'ye (CBU) hoş geldiniz. Bu kurum, öğrencilerin Kanada'nın en güzel adasında dünya standartlarında bir eğitim aldığı ve yaşam boyu sürecek bağlar kurduğu bir yer. Burada öğrencilerin gelecekleri şekillendirilir ve tutkuları canlandırılır.

Saf bir doğal manzara, canlı kültür ve samimi topluluklarla çevrili olan CBU, dünya genelinde 50'den fazla ülkeden 5.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapar.

CBU öğrencileri, çeşitli kampüs topluluğunun bir parçası olur ve küresel perspektifler, benzersiz deneyimler ve güvenli ve kapsayıcı bir öğrenim ortamı ile çevrilir. CBU, yaşam ve öğrenim deneyiminin daha zengin hale gelmesini sağlamak için öğrencileri başarıya hazırlayacak olan benzersiz öğrenci destek hizmetleri sunar.

CBU'da hem lisans hem de lisansüstü seçenekler dahil olmak üzere 20'den fazla akademik program ve 60 konu alanı mevcuttur. Halihazırda lise sonrası eğitim almış olan öğrenciler, kredi transferine hak kazanarak CBU'da seçecekleri bir programı iki yıl veya daha az bir sürede tamamlama fırsatına sahip olabilirler.

Programlar, çeşitli konu alanlarında mevcut olup akademisyen-öğrenci etkileşimi ve hizmet öğrenimi alanlarında sürekli olarak ulusal ortalamanın üzerinde yer alır. Konu alanları arasında konaklama ve turizm, mühendislik, tedarik zinciri yönetimi, işletme, sosyal bilimler, kamu yönetimi, fen, sağlık ve meslek programları vd. bulunur.

Eğitim ve öğretimde mükemmelliyete önem veren bir üniversite olan CBU öğrencilerine, destekleyici bir akademik ortamda benzersiz bir deneyimsel öğrenim ve lisans araştırma imkânlarının avantajını sunar.

CBU'daki bireyler, kültürler ve sıkı topluluk hissi öğrenci deneyimi zenginleştirir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

CBU'daki Covid-19 Önlemleri

CBU, Ocak 2020'nin ortasından bu yana kurumun pandemiye karşı aldığı önlemlerin Kamu Sağlığı İdare'nin tavsiyeleri ile uyumlu olmasını sağlamak için Nova Scotia Sağlık ve İyi Yaşam Birimi ile yakından çalışmalarını sürdürmektedir.

CBU mevcut bilgiler ışığında bugüne kadar virüsün yayılmasını sınırlamaya yardımcı olmak için çok sayıda önlem uygulamıştır. Bunların arasında en kaydadeğer olan CBU'da 2020 güz döneminin (Eylül) yalnızca çevrimiçi olarak yürütüleceğidir. Henüz CBU'da kış 2021 (Ocak) dönemi için bir eğitim sunum modeli belirlenmemiştir.

CBU'nun COVID-19'a karşı aldığı önlemler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çevirmiçi Öğrenime Hazırlık: Start Smart!

Ağustos 2020 yılında CBU, tüm programlar genelinde yeni ve hâlihazırda kayıtlı öğrencilerine CBU'da çevrimiçi öğrenime alışma fırsatı sunmak için Start Smart adlı bir çevrimiçi öğrenim deneyimi başlatmıştır. Öğrenciler, bu sayede çevrimiçi bir ortamda nasıl daha etkili ve başarılı olacaklarını öğrenmekte ve akademisyen, personel ve sınıf arkadaşları ile bağlantı kurmaktadır. Bu programın genel amacı, öğrencilerin çevrimiçi çalışmalara olan güvenlerini ve bu konudaki heyecanlarını attırmaktır.

Yeni CBU Programları

CBU, sürekli değişmekte olan dünyanın ihtiyaçlarına ayak uyduran yenilikçi bir kurumdur. Son 3 yıl içerisinde çeşitli yeni konu alanlarının yanı sıra 5'ten fazla yeni akademik program başlatmıştır. Yeni programlar hem lisans hem de lisansüstü seviyede yürütülmekte olup diploma ve derece seçeneklerini kapsar. Mevcut en yeni CBU programlarından bazıları şunlardır:

 • Çevre alanında Edebiyat ve Fen Lisansı
 • Kamu İdaresi ve Yönetimi (Diploma ve Lisans seçenekleri mevcuttur)
 • İşletme Analitiği alanında Lisans Sonrası Diploma
 • İşletme Yönetimi alanında Lisans Sonrası Diploma
 • Tedarik Zinciri Yönetimi alanında Lisans Sonrası Diploma

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

CBU'nun misyonu bir yandan bağlantılı olduğu toplum üzerinde derin ve olumlu bir etki yaratırken öğrencilerinin akademik yaşamlarını geliştirmektir. Sunduğu yenilikçi öğrenim ortamları ve deneysel imkânlar ile yüksek kaliteli öğretimi öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Aynı zamanda katılım ve mensubiyet hissini tatmalarını teşvik eder ve dünyada kendilerine ilişkin algılarını güçlendirir.

CBU'daki öğrenim deneyimi, sıkı ve bilinçli araştırmalara dayalı olup, ‘bilgi aracığıyla dönüşüm' kavramına odaklıdır ve şu 3 değeri öne çıkarır:

Cesaret – (Mel kik noti in Mi'kmaq)
Yaratıcılık ve liderlik aracılığıyla gelişim

İşbirliği – (Maw lukitimk in Mi'kmaq)
Kamu yararı için birlikte çalışma

Kalite – (Mawi kelulk in Mi'kmaq)
Sürekli gelişim aracılığıyla mükemmelliyete erişme

Üniversite, uyguladığı akademik yapının detaylı ana hatlarını sunan Öğretim ve Öğrenci Öğrenim Deneyimi aracılığıyla ilkelerini çok açık bir şekilde belirlemiştir. CBU, ülkedeki ortalama en düşük sınıf mevcutlarından birine sahiptir – bu da öğrencilerin öğretmenler ve profesörlerle daha fazla birebir zaman geçirebilecekleri ve üniversite kaynaklarına ve daha fazla sayıda pratik ve lisans araştırma imkânına erişim sağlayabilecekleri anlamına gelir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

CBU bünyesinde 4 akademik fakülte bulunur: Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Eğitim ve Sağlık Fakültesi Fen ve Teknoloji Fakültesi Shannon İşletme Fakültesi. Bu akademik fakülteler hem lisans hem lisansüstü düzeyde toplamda 20'den fazla program ve 60 konu alanı sunar.

Her akademik fakülte, tüm konu alanları genelinde sürdürülen akademik bütünlük ve eğitim kalitesi temelinde kendi öğrenim yaklaşımını benimser. Öğrenci katılımına önem veren deneyimli uzman akademisyenler tarafından eğitim verilen sınırlı sınıf mevcutları öğrencilere daha birinci sınıftan itibaren araştırmalar yürütme imkânı sunar. Topluluk odaklı katılım ve öğrenime deneysel yaklaşım tüm programlar genelinde teşvik edilir. Stajlar, iş deneyi imkânları ve öğrenci değişim fırsatları öğrencileri sınıf sınırlarının dışını keşfetmeye ve hem üniversite süresince hem de sonrasında kendi tercihlerini yönlendirecek olan kritik bakış açıları kazanmaya teşvik eder.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

CBU'daki giriş şartları öğrencinin seçtiği programa ve daha önceden aldığı eğitim temeline göre değişiklik gösterebilir. Ancak, genel olarak bir lisans programına kabul için İngilizce dil yeterliliği kanıtının yanı sıra ortalama %65 başarı aranır. Öğrenciler, CBU'nun internet sayfasında her akademik program sayfasının sonunda giriş şartlarını gösteren aracı bulabilirler.Giriş için 6.5 IELTS puanı 80 TOEFL puanı veya GMAT sınavından 500 veya üzerinde bir puan gerekir.

Uluslararası öğrencilerin giriş hakkı kazanabilmek için 24 veya eşdeğeri bir lisans puanına sahip olmaları gerekir. Onaylı bir diğer yükseköğretim kurumunu tamamlayan öğrenciler ise kazandıkları kredileri CBU programına aktarabilirler. Başvuru sırasında potansiyel öğrencilerin öğrenim gördükleri tüm lise sonrası kurumlardan alınan resmi transkriptleri sunmaları gerekir. Bunlar genellikle ilgili kurumdan doğrudan CBU'ya gönderilir.

CBU'nun akademik takviminde her bir derece programına özgü giriş şartları konusunda bilgiler verilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

CBU, bağışçıları ve mezunları aracılığıyla her yıl 2 milyon Kanada Doları değerinde burs ve hibe sunar. Lise veya ortak kurumlarla olan anlaşmalar aracılığıyla doğrudan kabul alan öğrenciler akademik performanslarına göre burslara hak kazanabilirler. Burs ve hibe miktarları her yıl 500 ile 5.000 Kanada Doları arasında değişir.

Kayıt yaptıran tüm öğrencilerin giriş bursu için değerlendirmeye alınmak için resmi bir transkript sunmaları gerekir ayrıca hibe almak isteyen öğrenciler için finansal ihtiyaç başvurusu gerekir. Başvuru kapsamında vergi evraklarının sunulması da gerekli olup başvuru Ocak ve Mart ayları arasında yapılır. Kurumlar arasındaki ortaklık anlaşması aracılığıyla gelen ve CBU'da bir programa geçiş yapan öğrencilerin İngilizce dil şartlarının yanı sıra herhangi bir modülden kalmamış olmak şartıyla minimum %80 ortalamaya sahip olmaları gerekir.

Bunlara ek olarak, CBU'da bir yıllık eğitimi tamamlamış olma şartı arayan ve en az %80 başarı ortalaması ile program süresince başvuru yapılabilecek çok sayıda burs ve hibe mevcuttur. Bu burslar için başvuru gerekmez çünkü tamamen akademik performansa göre verilirler.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Öğrencilere ve yeni mezunlara kariyer planlarını tasarlamak ve uygulamaları için yardımcı olmak üzere CBU'nun Kariyer Hizmetleri mevcuttur. İşverenler ve mezunlarla yakından çalışan Kariyer Hizmetleri, düzenli bilgilendirici etkinlikler ve atölyelerin yanı sıra iş arama stratejileri konusunda yardımcı olur.

CBU'nun kariyer hizmetleri bir öğrencinin eğitimi boyunca ona staj, iş imkânı ve ağ fırsatları bulma konusunda yardımcı olur. Bu sayede öğrenciler, mezuniyetten sonra iş dünyasına giriş için donanımlı hale gelirler.

CBU aynı zamanda, dünya genelinde yaşayan ve çalışan 24.000'den fazla mezunun yer aldığı aktif bir mezun ağına sahiptir. Öğrenciler mezuniyet sonrasında bu ağa ve diğer CBU mezunlarına erişim sağlayabilir.

Atlantic Growth Strategy (Atlantik Büyüme Stratejisi), CBU'nun yerleşik olduğu Atlantik eyaletlerinin ekonomik büyümesini hızlandırmayı ve bölgeye uluslararası yetenekleri çalışanları çekmeyi amaçlar. Uluslararası öğrencilerin %65'ten fazlası, bu bölgede kalıcı olarak yerleşim için başvurmayı planladıklarını ve bir CBU derecesinin bölgede mezun olarak iş bulabilmek için çok değerli olduğunu ifade etmiştir.

CBU, araştırma ve inovasyon odaklı bir kurum olup sanayi bağlantıları sunabilecek olan ve iyi bir fon desteği almış pek çok araştırma programına sahiptir. Graduate to Opportunity (GTO) adlı girişim küçük işletmelere, sosyal girişimlere ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yeni üniversite veya yüksekokul mezunlarını yeni, daimi ve tam zamanlı işlere almaları için maaş teşvikleri sunar. The Innovate to Opportunity (ITO) adlı girişim ise küçük ve orta ölçekli işletmelere yeni yüksek lisans ve doktora mezunlarını, inovasyona odaklı işlere almaları için fon desteği sağlar.

İşverenler, CBU eğitiminin değerinin ve bir CBU derecesinin iş piyasasına veya devamlı akademik eğitime hazırlık için muhteşem bir avantaj olduğunun farkındadır.

Show more +Show less -
1400
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
At Cape Breton University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Cape Breton University Cape Breton University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Cape Breton University - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Cape Breton University Cape Breton University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Cape Breton University - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Cape Breton University Cape Breton University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Cape Breton University - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Cape Breton University Cape Breton University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Cape Breton University - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?