Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Cardiff University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Cardiff University, uluslararası öğrencilere unutulmaz bir yurt dışı eğitim deneyimi yaşatmak için, anlamlı araştırmaları uzman öğretim ve modern tesislerle birleştirir. Avrupa'nın en güvenli başkentlerinden birinde bulunan prestijli bir kurum olan Üniversite, 2017 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

Cardiff akademisyenleri ve araştırmacıları da, iki Nobel Ödülü de dahil olmak üzere çok çeşitli saygın başarılar ve ödüller almıştır.

Kurumda yürütülen araştırmaların kalitesi yakın zamanda İngiltere'deki en iyi beşinci ve Galler'deki en iyi olarak değerlendirilmiştir (Complete University Guide 2019). Üniversite aynı zamanda tarihindeki en büyük kampüs iyileştirme sürecinde olup yeni tesislere ve binalara 600 milyon Sterlin yatırım yapmaktadır.

Cardiff University, tüm dünyadaki işverenler tarafından uluslararası çapta tanınır. Bu da öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulma şansının çok yüksek olacağı anlamına gelmektedir.

200'den fazla dernek ve 60 adet rekabetçi spor kulübü ile öğrenciler, derslerin dışında bir şeylerle meşgul olacaklarından emin olabilirler. Ayrıca, 100'den fazla farklı ülkeden gelerek kurumda öğrenim gören 7.000'i aşkın uluslararası öğrenci, öğrencilerin birçok yeni insanla tanışma ve tüm dünyadan ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurma fırsatları olacağı anlamına gelir.

Cardiff'in merkezinde yer alan 14'ü aşkın farklı konut ve 5.500'ün üzerinde oda ile, birinci sınıf lisans öğrencileri için bir oda kurum tarafından garanti edilir. Çeşitli konaklama seçeneklerinin, Cardiff University'i evden uzakta gerçek bir ev yapmak için ihtiyaç duydukları her şeyi kendilerine sağlayacağına güvenebilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite, öğrencilerine nesildeki en büyük kampüs iyileştirmesinin bir parçası olarak dünya standartlarında tesisler sağlamak için yüz milyonlarca Sterlin yatırım yapmaktadır.

Öğrenci tesislerine yapılan 260 GBP yatırım dahil, Üniversite genelindeki 600 milyon GBP'lik büyük bir sermaye yatırım programı, öğrencilere mümkün olan en iyi deneyimin sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Devam eden yatırım programı, Tıp Fakültesi'ne ev sahipliği yapan Cochrane Binası gibi modern binaları daha şimdiden sağlamıştır. Heath Park Kampüsü'nde bulunan bina, diğer sağlık disiplinlerinde öğrenim gören öğrencilerle paylaşılır ve klinik beceriler merkezi, ileri teknoloji bir medikal simülasyon merkezi ve bir kütüphane gibi çeşitli tesislere sahiptir. Ayrıca Diş Hekimliği Okulu, Heath Park Kampüsü'nde, 2 milyon GBP'lik yeni bir simülasyon birimi açmıştır.

Üniversite ayrıca tarihi mülkünü tamamlayacak yeni modern binalar ve tesisler inşa etmektedir.

Şehir merkezindeki yeni BBC Wales stüdyolarının yanı sıra Gazetecilik, Medya ve Kültürel Çalışmalar Okulunun yeni evi için planlar hazırlanmaktadır ve akademik okulların birçoğunun yeni tesisleri için öneriler mevcuttur. Üniversite ayrıca ekonomik ve sosyal refah yaratmaya yardımcı olmak için Maindy Yolu üzerindeki 300 milyon GBP'lik İnovasyon Kampüsü'nde yeni araştırma tesislerine yatırım yapmaktadır.

Cardiff'in Öğrenci Birliği, Galler'deki en iyi ve Birleşik Krallık'taki en iyilerden biri seçilmiştir (Which? University Student Survey 2017). Öğrenci Birliği, son yıllarda yeni bir sosyal öğrenme ve akşam eğlence mekanı olan Y Plas'in yanı sıra binayı dönüştüren yeni dükkanlar ve öğrenci hizmetleri de dahil olmak üzere birçok heyecan verici gelişmeye öncülük etmiştir. Buna ek olarak, Cardiff'in en iddialı projelerinden biri, öğrenci destek hizmetleri için bir merkez sağlamak ve aynı zamanda modern, esnek sosyal öğrenim alanları ve 550 kişilik bir konferans salonu sunmak için 50 milyon GBP'lik bir Öğrenci Yaşamı Merkezi oluşturmaktır.

Kampüs yatırımları hakkında daha fazla bilgi alın...

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite, Birleşik Krallık'ın önde gelen 24 araştırma üniversitesinden oluşan saygın Russell Group'un bir üyesi olarak, konu alanlarında yüksek kalitede, araştırmaya dayalı öğretim için küresel bir üne sahiptir ve yenilikçi lisans programları dünya çapında tanınır. Öğretimi ve öğrenimi, öğrencilerinin konularında önde gelen uluslararası akademisyenler ve araştırmacılarla birlikte çalıştığı canlı ve dinamik bir araştırma ortamı ile bütünleştirilmiştir.

