Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Curtin University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Curtin University, yüksek etkili araştırmaları, güçlü sanayi bağlantıları ve öğrencilerini geleceğin kariyerlerine hazırlamaya olan bağlılığı ile tanınan yenilikçi ve küresel bir üniversitedir.

Curtin, kaliteli eğitim ve araştırmaları ile küresel bir üne sahip olup Academic Ranking of World Universities 2019'da dünya genelinde en iyi üniversiteler arasında %1'e girmeyi başarmıştır. Üniversite aynı zamanda Times Higher Education World University Rankings 2019'da Avustralya'da 9. sırada yer almıştır. QS World University Rankings, 50 yılı doldurmamış genç üniversiteler arasında yapılan genel değerlendirmede Curtin'e küresel çapta 21. sırada yer vermiştir.

Üniversite Batı Avustralya, Malezya, Singapur, Dubai ve Mauritius'da kampüsleri bulunan güçlü bir küresel kapsama alanına ve 130'un üzerinde eğitim kurumuyla ortaklığa sahiptir. Curtin'de öğrenciler derecelerine küresel bir boyut katarken uluslararası düzeyde tanınmış bir diploma alabilirler.

Öğrenciler, teknoloji açısından zengin ortamlarda ve temsili iş yeri ortamlarında lisans ve lisansüstü programlarda öğrenim görebilirler. Bu, onların öğrenimine katkı sağlar ve mezun olmadan önce pratik beceriler kazandırır.Aynı zamanda, üniversitenin sanayi bağlantıları sayesinde iş deneyimi ve staj imkanlarına erişebilir ve böylece becerilerini geliştirerek işverenler tarafından aranan gerçek dünya deneyimleri kazanabilirler.

Öğrenciler sınıf ortamının dışında, canlı ve kapsayıcı kampüsün bir parçası olur ve spor, sosyal kulüp, gönüllü çalışmalar ve kampüs etkinliklerine katılabilirler. Müfredatla bağlantılı bu etkinlikler öğrencilerin yeni deneyimler kazanmalarını, yeni arkadaşlar edinmelerini ve CV'lerine beceri katmalarını sağlar.

Ayrıca öğrenciler, sağlık, çocuk bakımı, konaklama ve ek öğrenim destek hizmetleri dahil çok sayıda destek hizmetine erişebilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Curtin University, Değişim merkez projesi aracılığıyla kampüsünü ve toplumdaki yerini güçlendirmektedir. Bu proje fikir, yaratıcılık ve bilgi paylaşımını kolaylaştırıp teşvik ederek sanayi, eğitim ve toplumu bir araya getirmeye odaklanır ve ilerleme ve inovasyona yönelik hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Öğrencilere, ileri akademik deneyimden faydalanmanın yanı sıra becerilerini geliştirmek ve incelik katmak için harika bir imkan sunar.

Merkezde, modern öğrenci konaklama tesisleri, Curtin Tasarım ve Yapılı Çevre Okulu için yeni bir bina, apartmanlar, bir butik otel, özel satış mağazaları ve sanayi ortakları için bir ticari alan bulunacaktır. Öğrenciler ve daha geniş üniversite toplumu, bu gelişmelerden büyük ölçüde faydalanacak olup kurumun enerji ve dinamizmine katkı sağlayacaktır. Merkezin Ocak 2022'ye kadar resmi olarak açılması planlanmaktadır.

Show more +Show less -
video Bg

Öğretim Kalitesi

Curtin'de öğretim, başarılı akademik mentörler sayesinde bireyselleştirilmiş ve bilgilendiricidir bu da muhteşem bir öğrenim deneyimi sunar. Öğrenciler aynı zamanda yüksek teknolojili tesislere erişim sağlar. Üniversitenin öğretim kalitesi, Good Universities Guide 2019'da genel deneyim, beceri geliştirme, öğretim kalitesi ve öğrenci katılımı alanlarında 5 yıldıza layık görülmüştür.

Öğretim yöntemleri ve interaktif imkânlar öğrencilere kritik ve pratik düşünme becerileri kazanma konusunda yardımcı olur. Üniversite, öğrencilerin mentörler ve danışmanlar rehberliğinde konuları tartışmak ve çözüm üretmek için akranlarıyla işbirliği yaptıkları ‘Ters-Yüz Sınıf' (Flipped Classroom) yaklaşımını kullanır.

Sınıfta öğrenilenler sanayi ile bağlantılı olup öğrencilere öğrendiklerini gerçek sanayi projelerine uygulama imkânı sunar. Üniversitenin Woodside Energy, BHP, CISCO ve Batı Avustralya Sanayi ve Ticaret Odası ile olan ortaklıkları sayesinde öğrenciler, temel iş yeri becerilerini öğrenme, yerine araştırmalara katılma ve gelecek kariyerler hakkında bilgi edinmenin yanı sıra sanayinin en seçkin işverenlerinden bazılarını keşfeder.

Mezun sonuçları

Curtin, öğrenci katılımı, beceri geliştirme ve genel deneyim kategorilerinde Good Universities Guide 2019'da 5 yıldıza layık görülmüştür.

 • 2018 yılında, Curtin lisans mezunlarının %71.4'ü Avustralya'da tam zamanlı olarak işe başlamıştır*.
 • Curtin lisansüstü eğitim mezunlarının ortalama tam zamanlı maaşı 86.500 AUD'tur*.
 • Üniversitenin küresel topluluğunda 160 ülkeden 230.000'in üzerinde mezun bulunur.

*2018 Mezun Sonuç Anketi Ulusal Raporu

Show more +Show less -
Öğretim alanları

Öğretim alanları

Aborijin Çalışmaları Merkezi

Merkez, yerli Avustralya halkının zengin ve çeşitli kültürünü ve onları etkileyen siyasi ve sosyal konuları ele alır. Lisans ve lisansüstü seviyedeki öğrenim seçenekleri aracılığıyla Avustralyalı Aborjinler için toplumda olumlu bir değişiklik yaratmaya yardımcı olur.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Fakülte, stratejik tahmin, güncel müzakereler ve analizlerin merkezinde yer alır. Curtin İşletme Fakültesi, Association to Advance Collegiate Schools of Business tarafından onaylı, uluslararası düzeyde tanınmış öğrenim seçenekleri sunan seçkin bir küresel işletme okuludur.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte, öğrencilerine insan sağlığı alanında bir fark yaratma konusunda yardımcı olan bilgi ve keşifler sunarak pratik öğrenim deneyimi kazandırır. Curtin Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019 Times Higher Education Konu Alanında Göre Dünya Üniversite Sıralamaları'nda Klinik, Pre-Klinik ve Sağlık Konuları Kategorisinde ulusal düzeyde ilk 10'da yer almıştır.

Beşeriyet Fakültesi

Fakülte öğrencilerine, sürdürülebilirlik ve topluluk geliştirme alanında odaklanan küresel düzeyde amacına uygun beşeri bilimler eğitimi sunar.

Öğrenciler, günümüzün küresel ekonomisinde istihdam için kendilerine en iyi donanımı sağlamak üzere diledikleri konuları tercih edebilir. Ticari potansiyele sahip olan ve toplum üzerinde olumlu bir etki yaratabilecek yenilikçi fikirler üretmek için beceri, tutku ve meraklarını kullanmaya teşvik edilirler.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Fakülte öğrencilerine, öğrendiklerini gerçek sanayi problemlerine uygulama konusunda yardımcı olur ve onlara yüksek etkili araştırma imkânları sunar. Aynı zamanda 116 milyon AUD yatırım yapılan, grup işbirliği, problem-temelli öğrenme ve sanayi ile fikir paylaşımına odaklanan Resources and Chemistry Precinct adlı merkez gibi amaca özel tesisler ile özel ve teşvik edici öğrenim ortamlarına ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Tüm uluslararası başvuru sahipleri, IELTS veya eşdeğer bir sınav gibi onaylı İngilizce dili kalifikasyonuna sahip olmalıdır.

Lisans programlarının çoğu için öğrencilerin her alandan en az 6.0 almak kaydıyla 6.5 genel IELTS puanı veya eşdeğeri bir puan almış olmaları gerekir. Bazı programlarda daha düşük veya daha yüksek bir İngilizce seviyesi aranır.

Curtin'in İngilizce ön şartları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Lisans programlarına giriş

Lisans programlarına başvuru yapan adayların İngilizce dil, akademik ve özel program şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Öğrenciler kendi programlarına özel giriş şartına göz atmalıdır.

Lisansüstü Giriş Koşulları

Lisansüstü bir programda öğrenim için başvuru yapan adayların tanınmış bir üniversiteden bir derece almış olmaları ve İngilizce yeterliliklerini göstermeleri gerekir. Adayların aynı zamanda özel program ön şartlarını yerine getirmeleri de gerekebilir.

Öğrenciler, kendi programları için özel giriş şartlarına göz atmalıdır.

Alternatif yollar

Üniversitenin minimum giriş şartlarını taşımayan öğrenciler Curtin English, Curtin College veya her ikisinde de öğrenim görebilir. Öğrencilerin, lisans ve lisansüstü seviyelerde Curtin'de öğrenim seçeneklerine geçişine yardımcı olmak için çeşitli seviyelerde pathway programları mevcuttur. Curtin English ve Curtin College, Curtin Perth'te bulunmakta olup Curtin'in sahip olduğu tesis ve destek hizmetlerine erişim sunar.

Show more +Show less -
Curtin 2020 Uluslararası Bursları

Curtin 2020 Uluslararası Bursları

Curtin, öğrencilerin tam potansiyellerine erişebilmelerine yardımcı olmak için beşeri bilimler, işletme, fen, sağlık bilimleri ve mühendislik alanlarında lisans ve lisansüstü seviyelerde derece programlarında öğrenim gören uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunar.

Meng Fei Gelecek Yenilikçi Liderler Bursu

Bu bursa, Çin'den çok önemli bir başarı hikayesine sahip olan Meng Fei'nin adı verilmiştir. Bursu almaya hak kazanan öğrencilere birinci yıl öğrenim ücretinin %25'i (10.000 AUD'a kadar) ödenir.

Mezun ve Aile Bursu

Bu burs, Curtin mezunları veya kayıtlı öğrencileri ile olan - kardeş, üvey kardeş, ebeveyn veya çocuk gibi - yakın bireysel bağlarına dair kanıt sunan öğrencilere yöneliktir. Bursu almaya hak kazanan öğrencilere birinci yıl öğrenim ücretinin %25'i ödenir.

Üstün Başarı Bursu

Üstün Başarı Bursu, akademik çalışmalarında üstün bir başarı gösteren öğrencilerin birinci yıl öğrenim ücretlerinin %25'ini karşılar. Arjantin, Şili, Brezilya, Bangladeş, Kolombiya, Çin, Gana, Hindistan, Hong Kong, İran, Endonezya, Kenya, Ürdün, Mauritius, Malezya, Myanmar, Meksika, Nepal, Nijerya, Filipinler, Pakistan, Güney Afrika, Singapur, Güney Kore, İspanya, Tayland, Sri Lanka, Zambiya, Vietnam ve Zimbabve'den gelen uluslararası öğrencilere yöneliktir.

Avustralya 12 Yıl Bursu

Bu burs, Avustralya'da veya diğer ülkelerde Avustralya lise eğitimini/eşdeğerini tamamlamış olan uluslararası öğrencilerin birinci yıl öğrenim ücretlerinin %25'ini karşılar.

CRL Üstün Başarı Bursu

CRL Üstün Başarı Bursu, akademik çalışmalarında üstün bir başarı sergilemiş olan ve lisans ve lisansüstü seviyelerde derece programlarına başvurularında tanınmış eğitim yeterlilikleri ile kredi kazanmış öğrencilere verilir. Burs, birinci yıl öğrenim ücretlerinin %10'unu karşılar.

Show more +Show less -
Eğitim Tesisleri

Eğitim Tesisleri

Curtin Perth'teki öğrenim ortamları, modern bir donanıma sahip olup öğrencilere gerçek işyeri şartları sunar ve gerçek bir yaşam deneyimi kazandırır.

The Agency

Büyük markaların, dijital varlıklarını sosyal medya komuta merkezimizde nasıl izlediklerini birinci elden deneyimleyin.

Uzay Gözlem Kulesi

30 cm'lik Meade Refractor teleskoptan canlı yayın sayesinde öğrenciler ulusal ve küresel astronomi projelerine doğrudan bağlantıya sahip olur.

Mühendislik Çadırı

Mühendislik Çadırı'nda bulunan yenilikçi teknolojiler mühendislik öğrencilerine pratik öğrenim araçları sunar.

Medya Üretim Stüdyosu

Öğrenciler, HD ve 4K uyumlu teknolojiler ve kayıt, post prodüksiyon düzenleme ve ses karışma için sanayi standartlarında dijital sistemler kullanarak yaratıcı becerilerini geliştirebilirler.

Eğitim Mahkemesi

Öğrenciler, Curtin'in şehir merkezinde bulunan yüksek teknolojili eğitim mahkemesinde temsili davalara katılabilirler. Aynı zamanda, küresel öğrenci hukuk müsabakalarında müzakere ve hukuk becerilerini uygulamaya koyabilirler.

Temsili Hastane Koğuşu

Üniversite, öğrenciler için Perth'te geniş çaplı bir hastane ortamı yaratır ve gerçeğine benzer bilgisayarlı robotlar ve diseksiyon masaları gibi sanal ve arttırılmış gerçeklikleri destekler.

Borsa İşlem Odası

Thomson Reuters yazılımı ve Wall Street'ten ilham alınan işlemleri ile gerçek bir işletme ortamı yaratan Borsa İşlem Odası, öğrencileri küresel finansın merkezine koyar.

Emniyet ve Kişisel Güvenlik

Curtin, kampüste öğrenci güvenliğine büyük önem verir.

Curtin'in Safer Community ekibi güvenli ve samimi bir kampüs için mesai sonrası refakat hizmeti, güvenlik görevlisi, acil telefon istasyonları, ücretsiz kampüs otobüsü, SafeZone (ücretsiz öğrenci güvenlik uygulaması), iyi aydınlatılmış yollar ve binalara güvenlik kartı ile erişim imkânı sunar.

Show more +Show less -
15877
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Curtin University
The Curtin campus experience!
At Curtin University
At Curtin University
Student review video
At Curtin University
At Curtin University
At Curtin University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.3
Öğrenci Desteği
4.3
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
3.7
Veena
Curtin University
Relaxed environment, tutors and peers are really helpful. Plenty of on campus events
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Curtin University Curtin University
Rated4/5based on3 student reviews
Relaxed environment, tutors and peers are really helpful. Plenty of on campus events Customer reviews:
Curtin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars
Curtin University Curtin University
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Curtin University - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Curtin University Curtin University
Rated4/5based on3 student reviews
Its just cool! Customer reviews:
Curtin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Curtin University Curtin University
Rated4/5based on3 student reviews
Relaxed environment, tutors and peers are really helpful. Plenty of on campus events Customer reviews:
Curtin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars
Curtin University Curtin University
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Curtin University - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Curtin University Curtin University
Rated4/5based on3 student reviews
Its just cool! Customer reviews:
Curtin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin