Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Deakin University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Yenilikçi ve vizyon sahibi olmasıyla tanınan Deakin University, dünya çapında en iyi üniversiteler sıralamasında ilk %1'de yer alıyor (ShanghaiRankings). Deakin, öğrencilerine kaliteli bir eğitim ve mükemmel kariyer olanakları vadediyor. Pratik deneyime ağırlık veren öğretim yaklaşımına sahip olan Deakin'in akademik programları, sektörün en iyi uygulamalarını temel alıyor.

Dünya lideri olarak tanınan üniversite muhasebe ve finans hukuk iletişim eğitim spor hemşirelik ve tıp ve medya çalışmaları da dahil dünya genelinde farklı çalışmalar arasında ilk yüzde birlik dilimde yer almaktadır. Deakin aynı zamanda dünyanın en iyi 50 genç üniversitesi arasında gösterilmektedir (QS 50 Yıl Altı İlk 50).

Küresel branş sıralamalarında büyük bir ivmeyle tırmanan Deakin University, 120 ülkeden uluslararası öğrenciye kucak açmaktadır. Öğrenciler üniversitenin Melbourne, Geelong ve Warrnambool'da müthiş konumlara sahip kampüslerinde öğrenim görmenin keyfini çıkarıyor. Kampüslerin her biri eşsiz bir öğrenim deneyimi vadederken Deakin kampüslerinin yerel toplulukları öğrencilere samimi, güvenli ve hareketli öğrenim ortamları sunar. Bunların yanında Deakin Bulut Kampüsü, birinci sınıf bir online öğrenim portalında son derece ilgi çekici içerikler sunarak öğrenim deneyimini zenginleştirir.

Deakin'de öğrenim görmeye karar veren öğrenciler, dünya standardında imkân ve tesisler ile çok çeşitli hizmetlerden faydalanır. Deakin öğrencileri ayrıca, rahat bir ortam ile çok çeşitli çalışma ve sosyalleşme alanı seçeneklerine de sahiptir.

Deakin University öğrencilerinin çoğunluğu, genel öğrenim deneyimlerini iyi ya da yüksek kalitede olarak değerlendiriyor. On yıldan uzun süredir Victoria üniversiteleri arasında en yüksek öğrenci memnuniyetine sahip olmanın gururunu yaşayan üniversitede memnuniyet oranı lisansüstü seviyesinde %83, lisans seviyesinde ise %79 olarak öne çıkıyor. Halihazırda Deakin'de öğrenim gören öğrenciler, eğitmen kalitesi, beceri gelişim olanakları ve öğrenim kaynaklarının zenginliğini Deakin'in en tatmin edici yönleri olarak değerlendiriyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Deakin akademik çalışmaları kesintisiz sürdürmektedir

Deakin University Covid-19 pandemisinin büyük bir belirsizliğe ve uluslararası eğitim almak isteyen öğrencilerin planlarını bozmaya devam ettiğinin bilincindedir.

Üniversite öğrencilere Deakin'in Bulut Kampüsü (online) yoluyla dünya standardında eğitim vermeye devam edeceğinin güvencesini vermek ister. Öğrenciler akademik çalışmalarına Bulut Kampüste online başlayabilir ve derecelerini mümkün hale geldiği zaman Avustralya'da tamamlayabilir. Bu yol öğrencilerin akademik hedeflerini izlemeye devam edip hayallerindeki kariyer için sonraki adımları atabileceği anlamına gelir.

Öğrenciler 2021 Mart ayında birinci üç aylık dönemden itibaren bu online yolu izlemeyi tercih edebilir. Bu çalışma yolu ile ilgili daha fazla bilgiye üniversite web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Avustralya'nın en iyi devlet üniversitesi

Öğrenciler 2019 Öğrenci Deneyimi Anketinde (lisans düzeyi) Deakin'i ‘genel öğrenci deneyimi' bakımından Avustralya'nın bir numaralı devlet üniversitesi seçmiştir.

2019 yıllık anketinde (Avustralya Hükümeti Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Kalite Göstergeleri (QILT)), öğrencilerin yüzde 83.5'i Deakin'de yaşadıkları deneyimi 'mükemmel' veya 'iyi' olarak derecelendirmiştir. Deakin ayrıca art arda dört yıl genel deneyim bakımından en iyi Victoria üniversitesi olarak oylanmıştır.

‘Bana İstediğini Sor' (BİS)

Deakin'de okumak isteyen öğrenciler ‘Bana İstediğini Sor' (BİS) Instagram serisi ile şu anki Deakin öğrencilerini dinleyebilir ve onlara sorular sorabilir. Bu Deakin öğrenci deneyimi, program seçenekleri ile ilgili daha fazlasını keşfetmek ve sorularına yanıt almak için bir fırsattır.

Öğrenciler Deakin Uluslararası Instagram sayfasını ziyaret ederek Deakin'in geçmiş ve ileride yapılacak BİS oturumlarıyla ilgili bilgileri görüntüleyebilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Dünya giderek dijitalleşirken, Deakin University en modern öğrenim tesis ve araçlarına yatırım yapmaya devam etmektedir. Üniversitenin faydalandığı son teknoloji sayesinde Deakin öğrencileri yarının mesleklerinde başarıyı yakalamak için gereken bilgi ve becerilerle donanım kazanır.

Mühendislik okumayı tercih eden Deakin öğrencileri 55 milyon AUD değerinde son teknoloji ürünü mühendislik merkezi ile en modern dijital üretim ve 3D baskı olanaklarından faydalanabilecek.

Medya alanında öğrenim görmek isteyen Deakin öğrencileri ise becerilerini okulun endüstriyel standarttaki haber odası ve yaratıcı medya laboratuvarında geliştirebilecek.

Deakin University hemşirelik öğrencileri ise, Klinik Simülasyon Merkezlerinde pratik eğitimle deneyim kazanabilecek.

Bu sayılanlar, Deakin University öğrencilerine sunulan birinci sınıf olanaklardan yalnızca birkaçı. Öğrenciler, kendilerine sunulan imkan ve olanaklar hakkında daha fazla bilgi almak için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Deakin, herkesin üniversite öğrenimi görmeye hakkı olduğuna inanmakta ve bu sebeple, başarılı öğrencilerini desteklemek amacıyla bir dizi burs imkânı sunmaktadır.

Bu burslar arasında prestijli %100 Deakin Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu ve %50 Deakin Uluslararası Bursları da bulunuyor.

Deakin University bunlara ek olarak farklı program ve kampüslerine özel burslar da sunar:

 • Deakin Warrnambool Konaklamalı Uluslararası Burslar
 • Hedef Avustralya Bursları
 • Deakin STEM Bursları
 • Deakin Küresel Sağlık Liderleri Bursu

Deakin'de sağlanan burslar bir finansal teşvikten fazlasıdır, uluslararası öğrenciler için üniversitede başarılı bir eğitimin önünü açar ve onları Deakin'in öne çıkan temsilcileri haline getirir.

Öğrenciler burslar hakkında daha fazla bilgi için Deakin University web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Deakin, öğrencilerine anlamlı bir öğrenim deneyimi sunmanın önemine inanmaktadır. Üniversite bu doğrultuda, oryantasyondan karşılama toplantılarına, akademik gelişim hizmetlerine ve sosyal faaliyetlere kadar çok çeşitli hizmetler sunar.

Deakin, birçoğu Avustralya'ya ilk kez gelen tüm yeni uluslararası öğrencilerinin üniversiteye sorunsuz bir geçiş yapmalarını sağlar. Deakin'in karşılama programı havaalanında karşılama, oryantasyon, atölye çalışmaları, sosyal etkinlikler, çalışma grupları ve öğrenciler için kampüs hayatına katılım fırsatlarını içermektedir.

Üniversitenin öğrencilere en iyi kariyer sonuçlarını elde etmelerine yardımcı olmak için akademik, pratik veya sosyal konularda yardımcı olacak öğrenci rehberleri vardır. Bu Deakin'in Öğrenci Yardım Hizmetlerinin bir parçasını oluşturur. Birçoğu kendileri de uluslararası öğrenciler olan öğrenci rehberleri, Deakin'de ve Avustralya'da yeni olmanın ne demek olduğunun bilincindedir.

Başka desteklere ihtiyaç duyan öğrenciler yardım ve rehberlik sağlamak için geniş bir kaynak yelpazesine ev sahipliği yapan Öğrenci Merkeziyle irtibat kurabilir.

Üniversite hayatına katılmak öğrencilerin yeni insanlarla tanışmaları, yeni zorluklar üstlenmeleri ve sağlık ve zindeliğe yönelik aktivitelerde bulunmaları için harika bir yoldur. Deakin öğrencileri tüm kampüslerde 150'den fazla kulüp ve topluluğa katılabilirler. Üniversite spor, akademik, sağlık, din konulu ve daha birçok alanda çeşitli kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. Yaşamak için güvenli, rahat ve uygun fiyatlı bir yer bulmak her öğrenci için önemlidir. Bu yüzden Deakin, kampüslerinde konaklama imkânı sunmasının yanı sıra öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun seçenekler bulmalarına yardımcı olacak destek hizmetleri sunmaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Deakin öğrencilerin sağlıklı ve güvende kalmalarına yardımcı olmak ve kişisel mutluluklarını arttırmak için bir dizi hizmet sunmaktadır.

Deakin, öğrencileri için güvenli topluluklar ve kampüs ortamları oluşturmaktadır. Bununla beraber, güvenlik memurları tüm kampüslerde öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla 7 gün 24 saat görev yapar. Öğrenciler gerek duyduklarında destek, tavsiye veya bilgi almak için Güvenli Toplum hizmetinden faydalanabilir. SafeZone ise tüm Deakin öğrencilerinin faydalanabildiği ve doğrudan güvenlik ekibine ulaşabilmelerini sağlayan ücretsiz bir mobil uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Deakin Tıp Merkezi öğrencilere hemşirelik, tıbbi tavsiye ve sağlık hizmetleri sunar. Tıp merkezleri üniversitenin tüm kampüslerinde bulunmaktadır. Hemşirelerle görüşmeler ücretsiz ve gizlilik esaslıdır. Kampüs doktorlarından alınan hizmetler Yurt Dışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) ile faturalandırılır.

Deakin çeşitli hizmet ve girişimler aracılığıyla çok kültürlü, kucaklayıcı ve destekleyici bir ortamı teşvik eder. Engelli Kaynakları Merkezi, engelli öğrencilere bireysel destek sunarak üniversite hayatı ve eğitime başarılı şekilde katılım göstermelerine yardımcı olur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Deakin öğrencilerin kariyere hazır şekilde mezun olmalarına yardımcı olmaya adanmıştır. Bu adanmışlığı uygulamalı öğrenme ve iş-deneyimine odaklanmanın ötesine geçer. Deakin ayrıca benzersiz DeakinTALENT hizmetleri yoluyla endüstri lideri kariyer destek hizmeti sunmaktadır.

DeakinTALENT'ın Deakin Uluslararası Öğrenci Kariyer (DISC) programı Avustralya istihdam piyasası ve iş yeri kültürünü anlamaya yönelik DISC atölye çalışmaları, kaynaklar ve hizmetlerle uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak oluşturulmuştur.

Öğrenciler bu sayede, deneyimlerini nasıl geliştireceklerini, güçlü bir özgeçmiş yazacaklarını ve Avustralya veya dünyadaki yeni mezun iş aramalarına nasıl hazırlanacaklarını öğrenir.

Bunun yanında mevcut öğrenciler ve mezunlar iş ve staj garantisi edinme konusundaki deneyimlerini, yaşadıkları zorlukları ve başarı öykülerini yeni öğrencilerle paylaşır.

DeakinTALENT, öğrencilerin okuldaki ilk günlerden itibaren destek olarak kariyer hedeflerine ulaşmalarında ve öğrenimlerini sürdürürken yarı zamanlı iş imkânları bulmalarında yardımcı olmaktadır.

Deakin, benzersiz girişimi FreelancingHUB aracılığıyla üniversiteye iş deneyimi fırsatlarını da getirir. FreelancingHUB sayesinde öğrenciler, ''freelance çalışan'' sıfatıyla belirli bir müşteri için önemli projeler yürüten bir ekibin parçası olarak staj yapabilirler.

Show more +Show less -
10663
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

DUELI
Green campus space
ISW Orientation
Students on campus
Study spaces
Engineering at Deakin University
Teaching at Deakin University
Business at Deakin University
Sport at Deakin University
Communication at Deakin University
At Deakin University
Nursing at Deakin University
IT at Deakin University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2470

 • $1039
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.3
Kampüs Güvenliği
4.7
Öğrenci Desteği
4.3
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.2
Rushat
Deakin University
Student orientated services
Daha fazla göster +
Hoàng Việt
Deakin University
outer area have spaces for study
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-16
2.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-18
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
ft Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
outer area have spaces for study Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-09
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-10
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Student orientated services Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Environment Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-16
2.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-18
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
ft Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
outer area have spaces for study Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-09
5.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-10
3.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Student orientated services Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
Deakin University Deakin University
Rated4/5based on20 student reviews
Environment Customer reviews:
Deakin University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin