Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Charles Darwin University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Charles Darwin University (CDU), mezun istihdamı ve maaşları konusunda Avustralya'nın önde gelen üniversitelerindendir. Küresel üniversite sıralamalarında başarılı performans gösteren bu sürdürülebilir, yaratıcı, yenilikçi ve kapsayıcı yeni dünya üniversitesi, 100'den fazla bölgesel ve uzak konumdaki 11 kampüs ve eğitim merkezinde 70'i aşkın ülkeden gelen 22.000 öğrenciye eğitim vermektedir

CDU, Avustralya'nın Northern Territory bölgesindeki tek üniversitedir ve Avustralya'nın Asya'ya en yakın üniversitesidir. Avustralya'nın kuzeyindeki eğitim mirası ve yenilikçilik konusundaki geçmişi sayesinde bölgenin ve Asya kıtasının yaşam standartlarına ve gelecekteki gelişimine katkıda bulunmak için ideal bir konumdadır. CDU, yenilikçi düşüncenin temel değerlerini benimsemektedir, günümüzdeki adaletsizlikler için çözümler üretirken geleceğe yönelik net bir bakış açısı vardır.

Üniversite, öğrencilerinin dünyada olumlu bir etki yaratmak için sahip oldukları potansiyelin farkındadır ve onlara ihtiyaç duydukları bilgileri, becerileri ve özgüveni aşılamak için büyük yatırımlar yapmaktadır. Öğrenciler için en iyi imkânları sağlamak adına kaliteli öğretim programlarını ve son teknoloji araştırmaları bir araya getirmektedir.

Üniversitenin ana kampüsü Darwin şehrinden 20 dakikalık uzaklıktadır ve uluslararası havaalanına olan mesafesi yalnızca 10 dakikadır. Avustralya'yı keşfetmek ve sıcakkanlı, canlı bir topluluk içinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir konumdadır.

2023'te CDU'da öğrenim görün ve %30 burs kazanın.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Northern Territory bölgesinde yeni bir tıp programı oluşturma planlarının ilerleyişiyle, Charles Darwin University'de (CDU) Menzies Sağlık Araştırmaları Fakültesi ile ortaklaşa yeni bir Tıp Fakültesi kurulacaktır.

1 Ocak 2022'den itibaren CDU, Fakülte Dekanı Profesör Dominic Upton liderliğinde Sağlık ve Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde CDU Menzies Tıp Fakültesi'ni kuracaktır.

Ulusal Yoğun Bakım ve Travma Müdahale Merkezi'nin (NCCTRC) Medikal Direktörü Profesör Dianne Stephens, sağlıkla ilgili acil durumların ön saflarında çalışan sağlık çalışanları için yüksek kaliteli lisansüstü programlar geliştirmeye yönelik bir ortaklığın parçası olarak CDU'da göreve getirilecektir.

Sağlıkla ilgili acil durumlara hazırlık ve müdahaleye ilişkin yeni lisansüstü programları, 2022 yılının 1. Döneminde başlayacaktır. Profesör Stephens, CDU Menzies Tıp Fakültesi'nin ilk Dekanı rolünü üstlenecektir.

Okulun faaliyetlerini denetlemek ve Territory bölgesindeki tıp öğrencileri için Avustralya Hükümeti desteği aramak için yeni bir yönetim grubu oluşturulacaktır.

CDU Rektör Yardımcısı Profesör Scott Bowman AO, CDU Menzies Tıp Fakültesi'nin yeni ortaklığı ve kuruluşu ile birlikte, CDU ve Menzies'in önümüzdeki yıllarda Territory bölgesi için tıbbi bir program sunması için gerekli adımları atacağını belirtmiştir.

Profesör Bowman, "Yeni bir Tıp Fakültesi kurmak ve yeni bir Dekan, Territory bölgesinde yeni bir tıp programı için bir merkez oluşturma ve sunma planlarımızı güçlendiriyor" diye konuşmuştur.

CDU ve Menzies, Northern Territory Bölgesi'ndendir ve bu bölge için vardır. Bölge ile ilgili derin bir geçmişe ve anlayışa sahiptir ve bölge halkının eğitim ihtiyaçlarına hizmet eder.

"Territory bölgesinin üniversitesi olarak, bölgenin ve halkının ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutacağız ve bu, inanılmaz derecede önemli olan bu yerin sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için harika bir girişim."

NCCTRC Medikal Direktörü Profesör Dianne Stephens, lisansüstü programının Territory bölgesinde ve uluslararası düzeyde acil müdahale yeteneklerini güçlendireceğini söylemiştir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

CDU mezunları en iyi istihdam ve kariyer olanaklarına erişebilmektedir.

Sıralamalar

Aşağıda Üniversitenin yer aldığı sıralamalardan bazıları gösterilmektedir:

 • CDU, lisansüstü tam zamanlı istihdam sonuçları açısından 1 numaralı Avustralya üniversitesidir (2022 Good Universities Guide)
 • CDU, lisans tam zamanlı istihdam sonuçları için Avustralya'nın 2. sıradaki Üniversitesidir (2022 Good Universities Guide)
 • CDU mezunlarının istihdam oranı ortalama üniversite öğrencilerinden en az %10 daha yüksektir ve kazandıkları miktar da mezuniyetten sonraki dört aya bakıldığında %5 daha fazladır (2020 Graduate Outcomes Survey National Report)

CDU öğrencileri, iş hayatına başlarken ihtiyaç duyacakları becerilere fazlasıyla sahiptir. Üniversitenin dünya çapında ve çeşitli sektörlerde çalışan mezunları, bu durumu kanıtlar niteliktedir. Okul aynı zamanda 2016 – 2022 yılları arasında lisans istihdam sonuçları açısından Avustralya'da ilk 2 içerisinde yer almıştır.

Bölgede mühendislik, muhasebe, turizm ve konaklama, sağlık, hemşirelik, BT, iletişim, kamu hizmeti sektörü ve eğitim alanlarında yetkin ve kalifiye çalışanlar için talep yüksektir.

Öğrenciler, üniversitedeki kariyer desteği ve istihdam edilebilirlik hakkında daha fazla bilgi için CDU web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

CDU öğrencilerine hazırlık, sertifika II programları, diplomalar, VET programları ve doktora gibi yükseköğretim ve araştırma programlarının dahil olduğu çeşitli eğitim seçenekleri sunan çift sektörlü bir üniversitedir.

CDU International College

CDU International College ve UP Education hazırlık programları, diplomalar ve lisansüstü dereceler için hazırlık ile öğrencilerine yükseköğretim için gereken eğitimi sağlamaktadır.

Kolejler

Üniversitenin yüksekokulları ve fakültelerinde sayısız eğitim seçeneği sunulmaktadır:

 • Mühendislik, BT ve Çevre Yüksekokulu
 • Asya Pasifik İşletme ve Hukuk Yüksekokulu
 • Sağlık ve Beşeri Bilimler Yüksekokulu
 • Yerel Gelecekler, Eğitim ve Sanat Yüksekokulu
 • Hemşirelik ve Ebelik Yüksekokulu

Eğitim alanları

Öğrencilerin seçebileceği eğitim alanlarından bazıları:

 • Mühendislik
 • BT ve Ağ Mühendisliği
 • İşletme ve Muhasebe
 • Sanat ve Beşeriyet
 • Sağlık Bilimleri ve Hizmetler
 • Ağırlama
 • Hukuk ve Yasal Çalışmalar
 • Mutfak Sanatları ve Fırıncılık
 • Eğitim
 • Acil Durum ve Afet Yönetimi
 • Hemşirelik ve Ebelik
 • Çevre bilimi
 • Psikolojik Bilim
 • Egzersiz ve Spor Bilimi
 • Kamu sağlığı
 • Kuaförlük ve Güzellik Hizmetleri
 • Sosyal Çalışma
 • Yerel Bilgiler

Burslar

CDU, hazırlık, mesleki eğitim ve öğretim, lisans, lisansüstü ve araştırma programları için çeşitli burslar sunmaktadır. CDU, olağanüstü akademik başarılar gösteren ve dünyada olumlu bir etki yaratmaya katkıda bulunabilecek öğrencilere yüzde 50'ye varan burslar vermektedir. Burslar hakkında daha fazla bilgi için CDU web sitesini ziyaret edin.

Giriş koşulları

CDU'da eğitim görmek isteyen öğrencilerin akademik ve İngilizce dil giriş koşullarını karşılamaları gerekmektedir.

Programlar için gerekli akademik koşulları görmek için CDU web sitesini ziyaret edin.

CDU programları için İngilizce giriş koşullarıyla ilgili ayrıntılar, ''giriş koşulları'' sekmesi altındaki program sayfasında bulunabilir.

CDU programlarına giriş için gerekli koşulları karşılamayan öğrenciler, CDU International College'daki hazırlık programlarını alabilir.

Show more +Show less -
Konaklama Seçenekleri ve Güvenlik

Konaklama Seçenekleri ve Güvenlik

Konaklama seçenekleri

Öğrenciler, CDU'da öğrenim görürken kampüs içinde veya dışında yaşamayı seçebilirler.

Kampüste konaklama

International House Darwin (IHD) – CDU Casuarina Kampüsü

International House Darwin'de (IHD), öğrenciler bir topluluk olarak bir araya gelir. Sosyal tesisler arasında bilgisayar laboratuvarı, barbekü alanı, ücretsiz Wi-Fi, oyun odası ve bir yüzme havuzu bulunur. Öğrenciler ayrıca 7/24 danışmanlık desteğine sahiptir ve Litchfield Ulusal Parkı ve Kakadu gibi bölgesel yerlere gezilerin keyfini çıkarabilirler. Daha fazla bilgi için IHD web sitesini ziyaret edin.

Alice Springs

Alice Springs Öğrenci Konaklaması (ASSA), öğrencilere uygun fiyata konaklama olanağı sunmakta olup güvenli ve emniyetlidir ve sosyal gelişimlerine yardımcı olur.

Kampus Dışı Konaklama

CDU, öğrencilere kampüs dışı konaklama seçenekleri ve kiracılık hakkında ihtiyaç duyduklarında ücretsiz danışmanlık sunmaktadır.

Öğrenci Güvenliği

CDU, bütün öğrenciler için güvenli bir ortam sağlamaya kendini adamıştır.

CDU'nun güvenlik personeli, ilk yardım konusunda iyi bir eğitime sahiptir ve tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulması durumunda ilk yardım çantalarına kolayca erişebilirler. Ayrıca kampüste herhangi bir acil durum/kaza durumunda ilk müdahale ekibi olmak için eğitilmişlerdir.

Üniversitenin güvenlik görevlileri binalar, çeşitli üniversite bölgelerindeki toplu taşıma noktaları ve kampüs otoparkları gibi yerler arasındaki geçişlerde öğrencilere yardımcı olmak adına geç saatlerde onlara eşlik edebilir.

Öğrenciler ayrıca "ışık koridorları" şeklinde bilinen ve kampüsün etrafına stratejik bir şekilde konumlandırılmış yürüyüş yollarını kullanabilir. Bu koridorlar ana binalardan bütün otoparklara kadar gitmektedir.

COVID-19 hakkında sağlık ve güvenlik

CDU, tüm kampüslerin COVID-19 sağlık ve güvenliği ile ilgili tüm hususlarda Sağlık Baş Görevlisi tarafından belirlenen önlemlere uygun hareket etmelerini sağlamayı taahhüt eder. Kampüsteki tüm öğrenciler, aşağıdaki önlemlerin uygulandığından emin olabilir:

 • Kampüslerdeki sınıflar, sosyal mesafe kuralına göre uyarlanmıştır
 • Arttırılmış sayıda temizlik ve el dezenfektanı istasyonu
 • Personel ve öğrencilerin temas takibi için CDU kampüsleri genelinde kontrolden geçmeleri gereklidir

Show more +Show less -
Endüstri ortaklıkları

Endüstri ortaklıkları

Çift sektörlü bir üniversite olan CDU, yükseköğretim ve mesleki öğretimi (VET) beraber vermektedir.

CDU, araştırma ve eğitim alanında güçlü ağlara sahiptir. Kâr amacı gütmeyen kurumlar, profesyonel kuruluşlar, Devlet finansmanlı araştırma kurumları ve bölgesel ortaklıklarla farklı endüstri ilişkileri geliştirmiştir.

Üniversitenin yükseköğretim ortakları, öğrencilere mesleki deneyim fırsatları sunar. CDU bölgesel esnaflar, işletmeler ve sektörler ile kapsamlı eğitim için iş birliği yapmaktadır.

Üniversite, aşağıdaki gibi ülkelerde bulunan dünya çapındaki üniversiteler ve kuruluşlarla bağlantılara sahiptir:

 • Avusturya
 • Kanada
 • Çin Halk Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Fransa
 • Almanya
 • Hong Kong ÖİB
 • Endonezya
 • Japonya
 • Malezya
 • Hollanda
 • Norveç
 • Filipinler
 • İspanya
 • İsveç
 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Vietnam

Show more +Show less -
CDU'da Araştırma

CDU'da Araştırma

CDU, Avustralya'daki en araştırma odaklı ve yenilikçi öğretim üniversitelerinden biridir. Araştırma ve etki bakımından dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır (Times Higher Education 2020).

Üniversitenin araştırma enstitüleri ve merkezleri arasında aşağıdakiler bulunur:

 • Menzies Sağlık Araştırmaları Fakültesi
 • Çevre ve Geçim Kaynakları için Araştırma Enstitüsü
 • Kuzey Enstitüsü
 • Enerji ve Kaynaklar Enstitüsü
 • The Molly Wardaguga Araştırma Merkezi
 • Sürdürülebilir Topluluklar için Avustralasya Direnç Uygulama Merkezi

CDU'daki araştırmalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yenilikçi Araştırma Üniversiteleri

CDU, Avustralya'daki araştırma ve eğitimde kapsayıcı mükemmeliyete kendini adamış olan Yenilikçi Araştırma Üniversiteleri (IRU) ağına dahildir. IRU üyeleri şunlardır: Charles Darwin University, Flinders University, Griffith University, James Cook University, La Trobe University, Murdoch University ve Western Sydney University. IRU eğitim ve öğrenim, araştırma, yönetim ve liderlik eğitimi ve uluslararasılaşmayı da içerecek şekilde farklı alanlarda üye üniversiteler arası ortaklığı teşvik etmektedir.

Araştırma Başarısı

ERA'ya göre (Research Excellence Rankings Analysis), CDU araştırmalarının %82'si dünya standartlarında veya daha iyi olarak değerlendirilmektedir şu kategorilerde ise 4 puan almıştır: çevre bilimi ve yönetim (2 basamaklı seviye), tıp ve sağlık bilimleri (4 basamaklı seviye) ve ekoloji (2 basamaklı seviye). Ayrıca biyoloji bilimleri, çevresel bilimler, tarım ve veterinerlik bilimleri alanlarında da 2 basamaklı seviye için 4 puan almıştır.

Yerli araştırma

CDU, Northern Institute ve Molly Wardaguga Araştırma Merkezi'nde Yerli eğitim ve araştırma seçenekleri sunmaktadır.

Araştırmada güçlü yanları

CDU, çevre, sağlık, kamu düzeni, sosyal bilimler, İlk Milletler, enerji ve kaynaklar alanlarındaki araştırma uzmanlığına odaklanarak endüstri, devlet ve toplum önceliklerini ele almaktadır.

Show more +Show less -
2300
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
Hear more from CDU student Kalyani - from India
At Charles Darwin University
Get to know International House Darwin Meet Rafat
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
At Charles Darwin University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?