Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Florida Institute of Technology

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Florida Institute of Technology (Florida Tech) sektörde öncü bir akademik kadro tarafından eğitim verilen çeşitli programlar sunan uluslararası düzeyde tanınmış bir enstitüdür.

Başlangıçta 1958 yılında bir mühendislik fakültesi olarak kurulan Florida Tech, STEM konu alanlarındaki olağanüstü kalitesiyle takdir toplamış olup ‘Florida'nın STEM üniversitesi' olarak bilinmektedir. Üniversite, araştırma odaklı bir enstitüdür ve uygulamalı ve pratik öğrenim ortamıyla öğrencileri geleceğin kariyerlerine hazırlar.

Florida Tech, 100 ülkeyi temsil eden ve öğrenci nüfusunun üçte birini oluşturan uluslararası öğrencileri ile çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Danışmanlık, kariyer yönlendirmesi ve Florida Tech'te kültürel çeşitliliğin önemini gösteren ve aynı zamanda #YouAreWelcomeHere kampanyasının gururlu bir destekçisi olan özel bir uluslararası festival dahil olmak üzere çeşitli hizmetler ve etkinlikler aracılığıyla uluslararası öğrencilerin kendilerini kampüste rahat hissetmeleri sağlanır.

Florida Tech, U.S. News & World Report tarafından ‘Tier One Best National University' olarak seçilmiş olup popüler bir tatil adresi olan Florida'nın Melbourne şehrinde bulunur. Bu, öğrencilere etkinlikler ve 150'yi aşkın öğrenci topluluğu ile sınıf ortamının dışında keyifli vakit geçirme fırsatı ve aynı zamanda ünlü Florida kıyı şeridine erişim imkânı sunar. Florida Tech spor takımları, farklı dallarda NCAA Division II'da yarışır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Florida Tech, 2020 En İyi Küresel Üniversiteleri arasında yer alır

Florida Tech, yakın dönemde, dünyanın en seçkin 1500 üniversitesini tanınırlık ve akademik araştırmaya göre değerlendiren U.S. News & World Report'un En İyi Küresel Üniversiteler listesinin 2020 versiyonunda yer almıştır. Final sıralamalarında yalnızca 249 ABD kurumuna yer verilmiştir.

U.S. News & World Report'un Baş Veri Strateji Uzmanı Robert Morse, sıralamaların potansiyel öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için genişletilmeye devam ettiğini belirtmiştir. Ayrıca kurumların, araştırma kalitelerine göre değerlendirildiklerini ve bunun sıralamaya benzersiz bir yöntem sağladığını ifade etmiştir.

Yayın, 81 ülkeden farklı kurumları değerlendirmeye almış ve değerlendirme sonucunda Florida Tech'e ‘Uluslararası İşbirliği – Ülke Bazında' kategorisinde 12. sırada ‘En Çok Alıntı Yapılan Araştırmaların %10'u arasında En Çok Övülen' kategorisinde 29. sırada yer verilmiştir. Kurum aynı zamanda, fizik (parçacık & nükleer matematik kuantum fiziği ve kuramsal fizik) dahil olmak üzere belirli konu alanlarında 750 üniversite genelinde 3 sırayı paylaşmıştır. Buna ek olarak, 2020 sıralamalarında yer verilen eyaletteki 8 üniversiteden biri olmuştur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Florida Institute of Technology, entelektüel merakı değerlendirmeye ve teşvik etmeye odaklanan, öğretim ve araştırmada mükemmeliyet arayışında kararlı olan bir kuruluştur.

Akademik Kadro

Eğitmenler, akademisyenler ve araştırmacılar olarak uluslararası çapta tanınan akademik kadrosu yerel, eyalet genelinde, ulusal ve uluslararası topluluklarının ihtiyaçlarına hizmet vermek için yenilikçi teknolojileri ve araştırma tesislerini kullanmaktadır.

Akademik kadrosunda öğrencileri heyecan verici araştırmalara dahil eden, becerilerini geliştirmek ve ufuklarını genişletmek için öğrencilerle ilgilenen bilim adamları, profesyonel iş adamları ve astronotlar da bulunmaktadır.

Florida Tech'in akademik kadrosu öğrencilerle sağlam ilişkiler kurar ve onları akademik ve profesyonel anlamda potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmeye teşvik eder. Öğrenim, Florida Tech'te aktif bir süreç olup, öğrenci başarısı konusunda tutkulu olan profesörler tarafından yönlendirilir. Öğrenciler, seçtikleri kariyer alanından bağımsız olarak

Sağlam akademik öğretim

Lisans veya yüksek lisans derecesini Florida Tech'te almayı tercih eden öğrenciler, keşif ve inovasyonla yönlendirilen zorlu bir akademik ortamın bir parçası olacaktır.

Sürükleyici Deneyim

Eğitimin pratik ve geniş kapsamlı bir deneyim olması gerektiğine inanan Florida Tech, tüm akademik programlarında öğrencileri laboratuvar aktiviteleri, saha çalışmaları ve araştırma projelerine dahil etmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Florida Tech, güçlü bir odağa sahip 4 fakülte genelinde akademik programlar yürütür.

Mühendislik ve Fen Fakültesi

Florida Tech'in en büyük fakültesi olan Mühendislik ve Fen Fakültesi, uygulamalı fen, programlama, eğitim, mühendislik, matematik, fen ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda yüksek lisans ve doktora derece programları sunar. Tüm seviyelerde öğrenim gören öğrenciler, uluslararası öneme sahip olan araştırma, sözleşmeler ve projeler üzerinde uzman akademisyenlerle işbirliği yapar.

Havacılık Fakültesi

Ülkedeki en iyi üniversite merkezli havacılık programlarından birine sahip olan bu Havacılık Fakültesi, havacılık profesyonellerini eğitme ve hazırlamadaki başarısıyla uluslararası düzeyde takdir toplamıştır. Melbourne kampüsündeki havacılık programlarında ve diğer programlarda 400 kayıtlı öğrencisi vardır.

Psikoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Psikoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesi uygulamalı davranış analizi, adli psikoloji, beşeri bilimler, çok platformlu gazetecilik, psikoloji ve stratejik iletişim dahil olmak üzere çeşitli konu alanlarında lisans derecesi uygulamalı davranış analizi, küresel stratejik iletişim, endüstri ve örgüt psikolojisi, örgütsel davranış yönetimi, örgütsel liderlik ve profesyonel davranış analizi bölümlerinde ise yüksek lisans derecesi sunar.

Bisk İşletme Fakültesi

Bisk İşletme Fakültesi, öğrencilerini geleceğin kariyerlerine hazırlamak için sağlam bir temel sunar. Önemli işletme disiplinlerini dahil eden fakülte, öğrencileri modern işletme sorunları hakkında eleştirel düşünmeyi teşvik eden pratik uygulamalara dahil eder. Bu fakülte mezunları inovasyon ve değişikliği yönetmeye, işletme kurmaya ve yönetmeye ve küresel işletme zorluklarına etkili çözümler bulmaya iyi bir şekilde hazırlanır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Yabancı öğrenciler, Florida Tech'in çevrimiçi uygulamasını kullanarak istedikleri zaman başvuru yapabilmektedir. Kabul şartları, öğrencilerin düzeyine ve tercih ettikleri programa göre değişiklik göstermektedir.

Lisans eğitimine yönelik şartlar

Lisans kabul ofisi, başvuru yapan adayların programa hazır olup olmadıklarına karar vermek için aşağıdaki belgeleri dikkatle inceler:

 • Onaylı bir liseden not dökümü
 • Makale
 • Tavsiye mektubu

Uluslararası öğrenci adaylarının standard sınav puanları (SAT veya ACT) sunmaları gerekli değildir ancak bu sonuçlar, giriş ve uluslararası burslara öncelikli değerlendirme için şiddetle tavsiye edilir. Aynı zamanda, İngilizce dil şartları mevcuttur.

Lisansüstü eğitime yönelik şartlar

Florida Tech'te yüksek lisans programına kayıt olmak isteyenler, tanınmış ve bölgesel olarak onaylanmış bir fakülte veya üniversiteden, tercih etmek istediklerine benzer bir bölümün lisans derecesine (4 yıllık derece) sahip olmalıdır. Florida Tech yüksek lisans programına kabul için değerlendirmeye alınmak adına başvuru yapanların lisans öğrencisi dönemlerindeki not ortalaması en az 3.0 olmalıdır.

Show more +Show less -
video Bg

Tesisler

Florida Tech'te 40'ın üzerinde kampüs binası mevcut olup kurum çok sayıda fark yaratan tesise sahiptir. Bunlar arasında konferans salonları, sınıflar, amfiler, bilgisayar laboratuvarları, yemekhaneler, spor alanları ve 500 koltuk kapasiteli sahne sanatları merkezi, büyük ve küçük ibadet odaları, botanik bahçeler ve açık yeşil alanlar yer alır.

Charles ve Ruth Clemente Spor ve Rekreasyon Merkezi

5,700 m2'lik bu tesis, üniversite yıldız takımına yönelik spor salonuna, kapalı spor salonuna, ağırlık odasına, grup fitness odasına, duvar tenisi kortuna ve sağlıklı besinlerin sunulduğu kafeterya/restorana ev sahipliği yapar.

Panthereum Açık Hava Amfisi

Açık hava amfisi, yeşillik bir alana bakan küçük sahnesi ile konserler ve diğer performanslar için ideal bir mekandır.

Gleason Sahne Sanatları Merkezi

Botanik bahçeyle çevrili olup her türlü profesyonel ve topluluk yapımlarının yanı sıra geniş çaplı toplantılar, konferanslar ve video konferansları için kullanılan tiyatro tarzı, çok amaçlı bir tesistir.

Konaklama seçenekleri

Çeşitli imkanlar sunan öğrenci yurtları ve apartman seçenekleri ile Florida Tech'te 27'nin üzerinde farklı yerleşim tesisi mevcuttur. Bu imkanlara 70'in üzerinde kablo ve HD kanal, telefon ve sesli mesaj hizmeti, çamaşırhane tesisleri, ethernet ve kablosuz bağlantı dahildir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Panther Fund Üstün Başarı Bursu

Kısmi burslar, başvuran adayların lisedeki akademik performansına bağlıdır (ağırlıklı not ortalaması + başvuru zamanında gönderilen standart sınav puanları) ve bunlar başvuru esnasında belirlenir. Üstün başarı burslarına başvuran adayın yıllık yenileme için Florida Tech'te minimum 2.60 genel not ortalamasına sahip olması gerekmektedir.

Lisans öğrencilerine yönelik Panther Fund Yetenek Bursu

Bu burs, ekonomik ihtiyaçtan bağımsız olarak uluslararası öğrencilere verilmekte olup miktarı maksimum 12.500 USD'dir. Florida Tech'e başvuran adayların çoğu, bir miktar yetenek bursu almaya hak kazanır.

Lisansüstü Burslar

Uluslararası öğrencilere yönelik olup bursun miktarı değişiklik gösterebilir. Ekonomik ihtiyaçtan bağımsız olarak 6.000 USD'ye kadar öğrenim ücretini karşılar.

Sporcu Bursları

Florida Tech Sporcu Bursları (NCAA Division II), spor bölümü aracılığıyla bireysel koçlar tarafından verilir. Burslar, erkekler için beysbol, basketbol, yüzme, kürek çekme ve Amerikan futbolu kadınlar için ise basketbol, lacros, Amerikan futbolu, yüzme ve kürek çekme alanlarında verilir.

Florida Tech Aile Hibeleri

Miras Hibesi

Tam zamanlı bir lisans programında eğitim gören Florida Tech mezunlarının çocukları, 2.500 USD tutarında hibe alma hakkına sahiptir. Hibe, dört yıla kadar yenilenebilmekte olup diğer başarı burslarına ek olarak verilir.

Aile Hibesi

Florida Tech'te eğitim gören öğrencilerin kardeşleri, 2.500 USD değerinde hibe alma hakkına sahiptir. Hibe, dört yıla kadar yenilenebilmektedir ve diğer başarı burslarına ek olarak verilmektedir. Aynı anda kayıt yaptıran kardeş öğrencilerin hepsi bu hibeyi almaya hak kazanmaktadır.

Show more +Show less -
1475
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1001st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Florida Institute of Technology
At Florida Institute of Technology
Join us at Florida Institute of Technology
At Florida Institute of Technology
At Florida Institute of Technology
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?