Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Cardiff Metropolitan University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Galler'in zengin çeşitlilik gösteren ve misafirperver başkentinde bulunan Cardiff Metropolitan Üniversitesi, Complete University Guide tarafından Birleşik Krallık'taki en modern üniversiteler arasında sayılmaktadır. Bir kurum olarak sürekli gelişmektedir ve 2015 yılında Birleşik Krallık'ın en gelişmiş 3. üniversitesi olarak kabul edilmiştir.

Öğrencileri iş arama süreçlerinde desteklemekte lider olan kurum, Kariyer Hizmetleri alanında 159 üniversite arasında ilk sırayı almıştır. Cardiff Metropolitan, ödüllü Kariyer Ekibi'nin yanı sıra, mezuniyet sonrası öğrencilerinin iş dünyasına hazır olmalarını sağlamak için birçok işe yerleştirme ve tanınmış şirketlere inceleme ziyaretleri de sağlamaktadır.

Üniversite, sıra dışı profesyonel ve mesleki dereceler sunmakta uluslararası bir üne sahiptir ve bunu, Kırsal Zambiya'da tıbbi yardım ve cerrahi işlemlerin gelişmesi gibi gerçek dünya sorunlarını ele alan yüksek nitelikli araştırmalarla desteklemektedir.

Prestijli Öğretimde Mükemmellik Çerçevesinde ‘Gümüş' derece alan Cardiff Met, öğretim standartlarıyla büyük gurur duymaktadır ve öğrenci öğrenimini mümkün olan en iyi şekilde geliştirmeye yardımcı olacak bir Öğrenme ve Öğretme Geliştirme Birimi'ne sahiptir.

Cardiff Metropolitan, öğrencilerine samimi bir ortam sunmanın gururunu yaşamaktadır. Üniversite, altı yıllık inanılmaz çalışma sonucunda 143 farklı ülkeden gelen öğrencilerine sağladığı toplam uluslararası öğrenci desteği kapsamında İngiltere'de ilk sırada yer almaktadır.

Üniversite, ders programlarının sektör odaklı olmasını temin etmek için elinden geleni yapmaktadır ve öğrencilerini işverenler tarafından büyük talep gören mezunlara dönüştürmek adına 5,000'den fazla şirket ile bağlantılarını kullanmaktadır. Bu, Cardiff Met öğrencilerinin %95'inden fazlasının mezuniyetten sonra altı ay içerisinde çalışmaya başlamaları veya eğitimlerine devam etmeleriyle kanıtlanmıştır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Cardiff Metropolitan, kısa süre önce çok beklenen Cardiff Teknoloji Okulunun açılışını gerçekleştirmiştir. Teknoloji Okulu, Cardiff Başkent Bölgesindeki teknoloji odaklı şirketlerle ortaklık yaparak şirketlerin genişleme planını ‘çalışmaya hazır' mezunlarla desteklemektedir. Çalışma alanları, veri bilimini, siber güvenliği, gezgin bilgi işlemeyi, yapay zeka ve sistem mühendisliğini içermektedir.

Ayrıca, üniversitenin Complete University Guide (Tam Üniversite Rehberi) ve Guardian University Guide kapsamındaki lig tablolarında sergilediği yükselen eğilimi, mezunların yüksek iş bulma seviyesini, araştırma kalitesi ve öğrenci memnuniyeti seviyesini yansıtmaktadır. Üniversite, International Association of Universities (Uluslararası Üniversiteler Birliği) tarafından verilen Comprehensive Internationalisation Badge ile Uluslararası arenada da tanınmaktadır.

Üniversite, sürdürülebilirlik taahhüdünü de devam ettirmektedir. Cardiff Metropolitan, yıllık People and Planet University Ligi'nde Galler'de en iyi üniversite, Birleşik Krallık'ta ise en iyi 8. üniversite seçilmiştir. Söz konusu sürdürülebilirlik, Ekim 2017 tarihinden beri tamamı rüzgar, fotovoltaik, arazi doldurma ve biyo kütle gazlarından elde edilen %100 yeşil elektrik kullanımını da içermektedir.

Cardiff Metropolitan, tesislerine yatırım yapmaya devam etmektedir ve 2017 yılında Spor ve Sağlık Bilimleri Okulundaki Ulusal Kapalı Atletik Merkezine ilave olarak 2,4 milyon İngiliz sterlini değerindeki yeni Açık Atletik Arena'nın açılışını gerçekleştirmiştir. Alanında ilk Spor Yayını Yüksek Lisans programıyla birlikte okul, spor profesyonellerine saha içinde ve dışında birinci sınıf eğitim vermeye devam etmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite, Higher Education Funding Council for England (HEFCE) tarafından yayınlanan son verilere göre Silver Teaching Excellence Framework (TEF) ödülüne layık görülmüştür. Cardiff Metropolitan Üniversitesi, bu olağanüstü başarısı sayesinde Cardiff ve Swansea Üniversitesi'ni de içerecek şekilde Galler'deki diğer üç üniversiteyle birleşmektedir.

Üniversitenin gümüş TEF derecesine layık görülmesi, mükemmel performans gösterdiğinin ve üstün kalitede itibara sahip olduğunun göstergesidir.

Akademik standartlar ve kalite

Birleşik Krallık yükseköğreniminde standartlar ve kalite ile ilgili izleme ve danışmanlık ile görevli bağımsız bir kuruluş olan Quality Assurance Agency (QAA), Cardiff Metropolitan Üniversitesi'ndeki akademik standartların ve hizmet kalitesinin Birleşik Krallık beklentilerini karşıladığını doğrulamıştır.

QAA'nın Kurumsal Tetkik Raporu, üniversite genelindeki iyi uygulama alanlarını şu şekilde tanımlamaktadır:

 • Öğrenme ve Öğretme Geliştirme Biriminin (LTDU), öğrenim ve öğretimin geliştirilmesine yönelik kapsamlı bir dizi fırsat ve kaynak sağlamak için çalışmaları.
 • Öğrenci Birliğinin, temsil kalitesini geliştirmek için katılımcı ortaklıklarda öğrencilerle yakın ilişkiler kurması.
 • Kariyer danışmanlığı sağlayan ve kariyer geliştirme modülleri için esnek bir öğrenme aracı olan online Your Career öğrenim modülü.

Öğrenme ve Öğretme Geliştirme Birimi

LTDU, Llandaff Kampüsü'nde bulunan merkezi bir birimdir. Öğrenme ve öğretimde en yüksek standartları desteklemek amacıyla öğrenci öğrenimini geliştirmek, desteklemek ve geliştirmek için Üniversite genelindeki meslektaşları ile bir takım olarak çalışmaktadır. Bu, güncel konulara ilişkin bilinci artırarak ve öğrenme ve öğretme ilmini ilerleterek başarılmaktadır.

Ulusötesi eğitim

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, Birleşik Krallık'taki ve uluslararası pek çok kaliteli kurumla ortaklık içindedir. Cardiff Metropolitan ortakları, East Asia Institute of Management ve Universal Business School'u içermektedir.

Show more +Show less -
Akademik Okullar

Akademik Okullar

Üniversite okullarının tümü, kariyer odaklı olan ve işletme ve sanayi uygulamalarıyla bağlantılı olarak tasarlanmış derslerde uzmandır. Cardiff Metropolitan Üniversitesi, aşağıda belirtilen akademik okullardan oluşmaktadır:

 • Cardiff Sanat ve Tasarım Fakültesi

Sanat ve Tasarım Fakültesindeki dersler, öğrencilerin becerilerini nasıl geliştireceklerini seçmelerine olanak tanımaktadır. Öğrenciler, çalışmalarında işletmeye ve seçtikleri alanda en yeni teknikleri ve stilleri öğrenmeye veya yapmış oldukları çalışmayı geliştirmeye odaklanabilir. Okul, öğrencilerin eğitime başladıkları an itibariyle profesyonel olarak çalışabilmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmış atölyelere ve kapsamlı stüdyo alanına sahiptir.

 • Cardiff Eğitim ve Sosyal Politika Fakültesi

Cyncoed ve Llandaff kampüsünde bulunan okul, 3 bölümden oluşmaktadır: Beşeri Bilimler, Profesyonel Gelişim ve Başlangıç Öğretmen Eğitimi. Dünya çapında üne sahip olan okul, Başlangıç Öğretmen Eğitimini 60 yılı aşkın süredir vermektedir. Okul, 90 tam zamanlı eğitim personeli ve kendi alanlarında uzman misafir öğretim görevlileriyle çalışmaktadır.

 • Cardiff Spor ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

Cardiff Metropolitan, her iki kampüsünde de Spor ve Sağlık Bilimleri bölümünü geliştirmeye devam etmektedir. Cyncoed kampüsü, sadece Spor ve Sağlık Bilimine odaklanmış olup öğrencilerin becerilerini öğrenmesi ve geliştirmesine imkan tanıyan modern tesislere sahiptir. Fakülte, mevcut deneyimini geliştirmeye devam ederken aynı zamanda da spor ve sağlık arasında yeni işbirlikleri geliştirmektedir.

 • Cardiff Yönetim Fakültesi

Cardiff'in merkezinde bulunan Yönetim Fakültesi, öğrencilerin becerilerini ve bilgisini işverenlerin en çok tercih ettiği şekilde geliştirmesine yardımcı olan kapsamlı programlar sunmaktadır. Öğrenciler, bağımsızlık ve güven kazanacak şekilde desteklenmektedir!

 • Cardiff Teknoloji Fakültesi

2018 yılında kurulan Teknoloji Fakültesi, öğrenci talebini ve sektördeki işveren ihtiyacını karşılayan dersler düzenleyebilmek amacıyla teknoloji endüstrisindeki şirketler ve işverenlerle birlikte çalışmaktadır. Okul, yazılım mühendisliği, dijital tasarım ve gelişim ve bilgisayar biliminde önde gelen öğretim görevlileri ve araştırmacılarla çalışmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, finansal durumlarına bakılmaksızın tüm öğrencilerin kariyer olasılıklarını artırma fırsatını hak ettiğine inanmaktadır. Tam ücret ödeyen uluslararası öğrencilerin tümü, üniversitenin bursları için otomatik olarak değerlendirilecektir.

Üniversite, aşağıda belirtilenleri de içerecek şekilde uluslararası öğrencileri destekleyen bir dizi lisans ve lisansüstü burs sağlamaktadır:

 • 1,200 GBP değerinde Lisans Bursu.
 • Akademik ve/veya profesyonel iş deneyimine dayalı, yaklaşık 1,500 GBP tutarında MBA Bursu
 • 1,500 GBP'lik Rektör Yardımcısı Bursu, öğrencilerin akademik yeterlilikleri ve/veya iş deneyimlerine dayanarak, Üniversite'nin bir takım Sosyal Bilimler Yüksek Lisans ve Fen Bilimleri Yüksek Lisans programlarına verilmektedir.
 • Cardiff Met Sanctuary Award, Birleşik Krallık'ta sığınma isteyen ve bir yüksek lisans programında eğitim almak isteyen öğrenciler için bir burs olanağı sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, öğrencilerin eğitim süreleri boyunca deneyimlerini güçlendirecek bir dizi Öğrenci Destek Hizmetleri sağlamaktadır:

 • Danışmanlık

Danışmanlık, öğrencilerin hayatlarındaki herhangi zorlu bir mesele ile ilgili olarak konuşabilecekleri güvenli, destekleyici ve özel bir ortam sunar. Bu, öz farkındalığın artmasına ve onların verimli ve olumlu bir şekilde yol almasına yardımcı olabilir.

 • Engelli Hizmeti

Engelli Hizmeti, öğrencilerin tam zamanlı, yarı zamanlı veya Birleşik Krallık dışından gelip gelmemesine bakılmaksızın tüm öğrencilere verilmektedir. Hareket bozukluğu, uzun süreli sağlık durumları ve duyusal bozuklukları içerecek şekilde farklı koşullara maruz olan öğrencilere destek sağlanmaktadır.

 • Öğrenci Sağlık Hizmeti

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, öğrencilere adanmış ve entegre bakım sistemi sağlayan bakım görevlileriyle çalışmaktadır. Söz konusu destek, öğrencilerin fiziksel, duygusal ve psikolojik sağlık ve refahını içermekte olup destek genellikle sağlık eğitim etkinlikleri vasıtasıyla sağlanmaktadır.

 • Öğrenci Finansman ve Refah Danışmanlığı Hizmeti

Öğrenci Finansman ve Refah Danışmanlığı Hizmeti, Cardiff Metropolitan Öğrenci Hizmetlerinin bir parçasıdır. Hizmet, öğrenci finansmanının tüm yönlerine ilişkin gizli, tarafsız ve eleştirel olmayan danışmanlık sağlamaktadır. Öğrenciler ve potansiyel öğrenciler, takım üyeleriyle ücretsiz görüşme yapabilmektedir.

 • Kariyer Hizmeti

Kariyer Hizmeti, öğrencilerin ve mezunların kariyer potansiyeline ulaşmalarına yardım ederken aynı zamanda işverenlerin öğrencilerle kampüste ve çevrimiçi olarak bağlantı kurmasına olanak tanımaktadır. Hizmet, eğitimli personelle bire bir görüşmeleri, her fakültede düzenlenen etkinlikleri, kariyer fuarlarını ve forumları ve misafir işverenlerce verilen sunumları içermektedir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Cardiff Met Üniversitesi, istihdam edilebilirliğin, öğrencilerin kendi kariyer yollarını yönetebilecek ve ekonomi ve topluma pozitif katkı sağlayacak şekilde geliştirilmesi olarak tanımlamaktadır. Üniversite, Cardiff Met EDGE'yi başarabilmek amacıyla öğrencilerle birlikte çalışmaktadır. EDGE, öğrencilerin güvenini, dayanımını ve deneyimlerini geliştirerek üniversite sonrası yaşantıya ve çalışma hayatına geçiş sürecine hazırlayan Etik, Dijital, Global ve Girişimsel beceri serisidir.

Üniversite, endüstriyle güçlü bağlantıları olan ve öğrencilere anlamlı iş deneyimi kazanma fırsatı sunan yüksek kalitede dersler vermektedir. Ayrıca, kişisel ve kariyer gelişimine yönelik kapsamlı fırsatlar bulunmaktadır.

2016 Destination of Leavers from Higher Education (DLHE) Anketine göre Kariyer Hizmetiyle birlikte istihdam edilebilirliğe ve mezun fırsatlarına odaklanan kurumlar sayesinde Cardiff Metropolitan mezunlarının %95'i mezuniyetlerinden sonraki altı ay içinde iş bulmakta veya eğitimlerine devam etmektedir.

Show more +Show less -
1200
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1001st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Facilities
PG Study @ Cardiff Met
Students at the campus
School of Art & Design
Graduate Students
Students @ breakfast
Student Testimonial
Cyncoed Campus Halls
Virtual Tour - Cyncoed Campus
Dental Practical Session
Virtual Tour - Llandaff Campus
School of Health Science
Cardiff - Freshers Week
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?