Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Coventry University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Coventry University'nin ana kampüsü İngiltere'nin merkezinde Coventry şehrinde bulunur. Bu konumdan tren ile Coventry University London'a sadece 1 saat uzaklıktadır. Birleşik Krallık'taki en iyi 5 öğrenci şehrinden birinde (QS En İyi Öğrenci Şehri Endeksi 2019) bulunan Coventry, öğrencilerine hem büyük bir şehir deneyiminin hem de büyümekte olan bir topluluğa sahip bir kampüsün avantajlarını sunar.

TheHub kampüste öğrenci yaşamının merkezinde yer almakta olup benzer düşünen ve hayat boyu arkadaşlığı sürdürme potansiyeline sahip bireylerle tanışmak için doğal bir ortamdır. Öğrenci deneyimi, 2019 yılında Birleşik Krallık'ta bu kategoride Yılın Üniversitesi seçilmekten iftihar duyan Coventry University için bir önceliktir (The Times and Sunday Times Good University Guide 2019).

Toplam öğrenci nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan, dünya genelinde 130'u aşkın ülkeden gelen 11.000 uluslararası öğrencisiyle, 250'den fazla lisans ve lisansüstü programlardan birinde öğrenim görürken dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla tanışmak için çokça imkân mevcuttur.

Coventry kampüsü sürekli olarak yenilenme çalışmalarını sürdürür. Milyon pound değerinde yatırım yapılan modern Alison Gingell binası tam donanımlı ambulans, ameliyathane ve spor terapi kliniği ile birlikte Sağlık ve Yaşam Bilimleri öğrencilerine gerçek dünyaya ait sağlık senaryolarını deneyimleme imkânı sunar. Kampüste, öğrenci yaşamının merkezinde TheHub adında yeni bir sosyal alan geliştirilmiştir. Üniversite, 2016 ile 2019 yılları arasında tümü ana kampüsten yürüme mesafesinde olan Bishopgate, Godiva Place ve The Cycle Works dahil olmak üzere konaklama seçeneklerine 89 milyon GBP değerinde yatırım yapmıştır.

Tüm fakülteler mezun sonuçlarına büyük bir önem vermekte olup istihdam birimleri, öğrencilerin mezun seviyesindeki pozisyonlara yerleşmelerinde yardım ve yönlendirme sunarken bir yandan sanayi deneyimi kazanmaları için çalışır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Uluslararası Pathway Programları

Coventry University, derece programları için doğrudan giriş şartlarını sağlamayan öğrenciler için Uluslararası Pathway programlarını başlatmıştır:

 • Uluslararası Hazırlık Yılı
 • Uluslararası Birinci Yıl (International Year One)
 • ve Yüksek Lisans Hazırlık programı

Öğrenciler, mevcut akademik pathway (üniversiteye geçiş) programlarından birinde öğrenim görerek seçtikleri derece programına giriş imkânı kazanacaklardır. Burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Coventry University, gerçek anlamda bütünleşik bir çevrimiçi eğitim platformu kullanır

Eylül 2020'den bu yana 40.000'den fazla öğrenci, Coventry University kampüsleri genelinde mobil-cihaz öncelikli, interaktif ve ilgi çekici eğitim ve öğretim ortamı olan Aula'yı kullanmaktadır. Aula, karma öğrenim deneyiminin merkezinde yer alan görüşme ve katılım sayesinde üniversitenin eğitim sunuş biçimini güçlendirmiştir.

Aula'dan faydalanan bazı Coventry University öğrencilerinin bu konuda görüşleri şunlardır:

''Aula öğrenim deneyiminin tüm özelliklerini dikkate aldığından oldukça faydalı oldu. Tek bir uygulama aracılığıyla kayıtları, notları ve ders videolarını kolayca izleyebilme, takım arkadaşlarıyla sohbet edebilme ve ilerleme durumumuzu raporlayabilme imkânı oldukça kolaylık sağladı. Cep telefonu entegrasyonu oldukça iyi yapılmış görünüşü ve kullanımı tamamen aynı ve hatta masaüstü versiyonundan daha samimi. İhtiyaç duyduğunuz her şey tek bir dokunuş uzaklığında. Bu yüzden bunu seviyorum.''

Louis Oghenemaro Sota, Mühendislik Proje Yönetimi Fen Yüksek Lisans Programı (MSc)

''İlk defa giriş yaptığımda Aula'nın sosyal bir ortam olduğunu ve modüller arasında kolaylıkla geçiş yapabileceğimi fark ettim. Yeni beceriler edinmek daima faydalı oluyor ayrıca uzaktan eğitim sayesinde iletişimimi, zaman yönetimimi ve liderlik becerilerimi geliştirdim. Sosyal mesafeye (ve uzaktan çalışmaya) rağmen, Aula'yı kullanırken sınıf arkadaşlarımla etkileşimden sadece bir tık uzaklıktayım.''

Ana Maria Cioc - Mühendislik Proje Yönetimi Fen Yüksek Lisans Programı (MSc)

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Bu kurumda öğretim başarısı, öğrencileri meslek yaşamına hazırlamak için pratik deneyimle birleştirilir. Öğrenciler dünyaca ünlü araştırmacılar ile birlikte çalışırken üniversite küresel problemleri ele alan araştırmaları ile tanınmaktadır. Araştırma alanlarının odağı şu 5 kategori altında yer alır:

 • Hidrojenle çalışan yakıt pilli araçlar ve özerk otomobiller dahil olmak üzere zeka ürünleri ve süreçleri
 • Çocuk okuryazarlığı ve ruh sağlığı dahil olmak üzere sağlık ve iyi yaşam
 • Ulaşım tasarımı ve dijital ortamlar dahil olmak üzere yaratıcı kültürler
 • Arı popülasyonları ve tren yolu altyapısı dahil olmak üzere sürdürülebilirlik ve dayanıklılık
 • Siber güvenlik ve göç dahil olmak üzere emniyet ve güvenlik

Öğrenciler, uzman araştırmacılarla bu yenilikçi uzmanlık alanlarında öğrenim görme ve araştırma yapma imkânının yanı sıra pratik deneyim kazanma imkânına sahip olur.

Coventry Hukuk Fakültesi'nde yer alan münazaa salonundan ameliyathanelere ve Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi'ndeki Ebe ve Terapi odalarına kadar pek çok imkân sayesinde öğrenciler, üniversiteden sonra kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak pratik deneyimler kazanır.

Üniversite aynı zamanda en iyi eğitim-öğretim yollarını bulmak ve ardından bunları üniversite genelinde uygulamak için akademisyenler, araştırmacılar, kütüphaneciler ve teknoloji uzmanlarını bir araya getiren bir proje olan Disruptive Media Learning Lab'e ev sahipliği yapmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Coventry University bünyesinde 4 fakülte bulunur:

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Coventry University, yetenekli sanatçılar ve tasarımcılar yetiştirmede zengin bir mirasa sahiptir. Coventry University'nin en eski fakültelerinden biri olan Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi günümüzde ileri düzey kaynaklara ve modern teknolojilere ev sahipliği yapmakta olup, sanat dünyasındaki yenilikleri dikkate alarak öğrencileri yetenekli profesyoneller olmaya hazırlar. Bünyesinde Sanat ve Tasarım Okulu, Beşeri Bilimler Okulu ve Medya ve Sahne Sanatları Okulu yer alır.

Mühendislik, Çevre ve Bilgisayar Programcılığı Fakültesi

Fakülte bünyesinde Bilgisayar Programcılığı, Elektronik & Matematik Okulu, Enerji, İnşaat & Çevre Okulu ve Makine, Uzay ve Otomotiv Mühendisliği Okulu bulunur. Bu fakülte aynı zamanda 50 milyon GBP yatırım yapılan modern Mühendislik ve Bilgisayar Programlama binasına ev sahipliği yapar ve hava tünelleri, uçuş simülatörleri ve bir jet uçak dahil olmak üzere daha pek çok imkan sunar.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Fakülte bünyesinde Yaşam Bilimleri Okulu, Psikoloji, Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri Okulu, Hemşirelik, Ebelik ve Sağlık Okulu bulunur. Öğrencilerin, milyon pound değerinde yatırım yapılan, 2018 yılında hizmete giren Alison Gingell çatısı altında hastane simülasyonu, laboratuvarlar ve egzersiz ortamları dahil olmak üzere pek çok imkâna erişimi bulunur. Fakülte, mezun sonuçları ile muhteşem bir üne sahiptir.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Coventry İşletme ve Hukuk Okulu'ndan oluşan bu fakülte pek çok uzmanlık seçeneği sunar. Coventry İşletme Okulu, İktisat, Finans ve Muhasebe, Pazarlama ve İdare ve Strateji ve Liderlik alanlarında uzman olup sanayi deneyiminin yanı sıra çok çeşitli araştırma programları ve akademik programlar sunar. Coventry Hukuk Okulu'nun uzmanlıkları dahilinde Uluslararası Hukuk ve Petrol, Gaz ve Enerji Yasası yer alır. Öğrencilerin, öğrenimleri boyunca gerçekçi ve modern mahkeme salonlarında pratik deneyim kazanabilmeleri için Münazara Salonuna erişimleri bulunur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Giriş koşulları, adayın başvuru yaptığı bölgeye ve istediği programa göre değişiklik gösterir. Kabul edilen giriş koşulları ve seviyeler başvurunun hangi ülkeden yapıldığını seçerek bulunabilir.

Lisans programlarının çoğu için öğrencilerin 6.0 IELTS puanı veya eşdeğeri bir puana sahip olmaları gerekir. Başvuru sırasında öğrencilerden İngilizce dil sınavına dair bir kanıt istenir.

Coventry University, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere, lisans veya lisansüstü programlara seçebilmek için gereken seviyeye erişebilmeleri için İngilizce Hazırlık programları sunar. Bu programlar, öğrencileri akademik çalışmaların gerektirdiklerine daha iyi hazırlamaya yardımcı olurken aynı zamanda Coventry University'de öğrenim görmek isteyen diğer uluslararası öğrencilerle tanışmak için harika bir fırsattır.

Pathway (Üniversiteye Geçiş) Programları

Coventry University, tercih ettikleri lisans veya lisansüstü programa doğrudan geçiş için şartları sağlamayan uluslararası öğrenciler için yüksek kaliteli hazırlık programları sunar. Üniversite, öğrencilerin ihtiyaç duydukları akademik puanları ve/veya İngilizce puanlarını almalarına destek verir ve üniversitede öğrenim için gereken kişisel ve mesleki becerileri geliştirmelerine yardımcı olur. Üniversitenin sunduklarını keşfedin.

Show more +Show less -
Sponsorluk ve fon desteği

Sponsorluk ve fon desteği

Coventry University, üstün başarılı öğrencilerin potansiyellerini ortaya koyabilmelerine yardımcı olmak için sık sık burs seçenekleri sunar. Kurum, yurtdışında öğrenimin beraberinde getirdiği finansal zorlukların bilincinde olup çok çeşitli yeterlilik kriterleri taşıyan, farklı miktarlarda yüzlerce burs imkânı sunar. Bunlar arasında özel yetenekleri veya üstün akademik başarıları dolayısıyla belirli ülkelerden ya da bölgelerden gelen öğrencilere ya da üniversitede belirli programlarda öğrenim gören öğrencilere sunulan özel burslar mevcuttur. Öğrenciler, her biri için yeterlilik kriterleri ve şartlar dahil olmak üzere en güncel burslara göz atmak için üniversitenin internet sayfasını ziyaret etmeye teşvik edilir. Bu, Ocak, Mayıs veya Eylül aylarında Coventry'de veya kurumun Londra kampüsünde öğrenime başlamayı planlayan öğrenciler için geçerlidir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Coventry University öğrencilerine istihdam becerilerini geliştirmek ve ilgili iş deneyimi kazanarak mezun seviyesinde işlere yerleşebilmelerine yardımcı olmak için özel kariyer ve istihdam kaynakları sunar. Program kapsamında yönlendirme, istihdam edilebilirlik becerileri kazanma konusunda tavsiyeler, iş deneyimi imkanları, istihdam sürecinde yardım ve mülakatlara hazırlık ve değerlendirme dahil olmak üzere çok çeşitli destek ve tavsiye imkânları mevcuttur. İstihdam birimi, öğrencilerin üniversitedeki zamanlarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak için öğrenciler ve eğitmenlerin yanı sıra çeşitli sanayilerdeki işverenler ve mentorlarla birlikte çalışır.

Coventry aynı zamanda Birmingham yakınlarında gerçekleştirilen Ulusal Mezun İşe Alım etkinliklerinde de iyi bir yere sahip olup eski mezunları PWC, Accenture ve Jaguar Land Rover gibi prestijli kuruluşlarda kariyerlerine başlamıştır.

Bu destek, öğrenciler Coventry University'den ayrıldıktan sonra sona ermez kariyer tavsiyeleri ve yardımlara devamlı erişimin yanı sıra mezunların katılabileceği aktif bir mezun öğrenci topluluğu mevcuttur.

Show more +Show less -
12205
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Coventry University
Why Coventry?
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
At Coventry University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
4.5
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.0
Nguyen Bao Chau
Coventry University
Student help is really helpful. They also responded to students’ need and complaints fast
Daha fazla göster +
Muhammad Nazmil
Coventry University
The environment is great for students
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Coventry University Coventry University
Rated4/5based on2 student reviews
The environment is great for students Customer reviews:
Coventry University - by, 2020-01-30
4.0/ 5 stars
Coventry University Coventry University
Rated4/5based on2 student reviews
Student help is really helpful. They also responded to students’ need and complaints fast Customer reviews:
Coventry University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Coventry University Coventry University
Rated4/5based on2 student reviews
The environment is great for students Customer reviews:
Coventry University - by, 2020-01-30
4.0/ 5 stars
Coventry University Coventry University
Rated4/5based on2 student reviews
Student help is really helpful. They also responded to students’ need and complaints fast Customer reviews:
Coventry University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?