Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Deakin College

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Deakin College (DC), Avustralya'nın Victoria eyaletinde bulunur ve Deakin University'ye doğrudan geçiş sağlayan çeşitli öğrenim programları sunar. Bu kurumdan mezun olmak 70'in üzerinde lisans ve lisansüstü derece programına giriş garantisi sağlar. Okul bugüne kadar 26.000'in üzerinde öğrenciye seçtikleri derece programına girmede kolaylık sağlamıştır.

DC, Avustralya'nın en güneydoğu eyaleti olan Victoria'da bulunur. Eyalet, Victoria'nın inanılmaz büyüklükleri dağlarını, plajlarını ve büyüleyici kasabalarını buluşturan bir otoyol olan Great Ocean Road ile tanınır. Okul, her biri Deakin University kampüsünde bulunan Avustralya'da 3 konumda hizmet verir. Melbourne Burwood Kampüsü ve Melbourne'ün güneybatısından yaklaşık 75 km uzaklıktaki Geelong şehrinde bulunan diğer iki kampüsü arabayla veya trenle bir saatte erişilebilirdir.

Bu iki kıyı şehri, plajların ve hareketli sanat çevrelerinin yanı sıra meydanların, restoran ve barların bulunduğu modern ve dinamik bir yaşam deneyimi sunar. Melbourne kültürel çeşitliliği ile tanınmakta olup genellikle dünyanın kahve başkenti olarak anılır. Şehir düzenli olarak sıralamalarda dünyanın en yaşanabilir şehri olarak seçilir.

DC'ye gelen öğrenciler Avustralya ve dünya çapından 3.000'in üzerinde öğrencinin oluşturduğu bir topluluğun bir parçası olur. Kurum, tüm kayıtlı öğrencilerin yaklaşık %60'ından oluşan büyük bir uluslararası öğrenci topluluğuna sahiptir. DC, Deakin University'nin tercih ettiği pathway sunucusu olup DC diploması bir lisans derece programının ilk yılına eşdeğerdir. Bu da öğrencilerin daha sonra seçecekleri derece programının ikinci yılında doğrudan geçiş yapabilecekleri anlamına gelir. Hızlı geçiş seçenekleri mevcut olup başlangıç tarihleri esnektir. Bir DC Diploması aynı zamanda diğer Avustralya üniversiteleri tarafından da kabul görür.

DC öğrencileri, Deakin University'nin sunduğu çalışma odaları, spor tesisleri gibi imkânlardan faydalanır ve hatta üniversitenin kulüp ve toplulukların katılabilirler. DC pathway programları, uluslararası öğrencilere ileri üniversite eğitimine kolay ve başarılı bir şekilde geçiş imkânı sunar.

DC aynı zamanda Endonezya'nın Cakarta şehrinde de uluslararası bir kampüse sahiptir.

Show more +Show less -
Neden Deakin?

Neden Deakin?

Deakin University'ye doğrudan geçiş sunan Deakin College, öğrencilere bu üniversiteye geçiş için gereken beceri, bilgi ve deneyimi kazandırır. Deakin College, üniversitenin tercih ettiği pathway sunucusu olmanın yanı sıra kurumu cazip bir seçenek yapan şuavantajları da sunar:

Esnek başlangıç tarihleri

Deakin College yılda 3 kez öğrenci alımı gerçekleştirir dolayısıyla öğrenciler kendilerine uyan bir zamanda seçtikleri programa giriş yapabilirler. Bu da onlara plan ve programlarında esneklik sağlar.

Konum

Deakin College'ın Avustralya'daki tüm kampüslerinin Deakin University kampüslerinde bulunması dolayısıyla öğrenciler üniversitenin tüm hizmet ve imkânlarına tam erişim sağlar. Bu kampüsler uygun bir konumda bulunmakta olup toplu taşıma ile kolaylıkla erişilebilirdir.

Öğrenim ortamı

Deakin College'ın kendi bünyesinde de öğrencilere Deakin University'ye kolay bir geçiş garantisi sunacak olan çok geniş destek hizmetleri yer alır.

Hızlı geçiş seçenekleri

Deakin College öğrencilere bir diploma programını sadece 8 haftada tamamlama imkânı sunar böylece geleneksel pathway programlarını tercih edenlerden çok daha kısa bir süre önce üniversiteye geçişe imkân sağlar.

Sınırlı sınıf mevcutları

Deakin College, sınıf başına 30 öğrenci ile sınırlı sınıf mevcutları, sınırlı grup dersleri ve atölyeler sayesinde öğrencilerin yoğun ve bireysel bir akademik ilgi ve destek alabilmelerini sağlar.

Show more +Show less -
Kampüsler

Kampüsler

Deakin College'ın 3 Avustralya kampüsü de Victoria eyaletinde bulunan Deakin University kampüslerinde bulunur. Bu 3 konum şunlardır:

Melbourne Burwood

Yaklaşık 26.000 öğrenci ve 1.500 personel ile sürekli gelişmekte olan bu kampüs Deakin College'ın en büyük kampüsü olup hem sınıf içinde hem de sınıf dışında öğrencilerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. Kampüs, şehir merkezinden yaklaşık 16 km uzaklıkta olup mimari tasarımlar sergileyen binalara ve modern öğrenim imkânlarına ev sahipliği yapar. Burwood kampüsünde öğrenciler rahat bir ortamda öğrenim görür ve bir yandan gelişmekte olan bir büyükşehirin muhteşem avantajlarına yakın bir konumda bulunurken diğer yandan yapraklarla çevrili yeşil parkları arasında öğrenim görmenin tadını çıkarır.

Waterfront

Bu modern kampüs, Geelong şehir merkezinde göz alıcı bir konumda bulunur. Corio Körfezi'ndeki baş döndürücü manzaralar ve Victoria'nın dünyaca ünlü Surf Coast'unun yanı sıra Geelong CBD'ye yakınlığı, bu kampüsün sunduğu avantajlardan sadece birkaçıdır. Her köşesinde miras değerindeki mimarisiyle kampüs, muhteşem kıyı manzaralarının yanında amaca yönelik tasarlanan sınıflar, modern bir kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, ortak öğrenim ve çalışma alanları ve buluşmak için yaratıcı ortamlar sunar.

Waurn Ponds

Deakin Waurn Ponds kampüsü, Geelong'un batı kesiminde bulunur ve öğrencilere geniş bir arazide kurulu baş döndürücü ve modern bir kampüs ortamı ve Avustralya'nın en güzel plajlarından bazılarına ve şüphesiz dünyaca ünlü Great Ocean Road'a yakınlığı ile her açıdan en iyi koşulları sunar. Kampüs, hem üniversite sanayi ortaklarına hem de bölgedeki yeni girişimlere yönelik araştırma ve geliştirme kolaylığı sunan Geelong Teknoloji Merkezi'ne ev sahipliği yapar. Kampüste aynı zamanda mühendislik eğitim merkezi ve Deakin Tıp Fakültesi bulunur.

DC aynı zamanda Endonezya'nın Cakarta şehrinde de bir kampüse sahiptir.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Deakin College'da mevcut programlara ilişkin kategoriler şunlardır:

Hazırlık programı

Bu program yüksek ortaokul (12. sınıf) ve üniversite hazırlık programlarına eşdeğerdir. Öğrencileri, Deakin College diploması aracılığıyla ileri öğrenime veya Deakin University'de bir lisans derece programının birinci yılına girişe hazırlamayı hedefler. Bu program, Avustralya'da 11. sınıf lise eğitimine eşdeğer bir eğitimi tamamlamış olan bireylere yöneliktir.

Program, standart ve genişletilmiş ders programından oluşur. Standart programda 8 akademik ünite bulunur: dört temel ünite ve dört seçmeli ünite. Genişletilmiş ders programında ise biri, 2 alternatif temel ünite arasından seçilen ek dört temel ünite yer alır.

Diploma

Yükseköğretim Kalite ve Standartları Ajansı (TEQSA) tarafından onaylı diploma programları lise 12. sınıfı veya belirli yükseköğretim sertifika veya diploma programlarını tamamlamış olan öğrenciler için tasarlanır. İşletme ticaret iletişim inşaat yönetimi tasarım mühendislik sinema, televizyon ve animasyon sağlık bilimleri bilgi teknolojisi fen alanlarında diploma programları mevcuttur. Tüm diploma programları Deakin University'de çok geniş bir anadal yelpazesine ve daha fazla uzmanlık sunan derecelere yönelik pathway kolaylığı sağlar.

Yüksek lisans hazırlık programı

Yüksek lisans hazırlık programı (işletme ve hukuk) Deakin University'nin işletme ve hukuk alanlarındaki lisansüstü programlarına geçiş imkanı sunar. Lisansüstü seviyede başarılı olmak için gereken becerileri geliştirmeye vurgu yapılır. Program, Deakin College ve Deakin University'nin İngilizce Dil Enstitüsü (DUELI) ortaklığında yürütülür.

Kredi avantajı sağlamayacak olan bu hazırlık programı, akademik yeterlilikleri veya İngilizce yeterlilik seviyeleri, Deakin University'deki yüksek lisans programları için aranan giriş şartlarına uymayan uluslararası öğrencilere yöneliktir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Deakin College'da bir programa başvuru yapan öğrencilerin gerekli akademik ve İngilizce dil şartlarını taşımaları gerekir.

Hazırlık programı

Deakin College'da bir hazırlık programına giriş için Avustralya'da 11. sınıf seviyesine eşdeğer bir eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması şartı aranır. Listede yer almayan özel akademik giriş şartları hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğrenciler, başvurularını ve akademik sonuçlarını değerlendirme için Deakin College'a gönderebilirler.

Diploma

Diploma programlarına giriş için 12. sınıf veya eşdeğer bir eğitim seviyesinin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Mühendislik Diploma programı için öğrencilerde, Avustralya'da 12. sınıf eğitimine eşdeğer seviyede matematik dersi önkoşulunu yerine getirme şartı aranır.

Yüksek lisans hazırlık programı

Yüksek lisans hazırlık programlarına yönelik değerlendirmeye alınabilmek için öğrencilerin 12. sınıf sonrası eğitime eşdeğer lise sonrası eğitimin en az 3 yılını tamamlamış olmaları gerekir.

Giriş İçin İngilizce Dil Şartları

Deakin College'da eğitim dilinin İngilizce olması dolayısıyla uluslararası öğrencilerin bir programa kabul edilmeden önce İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. Giriş için, düzeyi programa göre farklılık gösteren bir IELTS puanı aranır. Aynı zamanda giriş için diğer sınav puanları da kabul edilmektedir. Dolayısıyla öğrencilerin daha fazla bilgi için kurumla iletişime geçmeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Deakin College'da öğrenciler, kampüsteki zamanlarını daha tatmin edici bir şekilde geçirmek için kolaylıkla erişebilecekleri çeşitli destek hizmetlerine erişim sağlar.

Akademik Destek

Deakin'da öğrenci öğrenim danışmanları ve öğrenci mentorları, öğrencilerin ders çalışma becerilerini geliştirmek ve onların seçtikleri programlarda başarılı olmalarına yardımcı olmak için akademik destek sunmaya hazırdır. Aynı zamanda, her anadalda, programa yönelik tavsiyeler konusunda yardımcı olacak bir akademik koordinatör mevcuttur.

Danışmanlık

Deakin College, öğrencilere tam potansiyellerini açığa çıkarmaya yardımcı olmak için destek ve tavsiyeler sunar. Burwood ve Geelong kampüslerinde sunulan genel öğrenci iyi yaşam desteğine erişimin yanı sıra öğrenciler aynı zamanda dersler ile ilgili sıkıntılarını veya bireysel problemlerini, konaklama problemlerini, aile sorunlarını, ev özlemlerini ve kendilerini etkileyen diğer konuları görüşmek üzere randevu alabilirler.

Engelli desteği

Kampüsteki Engellilik Kaynak Merkezi (DRC), katılım ve erişimi teşvik etmekte olup bir engel veya ruh sağlığı sorunu yüzünden problem yaşayan öğrencilere ders çalışmaları ve üniversite yaşamına katılım konusunda destek sunar. DRC personeli, öğrenim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yardımcı olarak hizmet ve tavsiyeler sunmak üzere öğrencilerle birlikte çalışmaya hazırdır.

Tıbbi destek

Deakin College öğrencilerinin, 3 kampüsün tamamında her biri özel ve güvenilir tıp hizmetlerine erişim sunan ve yüksek düzeyde eğitimli ve deneyimli doktor ve hemşirelerle donatılmış tıp merkezlerine erişimleri bulunur.

Show more +Show less -
Konaklama seçenekleri

Konaklama seçenekleri

Deakin College'da öğrencilere hem kampüs içinde hem de kampüs dışında çeşitli konaklama seçenekleri sunulur. Kurum, öğrencilerin hangi kampüste öğrenim göreceklerini öğrenir öğrenmez konaklamalarını ayarlamalarını tavsiye eder. Seçenekler kampüsün konumu, bütçe ve öğrencinin tercih ettiği konaklama türüne göre farklılık gösterecektir.

Kampüste konaklama

Deakin'de konaklamayı seçen öğrenciler, sosyalleşmek ve ders çalışmak için uygun, açık alanlarından, geniş yeni binalardan ve tam bir Wi-Fi kapsamından faydalanacaklardır. Kampüste yaşamak öğrencilere, Deakin deneyimine tam olarak dahil olma, diğer öğrencilerle tanışma ve üniversitedeki yaşama kolaylıkla adapte olma imkanı sunar. Üç kampüsten Melbourne Burwood, Geelong Waterfront ve Geelong Waurn Ponds- her birinde bulunan Deakin yurtları rahat, güvenli ve sıcak bir ortam sunar. Öğrencilerin burada modern imkanlara ve 7/24 resepsiyona erişimleri bulunur.

Kampus Dışında Konaklama

International House – Yalnızca Melbourne Burwood kampüsünde

International House, Deakin College'ın Melbourne Burwood Kampüsünden 5 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıkta bulunmakta olup güvenli bir sıra ev ve apartman tarzı yaşamı tercih eden Deakin College öğrencileri için ideal bir seçenektir. Bu konaklama seçeneği için talep genellikle oldukça yüksektir.

Aile yanında konaklama

Aile yanında konaklama seçeneği, öğrencilere yerli bir aile, çift veya yalnız yaşayan bireylerle yaşama imkânı sunar. Bu seçenek, ilk defa Melbourne'e gelen öğrenciler genelinde rağbet görmektedir. Aynı zamanda İngilizcelerini geliştirmek ve Avustralya tarzı yaşamı ve kültürü yakından deneyimlemek isteyen öğrenciler için harika bir seçenektir. Diğer konaklama seçenekleri arasında kiralık apartmanlar tek kişilik veya paylaşımlı tam döşeli odaların yer aldığı öğrenci yurtları bulunur. Öğrenciler, daha fazla bilgi ve destek için Deakin University Öğrenci Yaşam ve Konaklama Hizmeti birimi ile irtibata geçebilir.

Show more +Show less -
2105
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Deakin College
Join us at Deakin College
At Deakin College
Join us at Deakin College
At Deakin College
Join us at Deakin College
At Deakin College
Join us at Deakin College
At Deakin College
Join us at Deakin College
At Deakin College
Join us at Deakin College
At Deakin College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin