Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Flinders University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Altı benzersiz fakülte genelinde hizmet veren Flinders University, inovasyonu teşvik eden bir kurumdur. Derece programları sanayi alanlarındaki ihtiyaçlara göre şekillendirilmekte olup öğretim, işbirliğine dayalı ve güçlendiricidir. Britanyalı kâşif Matthew Flinders'ın adını alan üniversite, farklı olmaya cesaret eden tüm dünya genelinden öğrencilere kapılarını açar.

1966 yılında kurulan Flinders, 2020 yılında Times Higher Education World University Rankings'te en başarılı ilk %2 üniversite arasında yer almıştır. Kampüsleri, rahat bir kentsel yaşam ile göz alıcı bir doğa ortamını birlikte sunar.

Adelaide'de bulunan Flinders Avustralya'nın sunduklarının tadını çıkarmak isteyen uluslararası öğrenciler için ideal bir konuma sahiptir. Şehir, huzurlu yeşil alanlara, son moda mekânlara ve canlı bir iş merkezine ev sahipliği yapar. Öğrenciler burada yıl boyunca sınırsız sayıda alışveriş ve yemek seçenekleri, canlı bir gece hayatı ve çok sayıda festivallere kolaylıkla erişebilir.

Adelaide aynı zamanda altın plajlar ve göz alıcı dağ manzaraları ile çevrili olup hafta sonu ziyaret edilebilecek pek çok yere yakın bir mesafede bulunur. Tüm bunlar dolayısıyla, 2016 yılında Global Liveability Study tarafından dünyanın en yaşanabilir 5 şehri arasında yer verilmesi şaşırtıcı değildir.

Yaşam masraflarının düşük olması tüm dünya çapından öğrenciler için cazip bir faktördür. 2019 yılında Adelaide'de yapılan bir çalışmaya göre, bu bölge diğer büyük Avustralya şehirlerine göre %14 daha ekonomiktir. Ulaşım, kira ve yiyecek masraflarının nispeten daha düşük olması dolayısıyla öğrenciler, boş zamanlarda Avustralya'nın geri kalanını keşfetmenin yanı sıra şehrin tadını çıkarmak için daha fazla bütçe ayırabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Flinders sürekli olarak kendini geliştirmekte olup yeni programlarından bazıları şunlardır:

Muhasebe ve Finans

 • Muhasebe Lisans Programı
 • Muhasebe Lisans Ortak Derece Programları
 • Muhasebe Lisans Programı (İleri Liderlik)
 • Muhasebe Lisans Programı (Çevrimiçi)
 • Muhasebe ve Finans Lisans Programı
 • Muhasebe ve Finans Lisans Programı (İleri Liderlik)

Bankacılık ve Finans

 • Bankacılık ve Finans Lisans Programı
 • Bankacılık ve Finans Lisans Programı (İleri Liderlik)

Ekonomi

 • İşletme Ekonomisi Lisans Programı
 • İşletme Ekonomisi Ortak Derece Programları
 • İşletme Ekonomisi Lisans Programı (İleri Liderlik)

Finans ve İktisat

 • Finans Lisans Programı
 • Finans Lisans Ortak Derece Programları
 • Finans Lisans Programı (İleri Liderlik)
 • Finans ve İşletme Ekonomisi Lisans Programı
 • Finans ve İşletme Ekonomisi Lisans Programı (İleri Liderlik)

Tedarik Zinciri Yönetimi

 • İşletme Lisans Programı (Tedarik Zinciri Yönetimi)
 • İşletme Lisans Programı (İleri Liderlik ve Tedarik Zinciri Yönetimi)

Yapay Zeka

 • Bilgisayar Bilimi Lisans Programı (Yapay Zeka)
 • Bilgisayar Bilimi Lisans Programı (Yapay Zekâ) (Onur)

Öğrenciler, mevcut programların tam listesine erişmek için internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Show more +Show less -
Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Flinders, dünya standartlarında tesislere sahip olup benzersiz bir öğrenci deneyimi sunan modern bir üniversitenin bir parçası olmak isteyen öğrenciler için en uygun seçenektir. Flinders University'de öğrenim görmek için sayılabilecek sebepler şunlardır:

 • Dünyanın en başarılı 300 üniversitesi arasında (THE World University Rankings 2020).
 • Dünya standartlarındaki uluslararası öğrenci destek hizmetleri, uluslararası öğrenci memnuniyet kategorisinde %90'ın üzerinde bir başarı elde etmiştir (2018 Uluslararası Öğrenci Barometresi – ortalama olarak hesaplanmıştır).
 • Flinders, lisans öğretim kalitesi, öğrenci desteği ve başlangıç maaşları ile Güney Avustralya'da 1. sırada yer alır (The Good Universities Guide 2020, sadece Güney Avustralya merkezli devlet üniversiteleri genelinde).
 • Üniversite, 2018 yılında TALL POPPY SCIENCE AWARDS kapsamında 5 ödül almıştır (Avustralya Politika ve Fen Enstitüsü).
 • En İyi Yaratıcı Medya ve Eğlence Okulları 2017, 2018 raporuna göre, dijital medya alanında dünyada birinci sırada yer alır.
 • Kurum, öğrencilerin mezun olarak kariyere başlangıçlarını hızlandırmak için özel olarak tasarlanan, 120 milyon Avustralya Doları yatırım yapılan, modern New Venture Institute (NVI) adlı binaya ev sahipliği yapar.
 • Flinders, sanayi ile bağlantılı ve hızlandırılmış dereceler, profesyonel iş deneyimi imkânları, sanayi projeleri ve mentörlük programları sunar.
 • Aynı zamanda, 300'ün üzerinde lisans, lisansüstü ve araştırma derece programı seçeneği mevcuttur.
 • Flinders University, Yenilikçi Araştırma Üniversiteleri (Innovative Research Universities) ve Uluslararası Üniversiteler Ağı'nın (International Network of Universities) bir parçasıdır.
 • Üniversite, dünyanın en yaşanabilir 10 şehrinden biri olan Adelaide'de bulunur (Economist Intelligence Unit, Global Liveability Ranking 2019).

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Flinders dereceleri, fırsatlar dünyasına kapıları açar. Benzersiz öğretim ve dünya standartlarındaki araştırmaları, öğrencilerin yapabileceklerinin en iyisini ortaya koymalarını sağlar. Üniversitenin öğretim başarılarından bazıları:

 • Flinders, öğretim standartlarının benzersiz kalitesi ile sürekli olarak takdir edilmektedir.
 • Araştırmalarının %90'ı dünya standartlarında ve üzerinde bir başarı elde etmiştir (Excellence in Research for Australia, 2018).
 • 2020 Good Universities Guide'a göre, özellikle İşletme ve İdare, Tıp ve Matematik dereceleri alanlarındaki benzersiz öğretim kalitesi ile 5 yıldıza layık görülmüştür (yalnızca Güney Avustralya üniversiteleri genelinde)
 • 2018 QILT Öğrenci Deneyimi Anketi'ne göre, üniversite iletişim, fen ve matematik dereceleri alanlarında üst sıralarda yer alır.
 • Dereceleri, sanayi ile bağlantılı olup çeşitli bağımsız kuruluşlar tarafından akredite ve onay almıştır.

Flinders'ta görev yapan öğretmenler sunulan eğitimin yalnızca benzersiz ve fark yaratan bir eğitim olmasını değil aynı zamanda mevcut sanayi standartları ila bağlantılı olmasını sağlar. Üniversite hem ulusal hem uluslararası düzeyde güçlü sanayi bağlantılarına sahiptir. Öğrencilerini iletişim, problem çözme, işbirliği, etik, rekabet vd. gibi önemli becerilerle donatır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Flinders University, öğrenim seçeneklerini altı akademik fakülte genelinde sunar:

İşletme, Yönetim ve Hukuk Fakültesi

Öğretim kalitesi ile uluslararası düzeyde takdir toplayan üniversite, işletme, ticaret, siyaset ve kamu politikası, sağlık yönetimi, hukuk, kriminoloji ve uluslararası ilişkiler alanlarında öğretim seçenekleri sunar.

Eğitim, Psikoloji ve Sosyal Hizmetler Fakültesi

Topluma fayda sağlamaya odaklı olan bu programlar öğrencileri, daha bir toplum için çalışmaya bağlılıkla yetiştirir.

Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakülte, tarih ve arkeolojiden yaratıcı sanatlar ve iletişime kadar uzanan bir program yelpazesi sunar.

Tıp ve Halk Sağlığı Fakültesi

Klinik, nüfus ve laboratuvar merkezli araştırmalara ve yüksek kaliteli klinik hizmetlere odaklı olan bu programlar Flinders'ın küresel sağlık inovasyon haritasında yer almasını sağlar.

Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık sektöründe başarılı bir lider olan Flinders hemşirelik, ebelik, engellilik, bütünleşik sağlık ve sağlık bilimleri alanlarına programlar sunar.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Fakülte, biyoloji, kimya, çevre, teknoloji, mühendislik, bilgi teknolojisi, matematik vd. alanlarda seçkin programlar yürütmektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Flinders'e giriş için öğrencilerin akademik ve İngilizce dil şartları olmak üzere iki çeşitgiriş şartını yerine getirmeleri gerekir.

Akademik Giriş Şartları

Bir lisans programına doğrudan giriş için öğrencilerin, onaylı bir ortaöğretim eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olmaları gerekir.

Bir lisansüstü programa giriş için ise, öğrencilerin dil şartlarına ek olarak program için belirlenen özel akademik kriterler lisesindeki şartları yerine getirmeleri gerekir.

İngilizce giriş şartları

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin İngilizce dil şartlarını yerine getirmeleri gerekir. İngilizce ve akademik giriş şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler mevcut pathway programlarından birine başvurabilir. Öğrenciler, giriş şartları hakkında daha fazla bilgi için Flinders University internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Flinders'ta verilen eğitim, öğrencilerin mezuniyet sonrasında yüksek düzeyde istihdam edilebilir olmaları için en yeni sanayi tekniklerini ve becerilerini kazanmalarını sağlar.

2019 Mezun Sonuç Anketi'ne göre, Flinders lisansüstü mezunlarının %98.2'si işe girmiş olup %94.6'sı ise ortalama 81.200 Avustralya Doları maaş ile tam zamanlı bir işte çalışmaktadır. Bu, ülkedeki üniversiteler genelinde erişilen ikinci en yüksek mezun istihdam oranıdır. Lisans öğrencileri genelinde ise, mezuniyetten 3 yıl sonra erişilen genel istihdam oranı %93.1 olup bunların %88.2'si ortalama 60.000 Avustralya Doları maaş ile tam zamanlı bir işte çalışmaktadır.

Flinders'ta öğrenciler öğrenim sürecinde, İşle Entegre Öğrenim'e (Work-Integrated Learning - WIL) erişim sağlayabilir. Bu uygulama öğrencilere, staj, alan çalışmaları ve işyeri ortamındaki benzer çalışmalar gibi imkanlar sağlayacak olup iddialı sanayi becerileri kazanmalarına ve güçlü bir profesyonel ağ oluşturmalarına yardımcı olur.

Aynı zamanda, öğrencilere desek amaçlı Flinders Ignite Mentoring Program adlı bir program mevcuttur. Bu program aracılığıyla akran mentörler, üniversite yaşamı boyunca yönlendirme sağlayarak öğrencilere destek olur ve profesyonel dünyaya girebilmek için gerekli bilgi, uzmanlık ve becerileri kazanmalarına yardım ederler.

Flinders'taki CareerHub, istedikleri işe hazırlama ve bu işi bulmaları için öğrencilere sunulan çevrimiçi bir istihdam portalıdır. Bu portal, kariyer ile bağlantılı kaynakların yanı sıra bireyselleştirilmiş iş imkânları ve işveren etkinlikleri gibi kapsamlı hizmetlere erişim sunar.

Show more +Show less -
4790
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.8
Öğrenci Desteği
3.8
Eğitim Kalitesi
3.4
Kampüs Çevresi
3.8
Isaac Jun Ming
Flinders University
Low morale amongst staff due to staff having to reapply for their jobs, staff being let go. Trickled down effect to us students.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2019-12-15
5.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Low morale amongst staff due to staff having to reapply for their jobs, staff being let go. Trickled down effect to us students. Customer reviews:
Flinders University - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2019-12-15
5.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Low morale amongst staff due to staff having to reapply for their jobs, staff being let go. Trickled down effect to us students. Customer reviews:
Flinders University - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Flinders University Flinders University
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Flinders University - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin