Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Deakin University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Yenilikçi ve vizyon sahibi olmasıyla tanınan Deakin University, dünya çapında en iyi üniversiteler sıralamasında ilk %1'de yer alıyor (ShanghaiRankings). Deakin, öğrencilerine kaliteli bir eğitim ve mükemmel kariyer olanakları vadediyor. Pratik deneyime ağırlık veren öğretim yaklaşımına sahip olan Deakin'in akademik programları, sektörün en iyi uygulamalarını temel alıyor.

Dünya lideri olarak tanınan üniversite. Üniversite hâlihazırda işletme, bilgisayar bilimi, eğitim, hukuk, tıp, hemşirelik vd. dahil olmak üzere çok sayıda konu alanında dünya genelinde en iyi %1'de yer alır (QS, ShanghaiRankings, THE). Deakin aynı zamanda dünyanın en iyi 50 genç üniversiteleri arasında gösterilmektedir (QS 50 Yıl Altı İlk 50).

Deakin, dünya çapında 130'den fazla ülkeden gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin Melbourne, Geelong ve Warnambool'daki fantastik kampüslerinden faydalanır. Her kampüs benzersiz bir deneyim sunar, Deakin'in yerel toplulukları da samimi, güvenli ve canlı yönleriyle ideal eğitim ortamına katkıda bulunur.

Ek olarak, Deakin zengin bir öğrenim deneyimi için oldukça cazip bir içeriğe sahip, iyi bir çevrimiçi öğrenim portalına sahiptir.

Deakin'i tercih eden öğrenciler, birinci sınıf imkânlar ve tesisler ile çeşitli hizmetlerden yararlanabilir. Ayrıca birçok öğrenim seçeneği ve sosyal alanların bulunduğu rahat bir ortamda olacaklardır.

Deakin, 13 yıldır Victoria eyaletindeki üniversiteler arasında en yüksek öğrenci memnuniyet seviyesine sahip olup (Avustralya Mezun Anketi ve Mezun Sonuçları Anketi, QILT), lisans öğrenci memnuniyeti %82,3 lisansüstü öğrenci memnuniyeti ise %82'dir. Bu rakamları açıklayan en önemli noktalar öğretim kalitesi, beceri geliştirme ve öğrenim kaynaklarıdır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Avustralya'nın en iyi devlet üniversitesi

Deakin, 2021 Öğrenci Deneyimi Anketinde (lisans düzeyi) genel öğrenci deneyimi için Avustralya'nın bir numaralı devlet üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca öğrenci desteği ve öğretim kalitesi için Victoria'da 1. sırayı almıştır.

2022 için yıllık anketin (Avustralya Hükümeti Eğitim Bakanlığının Eğitim ve Öğretim Kalite Göstergeleri (QILT)) öğrenci memnuniyeti kategorisinde Victoria'daki 1 numaralı üniversite olmuştur.

Deakin'in Egzersiz ve Beslenme Bilimleri Fakültesi, ShanghaiRanking'in Küresel Spor Bilimi Fakülteleri ve Departmanları Sıralamasında 2022 yılında dünyada 1. seçilmiştir.

Yeni gelişmiş öğrenim ve öğretim tesisleri

Deakin'in Geelong Waurn Ponds Kampüsü, 2021'de açılan yeni ve son teknoloji öğrenim bölgesi Nyaal'ın adresidir. Burası, kapsamlı bir deneyim için dijital inovasyon, yaratıcılık ve birinci sınıf öğretim metodolojilerini bir araya getirmektedir. Nyaal tesislerinin arasında öğrenim ve etkinlik alanı, 360 derece tiyatro ve bir düşünce kuruluşu mevcuttur.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Deakin University, giderek dijitalleşen dünyamızdaki en modern öğrenim tesislerine ve araçlarına yatırım yapmaktadır. Üniversitenin faydalandığı güncel teknolojiler sayesinde Deakin öğrencileri, yarının mesleklerinde başarıyı yakalamak için gereken bilgi ve becerilerle donatılıyor.

Mühendislik okumayı tercih eden Deakin öğrencileri, 55 milyon AUD değerinde son teknoloji ürünü mühendislik merkezi ile en modern dijital üretim ve 3D baskı olanaklarından faydalanabilir.

Medya alanında öğrenim görmek isteyen Deakin öğrencileri ise becerilerini okulun sektör standartlarındaki haber odası ve yaratıcı medya laboratuvarında geliştirebilir.

Deakin hemşirelik öğrencileri, Klinik Simülasyon Merkezlerinde pratik eğitimle deneyim kazanabilir.

Bu sayılanlar, Deakin University öğrencilerine sunulan birinci sınıf tesislerden yalnızca birkaçı. Öğrenciler, mevcut olanaklar hakkında daha fazla bilgi almak için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Herkesin üniversitede öğrenim görmeye hakkı olduğuna inanan Deakin, başarılı öğrencilerini desteklemek amacıyla çeşitli burs imkânları sunmaktadır.

Bu burslara prestijli %100 Deakin Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu ve %50 Deakin Uluslararası Bursu dahildir.

Deakin, bunlara ek olarak programlarına ve kampüslerine özel burslara sahiptir:

 • Deakin Warrnambool Konaklamalı Uluslararası Burslar
 • Destination Australia Bursları
 • Deakin STEM Bursları
 • Deakin Küresel Sağlık Liderleri Bursu

Bir Deakin bursu maddi destekten daha fazlasıdır. Yabancı öğrenciler için üniversitede başarılı bir eğitimin kapılarını açar ve onları seçkin Deakin elçileri yapar.

Öğrenciler, burslar hakkında daha fazla bilgi almak için Deakin web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Öğrencilerine anlamlı bir öğrenim deneyimi sunmanın öneminin farkında olan üniversite, oryantasyondan karşılama toplantılarına, akademik gelişim hizmetlerine ve sosyal faaliyetlere kadar bu doğrultuda çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Deakin, birçoğu Avustralya'ya ilk kez gelen tüm yeni yabancı öğrencilerinin üniversiteye sorunsuz bir geçiş yapmalarını sağlar. Deakin'in hoş geldin programına havaalanında karşılama, oryantasyon, atölye çalışmaları, sosyal etkinlikler, çalışma grupları ve öğrenciler için kampüs hayatına katılım fırsatları dahildir.

Öğrencilerin en başarılı sonuçları elde etmelerine yardımcı olmak için akademik, pratik veya sosyal konularla ilgilenen öğrenci rehberleri mevcuttur. Bu, Deakin'in öğrenciler arası yardım hizmetlerinin bir parçasıdır. Birçoğu yabancı öğrenci olan rehberler, Deakin'de ve Avustralya'da yeni olmanın ne anlama geldiğinin farkındadır.

Başka desteklere ihtiyaç duyan öğrenciler, yardım ve rehberlik konusunda geniş bir yelpazesi olan Öğrenci Merkeziyle iletişime geçebilir.

Öğrenciler, üniversite hayatına dahil olarak yeni bireylerle tanışabilir, yeni zorlukların üstesinden gelebilir, sağlık ve fitness konularına odaklanabilirler. Ayrıca spor, akademik eğitim, sağlık, din ve daha birçok alanı kapsayan kulüpler sayesinde yeni arkadaşlar ve müstakbel meslektaşlar edinebilirler.

Deakin kampüsünde konaklama olanakları ve en uygun seçeneklerin bulunmasına yardımcı olacak destek hizmetleri mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Deakin, öğrencilerin sağlıklı ve güvende kalmaları ve kişisel refahın korunması adına çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Deakin kampüsleri ve toplulukları, öğrenciler için güvenlidir. Güvenlik çalışanları, tüm kampüslerde 7 gün 24 saat görev yapmaktadır. Gerekli olduğunda destek, tavsiye veya bilgi için Güvenli Toplum hizmeti mevcuttur. SafeZone, tüm Deakin öğrencilerinin kullanabileceği ve onları doğrudan güvenlik ekibine bağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

Bütün kampüslerde bulunan Deakin Tıp Merkezleri, öğrencilere hemşirelik ve tıbbi tavsiyelerle birlikte sağlık hizmetleri sunar. Hemşirelerle yapılan görüşmeler ücretsiz ve gizlidir. Kampüs doktorları, faturalandırmayı Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) aracılığıyla yapar.

Deakin, birçok hizmet ve girişimler aracılığıyla kültür çeşitliliği yüksek, kapsayıcı ve destekleyici bir ortam teşvik eder. Engelli Kaynakları Merkezi (DRC), engelli öğrencilere bireysel destek sunarak üniversite hayatı ve eğitime başarılı şekilde katılım göstermelerine yardımcı olur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Deakin'in amacı, öğrencilerinin kariyere hazır mezunlar olmalarıdır. Bu konudaki kararlılığı, pratik öğrenim ve çalışma deneyimine odaklanmanın ötesindedir. Ödüllü DeakinTALENT hizmetleri aracılığıyla sektör öncüsü düzeyde bir kariyer desteği sunar.

DeakinTALENT'ın Deakin Yabancı Öğrenciler Kariyerleri (DISC) programı, Avustralya istihdam piyasası ve işyeri kültürünü anlamaya yönelik çalıştaylar, kaynaklar ve hizmetler ile yabancı öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Öğrenciler bu sayede ilgili alanlarda deneyim kazanmayı, güçlü bir özgeçmiş yazmayı ve Avustralya veya dünyadaki lisansüstü iş aramalarına nasıl hazırlanacaklarını öğrenir.

Ayrıca iş ve staj bulma konusundaki deneyimlerini, zorluklarını ve başarılarını paylaşırken eğitimlerine devam eden öğrenciler ve mezunlarla iletişim içerisinde olacaklardır.

DeakinTALENT, okuldaki ilk günden itibaren öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına ve öğrenimlerini sürdürürken yarı zamanlı iş imkânları bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Deakin, benzersiz bir girişim olan FreelancingHUB aracılığıyla iş deneyimi fırsatlarını üniversiteye getirmiştir. FreelancingHUB sayesinde öğrenciler, ''serbest çalışan'' sıfatıyla belirli bir müşteri için önemli projeler yürüten ekibin bir parçası olarak staj yapabilir.

Show more +Show less -
10663
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

DUELI
Green campus space
ISW Orientation
Students on campus
Study spaces
Engineering at Deakin University
Teaching at Deakin University
Business at Deakin University
Sport at Deakin University
Communication at Deakin University
At Deakin University
Nursing at Deakin University
IT at Deakin University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.3
Kampüs Güvenliği
4.7
Öğrenci Desteği
4.3
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.2
Rushat
Deakin University
Student orientated services
Daha fazla göster +
Hoàng Việt
Deakin University
outer area have spaces for study
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-16
2.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-18
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
ft Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
outer area have spaces for study Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-09
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-10
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Student orientated services Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Environment Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-16
2.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-18
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
ft Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
outer area have spaces for study Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-09
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-10
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Student orientated services Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Environment Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı