Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Federation University Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Federation University Australia, Victoria'nın önde gelen bölge üniversitesi olup topluluğuna ve 150 yılı aşkın bir zamandır sunduğu yüksek kaliteli eğitime dayanan güçlü mirasına derinden bağlıdır.

Özellikle sanayi odaklı öğrenime vurgu yapan, pek çok alan genelinde 150'yi aşkın program seçeneği mevcuttur. Üniversite, İngilizce dil yeterlilik şartlarını sağlamaya yönelik özel pathway programları ve sürekli profesyonel gelişim için kısa programların yanı sıra lisans ve lisansüstü seviyelerde programlar sunar.

Federation University, dünyanın en seçkin 250 Genç Üniversitesi arasında (Times Yükseköğretim Genç Üniversite Sıralamaları 2022) ve istihdam sonuçları kategorisinde ise 6 yıl art arda 1'inci sırada yer alır (Good Universities Guide 2022 & 2021, ESS 2018, QILT 2016, 2017 & 2018). Bölgede, sınıf mevcutlarını en az sayıda tutan kurumdur bu durum öğrencilere, geniş çaplı yurtdışı deneyimine sahip, muhteşem iletişimciler olan, üniversitenin uzman öğretim personeli ile daha fazla irtibat kurma imkânı sunar.

Avustralya, çok çeşitli deneyimler sunan bir ülkedir. Öğrenciler, yüzlerce kilometrelik kumlu plajlar ve Avustralya'nın güney kıyı şeridindeki göz alıcı manzaraları keşfetmek için iyi konumda bulunur. Üniversite, her biri dünya çapından uluslararası öğrencilere sahipliği yapan, Ballarat ve Gippsland'te iki bölge kampüsünün yanı sıra Melbourne'de bir şehir kampüsüne sahiptir. Bunlara ek olarak, Brisbane'de ikinci bir şehir kampüsü ve Hong Kong, Malezya, Çin ve Sri Lanka'da ortak eğitim sunucuları vardır. Üniversite toplamda yaklaşık 6.500 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere 14.000 tam zamanlı öğrenciye destek verir.

Öncü sanayi profesyonelleri ile yakın bağlantılar geliştiren ve mezuniyete yaklaşan öğrencilere imkânlar sunabilecek olan aktif bir mezun topluluğunu yürüten Federation University, istihdam seçenekleri açısından üst sıralarda yer alır. Federation mezunları, iş piyasasına, yeni kariyerlerinde başarılı olmak için gereken hazırlık ve güvenin yanı sıra pek çok bilgi, beceri ve deneyimle giriş yapar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Federation University, doğal kaynakları yöneterek toplumların gelişmelerine yardımcı olmak ve siber saldırılara karşı önlem almak için dijital teknolojilerin kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kısa bir süre önce yeni bir araştırma merkezinin açılışını gerçekleştirmiştir.

Centre for Smart Analytics'te (CSA) (Akıllı Analiz Merkezi) devlet, sanayi ve toplum ortaklığıyla bu alanlarda ele alınması gereken problemlere yönelik yenilikçi çözümler geliştirmek için yapay zekâ, siber güvenlik, dijital ekonomi ve akıllı öğrenme teknolojileri gibi alanlarda çalıştırmalar yürütülecektir. Ek olarak, teknoloji ve Avustralya hükümetinin dijital ekonomi stratejisi konusunda öncü çözümleri desteklemesi beklenmektedir. Dolayısıyla bu, emniyeti güçlendirmeye ve küresel rekabet ve verimliliği geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Federation University'nin Victoria'da bulunan kampüslerinde faaliyet gösteren CSA, modern dünyanın karşı karşıya olduğu sorunlarla mücadele etmek için çok yönlü bir yaklaşım benimsemeyi ve mühendisler, matematikçiler, bilim insanları, stratejist ve eğitim uzmanlarını dahil olmak üzere araştırmacıları işbirliği kurmak ve küresel çapta tanınmış üniversiteler ve yerel sanayilerle dünya standartlarında, etkili araştırmalar yürütmek için bir araya getirmeyi amaçlar.

Geleceğin Liderleri Bursu (Brisbane Kampüsü)
Öğrenim ücretlerinden %25 indirim ve Fed-Degree Plus yeterliliği

Geleceğin Liderleri Burs paketi, 2022'de Brisbane kampüsünde ikinci döneme (Temmuz) veya yaz dönemine (Kasım) başlayan, yeni uluslararası öğrencilere yöneliktir. Burs paketinde iki burs girişimi yer alır. Birincisi, derece programının tamamı boyunca öğrenim ücreti üzerinden garantili %25 indirimdir (11.350 AUD – 18.525 AUD). İkincisi ise Fed Degree-Plus programıdır (2.000 AUD'a kadar) bu programda aday, istihdam edilebilirliğini arttırmak için ana deresine ek olarak bir dizi yeterliliğe, kısa programlara veya sertifikalara erişim sağlayabilir.

Show more +Show less -
Konaklama seçenekleri

Konaklama seçenekleri

Federation University'nin konaklama hizmeti olan FedLiving Ballarat, Berwick ve Gippsland genelinde her öğrenim seviyesinden öğrencilere uygun seçeneklerle çeşitli konaklama imkânları sunar. Üniversite araştırmaları, yurtlarda kalan öğrencilerin derslerinde başarılı olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Kampüste, Federation University'nin yurtlarından birinde yaşamayı tercih etmek, öğrencilerin pişman olmayacakları bir karar olacaktır. Bu sayede dersliğe gidiş geliş süresi kısalır ve ayrıca öğrencilerin tanışıp arkadaşlık kurabilecekleri çeşitli gruplar, bir dizi muhteşem etkinlikler ve öğrencilerin yerleşmelerine yardımcı olacak destek imkânı mevcuttur. Yeni kaydolan uluslararası öğrenciler aynı zamanda, kira masraflarının bir kısmını karşılayabilecek olan bir bursa başvuru yapmaya hak kazanır.

Yurtta kalan öğrenciler, yurtlarda çeşitli tesisler ve alanlara erişim sağlayabilir ders çalışmak için ideal konumlardan faydalanabilir ve rahatlama ve sosyalleşmelerine yardımcı olan yurt etkinliklerine katılabilirler. Yurt yaşamının diğer faydaları arasında şunlar yer alır:

 • Çabuk bağlantı kurma ve yaşam boyu süren arkadaşlıklar
 • Muhteşem imkânlar ve planlı etkinlikler ve deneyimler
 • Öğrencilerin dengeli bir yaşamın tadını çıkarmalarına yardımcı olan 7/24 destek
 • Rahatlık için kampüse yakın olma

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Federation University, 6 fakülte genelinde sertifika ve diplomadan lisans, lisansüstü ve hatta doktoraya kadar tüm öğrenim seviyelerinde, çeşitli programlar sunar.

Mt Helen, SMB ve Gippsland kampüslerinde hizmet veren Edebiyat Fakültesi beşeri bilimler ve sosyal bilimler, topluluk hizmetleri, kırsal refah ve görsel sanatlar ve sahne sanatlarını kapsayan temel bilimler alanında yeterlilikler sunar.

Mt Helen, Gippsland, Berwick ve Horsham kampüslerindeki Eğitim Fakültesi, Victoria eyaleti genelindeki topluluk eğitim sunucuları ve fakültelerle işbirliği içinde programlar sunar.

Fen, Psikoloji ve Spor Fakültesi modern tesislerden faydalanarak mezunların bir kariyer inşa etmek için gereken bilgi ve becerileri kazanmalarına yardımcı olan, yenilikçi öğretim programları sunan, kendini alanına adamış eğitim personellerine sahiptir.

Sağlık Fakültesi, sanayi ile bağlantılı programların öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için sağlık sektörü ile işbirliği yapar. Programların pek çoğu, öğrencilere gerçek durumlarda fayda sağlayacak klinik stajları ve öğrenim imkânlarını kapsar.

Mühendislik, Bilgi Teknolojisi ve Fen Bilimleri Fakültesi, güncel becerilerle donatılmış, sanayiye hazır mezunlar yetiştirmek için uluslararası düzeyde tanınmış programlar sunar.

Federation İşletme Okulu, öğrencilerine kritik düşünme, liderlik ve uyum yeteneği gibi temel beceriler öğretir. Fakülte, mezunları başarıya hazırlamada büyük bir rol oynayan IBM® gibi kuruluşlarla ortaklık içerisinde, sanayinin ihtiyaçlarını karşılayan işletme programları sunar.

Federation University bünyesinde aynı zamanda öğrencilere sanayide çok önemli olan becerileri kazandıran bir TAFE (Teknik ve İleri Eğitim), uluslar ötesi ortaklıkları destekleyen ve pathway seçenekleri sunan bir Küresel Meslek Okulu ve öğrencilerin bir konuyu derinlemesine keşfetmelerine, yeni bilgiler üretmelerine ve bir doktora derecesi ile birlikte alanlarında uzman olmalarına imkân tanıyan bir Lisansüstü Araştırma Okulu bulunur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Federation University'ye başvuru yapacak adayların üniversite Kayıt Onayı (CoE) yayımlamadan önce en az 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir.

Lisans Kayıtları

Lisans programlarına başvuru yapan adaylar Avustralya'da 12. Sınıf'a eşdeğer okul yeterliliklerine göre değerlendirilir. Bunlar, bazıları internet sitesinde yer alan farklı ülkelere veya bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Genellikle, ya öğrencinin ülkesinde 12. Sınıf eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmasına ya da tanınmış bir kurumda en az bir yıllık lise sonrası eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması gerektiği anlamına gelir. Diğer adaylar, kendi özel durumlarına göre değerlendirileceklerdir.

Bazı programlar 12. Sınıf'ta belirli derslerin tamamlanmasını veya folyo, mülakat ya da elemeler şeklinde takip prosedürleri izlemeyi gerektirebilir.

Diploma veya ileri diploma gibi okul sonrası yeterliliklere sahip olan adaylar, öncelikli veya kredi transferli kayıt için değerlendirmeye alınabilir. Bu da yine her adayın özel durumuna göre resmi olarak değerlendirilir.

Lisansüstü Kayıtlar

Giriş şartları, her program için farklı olabilir ancak adayların genellikle yurtdışında Avustralya lisans derecesine eşdeğer bir eğitimi tamamlamış olmaları ve bazen bağlantılı derslerde belirtilen minimum notları (puan veya dereceleri) sağlamaları gerekir. Bazı programlar mezuniyet sonrasında iş deneyimi şartı d arayabilir. Araştırma odaklı lisansüstü programlar farklı giriş prosedürleri izler.

İngilizce dil şartları

İşletme ve genel fen gibi programlar için aranan İngilizce dil şartı akademik IELTS'ten herhangi bir alandan 6.0'ın altında bir puan almamak kaydıyla en az 6.0 genel puan veya eşdeğeridir. Bilgi Teknolojileri ve bazı diğer programlarda daha düşük bir seviye aranırken hemşirelik, öğretmenlik veya sosyal çalışmalar alanlarında ise daha yüksek puanlar aranır. Kabul edilen diğer sınavlar arasında TOEFL iBT, Pearson – PTE ve Cambridge – CAE yer alır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Federation University, uluslararası öğrencilere yönelik bir dizi burs seçenekleri sunar. Bunlardan bazıları:

Avustralya Ödülleri

Bunlar, devlet tarafından fon desteği sağlanan ve Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı (DFAT) tarafından yürütülen oldukça talep gören uluslararası burslardır. Bu ödüller, öğrencinin liderlik potansiyelini geliştirmeyi ve yüksek kaliteli eğitim deneyimi ile dünya çapından yetenekli bireylerden oluşan bir ağı güçlendirerek kalıcı bir değişiklik yaratmayı amaçlar.

Hedef Avustralya Bursları

İngiliz Milletler Topluluğu Hükümeti tarafından fon desteği sağlanan bu burslar, bölgesel topluluklarda yaşama ve öğrenim görmeyi tercih eden öğrencileri desteklemeye yöneliktir.

Federation University Avustralya Küresel Yenilikçi Bursu

Bu burs, Federation University'de kampüste lisans ve lisansüstü derece programlarına başvuru yapan uluslararası öğrencilere sunulur. Burs, öğrencilerin yıllık öğrenim ücretlerinin %20'sine eşdeğer olup öğrenim ücretinden indirim şeklinde uygulanır.

Federation University Avustralya Küresel Mükemmelliyet Bursu

Bu burs, üstün başarı ile kampüsteki lisans ve lisansüstü derece programlarına başvuru yapan uluslararası öğrencilere yöneliktir. Yıllık öğrenim ücretlerinin %25'ine eşdeğer olup ücret indirimi şeklinde uygulanır.

Uluslararası Öğrenci Konaklama Destek Bursu

Bu burs, özel olarak Federation University'nin Victoria kampüslerinden birindeki üniversite konaklama seçeneklerinden birini tercih eden öğrencilere yöneliktir. Aday öğrenciler, üniversiteye kayıt için bir teklif aldıkları sırada değerlendirmeye alınacaklardır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Federation University, İstihdam Koçluk Programı aracılığıyla yarı zamanlı ve tam zamanlı iş arayan öğrencilere destek verir. Kariyer ve İstihdam Ekibi öğrencilere, bölgesel, ulusal ve küresel çapta iş imkânlarına hazırlanma konusunda yardımcı olur.

İstihdam Koçluk Programı, mevcut rekabetçi iş piyasasında öğrencilere iş bulma konusunda yardımcı olmanın yanı sıra aynı zamanda hak eden öğrencilere, staj bulma veya mezunlara yönelik pozisyonlar bulma konusunda da yardımcı olur. Kariyer ve İstihdam ekibi, kaynaklar, etkinlikler ve bireysel bir İstihdam Koçu aracılığıyla öğrencileri işe hazırlamak için çalışır.

Kariyer ve İstihdam ekibi öğrencilere, aşağıdakiler için ücretsiz erişim sunar:

 • Birebir istihdam koçluğu
 • Kariyer planlama kaynakları
 • Güncel iş imkânları
 • Adayların güçlü yanlarını belirleme ve istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirme konusunda uzman tavsiyeleri

Federation University mezunları aynı zamanda derece programlarını tamamladıktan sonra 2 yıla kadar çeşitli kariyer etkinliklerine, hizmetlere ve kaynaklara erişim sağlayabilirler.

Show more +Show less -
5822
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
At Federation University Australia
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.5
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
4.0
Dünya Sıralaması
Federation University Australia Federation University Australia
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Federation University Australia - by, 2019-12-13
5.0/ 5 stars
Federation University Australia Federation University Australia
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Federation University Australia - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Federation University Australia Federation University Australia
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Federation University Australia - by, 2019-12-13
5.0/ 5 stars
Federation University Australia Federation University Australia
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Federation University Australia - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin