Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Conestoga College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

1967 yılında kurulmuş olan Conestoga, Kanada'nın önde gelen politeknik kolejlerinden biridir ve Ontario'nun en hızlı büyüyen devlet kolejlerinden biri olmakla gurur duymaktadır. Kolej, sekiz ayrı kampüs ve eğitim merkezinde 23.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, 200'ün üzerinde programda sürekli eğitime kayıtlı 30.000 yarı zamanlı öğrencisi vardır. Conestoga, itibarını, düşük mevcutlu sınıflar ve uygulamalı, proje odaklı öğrenme ile şekillendirilen benzersiz bir öğretimde mükemmellik yaklaşımı üzerine inşa etmiştir.

Conestoga, 80 ülkeden gelen 10.000'in üzerinde uluslararası öğrencinin katıldığı harika bir uluslararası topluluktur. Bu öğrenciler, hedeflerini gerçekleştirmek üzere köprü programları gibi çok çeşitli programlar, dersler ve sertifika programlarında öğrenim görebilirler ve çoklu yeterlilik almak için fırsatlar sunan üniversite anlaşmalarını takip edebilirler.

Waterloo şehri ve çevresindeki bölge, başkent Toronto'dan sadece kısa bir yolculuk mesafesinde olup, hareketli bir inovasyon ve fırsat merkezidir. Waterloo bölgesi, Kanada'nın teknoloji başkenti olarak kabul edilmektedir ve kendilerini tam anlamıyla modern eğitime, yeni düşünme yöntemlerine ve gelişmekte olan iş sektörlerine vermek isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Covid-19

Devam etmekte olan Covid-19 tehlikesi dünya çapında ve üniversite topluluğu içinde gelişmeye devam ederken, Conestoga, kolejin zorluklara karşı adaptasyonunu ve öğrencilerin ve personelin güvenliğini sağlamak için ileriye dönük sürekli planlamaya odaklanmıştır. Kolej, bu konuda yerel halk sağlığı otoritesi, yerel ve federal hükümetin yanı sıra topluluk ortakları ve personeli ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. Tüm Conestoga öğrencilerinin sağlık ve güvenlikten ödün vermeden seçkin bir eğitimde yer almaya devam etmesini sağlamak en önemli önceliktir.

Yeni Yatırım

Conestoga College, kısa bir süre önce Cambridge şehrinde 250.000 fit karelik bir tesisin yanı sıra 164 dönümlük bir araziyi satın almak üzere 33 milyon CAD'nın üzerinde heyecan verici bir yatırım yapmıştır. Kolej, bu etkileyici tesisi, çeşitli ticaret meslek yüksekokullarını kapsamlı, modern bir öğrenim ve eğitim tesisinde birleştirmek üzere kullanmayı planlamaktadır.

Kurumun bunu bir süredir hedeflemekte olmasıyla birlikte, bu arazinin mükemmel konumu kolejin ticaret programlarını birleştirmesini ve tesislerinde ve hizmetlerinde iyileştirmeler yoluyla önemli katma değer eklemesini sağlamıştır.

Yeni kampüs alanı için planlama başlamış olup Eylül 2021'de öğrencilere açılması beklenmektedir. Waterloo, Kitchener, Cambridge ve Guelph kampüslerindeki ticaret ve çıraklık programlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerin bu yeni binada bir araya gelmeleri mümkün olacaktır.

Bu yeni yaklaşım, program için öğrenimde tekrarları azaltacak, mükemmel yeni tesisler sağlayacak ve Conestoga'nın ticaret öğrencilerinin mesleki potansiyelini en üst düzeye çıkartacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Conestoga, önde gelen bir politeknik kolejidir. Ontario'da bulunan kolej, geleceğe odaklı program ve ders yelpazesinin yanı sıra kariyer odaklı eğitim ve uygulamalı araştırmaya verdiği önem sayesinde hızla büyüyen bir kurumdur. Conestoga'da öğrenciler, hızla değişen, rekabetçi bilgi ekonomisinde başarılı olmak için mükemmel bir şekilde hazırlandıklarına güvenerek öğrenim görebilirler.

Conestoga College öğretim üyeleri, alanlarında yüksek eğitimli, uzun yıllara dayanan pratik deneyime ve iş başarısına sahip profesyonellerdir. Kolejin öğrencileri, öğretim üyeleriyle düşük mevcutlu sınıflarda, bol miktarda yüz yüze, kişiselleştirilmiş öğrenim deneyimi ve işbirliği ile çalışabilirler. Kolej aynı zamanda çevredeki iş dünyası ile entegrasyonundan da gurur duymaktadır. Ontario'nun tanınmış teknoloji başkentinde bulunduğundan, kolej ile bilgi alışverişine katılan pek çok heyecan verici girişim ve köklü işletme bulunmaktadır.

Kolej ayrıca, Waterloo bölgesinde Conestoga tarafından işletilen ve çocuk bakımı ile ilgili programlar için laboratuvar okulu olarak işlev gören bir dizi çocuk bakım merkezi gibi çeşitli benzersiz tesislere ve programlara sahiptir. Buralarda öğrenim gören öğrenciler, sadece çocukların yaşamlarında gerçek bir fark yaratmakla kalmamakta, aynı zamanda iyi donanımlı laboratuvarlara, proje bazlı derslere, uygulamalı klinik deneyime ve uygulamalı araştırma fırsatlarına erişme şansına da sahip olmaktadır. Conestoga öğrencileri teori, araştırma ve uygulamayı birbirine bağlama ve mükemmel eğitim temelleri oluşturma fırsatları sayesinde diğerlerinden çok öndedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Kolej, 200'ün üzerinde kariyer odaklı eğitim programı ve Büyük Toronto Bölgesi dışındaki diğer tüm kolejlerden daha fazla derece seçeneği sunmaktadır. Buna, Ontario eyaletinde tamamen kolej tarafından verilen tek ve akredite mühendislik dereceleri de dahildir. Sunulan 200'den fazla sertifika arasında, birçoğu co-op seçeneği içeren çok çeşitli diploma, lisans ve lisansüstü programları bulunmaktadır.

Kolejin çok çeşitli programları, her tür öğrencinin başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerileri edinmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır ve topluluktaki herkesin dahil olmasını sağlamak için birden çok giriş noktası ve öğrenme yolu mevcuttur. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kolejlerle birtakım ortaklık anlaşmaları ile Conestoga öğrencilerinin daha fazla ortaöğretim sonrası eğitim fırsatına doğrudan erişimi sağlanmaktadır. Kolej, aşağıdaki alanlarda kapsamlı programlar sunmaktadır:

 • Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Toplum Hizmetleri Fakültesi
 • Yaratıcı Endüstriler Fakültesi
 • Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi
 • Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi
 • Otelcilik ve Mutfak Sanatları Fakültesi
 • Disiplinlerarası Çalışmalar Fakültesi
 • Ticaret ve Çıraklık Fakültesi
 • İş Gücü Geliştirme Fakültesi

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Conestoga College tarafından sunulan bir programa giriş için, birtakım giriş kriterlerinin karşılanması gerekmektedir. Bu kriterler, başvurulan belirli bir programın kabul koşullarının karşılanmasını içermektedir. Adaylar, başarılı bir şekilde başvurmak için ek gereklilikleri öğrenmek üzere başvurdukları programa ait kabul koşulları sayfasını kontrol etmelidir.

Tüm adayların aşağıdaki yollardan biriyle İngilizce dil yeterliliğine dair kanıt sunmaları gerekecektir:

 • Bir diploma veya sertifika için: 6.0 IELTS puanı (her bölümde en az 5.5 olmak üzere), 80 TOEFL puanı (uygulamalı hemşirelik, solunum terapisi, halkla ilişkiler, gıda işleme teknisyeni ve gazetecilik diploma programları hariç)
 • Bir lisans programı için: 6.5 IELTS puanı (her bölümde en az 6.0 olmak üzere), 88 TOEFL puanı (uygulamalı hemşirelik, solunum terapisi, halkla ilişkiler, gıda işleme teknisyeni ve gazetecilik diploma programları hariç)
 • Bir lisansüstü sertifikası için: 6.5 IELTS puanı (her bölümde en az 6.0 olmak üzere), 88 TOEFL puanı (bazı IT ve mühendislik programları için farklı puanlar gerekebilir)

Tam zamanlı bir ortaöğretim sonrası eğitim programına doğrudan giriş için İngilizce dil gerekliliklerini karşılamayan öğrenciler, kolejin Akademik Çalışmalar için İngilizce (EAS) kursuna başvurabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Kolej, öğrencilerine birtakım burslar veya diğer finansman fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler, eğitim programı, geldikleri ülke veya finansal koşulların da aralarında bulunduğu ancak bunlarla sınırlı olmayan birtakım kriterlere göre giriş bursları ve bölgesel burslar için otomatik olarak değerlendirilmektedir.

Giriş bursları ve bölgesel burslar yalnızca yeni öğrencilere açıktır. Bu burslara başvuranlar, önceki akademik performanslarına göre sıralanmakta, en yüksek puanlara sahip öğrenciler seçilmektedir. Tüm adayların Conestoga College'da tam zamanlı öğrenci olmaları gerekmektedir. Ayrıca, öğrencilerin bursa hak kazanmak için depozitolarını ve ücretlerini kabul mektuplarında belirtilen son tarihlere kadar ödemeye devam etmeleri gerekmektedir. Tüm uluslararası öğrenciler çeşitli giriş burslarına hak kazanabilir:

 • Giriş Mükemmellik Bursu
 • Ortaöğretim Sonrası Akademik Çalışmalar için İngilizce Bursu
 • Kanada Sürekli Eğitim Bursu
 • 2. Program Bursu

Uluslararası öğrenciler ayrıca bölgesel burslara da hak kazanabilmektedir:

 • Lisans Programı Giriş Bursu
 • Diploma Programı Giriş Bursu
 • Lisansüstü Programı Giriş Bursu

Her bir ödül veya bursun, başvurudan önce anlaşılması gereken kendine özel başvuru kriterleri mevcuttur. Kolej, ödüllerinin ve burslarının adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamaya ve geçmişlerine veya kökenlerine bakılmaksızın öğrencilerin öğrenme potansiyellerini geliştirmeye kararlıdır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Conestoga College, öğrenci ve işveren memnuniyetine ek olarak, mezun istihdam başarısı açısından da düzenli olarak Ontario'nun en iyi kolejlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Bu başarı, kolejin mesleki başarı sağlamak üzere tasarlanmış pratik, uygulamalı eğitim modülleri ile teorik uzmanlığı birleştiren kariyer odaklı eğitime verdiği sürekli önemle sağlanmaktadır.

Kolejin diğer akademik kurumlarla, sektör liderleriyle ve yerel topluluklarla kurduğu zengin ortaklıklar sayesinde Conestoga öğrencilerine sürekli destek sağlanmaktadır. Kolejin programları ve tesisleri, danışma komiteleri aracılığıyla programların yüksek oranda istihdam edilebilir mezunlar yetiştirmesini sağlayan 1000 topluluk ve iş liderinin değerli katkılarıyla geliştirilmiştir.

Rakipsiz bir başarı geçmişi olan kolejin öğrencileri eyalet düzeyindeki ve uluslararası akademik yarışmalarda düzenli olarak onur dereceleri almaktadır. Kolejin işverenler arasındaki memnuniyet oranı anketin başlangıcından itibaren yüzde 90'ın üzerindedir. Ayrıca, Conestoga mezunları arasında öğrenci kredilerinin zamanında ödenmeme oranı eyaletteki en düşük oranlardan biridir ve bu, kolejin mezunlarının büyük çoğunluğunun başarısını yansıtmaktadır.

Toplumda saygı duyulan bir kurum olan Conestoga'nın mezunlarının yüzde 65'i kolejdeki öğrenimlerini tamamladıktan sonra eğitimlerine devam etmek için bölgede kalarak her yıl yerel ekonomiye 2,3 milyar CAD'nın üzerinde kazandırmaktadır.

Show more +Show less -
3200
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Engineering Degrees at Conestoga College
Inspired Lives Conestoga Alumni Stories
At Conestoga College
At Conestoga College
At Conestoga College
At Conestoga College
At Conestoga College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
3.0
Conestoga College Conestoga College
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Conestoga College - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Conestoga College Conestoga College
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Conestoga College - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin