Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Durham University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

1832'de kurulan Durham University, Birleşik Krallık'taki en eski üniversiteler arasındadır. Ortaçağ dünya miras alanı olan bir bölgenin yanına kurulan Durham University, saygın ve ileri düşünceli bir enstitü oluşturmak adına zengin bir tarihi modern değerlerle birleştirmektedir. Durham, şu anda dünyanın dört bir yanından 18.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Durham, 200'den fazla lisans ve lisansüstü program sunan 28 akademik departman ve fakülteye sahiptir. Üniversitedeki öğretim görevlilerinin çoğu bölümlerinin önde gelen isimleridir. Üniversite kadrosu, seçkin araştırmalarını ve konu alanlarındaki uzmanlıklarını kullanarak tüm öğrencilere mükemmel bir öğretim kalitesi sunmaktadır. 9 tanesi dünya genelinde en iyi 50'de olmak üzere Durham'ın 17 bölümü şu anda en iyi 100 içerisindedir.

Üniversite, akademik mükemmeliyetin yanı sıra öğrencilere mezuniyet sonrası istihdam açısından da destek olmak için çaba göstermektedir. Şu anda mezun istihdam edilebilirliğinde dünyada 88. sırada yer alan üniversitenin Kariyer ve Girişim Merkezi, öğrencilerin profesyonel becerilerini geliştirmelerine, iş ilişkileri kurmalarına ve çalışma fırsatları bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Durham University, 2020 QS Dünya Üniversite Sıralamaları'nda 78. sırada yer almaktadır ve bu konumuyla dünyadaki en iyi 100 üniversite arasında sağlam bir pozisyona sahiptir. Enstitü, hem çalışanları hem de öğrencileri için samimi ve kültür çeşitliliği sunan bir ortama sahip olmasıyla gurur duymaktadır. Şu anda Durham'da eğitim gören öğrencilerin %28'i Birleşik Krallık dışından gelmektedir.

Farklı kültürlerden gelen öğrenci ve öğretim kadrosunu barındıran kapsamlı ve çok disiplinli öğrenci toplulukları, özgün Durham öğrenci deneyiminin merkezinde yer almaktadır. Bu topluluklar ve üniversitedeki destek sistemleri sayesinde öğrenciler, samimi bir ortamda heyecan verici birçok projeye katılabilecektir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Araştırmalarının %83'ü uluslararası çapta mükemmel veya dünyanın önde gelenlerinden kabul edilen üniversite, bu kategoride fazlasıyla önerilmektedir.

Süper Bilgisayar Tesisi

Üniversite, 2020 yılında 3.1 milyon GBP değerinde yeni bir süper bilgisayar tesisine ev sahipliği yapacaktır. Yapay zekadan gelişmiş röntgen görüntülemeye kadar birçok konudaki zorluklar ele alınacaktır.

İngiltere'nin kuzeyindeki önde gelen üniversitelerin N8 araştırma ortakları, Durham merkezli NICE (Kuzey Yoğun Bilişim Ortamı) süper bilgisayarından faydalanacaktır.

NICE, Bilim ve Teknoloji Tesisleri Konseyi DiRAC Yoğun Bellek Süper Bilgisayarı (COSMA) ile eş konumlu olacaktır ve fizik, kozmoloji, astronomi ve nükleer fizik programlarında kullanılacaktır.

Makine öğrenimi ve simülasyonların birleştirildiği bir platform sağlayan NICE, verileri daha iyi anlayacak ve yapay zekanın daha başarılı bir şekilde açıklanmasına izin verecektir. Süperbilgisayar, bilim adamlarının yeni nesil X-ışını araçlarını üretebilmeleri için gereken görüntüleme tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Dekan Yardımcısı (Araştırma) Profesör Colin Bain: "Evrenin gizemlerini ortaya çıkaran araştırmaların öncülerinden COSMA süperbilgisayarına ev sahipliği yapan Durham, süperbilgisayar teknolojisi için zaten uluslararası bir merkezdir."

Yeni Tesisler

Üniversite, matematik ve bilgisayar bilimleri için yeni tesislerin inşasına 40 milyon GBP değerinde yatırım yapmıştır. Modern öğrenim, öğretim ve çalışma alanlarının yapım aşamalarına başlanmıştır ve tesisler 2020/2021 akademik dönemi için kullanıma hazır olacaktır.

Bölümler, kabul ettikleri lisans öğrencilerinin sayısını iki katına çıkarmayı ve lisansüstü araştırmalarının da sayısını artırmayı hedeflemektedir. Bina, öğrenciler ve akademik personel arasında gerçekleşen etkileşimleri kolaylaştıracak ve matematik bilimi ile bilgisayar bilimi arasında daha fazla sinerji oluşturacak bir şekilde tasarlanacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Durham University, 200'ün üzerinde lisans programı, 130 lisansüstü eğitim ve araştırma programı ile çeşitli öğrenim seçeneklerine sahiptir. Mevcut programlar, dünyanın önde gelen araştırmaları aracılığıyla oluşturulmuştur. Öğretim üyeleri, birçok departmanda geri bildirim almak için lisansüstü öğrencileriyle yakından çalışmıştır ve sonuç olarak hem öğretici hem de düşündürücü bir müfredat düzenlenmiştir.

Durham, Birleşik Krallık'taki yüksek dereceli üniversiteleri karşılaştıran sıralamalarda düzenli olarak yer almaktadır. Durham University, Birleşik Krallık'taki en iyi 10 Üniversite arasındadır. Enstitü, Guardian Üniversite Rehberinde 5. ve 2020 The Complete Üniversite Rehberinde 6. sırada yer almıştır. Durham, aşağıdaki özellikleriyle tanınmaktadır:

 • Ayrım yapılmaksızın her öğrencinin mükemmel sonuçlar elde etmesini sağlayan öğrenci destek sistemleri.
 • Öğrencinin istihdam edilebilirlik becerilerini artıran ve geliştiren araştırma odaklı programlar ve kadro.
 • Seçkin öğretim standartları ve inceleme sonuçlarının güvencesi için akademik gelişimin gözlemlenebildiği sistemler.

Russell Group

Durham University, Russell Group'taki 24 üniversite arasındadır. Bu grup, önde gelen araştırmaların tamamlanmasını ve öğrenciler için en yüksek öğretim standartlarının korunmasını vaat etmektedir. Russell Group üyeleri arasında yer almak, Durham'ın hem özel sektörde hem de kamu sektöründe öğrencilere mezuniyet sonrası istihdam açısından yardımcı olabilecek birçok bağlantıya sahip olduğu anlamına gelmektedir.

Matariki Üniversite Ağı (MNU)

Matariki Üniversite Ağı (MNU), dünya çapında yedi üniversiteden oluşan bir üniversite ağıdır. Durham, bir MNU üyesi olarak öğretim, araştırma ve burs programlarında mükemmeliyet sunmaya kendini adamıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Durham University dört farklı fakülteden oluşmaktadır:

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Öğrencilerin Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi'nde eğitim görebilecekleri 7 departman vardır. Bunların arasında Klasikler ve Eskiçağ Tarihi, Müzik, Felsefe, İngiliz Kültürü ve Edebiyatı, İlahiyat ve Din, Sosyal Bilimler ve Tarih bulunmaktadır. Fakülte aynı zamanda farklı dillerde eğitim alanında uzmanlaşmış Modern Diller ve Kültürler Yüksekokulu'na sahiptir.

Fen Fakültesi

Fen Fakültesi, 8 farklı departmanda lisans ve lisansüstü programı sunmaktadır. Bunlara lisansüstü araştırma programları dahildir. Eğitim alınabilecek bölümler arasında Biyolojik Bilimler, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Yer Bilimleri, Mühendislik, Matematik Bilimleri ile Fizik ve Psikoloji de mevcuttur.

Sosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi

Sosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi'nde lisans ve lisansüstü eğitim için 10 farklı yüksekokul ve departman bulunmaktadır. Eğitim alanlarına Antropoloji, Arkeoloji, İşletme, Eğitim, Coğrafya, Devlet ve Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sosyoloji ile Spor ve Egzersiz Bilimleri dahildir.

Durham University İşletme Fakültesi

Fakültede MBA (İşletme Yüksek Lisans), yüksek lisans, lisans, DBA (İşletme Doktorası), doktora ve yarı zamanlı eğitim programları gibi birçok öne çıkan program bulunmaktadır. Fakültedeki programlar, öğrencilere olağanüstü küresel iş koleksiyonları sunarken akademik mükemmeliyeti isabetli araştırmalar ile birleştirir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Durham University, dünyanın dört bir yanından öğrencileri kabul etmektedir. Giriş gereksinimleri programa göre değişkenlik gösterir ve bazı programlar belirli alanlarda eğitim deneyimi gerektirir. Öğrenciler, detaylar için program veri tabanının gereksinimler ve kabul bölümünü, gereksinimlerin tam olarak neler olduğunu öğrenmek için Durham web sitesini ziyaret etmelidir.

Her ülkenin altında yer alan detaylar gelecekteki lisans ve lisansüstü öğrenciler içindir. Lisansüstü araştırma dereceleriyle ilgilenen öğrenciler lisansüstü eğitim sayfalarını ve ilgili akademik bölümün web sitesini ziyaret etmelidir.

Öğrencilerin anadili İngilizce değilse bir İngilizce dil kalifikasyonu göndermeleri gerekmektedir. Programa ve ülkeye göre standart İngilizce Dili gereksinimlerini görüntüleyin.

Eğer öğrenciler bir lisans veya lisansüstü programı için doğrudan giriş gereksinimlerini karşılamıyorsa, Uluslararası Eğitim Merkezinde bir hazırlık programı için uygun şartlara sahip olabilirler.

Hazırlık programları akademik bilgi, eğitim ve İngilizce dil becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Uluslararası Eğitim Merkezi'nde hazırlık programını gerekli puanlarla tamamlayan öğrenciler, Durham University Şehir Kampüsü'nde programlarına devam edebilir.

Öğrenciler Uluslararası Hazırlık Yılı veya Yüksek Lisans Öncesi hazırlık programları arasında bir seçim yapabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Durham University, yabancı öğrencilere eğitimleri esnasında ekonomik destek için burs başvuruları yapmalarına yardımcı olmaktadır.

Burslar genellikle akademik mükemmeliyet ve aynı zamanda finansal ihtiyaç ile ilerleme ve gelişme potansiyeline göre verilir. Aynı zamanda spor becerisi, müzik yeteneği ve akademik çalışmalar için de burs verilmektedir. Durham University'nin uluslararası öğrencilere sunduğu burslardan bazıları:

 • Durham Doktora Öğrencileri Bursu (İnsan Coğrafyası ve Fiziksel Coğrafya)
 • Christopher Moyes Memorial Foundation Bursu (İnsan Coğrafyası ve Fiziksel Coğrafya).

Aynı zamanda yabancı öğrenciler için birçok harici burs mevcuttur. Bunlardan bazıları:

 • Uluslararası eğitim için The British Council Burs programı
 • Commonwealth Bursları (İnsan Coğrafyası ve Fiziksel Coğrafya)
 • The Queen Elizabeth Commonwealth Bursları

Her burs programının başvuru için belirli koşulları vardır. Öğrencilerin verilen burslardan herhangi biri için başvuru yapmadan önce tüm gereksinimleri okumaları istenmektedir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Durham University, dünyadaki en yüksek mezun istihdamı oranlarından birine sahiptir. Durham mezunları bölgesel, ulusal ve uluslararası işverenlerle son derece başarılı olmalarıyla bilinmektedir.

2016/17 Yüksek Öğretim Mezunlarının Sonuçları anketine göre Durham University öğrencilerinin %97,9'u mezuniyetten sonraki 3,5 yıl içerisinde ya bir işe girmektedir ya da eğitimlerine devam etmektedir.

Durham University, dünya genelinde mezun istihdamında 88.sırada yer almaktadır. 2020 QS Dünya Üniversite Sıralamalarında %91,2'lik bir işveren itibarına sahiptir.

Öğrencilerin istihdam edilebilirlik imkânlarını artırmak için üniversitedeki Kariyer ve Girişim ekibi tarafından düzenli olarak destek sunulmaktadır. Öğrenciler ayrıca iş deneyimi elde etmeleri için şirketler ve potansiyel işverenlerle görüşmeye teşvik edilecektir. Bu çalışmalar, iş deneyimi ve diploma eğitimi bitirildikten sonra istihdama öncülük edebilir ve aynı zamanda öğrencilere işyeri ortamında yaşam deneyimi kazandırabilir.

Show more +Show less -
4500
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
198th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Durham University
At Durham University
At Durham University
At Durham University
At Durham University
At Durham University
At Durham University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Durham University Durham University
Rated5/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Durham University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Durham University Durham University
Rated5/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Durham University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?