Cardiff University, örgün dersler, grup seminerleri, bire bir çalışmalar, dersler, laboratuvar dersleri, sunumlar, sınavlar, sınıf çalışmaları ve sektör yerleştirme fırsatları dahil olmak üzere, tüm öğrenim tarzlarına uygun birçok öğretim ve değerlendirme yöntemi sunar. Öğretime yönelik farklı yaklaşımları, Cardiff University mezunlarının çok yönlü olmasını en ileri araştırmalar ve güncel müfredat kullanılarak eğitilmesini ve rekabetçi dünyadaki iş piyasasında işverenler tarafından çok aranan becerilerle iş dünyasına hazırlanmalarını sağlar.

Akademik kadrosu, etkili ve heyecan verici öğrenim toplulukları geliştirmeye kendini adamış bilgili ve hevesli öğretim üyeleridir ve Üniversite tüm öğrencilerin başarılı olabileceği teşvik edici ve destekleyici bir ortam sunar.

Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve mezunları işe alan işverenler, Quality Assurance Agency for Higher Education gibi profesyonel kuruluşlardan aldığı bağımsız ödüller ve tanınma sayesinde Üniversitenin öğretiminin kalitesi ve standartlarına güvenebilirler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Cardiff University, çeşitli konu alanlarında 500'den fazla derece sunar. Her biri 25 akademik okula ev sahipliği yapan üç ayrı fakültesi bulunmaktadır.

Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler Koleji şu konu alanlarını içerir:

 • İşletme
 • İngilizce, İletişim ve Felsefe
 • Coğrafya ve Planlama
 • Tarih, Arkeoloji ve Din
 • Gazetecilik, Medya ve Kültür
 • Hukuk ve Siyaset
 • Modern diller
 • Müzik
 • SOSYAL BİLİMLER
 • Galce

Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri Fakültesi şu konu alanlarını içerir:

 • Biyolojik Bilimler
 • Diş Hekimliği
 • Sağlık Bilimleri
 • Tıp
 • Optometri ve Görme Bilimleri
 • Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri
 • Psikoloji
 • Wales Deanery (PGMDE)

Fiziksel Bilimler ve Mühendislik Fakültesi şu konu alanlarını içerir:

 • Mimarlık
 • Kimya
 • Bilgisayar Bilimi ve Bilişim
 • Dünya ve Okyanus Bilimleri
 • Mühendislik
 • Matematik
 • Fizik ve Astronomi

Akademik okullarının birçoğu, en modern araştırma ve öğretimi sunan ödüllü akademisyenleri, Nobel Ödülü sahipleri, Queen's Anniversary Prize Ödülü sahipleri ve daha birçok ödüllü öğretim üyeleri ile Birleşik Krallık'ın en iyileri arasındadır.

Cardiff University, Russell Group'un bir üyesi olarak, akademik okullarında en yüksek kalitede öğretimi sunmasını sağlayan fonlar, bağışlar ve ödüller kazanmaktadır.

Cardiff University sayısız konu alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır ve Mimarlık, İnşaat mühendisliği, İletişim ve Medya, Dişçilik, Sağlık Bilimleri, Gazetecilik, Optometri, Eczacılık, Psikoloji, Sosyoloji ve daha birçok alanda İngiltere'de ilk 5 arasındadır.

Ayrıca, İşletme, Kimya, İngilizce, Genel Mühendislik, Coğrafya ve Planlama, Makine Mühendisliği, Tıp, Modern Diller, Fizik, Radyografi ve daha birçok alanda İngiltere'de ilk 10 arasındadır (En iyi 5 ve En iyi 10 konu alanları bağımsız kaynaklar tarafından derecelendirilmiştir - The Times, The Guardian, The Complete University Guide, REF).

Cardiff'teki eğitim seçenekleri hakkında daha fazla bilgi...

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Cardiff University'deki giriş koşulları kurs programına göre değişir. Daha fazla ayrıntı için lisans öğrencileri için kabul kriterlerini inceleyiniz.

Bazı lisans derecesi programları için, uluslararası öğrencilerin konuyla ilgili ilk yıla doğrudan başlamak için yeterli bir öz geçmişleri yoksa veya uygun konularla ilgili olarak gerekli derinlikte eğitimi almamışlarsa, lisans öğreniminden önce bir Uluslararası Hazırlık Programı tamamlamaları gerekebilir.

Uluslararası Hazırlık Programı (IFP), öğrencilere Üniversitede çeşitli derecelere başlamak için gereken akademik becerileri ve İngilizce dil becerilerini kazandırmak için tasarlanmış bir yıllık bir programdır. IFP, Birleşik Krallık'taki en iyi akademik bölümlerin bazılarında bir dizi programa otomatik devam sunar.

Bir lisans derecesine başvuran tüm adaylar, eğitim programlarından tam olarak yararlanabilmelerini sağlayacak standart İngilizce Dili seviyesini kanıtlamalıdırlar. Eğer yurtdışından başvuruda bulunmuşlarsa ve ana dilleri İngilizce değilse, eğitim almak için kanıtlanmış bir İngilizce seviyesine sahip olmalıdırlar.

Üniversite, kurslarına ve bazı programlara giriş için çeşitli dil yeterliliklerini kabul eder. Üniversite, öğrencilerin dersin gereklerinin üstesinden gelebilmelerini sağlamak için daha yüksek notlar talep edebilir. Cardiff University'deki çoğu lisans programı, 6,5 IELTS puanı (tüm alt bölümlerde en az 5,5 puan) gerektirir ve bazı dersler için daha yüksek bir puan gerekir (7,0 puan).

Öğrenciler, Üniversite eğitimlerine başlamadan önce İngilizce dil becerilerini geliştirmek istiyorlarsa, dil seviyelerinin ve yeteneklerinin çoğunu karşılayan, 8 ile 20 hafta arasında değişen pre-sessional İngilizce dil programları bulunmaktadır.

IELTS ve GCSE İngilizce'ye ek olarak, Üniversite aşağıdaki İngilizce dil sınavlarını da kabul eder:

 • TOEFL iBT
 • Pearson İngilizce Testi – Akademik
 • Trinity ISE II/III
 • Cardiff University İngilizce Dil ve Hazırlık programları
 • Diğer İngilizce dil yeterlilikleri

Uluslararası öğrenciler için ülkeye özel bilgileri görüntüle...

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Burslar, bağışlar ve ödüller dahil olmak üzere finansal destek seçenekleri...

Cardiff University, dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilerin başvurularını kabul ederek, öğrencilerin eğitimlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için her yıl birkaç farklı burs sağlar. Kendi burs programlarının yanı sıra ortak kuruluşlarla birlikte yürütülen programlar sunar.

Rektör Yardımcısının Uluslararası Burs Programı, çeşitli lisans ve lisansüstü alanlarda öğrenim gören uluslararası öğrencilere öğrenim ücreti indirimi olarak 2 milyon GBP üzerinde ödül fonları sunmaktadır. Öğrenciler daha önce Cardiff University'e başvuruda bulundularsa ve seçtikleri bir lisans veya lisansüstü programı için bir teklif almışlarsa ve uygunluk kriterlerini karşılıyorlarsa, otomatik olarak Rektör Yardımcısının Uluslararası Bursu için değerlendirilirler. Bu burs için ek bir başvuru formu bulunmamaktadır.

Cardiff ayrıca Araştırma Mükemmelliği, doktora araştırması, lisansüstü eğitim, Uluslararası Hazırlık Programları için burslar ve daha birçok saygın ödül sunar.

Uluslararası burslar hakkında daha fazla bilgi edinin...

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Cardiff University mezunları, lisans programlarının kalitesini ve mezunlarının akademik yeteneklerini, motivasyonunu ve becerikliliğini tanıyan işverenler tarafından en çok rağbet görenler arasındadır. Pek çok uluslararası öğrenci işteki başarı şanslarını yükseltmek için Cardiff'te öğrenim görmektedir ve mezunları, neredeyse %95'inin mezuniyetten sonraki ilk altı ay içinde çalışmaya ya da ileri eğitimlerine başlamasıyla Birleşik Krallık'ın en fazla istihdam edilenleri arasındadır (HESA 2016).

Cardiff'in tüm öğrencilerine sağladığı özel Kariyer ve İstihdam hizmeti sayesinde, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak çok çeşitli beceriler geliştirmeleri ve iş deneyimi kazanmaları sağlanır. Kariyer ve İstihdam hizmeti, öğrencilerin takım çalışması, yönetim, problem çözme, iletişim, okuryazarlık, matematik ve bilgi teknolojileri becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak ücretsiz eğitim programları, workshop çalışmaları ve beceri eğitimi oturumları düzenler. Ders dışı etkinliklere ve iş deneyimine katılan öğrenciler, bu etkinliklerde kazanılan istihdam becerilerinin resmi olarak tanınmasını sağlayan Cardiff Ödül Programına da katılabilir.

Kurslarının birçoğu öğrencilere sektörde bir yıl geçirme ve seçtikleri alanda iş deneyimi kazanma fırsatı sunar. Cardiff ayrıca uzman uluslararası öğrenci desteği ile ücretsiz bir kariyer hizmeti vermektedir. Hizmet, kariyer seçme, mülakat teknikleri, iş arayışı ve özgeçmişlerini düzeltme gibi konularda tavsiye ve rehberlik sunar.

Üniversite ayrıca, kampüste uluslararası öğrencilerin işe alım yapan potansiyel işverenlerle tanışmaları için düzenli fırsatlar sunan özel kariyer etkinlikleri düzenler.

Mezunları, dünyanın her yerinde Pepsi-Cola, Unilever, Sony, Shell, Microsoft, HSBC, Emirates Airlines, Citibank, BBC ve daha birçoğu gibi saygın uluslararası kuruluşlarda çalışmaktadır.

Show more +Show less -
7888
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
189th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at Cardiff
Join us at Cardiff
Join us at Cardiff
Join us at Cardiff
Join us at Cardiff
Join us at Cardiff
Join us at Cardiff
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin